Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптопа умря напълно

Препоръчан отговор

Здравейте както съм написъл в заглавието, лаптопа ми умря напълно. Поствам линк на предишна тема за същия лаптоп да сдобиете представа горедолу за проблема.

И така да се върна на това което се случи. понеже нямах много свободно време да се занимавам с лаптопа, онзи ден намерих време да си поиграя с него. Свалих му харда и го закачих с външна кутия за настолния ми компютър, да прехвърля информация 30гб общо което ми отне доста време информацията, се прехвърля над 10 часа но това си е друг въпрос вече. И не мисля че е от значение към темата и проблема на лаптопа. Следкато си прехвълих информацията на харда го сложих пак на лаптопа, преинсталирах го и му качих windows 7 Защото в момента нямам и неразполагам с SSD за да му кача 10ка цялата инсталация мина точно за 10 минути и понеже вече беше много късно и си легнах чак в 4:00 сутринта и ми се затваряха очите го оставих така само без да съм правил нищо друго. На следващя ден вчера като станах викам айде сега ще му сваля драйверите и ще ги кача. Но какво стана? Включвам лаптопа и тръгва без проблеми като включването му съм го описал в другата тема как става. Операционната система се зарежда добре без да има някакви проблеми, и понеже лаптопа е на масичката пред мен а до него е монитора на настолния ми компютър. Ми се наложи да затворя капака на лаптопа за малко защото ми пречеше. Затворих капа следкоето го отворих но картина нямаше. В първия момент ми се стори нормално да няма картина защото е заспал което си е напълно нормално да заспива лаптопа. Да ама не чаках го минута две 10 минути и кртина нямаше даже и не се чуваше лаптопа да работи и да върти вентилатора. Махнах кабела и го сързах пак но картина пак нямаше и не се чуваше да работи вентилатора, Тогава ми стана ясно че явно нещо е станало по дъното или от самото заливане с вода му е видяло сметката напълно. И му е трябвало съвсем малко време докато умре напълно. Още преди да се случи този проблем и да умре напълно ми направи впечатление. Че като свързвам лаптопа с захранващя кабел се чуваше едно леко препукване и следтова изчезваше. Вчера малко преди да умре напълно и следкато умря напълно пак се чу същото препукване. Така какво направих аз отворих лаптопа да видя какво става дали нещо е изгоряло по дъното ще има някакви следи, или нещо черно. Да ама не нямаше нито черно нито каквито и да е прекъснати вериги по самата платка и понеже само диода на буксата за захранването свети като пускам лаптопа. Кабела на захранването беше включен в лаптопа и по мое невнимание и недоглеждане ципът от горнището на анцугами сее допряло до буксата на захранването и даде на късо. Тогава ми стана ясно че допълнително му допринесох да умре на пълно. Захранваща букса за тока ще му намеря или може и тази да се оправи нее кой знае какво. Но основния проблем е дъното къде да търся проблема по самата платка. Благодаря предварително на всички които ще се включат в темата и ще дадат съвети

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Загубил си толкова часове ,загуби още няколко и виж този вълшебник как оправя заляти лаптопи. За съжаление такива като този майстор в България няма ,аз поне не съм виждал даже и с такова оборудване  по родните сервизи.Тук търси видеата.😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приключва мачът с този лаптоп. Дори и да намериш дъно втора употреба, за да го смениш , няма гаранция дали е здраво и дали ще работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Приключва мачът с този лаптоп. Дори и да намериш дъно втора употреба, за да го смениш , няма гаранция дали е здраво и дали ще работи.

Да и аз си мислех че това с включването само с кабела е временно. А за друго дъно да му търся едва ли не се знае другата платка кви изнезнади ще ми приготви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, lupis написа:

Ако смисълът на темата е да ти кажем" бог да го прости", ето казвам го:sobbing:

Ако смисълът ти беше да спамиш само можеше просто да си го спестиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vlado1985 написа:

Да и аз си мислех че това с включването само с кабела е временно. А за друго дъно да му търся едва ли не се знае другата платка кви изнезнади ще ми приготви

В сервиз няма да се занимават с твоя случай, защото няма как да ти дадат гаранция. А може и просто да те излъжат. Ако намериш дъно втора употреба не се знае колко ще е читаво. Освен това ако не можеш да го сглобиш сам ще ти вземат и пари за поставянето. 

И не е задължително по дъното да има следи, или поне ти не ги виждаш, защото не се занимаваш с такъв род дейност. Съжалявам, че нося лошите новини. Все пак това е мое мнение и ти не си длъжен да се съобразяваш с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Емил Костов написа:

В сервиз няма да се занимават с твоя случай, защото няма как да ти дадат гаранция. А може и просто да те излъжат. Ако намериш дъно втора употреба не се знае колко ще е читаво. Освен това ако не можеш да го сглобиш сам ще ти вземат и пари за поставянето. 

И не е задължително по дъното да има следи, или поне ти не ги виждаш, защото не се занимаваш с такъв род дейност. Съжалявам, че нося лошите новини. Все пак това е мое мнение и ти не си длъжен да се съобразяваш с него.

Емо дъното мога да си го сменя сам без никакви проблеми. Още когато ми подариха въпрсния лаптоп откачих цялото дъно и всичко което беше свързано с него. Но не това е проблема, да може да има изпякали елементи които аз не ги виждам но ако е нещо дребно примерно и сам бих се справил. А със сервизи няма да се занимавам да го нося, щото най редовно ходя до един сервиз от време на време да си взимам някои кабели и всеки път това го нямам ама аз с това не се занимавам неразбирам от това. А и в пазарджик няма такъв сервиз на който бих могъл да се доверя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, vlado1985 написа:

Емо дъното мога да си го сменя сам без никакви проблеми. Още когато ми подариха въпрсния лаптоп откачих цялото дъно и всичко което беше свързано с него. Но не това е проблема, да може да има изпякали елементи които аз не ги виждам но ако е нещо дребно примерно и сам бих се справил. А със сервизи няма да се занимавам да го нося, щото най редовно ходя до един сервиз от време на време да си взимам някои кабели и всеки път това го нямам ама аз с това не се занимавам неразбирам от това. А и в пазарджик няма такъв сервиз на който бих могъл да се доверя

Сам разбираш, че аз няма как да ги знам тези неща. Нито пък какви умения имаш. Най-малкото бих ги поставил под въпрос. Говоря в общия случай. Като имаш възможно да намериш евтино дъно може и да се пробваш. Иначе не говорим за сериозен сервиз или несериозен. Няма как да се даде гаранция за такъв род дейност. Затова се избягва.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:Имам чувството, че гледам 'теория на глупостта". 

п.п. Звучи ми = Котката ми умря, какво да правя с мишките?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си но не мисля да търся друго дъно за този лаптоп платката направо си заминава в коша ще си запазя рамта и харда щото само те са оцелелите от всичко останало

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, vlado1985 написа:

Прав си но не мисля да търся друго дъно за този лаптоп платката направо си заминава в коша ще си запазя рамта и харда щото само те са оцелелите от всичко останало

Е не го хвърляй в коша. Има монитор и матрица. Можеш да ги пуснеш за продажба. Остави го засега така, може пък да ти припадне нещо. Вода и хляб дето се казва не иска. А и не взема място. Аз с един мой познат какви бараки държа на неговия таван не е истина :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Е не го хвърляй в коша. Има монитор и матрица. Можеш да ги пуснеш за продажба. Остави го засега така, може пък да ти припадне нещо. Вода и хляб дето се казва не иска. А и не взема място. Аз с един мой познат какви бараки държа на неговия таван не е истина :)

Е аз само платката мисля да хвърля а колко му е и да я оставя за донор на други платки макар че вече съм ги натрупал маса платки които ми заемат излишно място само. Даже още си пазя един комп с 1 ядрен процесор и 2гб рам ама за какво го пазя и аз незнам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Може и матрицата да не работи, от много работи зависи дали все още работи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Днес тествах рамта на лаптопа на един приятел лаптопа му е същия като този а матрицата за нея мисля че нее засегната щото до последно си бачкаше много добре. Предполагам че целия проблем е дошъл от захранващата букса или контролера на захранването и от това, се е получило препукването и го е довършил напълно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

Всичко може! Просто се тества. Има начини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Всичко може! Просто се тества. Има начини.

Мисля преди да хвърля платката да си поиграя с захранващата букса само трябва да видя къде и се намира контролера 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак преди да си играеш с нещо по платката, то провери батерията. 

Успех!

п.п. Примерно: Без батерия, но с кабел дали ще тръгне. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, dioib написа:

Все пак преди да си играеш с нещо по платката, то провери батерията. 

Успех!

п.п. Примерно: Без батерия, но с кабел дали ще тръгне. 

За коя батерия казваш да проверя? биос батерята е чисто нова още когато ми дадоха лаптопа и го отворих да го изчистя от водата. А батерята с която работи е чисто нова и тя и със нея съм го пускал и си зарежда и работи на нея 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване