Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при опит за инсталация на ОС

Препоръчан отговор

Задай му това, USB CD or DVD drive натисни F10 съгласи се със записа и рестартирай, като флашката е поставена през цялото време в жака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

USB Support и USB Legacy support  активни ли са?

На този лаптоп няма такова нещо като USB legacy support , а по-точно за usb support има единствено да активирам usb boot , нищо повече.

преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

Задай му това, USB CD or DVD drive натисни F10 съгласи се със записа и рестартирай, като флашката е поставена през цялото време в жака.

И това не става. Не разбирам какъв е проблема наистина . Да не би да има някаква протекция или да не би да е някакво по-специфично инсталирането на ОС на NVME , илии да не би да има някаква по-специфични настройки при буутването на флашката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или това не ти е вярно "всичко точно съм задал като критерии" и си правиш флашката наново или зарязваш руфуса и си правиш флашката с тулса на майкрософт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За втори път попадам на такава тема със такъв проблем, и при двата случая става въпрос за нов лаптоп НР със диск NVME. Не мисля че е случайност, съжалявам но така без да виждам не мога да ти помогна, нека и колегите да се изкажат. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ined написа:

Или това не ти е вярно "всичко точно съм задал като критерии" и си правиш флашката наново или зарязваш руфуса и си правиш флашката с тулса на майкрософт.

Критериите на руфуса ги пробвах по няколко начина . Поне 30 пъти съм го правил по този начин и винаги е действало. Единствено ми остана варианта да пробвам с тулса на майкрософт , ако ли не ,се предавам :D 

PS: има ли някакъв начин биоса да е аутдейтнат или това в случая не е от значение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или чете ко пише на сайта на НР за тоя модел лаптоп

преди 2 минути, Paradoxxx написа:

Критериите на руфуса ги пробвах по няколко начина . Поне 30 пъти съм го правил по този начин и винаги е действало. Единствено ми остана варианта да пробвам с тулса на майкрософт , ако ли не ,се предавам :D 

Бе човек отвори си сайта на НР и си изтегли мануала за твоя модел лаптоп и ще разбереш как става

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж това видео

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Paradoxxx написа:

1:1

Това мога да си го намеря и сам. Качи снимки или клип от БИОС-а на твоя лаптоп, за да се види къде грешиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, andreygg написа:

Това мога да си го намеря и сам. Качи снимки или клип от БИОС-а на твоя лаптоп, за да се види къде грешиш.

Нямам физическата възможност в момента , тъй като оставих лаптопа в нас, а от 30 минути не съм в нас, нвм , но както и да е , искам да кажа, че всичко съм направил както е и на клипа. Не разбирам къде греша. Утре ще пробвам с windols tool-a и така . До колкото разбрaх, че , ако си задам на руфуса на partition scheme na "GPT" и Target system да бъде UEFI (non CSM) има някаква вероятност да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На какви машини пробваш това USB и те имат ли UEFI включено? Кой точно билд на windows 10 се мъчиш да инсталираш? Няколко пъти ти писаха да ползваш инструмента от сайта на microsoft и да изтеглиш и запишеш на USB с него последната и актуална версия на windows 10, защо не го правиш, досега да си беше инсталирал windows?

Изтегляне на Windows 10 (microsoft.com)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То не случайно микромеките са дали инструмент с койо да се създаде образа. А ти се мъчиш с руфъс и до никъде нестигаш, до сега можеше да свалиш 100 пъти тула на микромеките. Да си създадеш образа и да си забравил за този цирк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване