Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при опит за инсталация на ОС

Препоръчан отговор

Здравейте! Взех си нов лаптоп, който е HP Pavillion Gaming Laptop (15,6inch , i7, 16ram, 1tb nvme ssd)

Проблемът е следния: Лаптопа идва с FreeDos , а при опит за инсталиране на windows 10  с флашка , флашката не се разпознава по никакъв начин, пробвах няколко флашки и не и не, ръчках по биос-а какво ли не в продължение на 2 часа и нищо не стана. Флашката съм я буутнал с руфус и всичко точно съм задал като критерии, но все пак нищо не става . Ще съм благодарен, ако някой сподели опита си , в случай, че се е сблъсквал с подобен проблем.

пс: съжалявам, ако темата е в грешен раздел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Флашката вместо с руфус я направи с тулса на Майкрософт и няма да има проблеми с разпознаването

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

А на друга машина флашката буутва ли?

буутва на всякаква машина, сложих 3 различни флашки и нито една не разпознава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Paradoxxx написа:

буутва на всякаква машина, сложих 3 различни флашки и нито една не разпознава

Клирни БИОС /деф. настройки/ и си задай да бутва от UEFI usb на ново! Гледай да не е пуснат секюр бут!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Клирни БИОС /деф. настройки/ и си задай да бутва от UEFI usb на ново! Гледай да не е пуснат секюр бут!

секюр буута съм го махнал и всякакви такива протекции , не знам на какво се дължи. В биос-а нито има legacy boot , нито нищо , съвсем нов биос и ограничен. Имам чувството, че има някаква протекция от инсталиране на ОС от неизвестни източници или проблемът да е , че диска е NVME ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Paradoxxx написа:

секюр буута съм го махнал и всякакви такива протекции , не знам на какво се дължи. В биос-а нито има legacy boot , нито нищо , съвсем нов биос и ограничен. Имам чувството, че има някаква протекция от инсталиране на ОС от неизвестни източници или проблемът да е , че диска е NVME ?

Нещо CSM има ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Нещо CSM има ли ?

Няма. Наистина напълно непознат биос за мен . Рових се доста дълго време по гугъл и по ютуб , но не намерих нужния отговор.

Има единствено да премахна secure boot , да активирам или деактивирам буутване чрез флашка и да настроя по приоритет буут устройствата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Paradoxxx написа:

В тубата има клипове за настр. на биос 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Paradoxxx написа:

Няма. Наистина напълно непознат биос за мен . Рових се доста дълго време по гугъл и по ютуб , но не намерих нужния отговор.

Има единствено да премахна secure boot , да активирам или деактивирам буутване чрез флашка и да настроя по приоритет буут устройствата

е не е ли активно такова бутване? В бут меню не се ли вижда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм а какво пише на сайта на НР за тоя лаптоп?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Coco1 написа:

В тубата има клипове за настр. на биос 

Да, супер и благодаря за отделеното време, но както написах по-горе няма опция като "активиране на Legacy boot" , всичко съм направил както на видеото и все пак нищо не става , защото при стигането на стъпка legacy boot = enable , аз трябва да я пропусна и пак не ми се намира флашката като буут устройство

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Paradoxxx написа:

Да, супер и благодаря за отделеното време, но както написах по-горе няма опция като "активиране на Legacy boot" , всичко съм направил както на видеото и все пак нищо не става , защото при стигането на стъпка legacy boot = enable , аз трябва да я пропусна и пак не ми се намира флашката като буут устройство

Върна ли настройките по подразбиране на БИОС ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Влез в BIOS и изключи Intel VMD

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

По подразбиране не е ли изключен?

Не

При стартиране на лаптопа след натискане на [Esc] > [F9] вижда ли се флашката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, цър-вул написа:

Не

При стартиране на лаптопа след натискане на [Esc] > [F9] вижда ли се флашката?

Не. Единственото нещо, което се вижда е 1.  "freeDos", 2. "HP Documents".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във БИОС-а System Configuration трябва да имаш под меню Boot order, там трябва да виждаш флашката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Във БИОС-а System Configuration трябва да имаш под меню Boot order, там трябва да виждаш флашката!

Да, ок , това е за подреждане по приоритет. Мога да задам да ми е флашка. Но като стигна до ф9 да избирам как да буутна лаптопа ми показва само като опция freeDos

преди 3 минути, цър-вул написа:

Тия клавишни команди веднага след включване!

Пробвах тази клавишна комбинация още в самото начало и пак старата песен на нов глас...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Paradoxxx написа:

Да, ок , това е за подреждане по приоритет. Мога да задам да ми е флашка. Но като стигна до ф9 да избирам как да буутна лаптопа ми показва само като опция freeDos

Колко и какви опции имаш във менюто Boot order?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

Колко и какви опции имаш във менюто Boot order?

1. USB Drive

2. OS Boot Manager

3. USB CD or DVD drive

4. Network adapter

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

А в BIOS в Boot order вижда ли се флашката?

Вижда се единствено, че мога да задам като приоритет да се буутва от флашка ,а флашката по абсолютно никакъв начин не се вижда , пробвах 3 различни флашки и нито една не бива разпознавана и като цяло въобще не я показва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване