Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Заслужава ли си MSI GeForce GTX 1050 Ti

Виж решението Разрешен от Raze,

Препоръчан отговор

Привет. Понеже не съм наясно кога ще свърши тази криза с компонентите се колебая дали да си взема видео или да изчакам.

Набелязах тази карта и се оказа, че мога да я взема за 360лв втора ръка почти нова.

Бях се спрял на ASUS DUAL GTX 1660 SUPER EVO, 6GB, GDDR6, но засега я има само в ценовите листи.

1050ti може сигурно да ме изкара още няколко години ама реших да питам тук заслужава ли си или да чакам още евентуално нещо по-ново да излезе.

конфигурацията ми е:

Intel Core i3-4170  @ 3.70GHz
Gigabyte H81M-S2PV  (2.0)
A-Data 8GB 1600
GT 730 2GB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

За подобна сума нямаш особено варианти, а цените на видеокартите не очаквай да спаднат в близките години, дори може да се качат още. Може да потърсиш и GTX 970/980 дали ще има оферти за подобна сума, те са по-мощни, но пък те са по-стари видеокарти и със сигурност ще са без гаранция и там риска е по-голям да вземеш нещо счупено. Искай тестове онлайн по скайп/вайбър/тиймс и така нататък, преди да вземеш хардуера и задължително също и тест във вас пред куриера, преди да платиш. 1660 Super не си струва, поне на тази цена, на която я намирам - 1300+ лв:

Видео карти Оферти, сравнение на цени - Видео чипсет серия: GTX 1660 Super (pazaruvaj.com)

По-добре дай още малко пари и си вземи поне RTX 3060 TI, намират се за около 1600 лв. Иначе, не е ясно и какво ти е захранването, а и процесора ще те спъва ужасно много при по-тежките игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Пилешка Завист написа:

1050ti може сигурно да ме изкара още няколко години ама реших да питам тук заслужава ли си или да чакам още евентуално нещо по-ново да излезе.

Зависи за какво ще ползваш компютъра ? С тази карта е трудно да играеш нови игри . Все пак от доста години е на пазара. Иначе в момента цените са абсурдни . Чисто нова 1050 Тi видях при един от търговците за 710 лева , което е безумие.

преди 11 минути, Raze написа:

По-добре дай още малко пари и си вземи поне RTX 3060 TI, намират се за около 1600 лв.

Преди месец се предлагаха 3060 Тй за 1480 - 1550 , но сега част от фирмите ги пласират за 1800 -1999 .   :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Raze написа:

За подобна сума нямаш особено варианти, а цените на видеокартите не очаквай да спаднат в близките години, дори може да се качат още. Може да потърсиш и GTX 970/980 дали ще има оферти за подобна сума, те са по-мощни, но пък те са по-стари видеокарти и със сигурност ще са без гаранция и там риска е по-голям да вземеш нещо счупено. Искай тестове онлайн по скайп/вайбър/тиймс и така нататък, преди да вземеш хардуера и задължително също и тест във вас пред куриера, преди да платиш. 1660 Super не си струва, поне на тази цена, на която я намирам - 1300+ лв:

Видео карти Оферти, сравнение на цени - Видео чипсет серия: GTX 1660 Super (pazaruvaj.com)

По-добре дай още малко пари и си вземи поне RTX 3060 TI, намират се за около 1600 лв. Иначе, не е ясно и какво ти е захранването, а и процесора ще те спъва ужасно много при по-тежките игри.

захранването ми е SL500A 500 вата

не знам за същата карта ли говорим, аз исках нещо до 500 лв.

това е от gamingzone bg

Screenshot from 2021-10-31 10-12-34.jpg

вероятно остарял ценови лист

в краен случай да взема един стабилен процесор и да ползвам него, виждам, че по-новите са класи над видеото, което имам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захранването ти е за кофата, ако вземеш нова карта, дори и да е 1050 ТИ, която се захранва само от PCI-E слота, задължително го смени с нещо за поне 100 лв. със silver или нагоре сертификат, ако не искаш да изгориш всичко. Този измисления сайт изобщо не го гледай. Тази видеокарта забрави вече да я намериш за подобна цена, актуалната и цена съм ти я пратил по-горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Raze написа:

Захранването ти е за кофата, ако вземеш нова карта, дори и да е 1050 ТИ, която се захранва само от PCI-E слота, задължително го смени с нещо за поне 100 лв. със silver или нагоре сертификат, ако не искаш да изгориш всичко. Този измисления сайт изобщо не го гледай. Тази видеокарта забрави вече да я намериш за подобна цена, актуалната и цена съм ти я пратил по-горе.

това направо ме уби, излиза, че половината неща трябва да сменя за това видео

досега не съм взимал видео карта и добре, че съм търпелив да питам, че тия дни направо бях готов да се обаждам за 1050

номера ми беше да заменя сегашното ми видео с нещо по-добро независимо дали е един клас или два отгоре, че е морално остаряло

а ако взема по-добър процесор как ще е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи за какво точно се използва видеото, с какъв монитор и колко реално се натоварва графичното ядро.

Това дали е морално остаряло или не, само по себе си не е яргумент за смяна.

Както казах помисли какво имаш ти като сиситема и какви компютри има сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са ти вариантите за по-добър процесор към сегашната конфигурация:

I7 4770 - OLX.bg

или поне с 4 реални ядра: Четириядрен 4440 i5 3.7GHz процесор бартер гр. София Редута • OLX.bg

Intel core i5 4440 гр. Плевен Идеален център • OLX.bg

или там какъвто намериш от списъка с поддържани процесори на дънната платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

2022 се очаква да се подобява положението. След лятото би трябвало да има доста наличности, съответно близо до нормални цени. 

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Я кажи за какво точно се използва видеото, с какъв монитор и колко реално се натоварва графичното ядро.

Това дали е морално остаряло или не, само по себе си не е яргумент за смяна.

Както казах помисли какво имаш ти като сиситема и какви компютри има сега.

GT 730 колко да се натоварва ? Все едни безсмислени тъпотии питаш :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и за края на тази година се чуваше това, но нещата стават по-зле. Аз не бих се надявал особено. Дори за телефони трудно се намират чипове и има проблеми с производствата, но да видим...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе към автора, с такива ниски бюджети, гризваш дръвцето. По-изгодно е да си търсиш втора ръка PS4. Компютъра си го остави за интернет и работа. 

преди 1 минута, Raze написа:

То и за края на тази година се чуваше това, но нещата стават по-зле. Аз не бих се надявал особено. Дори за телефони трудно се намират чипове и има проблеми с производствата, но да видим...

Чуваше се, но от обикновени лийкъри в Туитър. Очакванията за 2022 са от СЕО-тата на всички големи компании тоя път. Не че е невъзможно да продължи по-дълго кризата, ама нека говорим с актуална информация само. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, N1K17Y написа:

GT 730 колко да се натоварва ? Все едни безсмислени тъпотии питаш

Да видим:

- не знаеш дори с каква памет е картата

- не знаеш на какъв монитор и с каква резолюция се ползва

- не знаеш дали се използва за филми или за игри и тези игри какво искат повече - процесор или видео

Но знаеш, че аз питам безмислени тъпотии ... без коментар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента при дистрибуторите се чака на опашка за карти като 1650 и 1660 и то могат да се вземат само в комплект с още компоненти като дъно, процесор, памети и т.н. Затова някоя компютърна фирма трудно ще се навие да ти продаде само картата без да купиш и компютъра от тях. Евентуално може да дебнеш в емага при румънците излизат подобни карти от време на време за що годе нормални цени. Няма никакъв смисъл да се изхвърляш на i7 - при 4-тото поколение I7-цата не е кой знае колко по-бърза от I5-ца, а е двойно по-скъпа. Смислен ъпгрейт е видеокарта, ССД ако нямаш и чак тогава процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да видим:

- не знаеш дори с каква памет е картата

- не знаеш на какъв монитор и с каква резолюция се ползва

- не знаеш дали се използва за филми или за игри и тези игри какво искат повече - процесор или видео

Но знаеш, че аз питам безмислени тъпотии ... без коментар.

Достатъчно ми е да знам, за какво е достатъчна GT 730. За нищо освен да вади картина. Щом автора пита за нещо доста по-мощно, очевидно че му трябва. 

преди 12 минути, ined написа:

В момента при дистрибуторите се чака на опашка за карти като 1650 и 1660 и то могат да се вземат само в комплект с още компоненти като дъно, процесор, памети и т.н. Затова някоя компютърна фирма трудно ще се навие да ти продаде само картата без да купиш и компютъра от тях. Евентуално може да дебнеш в емага при румънците излизат подобни карти от време на време за що годе нормални цени. Няма никакъв смисъл да се изхвърляш на i7 - при 4-тото поколение I7-цата не е кой знае колко по-бърза от I5-ца, а е двойно по-скъпа. Смислен ъпгрейт е видеокарта, ССД ако нямаш и чак тогава процесор.

Карта може да се вземе без проблем и от чужбина. Наличности имат, проблемът са цените. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

С тази карта е трудно да играеш нови игри . ,

Брей ти да видиш, пък аз със същата(4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (ASUStek Computer Inc)) играя Фифа 22 и GTA V на най високите настройки, явно съм ударил кьоравото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Пилешка Завист написа:

се колебая

преди 2 часа, Пилешка Завист написа:

по-ново да излезе

преди 46 минути, Пилешка Завист написа:

е морално остаряло

Не знам, аз не съм сигурен какво точно иска да постигне питащия. А до колкото знам никой тук не може да чете мисли. Затова се пита - хора сме.

Но нека просто да следва вашите съвети, аз пари за видео няма да дам, захранването ми заради нови видео също няма да се развали, а дали ще отнесе още нещо .. божа работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Bubbles написа:

Брей ти да видиш, пък аз със същата(4095MB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (ASUStek Computer Inc)) играя Фифа 22 и GTA V на най високите настройки, явно съм ударил кьоравото.

Брей , ти да видиш ... Кога точно Фифа е била критерий и е изисквала висок клас графична карта за да играеш ? Аз съм написал конкретно  Нови заглавия . Ако си търсиш повод мога да ти изброя поне 15 Нови игри при които с 1050Тй ще имаш 12 -30 фрейма в зависимост от резолюция , филтри ,настройки и процесор .   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bubbles написа:

Тези игри не са особено взискателни и тежки, а и GTA V е доста стара игра. С тази карта ще трябва да намаляваш при някои игри настройките на минимум, за да можеш да имаш около 30-40 кадъра при 1080p резолюция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Bubbles написа:

Като бивш собственик на GTX 1050 ti. Мога да потвардя, че GTV 5, върви средно с 50fps на . Вече за нови заглавия е друго положението.

Все, пак ако си решил да се мяташ на стара видеокарта, то по добре погледни към GTX 1060 6GB (като минимум).

Това е най срещаната карта в Steam.

За нова карта: GTX 1660 super или RX 6600 (ако ти се дават 1к) ,като минимум, при стегнат бюджет (ако изобщо може да го наречем стегнат, при тези ненормални цени).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Аз съм написал конкретно  Нови заглавия

Викаш Фифа 22 излезе преди 10 години...

преди 15 минути, Raze написа:

Тези игри не са особено взискателни и тежки, а и GTA V е доста стара игра. С тази карта ще трябва да намаляваш при някои игри настройките на минимум, за да можеш да имаш около 30-40 кадъра при 1080p резолюция.

Абе сигурно има и по-тежки игри, ок, но към този момент надали са толкова много или пък добри че да си заслужава да набуташ една торба пари за видео карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от предпочитанията и бюджета. А и ако се вземе нова видеокарта и става за mining е задължително да се пуска да копае, за да се избият колкото се може повече от парите. И 100 лв/месец да изкарва, все е файда. Аз, за момента, тъкмо тези дни си избих моята 3070, за която дадох 1500 лв. преди няколко месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Пилешка Завист написа:

Привет. Понеже не съм наясно кога ще свърши тази криза с компонентите се колебая дали да си взема видео или да изчакам.

Набелязах тази карта и се оказа, че мога да я взема за 360лв втора ръка почти нова.

Бях се спрял на ASUS DUAL GTX 1660 SUPER EVO, 6GB, GDDR6, но засега я има само в ценовите листи.

конфигурацията ми е:

Intel Core i3-4170  @ 3.70GHz
Gigabyte H81M-S2PV  (2.0)
A-Data 8GB 1600
GT 730 2GB

1050ti си е ентри левъл модел за резолюция FHD и повечето игри ще вървят в диапазона 30-60 фрейма на максимални графични настройки. Но има и доста заглавия на игри при които ще трябва да се намалят за да се плейва плавно, а да не забравяме и фактора на какво поколение компютър ще се използва. Цената за втора ръка мисля твърдо трябва да е под 300лв. за такава карта. Картата с нейните 75w би трябвало да тръгне спокойно, но е добре за компютъра като цяло да има нещо по качествено, като захранване. Като минимум : Fortron 550-51ACC  - 550W за около 80лв. или по-малкият 350W  модел , който е с 15на лева по-евтин, ако няма в бъдеще да се слага друга по-лакома карта .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

повечето игри ще вървят в диапазона 30-60 фрейма на максимални графични настройки

Друг път! Повечето игри от последните няколко години ще вървят трудно на ниски настройки, ти за максимални си мечтаеш с нисък клас видеокарта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Raze написа:

Друг път! Повечето игри от последните няколко години ще вървят трудно на ниски настройки, ти за максимални си мечтаеш с нисък клас видеокарта!

То е ясно, че ще има игри на които ще е трудно да се играе на високи детайли. Единствено което ще окаже ефект е че може да спъва пърформънса самият компютър с тези си характеристики - сравнително слаб процесор и малко системна памет за игри!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване