Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Интернета ми прекъсва за секунди?

Препоръчан отговор

Здравейте. От месец насам забелязам, че интернета ми прекъсва за секунди и се връща. Може да направи 3-4 поредни прекъсвания един след друг. Реално плащам за нет+цифрова. Телевизията не прекъсва, когато това се случва. В игри или онлайн гледане го прави, сякаш е нужно някакъв трафик, за да се получи това. Изтеглих си едно адонче за Хроме с което да следя - https://prnt.sc/1x6k7q9

Пуснах 2 антивирусни на компа и го пробвах без допълнителни програми, но пак го прави. И на кабел и на wifi, понеже дъното ми има и вградено wifi. Нямам удивителни manage - https://prnt.sc/1x6lkze 

Може и да изкара цял ден без проблем, но на другия ден ще го направи. Звънях на доставчика и те провериха и казаха, че няма проблем, не е имало прекъсвания. И сега се чудя за проблем с дъното или проблем с рутера. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 52
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 2 минути, qnkov написа:

Здравейте. От месец насам забелязам, че интернета ми прекъсва за секунди и се връща. Може да направи 3-4 поредни прекъсвания един след друг. Реално плащам за нет+цифрова. Телевизията не прекъсва, когато това се случва. В игри или онлайн гледане го прави, сякаш е нужно някакъв трафик, за да се получи това. Изтеглих си едно адонче за Хроме с което да следя - https://prnt.sc/1x6k7q9

Пуснах 2 антивирусни на компа и го пробвах без допълнителни програми, но пак го прави. И на кабел и на wifi, понеже дъното ми има и вградено wifi. Може и да изкара цял ден без проблем, но на другия ден ще го направи. 

Опитай само на кабел, без рутер, но нека да е по продължително време, за да не те подведе. (примерно 24 часа)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да сложа директно кабела към компа, то е някаква друга букса, тънак кабел - този дето го светкат с лазер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, qnkov написа:

Няма как да сложа директно кабела към компа, то е някаква друга букса, тънак кабел - този дето го светкат с лазер.

Значи си с медия конвертор при този случай. А след конвертора имаш ли включен рутер?  Можеш, при положение че след конвертора ти следва рутер, да прехвърлиш кабела от компю

търа направо към медиа конвертора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Директно в рутера влиза този кабел тънкия и вече от него с обикновения съм в компютъра. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Директно в рутера влиза този кабел тънкия и вече от него с обикновения съм в компютъра. 

Понеже не си написал конфигурацията за интернет, аз само предполагам как е, защото има няколко разновидности, още по вече че ползваш и телевизия.. Независимо че вече не е така топло, ако имаш някакво малко вентилаторче, сложи го срещу рутера за да го поохлажда и отново тествай. Успех и лека вечер от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, qnkov написа:

Пуснах 2 антивирусни на компа

Две?Груба грешка.Тя една е в състояние да ти спира интернета,когато „засече“ нещо,което не и хареса!А ти си с две,при което може дори да се получи конфликт между тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи като за начало на кой доставчик си и как забелязваш, че интернетът прекъсва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пускаш ping към:

- ip адреса на рутера ти

- DNS сървърите на доставчика ти

- към външен ресурс (като тук може да бъде към конкретна услуга която си забелязал, че ти пада)

Съответно гледаш в момента на прекъсването до къде имаш връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип антивирусните съм ги изтеглил само, за да изчистя компютъра (от подписа), като са пускани една след друга, като първо съм деинсталирал предходната. Едва ли знаете доставчика, нет-сърф. Рутера е huawei, две антени. Ами, просто ти спира интернета, така забелязвам. Не може да отвориш сайтове, играта те изхвърля заради липса на интернет, онлайн филма ти спира... Всичко става за секунди и се връща. Може примерно да спира и тръгва в интервал от 2-3 секунди за 3-4 пъти и после се оправя за неопределен период от време. От програмата, която съм инсталирал към Хроме браузера го чувам всеки път, когато спира, понеже има звукова индикация.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, qnkov написа:

По принцип антивирусните съм ги изтеглил само, за да изчистя компютъра, като са пускани една след друга, като първо съм деинсталирал предходната. Едва ли знаете доставчика, нет-сърф. Ами, просто ти спира интернета, така забелязвам. Не може да отвориш сайтове, играта те изхвърля заради липса на интернет, филма ти спира... Всичко става за секунди и се връща. Може примерно да спира и тръгва в интервал от 2-3 секунди за 3-4 пъти и после се оправя за неопределен период от време. 

От къде си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От козлодуй съм. Мисля ако не намеря решение, да викна поддръжката да сменят рутера. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От козлодуй съм. Мисля ако не намеря решение, да викна поддръжката да сменят рутера. 

Не съм в същия град, но съм на същия доставчик, рутера си е мой, определено има чести падания на интернета - ама на мен не ми пречи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутера е техен. Преди няколко месеца го смениха, понеже исках най-добрият, който имат с най-голям обхват. На дългогодишен клиент не се отказва. :0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутера е техен. Преди няколко месеца го смениха, понеже исках най-добрият, който имат с най-голям обхват. 

А да и аз ползвам жица, ти предполагам отново при жично свързване имаш описания проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, qnkov написа:

По принцип антивирусните съм ги изтеглил само, за да изчистя компютъра (от подписа), като са пускани една след друга, като първо съм деинсталирал предходната. Едва ли знаете доставчика, нет-сърф. Рутера е huawei, две антени. Ами, просто ти спира интернета, така забелязвам. Не може да отвориш сайтове, играта те изхвърля заради липса на интернет, онлайн филма ти спира... Всичко става за секунди и се връща. Може примерно да спира и тръгва в интервал от 2-3 секунди за 3-4 пъти и после се оправя за неопределен период от време. От програмата, която съм инсталирал към Хроме браузера го чувам всеки път, когато спира, понеже има звукова индикация.  

То от проблемен хард диск се случват такива работи. Та пак ще питам. Как разбираш, че интернетът спира. Кажи марка и модел на рутера. С кабел ли се случва това нещо или безжично?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Емиле, мисля че описах как разбирам, че спира интернета? M.2 ми е на 1 година. И с кабел и безжично се случва, Huawei казха, че е рутера... за точен модел в момента не ми се рови. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Емиле, мисля че описах как разбирам, че спира интернета? M.2 ми е на 1 година. И с кабел и безжично се случва, Huawei казха, че е рутера... за точен модел в момента не ми се рови. :)

Е щом не искаш не го казвай! Продължавай да се чудиш! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, qnkov написа:

Недей да се боиш. Нормално явление , когато ризолварите са натоварени. Пусни торент и ще видиш , че той не прекъсва в това време. Ако прекъсването е за по-дълго време от няколко секунди това не е добре вече! По възможност ползвай твой ДНС било рутер или нарочена машина да елминираш частично този проблем.

преди 19 минути, Емил Костов написа:

То от проблемен хард диск се случват такива работи.

Браузването да не ти е като торент свалянето?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спира и свалянето в уторента. Определено ще ги викна да сменят рутера и да видя дали ще се оправи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, qnkov написа:

Пуснах 2 антивирусни на компа и го пробвах без допълнителни програми, но пак го прави. И на кабел и на wifi, понеже дъното ми има и вградено wifi. Нямам удивителни manage - https://prnt.sc/1x6lkze 

Може и да изкара цял ден без проблем, но на другия ден ще го направи. Звънях на доставчика и те провериха и казаха, че няма проблем, не е имало прекъсвания. И сега се чудя за проблем с дъното или проблем с рутера. 

И на мен ми се случва понякога 5 6 пъти подред да прекъсва нета. Рутера е в стаята на братми някъв TP LINK старичак си е ама да ли от него прекъсва нета или не и аз незнам, Но като вляза в настройките на рутера и му дам заводските настройки проблема изчезва. Написал си че ползваш 2 антивирусни спри ги и виш да ли пак ще прекъсва нета 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем при моя доставчик. Казваха ми че правят поддръжка и профилактика и нищо не може да се направи. За щастие, наистина проблемът изчезна след 2 месеца. Потърси дали други клиенти в града ти имат същия проблем, като теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, qnkov написа:

Спира и свалянето в уторента. Определено ще ги викна да сменят рутера и да видя дали ще се оправи. 

В тях е проблема дето се вика , не е в твоят телевизор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май само аз съм нямал НИКОГА подобен проблем, ако при мен се случи, сигурно целия екип на ЕСКОМ ще виси от покрива на блока докато не изчезне проблема. Не вярвам проблема да е в рутера, препоръчвам ти да му смениш софтуера със последната налична версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 23.10.2021 г. в 20:37, qnkov написа:

Рутера е huawei, две антени

Тук ти е проблема. Явно в целия северозапад, са слагали тези измислени рутери. И при мен беше така в началото. После с минути нямах нет. Познати от доставчика каза, че масово тези сапунерки дават дефект. От както го изхвърлиха и си сложих мой рутер нямам проблем с нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване