Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при опит за инсталация на ОС

Paradoxxx
 Сподели

Препоръчан отговор

Задай му това, USB CD or DVD drive натисни F10 съгласи се със записа и рестартирай, като флашката е поставена през цялото време в жака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

USB Support и USB Legacy support  активни ли са?

На този лаптоп няма такова нещо като USB legacy support , а по-точно за usb support има единствено да активирам usb boot , нищо повече.

преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

Задай му това, USB CD or DVD drive натисни F10 съгласи се със записа и рестартирай, като флашката е поставена през цялото време в жака.

И това не става. Не разбирам какъв е проблема наистина . Да не би да има някаква протекция или да не би да е някакво по-специфично инсталирането на ОС на NVME , илии да не би да има някаква по-специфични настройки при буутването на флашката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или това не ти е вярно "всичко точно съм задал като критерии" и си правиш флашката наново или зарязваш руфуса и си правиш флашката с тулса на майкрософт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За втори път попадам на такава тема със такъв проблем, и при двата случая става въпрос за нов лаптоп НР със диск NVME. Не мисля че е случайност, съжалявам но така без да виждам не мога да ти помогна, нека и колегите да се изкажат. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ined написа:

Или това не ти е вярно "всичко точно съм задал като критерии" и си правиш флашката наново или зарязваш руфуса и си правиш флашката с тулса на майкрософт.

Критериите на руфуса ги пробвах по няколко начина . Поне 30 пъти съм го правил по този начин и винаги е действало. Единствено ми остана варианта да пробвам с тулса на майкрософт , ако ли не ,се предавам :D 

PS: има ли някакъв начин биоса да е аутдейтнат или това в случая не е от значение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или чете ко пише на сайта на НР за тоя модел лаптоп

преди 2 минути, Paradoxxx написа:

Критериите на руфуса ги пробвах по няколко начина . Поне 30 пъти съм го правил по този начин и винаги е действало. Единствено ми остана варианта да пробвам с тулса на майкрософт , ако ли не ,се предавам :D 

Бе човек отвори си сайта на НР и си изтегли мануала за твоя модел лаптоп и ще разбереш как става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж това видео

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Paradoxxx написа:

1:1

Това мога да си го намеря и сам. Качи снимки или клип от БИОС-а на твоя лаптоп, за да се види къде грешиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, andreygg написа:

Това мога да си го намеря и сам. Качи снимки или клип от БИОС-а на твоя лаптоп, за да се види къде грешиш.

Нямам физическата възможност в момента , тъй като оставих лаптопа в нас, а от 30 минути не съм в нас, нвм , но както и да е , искам да кажа, че всичко съм направил както е и на клипа. Не разбирам къде греша. Утре ще пробвам с windols tool-a и така . До колкото разбрaх, че , ако си задам на руфуса на partition scheme na "GPT" и Target system да бъде UEFI (non CSM) има някаква вероятност да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На какви машини пробваш това USB и те имат ли UEFI включено? Кой точно билд на windows 10 се мъчиш да инсталираш? Няколко пъти ти писаха да ползваш инструмента от сайта на microsoft и да изтеглиш и запишеш на USB с него последната и актуална версия на windows 10, защо не го правиш, досега да си беше инсталирал windows?

Изтегляне на Windows 10 (microsoft.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То не случайно микромеките са дали инструмент с койо да се създаде образа. А ти се мъчиш с руфъс и до никъде нестигаш, до сега можеше да свалиш 100 пъти тула на микромеките. Да си създадеш образа и да си забравил за този цирк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване