Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за около 5000-5500 лева

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си купя компютър, който да е с видеокарта 3070-3080 (или която Вие ми предложите) и предпочитам процесора да е AMD. Да  ми върши работа за гейминг (главно), но както и да мога да го използвам за тежки програми (photoshop,illustrator и т.н.) както и други в бъдеще може би. Посочената цена е само за комютър без периферия, ще се радвам да видя Вашите мнения, харесал съм си един компютър, който е готова конфигурация от КЛИК , но знам, че готовите конфигурации не са най-доброто и за това се допитвам до експерти тук, ако могат да ми помоган и биха били така добри да ме насочът към правилната машина. Ако посочената от мен е добра, то нека видя вашето мнение за нея. 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка/модел ти е монитора?

преди 6 минути, NismoZ написа:

Здравейте,

Искам да си купя компютър, който да е с видеокарта 3070-3080 (или която Вие ми предложите) и предпочитам процесора да е AMD. Да  ми върши работа за гейминг (главно), но както и да мога да го използвам за тежки програми (photoshop,illustrator и т.н.) както и други в бъдеще може би. Посочената цена е само за комютър без периферия, ще се радвам да видя Вашите мнения, харесал съм си един компютър, който е готова конфигурация от КЛИК , но знам, че готовите конфигурации не са най-доброто и за това се допитвам до експерти тук, ако могат да ми помоган и биха били така добри да ме насочът към правилната машина. Ако посочената от мен е добра, то нека видя вашето мнение за нея. 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стар процесор и стар чипсет на дъното ... да вероятно цената на видео картата е над положината от цялата цена, но все пак ... аз е бих изхарчил 5500 за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Стар процесор и стар чипсет на дъното ... да вероятно цената на видео картата е над положината от цялата цена, но все пак ... аз е бих изхарчил 5500 за това.

Благодаря за отговора, бих се радвал да видя Вашето предложение за готова конфигурация. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Готова конфигурация, не благодаря.

Извинявам се, не съм много запознат как вървят нещата с комютрите, затова се допитвам до Вас, ако може тогава да ми предложите части, бих го оценил ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, имаш някакви монитори сега, значи трябва да имаш и система - каква е тя? За какво точно я използваш, казваш игри, то и белота е игра, казваш photoshop,illustrator - тези програми също можеш да ги сложиш и да работиш на тях на всяка една нова машина - казано просто по този начин - никой не знае нито общия обем на работата нито тежестта на всяка отделна задача. Тук идва и момента с какво още ще го комбинираш! И тъй като има игри от няколко KB до много GB + всчките ти файлове сега и + новите ти работни файлове ... еми извинявай, но 1TB диск беше малък и преди 10 години. Та, за да се даде наистина прилично мнение - трябва да е кристално ясно какво се гони (като изключим, че сега изобщо не е времето за нова система).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре, имаш някакви монитори сега, значи трябва да имаш и система - каква е тя? За какво точно я използваш, казваш игри, то и белота е игра, казваш photoshop,illustrator - тези програми също можеш да ги сложиш и да работиш на тях на всяка една нова машина - казано просто по този начин - никой не знае нито общия обем на работата нито тежестта на всяка отделна задача. Тук идва и момента с какво още ще го комбинираш! И тъй като има игри от няколко KB до много GB + всчките ти файлове сега и + новите ти работни файлове ... еми извинявай, но 1TB диск беше малък и преди 10 години. Та, за да се даде наистина прилично мнение - трябва да е кристално ясно какво се гони (като изключим, че сега изобщо не е времето за нова система).

Като игри играя главно FPS shooter-и, MOBA, Групови, като под "групови" имам предвид (World of Tanks, Mortal Kombat 11, Need for speed Heat), на максимални графики без FPS дропове. GPU-то на сегашния ми компютър е - MSI Twin Frozr7 2070, и за CPU AMD Ryzen 5 3600X 6-Core, като цяло си търся машина, която няма да ми създава проблеми по време на гейминг, със съвременни части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

почваш оттук - за другото каквото остане

https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/rtx-3080/?orderby=1

и захранване поне 850w поне gold серия

примерно това с 10г гаранция

https://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/nzxt/c850-850w-p580751391/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерно, нещо такова:

Количка: AMD Ryzen 5 5600X BOX, G.SKILL DDR4 2x16GB 3000MHz Aegis F4-3000C16D-32GISB, Asrock X570 Steel Legend AM4, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Вече може да смениш кутия, захранване, да смениш/добавиш памет или дискове с такива, каквито ти харесат. Може да сложиш и 8/12 ядрен процесор, но ще се вдигне цената. Каквото остане за видеокарта - 3060/TI/3070/TI/3080 ще влязат в бюджета.

Видео карти за лаптопи и компютри • Супер цени — Ardes.bg

AMD RYZEN 7 5800X BOX AM4 - цена. (nikem-bg.net)

AMD CPU Ryzen 9 5900X 4.8GHz 70MB box AM4 - цена. (nikem-bg.net)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, adobeaa написа:

И защо трябва да си поръчва конфигурации от чужди сайтове? Как да си ги конфигурира? Колко ще му е доставката до тук, как стои въпроса с гаранциите и колко ще чака?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Световно известни.Най-доброто,от гейминга и обработката.Всичките ми компютри(в офиса) са от една,от тези фирми.Дойдоха,за десет дена.Доставка-безплатна.Имам,доживотна поддръжка.Никем?Сайт 2021г?Обновен???Един път,влязох.Или на ардес боклуците?Да продължа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

01440afc8ab7519ea5c094eab6348c72.png
Добър ли е този build? Бихте ли променили нещо по него ? Цената надвишава малко от посочената, все още е приемлива, но повече от това не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма смисъл от толкова скъпи кутия, охлаждане, памети и захранване. За тези пари ще вземеш двойно повече памет, която може да ти трябва за софтуера, който мислиш да ползваш, процесор с повече ядра, по-добра видеокарта и така нататък, дал съм ти предложения по-горе. 1 киловат захранване е абсолютно ненужно, освен ако не слагаш поне 2 видеокарти и да ги ползваш едновременно. 750 вата ще ти е предостатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване