Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютър заспива и след известно време се събужда сам

KnoX
 Сподели

Виж решението Разрешен от Гост,

Препоръчан отговор

Добър вечер ! 

Днеска ми направи впечатление, че когато наглася компютъра по следния начин. След пет минути да заспи монитора, а след още 15 да заспи комютъра. Всичко е точно, но след определено време компютъра се включва сам без да съм натиснал какъв и да е клавиш или нещо друго. А преди нямаше този проблем. След 5 минути заспива монитора, а след 15 компютъра и когато копчето за влючване на самия комптър си стартира нормално. 

А днеска за трети път вече се случва това което описах и по горе. Прилагам и снимка на настройките, който съм задал, за да ми кажете ако бъркам някъде да корегирам, за да не се пуска сам компютъра.

123.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, KnoX написа:

Добър вечер ! 

Днеска ми направи впечатление, че когато наглася компютъра по следния начин. След пет минути да заспи монитора, а след още 15 да заспи комютъра. Всичко е точно, но след определено време компютъра се включва сам без да съм натиснал какъв и да е клавиш или нещо друго. А преди нямаше този проблем. След 5 минути заспива монитора, а след 15 компютъра и когато копчето за влючване на самия комптър си стартира нормално. 

А днеска за трети път вече се случва това което описах и по горе. Прилагам и снимка на настройките, който съм задал, за да ми кажете ако бъркам някъде да корегирам, за да не се пуска сам компютъра.

123.jpg

От опции на захранването избери промяна на настройки на захранването следтова потърси запиване опцията отвория и дай снимка да видим как е там настроено

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, vlado1985 написа:

От опции на захранването избери промяна на настройки на захранването следтова потърси запиване опцията отвория и дай снимка да видим как е там настроено

Ето така изглеждат

123.jpg

преди 3 минути, ined написа:

Най-вероятно мишката го събужда, пробвай без нея дали заспива нормално.

Там е проблема че мишката ми е USB и не беше включена към компютъра. Дори и клавиатурата е със USB и тя не беше включена към компютъра. Нищо нямаше включено към компютъра. Просто го бях настрой и до вчера нямаше никакъв проблем. Днеска се появи този проблем. Просто заспива след оказаното от мене време и след известно време, не засечох колко време се стартира , все едно съм го стартирал аз, но дефактно не съм аз тъй като бях далече от него и се учудих, тъй като въобще няше никой до него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как стои въпросът със събуждане от LAN картата?

И моля те, като правиш скрийншотове, давай само на активния прозорец. Защото, ако е на целия екран, форумът го смалява автоматично, и нищо не се чете :( .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, KnoX написа:

Ето така изглеждат

123.jpg

Там е проблема че мишката ми е USB и не беше включена към компютъра. Дори и клавиатурата е със USB и тя не беше включена към компютъра. Нищо нямаше включено към компютъра. Просто го бях настрой и до вчера нямаше никакъв проблем. Днеска се появи този проблем. Просто заспива след оказаното от мене време и след известно време, не засечох колко време се стартира , все едно съм го стартирал аз, но дефактно не съм аз тъй като бях далече от него и се учудих, тъй като въобще няше никой до него.

И аз имах този проблем - allow wake timers трябва да е disabled.

Изключи и буденето с мишката и клавиатурата и си го буди с копчето за включване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Rudy M. написа:

А как стои въпросът със събуждане от LAN картата?

И моля те, като правиш скрийншотове, давай само на активния прозорец. Защото, ако е на целия екран, форумът го смалява автоматично, и нищо не се чете :( .

Къде мога да проверя това нещо ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, KnoX написа:

Къде мога да проверя това нещо ?

На bios ниво, wake on lan или нещо близко, зависи от производителя.

Можеш да изключиш и това - https://www.tenforums.com/tutorials/125608-enable-disable-automatic-maintenance-wake-up-computer-windows-10-a.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, TSPP написа:

На bios ниво, wake on lan или нещо близко, зависи от производителя.

Сега го проверих и го спрях, да видим дали е от  LAN картата. Ако ли не е това къде другаде да търся проблема ?

преди 18 минути, TSPP написа:

И аз имах този проблем - allow wake timers трябва да е disabled.

Изключи и буденето с мишката и клавиатурата и си го буди с копчето за включване.

Първото нещо го направих, а второто за мишката и клавиатурата не мога да го разбера, може ли да обесниш ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 6 минути, KnoX написа:

Сега го проверих и го спрях, да видим дали е от  LAN картата. Ако ли не е това къде другаде да търся проблема ?

Първото нещо го направих, а второто за мишката и клавиатурата не мога да го разбера, може ли да обесниш ?

Няма проблем, направо ти го показвам, надявам се да се разбира. Не е задължително да ги спираш тези неща (специално за клавиатурата и мишката), но аз го правя, тъй като в контакта, към който ми е включен компютъра, има включени и други неща. Съответно, понякога при включване на нещо друго и промяна на напрежението, компютърът се подлъгва, че клавиатурата или мишката е реагирала, и се събужда.

1253211275_.png.589b60dbb8a4e20ccb54c2e4e9a04bf5.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, TSPP написа:

Няма проблем, направо ти го показвам, надявам се да се разбира. Не е задължително да ги спираш тези неща (специално за клавиатурата и мишката), но аз го правя, тъй като в контакта, към който ми е включен компютъра, има включени и други неща. Съответно, понякога при включване на нещо друго и промяна на напрежението, компютърът се подлъгва, че клавиатурата или мишката е реагирала, и се събужда.

1253211275_.png.589b60dbb8a4e20ccb54c2e4e9a04bf5.png

Да. Прав ще се окажеш май. И аз имам два компютъра включени и тъй като сега и двата ми работят и когато заспи другия и си работя на първия, и най вероятно се включва и този който е заспал. И те са ми в един контакт. Сега съм спрял всичко мишки, клавиатури и  LAN картата и да видиме дали ще се стартира. :) 

Да попитам само при налична актуализация , която трябва да се прави , но не все още не съм е направил, дали и от това не идва самото включване ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, KnoX написа:

Да. Прав ще се окажеш май. И аз имам два компютъра включени и тъй като сега и двата ми работят и когато заспи другия и си работя на първия, и най вероятно се включва и този който е заспал. И те са ми в един контакт. Сега съм спрял всичко мишки, клавиатури и  LAN картата и да видиме дали ще се стартира. :) 

Стискам палци! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, TSPP написа:

Стискам палци! :)

Няма къде да иди ще го приспя набързо. ;д

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен поне за сега не се включва компютъра. Явно проблема идва от там че сменям мишката и клавиатурата от един на другия компютър и нещо както каза колега TSPP.

Ще маркирам коментара му който за мене е най - логичен от където е идвал моя проблем. Благодаря на всички други който писаха и ми дадоха съвети, който също бяха много полезни за мене. Ако отново възникне някой проблем, отново ще пиша. 

Още веднъж благодаря на всички за помощ. Лек вечер ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купи си мишка и клавиатура, защото въпреки че

преди 7 минути, KnoX написа:

Проблемът е решен поне за сега

скоро ще скапеш и двете машинки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JKirilov написа:

Купи си мишка и клавиатура, защото въпреки че

скоро ще скапеш и двете машинки...

Имам две клавиатури, но проблема идва от там че съм загуби USB. Иначе съм съгласен с теб напълно че ще се пречакат. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, KnoX написа:

Имам две клавиатури, но проблема идва от там че съм загуби USB. Иначе съм съгласен с теб напълно че ще се пречакат. :)

Бих ти препоръчал този комплект, с който съм от сравнително скоро - https://ardes.bg/product/rapoo-8200m-multi-mode-cheren-rapoo-18264-127535

В единия компютър включваш usb приемника на комплекта, а на другия компютър купуваш един bluetooth приемник и ти е готова инсталацията. После само с шорткътите превключваш дали да работят на блутут или 2.4 ghz честота. Няма прехвърляне на usb-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване