Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Запис на Windows 11 на флашка

Препоръчан отговор

За мен изненадващо, но след като направих live флашка на Windows 11 през Rufus и опцията Windows To Go, нещата потръгнаха. Вярно, близо 30 минути прави някакви настройки, но в крайна сметка след няколко рестарта Windows 11 на жива флашка тръгна. Разцъквам в момента ... :bubblegum:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само информативно, но мисля, че и ventoy имаше подобна опция. А иначе защо не си направиш една виртуалка с WMware или VirtualBox? Няма ли да ти е по-удобно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочетох да си направя dual boot, като 11-ката е на  виртуален хард. В момента е няма и 15ГБ. И си бачка пълноценно, не само за разглеждане. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, tarlyo написа:

като 11-ката е на  виртуален хард

К'ва е разликата? ОС от vhd (най-вероятно на същия дял) или ОС от реален дял... Аз предпочитам да е на реален дял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И к'ва е разликата с VHD (на друг дял е)? Освен, че се изтрива с едно натискане на delete и един клик в msconfig. И основната ОС си стои за ежедневна работа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Ще разводня малко темата, но става дума точно за тези програми за архивация на OS - търся следната опция:

- имам диск 1 с дял 1 и 2, на дял 1 има OS и желая да направя архивен файл - до тук нищо ново, но този файл желая да сложа върху произволен диск Х със съществуващ дял 1 и празно място, имиджа от диск 1 дял 1 да заеме точно това празно място зад дял 1 на диск Х, без да пипа по дял 1. Някой правил ли го е и с коя програма/версия? Принципно харесвам програмата да е независима от съществуващите OS на дисковете, т.е. да е в boot/live вариант. Идеата има и друго предназначение, ако в първите GB на диска имаш проблемни сектори и желаеш да ползваш диска от здравата част до края. Просто не съм виждал в такава програма при връщане да можеш да определиш началната точка, за крайната знам, че можеш да я намалиш до реално използвания обем или да я разтегнеш до края на диска.

Теглиш си един Strelec на флашка, бутваш от нея при свързан диск Х и с Acronis Disk Director  оразмеряваш диск Х както си искаш, като дяла който ще е с ОС маркираш да е активен. После със същата флашка със Strelec, но с Acronis True Image си правиш имидж/архив/ на желаната ОС от диск 1 и го качваш на външен носител или на дял 2, за да имаш достъп до него при монтиран диск Х. Следва инсталиране от имиджа върху желания дял/партишън със същата програма Acronis True Image, за която не е проблем да монтира имиджа на дял с различен размер от първоизточника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Joss Bomon написа:

Теглиш си един Strelec на флашка, бутваш от нея при свързан диск Х и с Acronis Disk Director  оразмеряваш диск Х както си искаш, като дяла който ще е с ОС маркираш да е активен. После със същата флашка със Strelec, но с Acronis True Image си правиш имидж/архив/ на желаната ОС от диск 1 и го качваш на външен носител или на дял 2, за да имаш достъп до него при монтиран диск Х. Следва инсталиране от имиджа върху желания дял/партишън със същата програма Acronis True Image, за която не е проблем да монтира имиджа на дял с различен размер от първоизточника.

Acronis - наистина не съм ползвал в последните години, ще я пробвам. Надявам се наистина да не му е проблем, че дяла няма да започва от началото на диска.

Ще пиша след като проиграя сценария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.10.2021 г. в 20:58, B-boy/StyLe/ написа:

А иначе защо не си направиш една виртуалка с WMware или VirtualBox? Няма ли да ти е по-удобно?

Пробвах с виртуалка с VirtualBox, но постоянно ми дава грешка. Както и да е. Ще си поръчам едно SSD и ще инсталирам на чисто. Щом може да се заобиколят изискванията ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, 2249 написа:

Пробвах с виртуалка с VirtualBox, но постоянно ми дава грешка. Както и да е. Ще си поръчам едно SSD и ще инсталирам на чисто. Щом може да се заобиколят изискванията ...

VirtualBox-a е по-бъгава за съжаление от WMware. Ако си намериш лиценз за втората ще имаш доста по-добро преживяване.

Ако решиш да я пробваш това може да ти е от полза:

https://docs.vmware.com/en/VMware-vSphere/7.0/com.vmware.vsphere.security.doc/GUID-3D39CBA6-E5B2-43E2-A596-B9A69B094558.html

https://docs.vmware.com/en/VMware-Workstation-Pro/16.0/com.vmware.ws.using.doc/GUID-6E166EDC-BF27-438D-BA98-CF216A850ACE.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста виртуалки съм правил с VirtualBox, но досега не съм имал проблеми. Но, който търси - намира VMWare 😉 VMWare Pro или Player ?

преди 11 минути, цър-вул написа:

Защо не пробваш на един диск dual boot?

Да, и това е идея. До сега я игнорирах, но може и така да направя. Предполагам, че има начин след време да премахна ненужната ОС без поразии по втората ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

VMWare има 30 дневен пробен период и без лиценз.

Даже vmware player мисля, че може да се ползва без ограничения.

Player-а е безплатна, но лошото е, че не може да работи със snapshots. Пак, че вече може да създава виртуалки. Преди май можеше само да стартира такива без да ги създава.

https://www.vembu.com/blog/vmware-workstation-player-vs-vmware-workstation-pro/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, 2249 написа:

Да, и това е идея. До сега я игнорирах, но може и така да направя.

От среда на Win10 с помощтта на някой мениджър на дялове си освобождаваш място 30-ина GB и създаваш там дял. И с помощтта на WinNTSetup след 5-6 минути си в Win 11
Мога да осигуря присъствие за съпорт и надзор (😎) на процеса...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако би мирно седяло ... ех тази мания всички да искат да са beta тестери ...

Нещо по същество?

на 22.10.2021 г. в 20:12, 2249 написа:

Искам да инсталирам Windows 11 на флашка и да го пусна, за да го разгледам.

Или имаш нещо против желанието на автора? То си е негово, не твое!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване