Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с драйвери за toshiba satellite l650 - 10E

Препоръчан отговор

На въпросния лаптоп му сложих windows 10 ка и с помощта на различни програми му инсталирах нужните драйвери, но в диспечера на устройствата ми излиза, че липсва драйвер за "pci simple communications controller" 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, цър-вул написа:

Дай хардуерен идентификатор на устройството - ръководство.копирай низа, а не снимка!!

PCI\VEN_8086&DEV_3B64&SUBSYS_FF1E1179&REV_06 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, koko_taisana написа:

PCIVEN 8086&DEV_38648SUBSYS FF1E11798REV 06

Сега ми кажи, че си копирал текстовия низ...а не правиш каквото ти си си решил. OCR програмата ти не чете коректно, да ти кажа!
aid2409236-v4-728px-Find-Hardware-ID-Ste

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Сега ми кажи, че си копирал текстовия низ...а не правиш каквото ти си си решил. OCR програмата ти не чете коректно, да ти кажа!
aid2409236-v4-728px-Find-Hardware-ID-Ste

Пиша от телефона тук и го бях снимал от лаптопа, редактирах поста, сега съм написал точно каквото ми излиза

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, цър-вул написа:

Като пробвам да го инсталирам ми дава че платформата не се поддържа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, цър-вул написа:

А пробва ли в Device Manager да обновиш драйвъра, като търси автоматично или в Windows Updates.

Пробвах, но не стана

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има версия на драйвера за Windows 10 с този ID или поне аз не намерих. Имаше няколко теми с предоставени линкове и ги свалих, но няма да ги предлагам тук, защото ID-то липсва в inf файла на пакетите.

Дори в каталога на Microsoft е до 8.1.

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=VEN_8086%26DEV_3B64

Евентуално може да се пробва "махленската" всяка една версия в station-drivers започваща от WIndows 10 дали ще захапе, но си е играчка и резултата пак не е гарантиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, цър-вул написа:

Какво пробва и какво се случи?

Инсталирах всички ъпдейти в windows update и в Device Manager дадох на windows да пробва да си намери сам ъпдейт на драйвера, но не намери нищо, а този драйвер, който ми намери като пробвах да го инсталирам ми излезе съобщение "This Platform is Not Supported"spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и универсален за 10 няма сигурно. Затова му го дава като липсващо устройство в диспечера.

По-скоро да се върне до версия на Windows поддържана от хардуера му (най-вероятно 7). Може би ще може да обнови до 8.1, но за 10/11 да забрави с този хардуер.

Алтернативата е да си кара без този драйвер и да види как ще се държи системата.

преди 1 минута, Raze написа:

Спокойно можеш да си го ползваш и без този драйвер. 

Intel® RST: What is Intel® Rapid Storage Technology? | Intel

Само, че не е това липсващия драйвер. Не RST липсва, а MEI!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не RST липсва

Явно системата се е опитала да обнови този драйвър ии...

преди 7 минути, koko_taisana написа:

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или е свалил, не това, което си му пратил или е показал грешна снимка. ID-то съответства на MEI така или иначе, не на RST.

Каквото и да е, е явно, че 10 не се поддържа адекватно с този хардуер. Аз лично не бих го мъчил, но всеки си знае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ме съмнява на лаптоп да имаш опция да променяш подобни неща в BIOS, но пробвай. Само внимавай какво правиш, да не се наложи после да се чудиш как да нулираш BIOS, че може да се наложи да разглобяваш машината, ако не стартира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, koko_taisana написа:

Мисля да пробвам това https://appuals.com/this-platform-is-not-supported/

Това няма да помогне, защото не става дума за Serial IO в случая. Това, че системата не се поддържа не означава, че този "fix" важи за всички драйвери. Обикновено заобикалянето е да се модне самия драйвер и да се укаже в inf и на другите места, че този ID е съвместим. Но едно, че е играчка и второ, че е по-скоро заобикаляне на проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp59501-60000/sp59684.exe

[Intel.NTamd64]
; DisplayName               Section           DeviceId
%HECI_DeviceDesc%=HECI_DDI_x64, PCI\VEN_8086&DEV_3B64

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случайно ли си пропуснал да споменеш, че не е за 10 или не си видял първия пост на автора?

[Manufacturer]
%MfgName% = Intel, NTx86.6.0, NTx86.5.2, NTx86.5.1, NTamd64

Windows version    Major version
Windows 10    10
Windows Server 2012 R2    6
Windows 8.1    6
Windows Server 2012    6
Windows 8    6
Windows Server 2008 R2    6
Windows 7    6
Windows Server 2008    6
Windows Vista    6
Windows Server 2003 R2    5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, koko_taisana написа:

На въпросния лаптоп му сложих windows 10 ка и с помощта на различни програми му инсталирах нужните драйвери, но в диспечера на устройствата ми излиза, че липсва драйвер за "pci simple communications controller" 

Пробвал ли си да решиш проблема с някоя от тези 2 връзки

https://www.dell.com/support/kbdoc/en-bg/000132422/how-to-fix-pci-simple-communication-controller-driver-error

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000059299/intel-nuc.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване