Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свръзване на bluetooth устройство с лаптоп

Miro40
 Сподели

Препоръчан отговор

току-що, petie1 написа:

Или може да си направи флашка с жив несвободен Дебиан или Убунту та да види дали няма му изгрее адаптера та да го види вместо да качули Джама

С точка 1.3 това имам в пред вид, не само Уиндоус. Пък може да му е по-лесно и да го разглоби и да разгледа платката какви чипове има по нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ДзВяРа! написа:

И аз викам за kernel, първо направи един upgrade на kernel. След това въведи следната команда във терминала

/etc/init.d/bluetooth status  след това активирай root права и пак в терминала въведи 
hcitool dev след което blueman-applet и blueman-manager и от там си активирай bluetooth!!!

Какво толкова сложно има?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, ДзВяРа! написа:

И аз викам за kernel, първо направи един upgrade на kernel. След това въведи следната команда във терминала

/etc/init.d/bluetooth status  след това активирай root права и пак в терминала въведи 
hcitool dev след което blueman-applet и blueman-manager и от там си активирай bluetooth!!!

И на трите линка ми дава:

Oops! That page can’t be found.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, snood написа:

Пък може да му е по-лесно и да го разглоби и да разгледа платката какви чипове има по нея.

Пък те за негов късмет ще излязат без надписи или на китайски :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, snood написа:

И на трите линка ми дава:

Oops! That page can’t be found.

Ти със какво дистро си?

Искам от автора да изпълни следната команда и да покаже какво пише!

В терминала lsusb .

https://askubuntu.com/questions/880745/ubuntu-16-04-bluetooth-not-working-dell-xps13

преди 12 минути, ДзВяРа! написа:

Ти със какво дистро си?

Искам от автора да изпълни следната команда и да покаже какво пише!

В терминала lsusb .

https://askubuntu.com/questions/880745/ubuntu-16-04-bluetooth-not-working-dell-xps13

И за последно ти давам този линк да прочетеш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ДзВяРа! написа:

Това беше много тъп коментар от твоя страна. Колко струва един Windows, добави и една антивирусна за която ПАК трябва да плати. Не знам друг какъв софтуер използва, но знам че за него също се плаща.

Пак си вреш гагата, където не ти е работа! Тъпните си ги написал ти - платен Windows ?! , платена АВ ?! , платен софтуер ?! Ти кога за последни си ги плащал?! До вчера хабер си нямаше от линукс, сега и команди взел да пише... Същият безхаберник като автора, който така и не успя за толкова години да влезе в час с Windows, и някой го подлъга да мине под дъгата, щото било по-лесно и по-просто... Комична гледка - целият линукс потенциал подкарва блутут... вече 3-та страница код... :idea:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аа много груб коментар...

Само да кажа че ако тоя лаптоп ми беше в ръцете досега блуутута да беше тръгнал

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Joss Bomon написа:

Пак си вреш гагата, където не ти е работа! Тъпните си ги написал ти - платен Windows ?! , платена АВ ?! , платен софтуер ?! Ти кога за последни си ги плащал?! До вчера хабер си нямаше от линукс, сега и команди взел да пише... Същият безхаберник като автора, който така и не успя за толкова години да влезе в час с Windows, и някой го подлъга да мине под дъгата, щото било по-лесно и по-просто... Комична гледка - целият линукс потенциал подкарва блутут... вече 3-та страница код... :idea:

И кво? Викаш не знам какво е Линукс а знам какво е джам?

Не знам какво си пил брат, ама смени хапчетата защото е обратното! Ако можеш да помогнеш със нещо, свързано със темата ще се зарадвам. И не само аз!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ДзВяРа! написа:

Не знам какво си пил брат

Брат, всичката ти работа е както минаваш с голфа на червено у Перник... Поне шараните кълват ли... ?:hush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Joss Bomon написа:

Брат, всичката ти работа е както минаваш с голфа на червено у Перник... Поне шараните кълват ли... ?:hush:

Какво е Перник? Да предположа че е село някакво? Не знам? А голф не играя, не и знам правилата на тази игра, а за шарани и каракуди не ходя, ловджия съм!

Извинявам се на автора на темата че спамя, но искам да отговоря на колегата.  Това че не съм съгласен със нещо което си написал,(мнение някакво) не означава че съм против теб и искам да се карам със теб! И все пак нямам нищо против това да се скараме, ако това е целта ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До тук - не видях марка, модел, модификация на лаптопа???

Или може да си направи флашка с жив несвободен Дебиан или Убунту та да види дали няма му изгрее адаптера та да го види вместо да качули Джама
Тоя номер става и за Джама - не само за Линукс! Старт без инсталация.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, snood написа:

С точка 1.3 това имам в пред вид, не само Уиндоус. Пък може да му е по-лесно и да го разглоби и да разгледа платката какви чипове има по нея.

Не очаквах,че темата ще предизвика толкова разгорещени страсти и дебати,някои разумни,други подигравателни.Лично моето мнение е,че отношенията между съфорумниците тук,трябва да бъдат по-толерантни.Но както и да е,преди да закрием темата искам да споделя,че повечето от предлаганите мнения (най-вече команди в терминала) съм пробвал и опитвал.И не само от тук,а от още много други форуми,където същият проблем е решен.Някъде прочетох,че проблема може да е във връзка с ядрото(тук също се коментира).Аз съм с MX Linux 19 и ядрото е 4.19.Имам записан на флашка MX Linux 21(който излезе наскоро),където ядрото е 5.10.Ппобвах и него(още преди да ми бъде предложено тук) и пак същия резултат.На друго място прочетох,че проблема бил в Bios-а.Bluetooth не бил разрешен.Прегледах и там,но не намерих никъде думата Bluetooth.Аз съм един обикновен линукс потребител, и не мога да направя компетентно, и окончателно заключение.Ако се позовавам на логиката най-вероятното би било, да се допусне ,че  нямам Bluetooth адаптер(както вече се спомена и тук).Затова ще опитам с USB Bluetooth адаптер, и надявам се проблема да бъде решен.Благодаря на всички споделили мнението си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам няколко живи дистра базирани на слакуеър - PartedMagic с различни версии на ядра, които са основно за тестване. Характерезира се с богат набор от драйвъри и необходими тулове, та в този ред на мисли, ако с него дистро не заработи блутута то всичко е ясно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Miro40 написа:

.Ако се позовавам на логиката най-вероятното би било, да се допусне ,че  нямам Bluetooth адаптер

Ние така и не разбрахме, последно, имаш или нямаш син зъб на лаптопа? Чисто хардуерно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Miro40 написа:

Затова ще опитам с USB Bluetooth адаптер

Тези адаптери при мишките са например в някакво гнездо ,доста замаскирано при някой. Провери дали и при теб,приятелю , не е замаскиран някъде. Мисля , че с адаптер ще ти се реши проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, jhoro написа:

Тоя номер става и за Джама - не само за Линукс! Старт без инсталация.

Е то ставане става ама......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, snood написа:

Ние така и не разбрахме, последно, имаш или нямаш син зъб на лаптопа? Чисто хардуерно. 

Изпускаш „вариант 3“ - има, ама ... е умрял!

преди 2 часа, petie1 написа:

Е то ставане става ама......

А продължи де - що млъкна? Или само - „лаф да става“?

Явно, не се сещаш - за какво говоря - затова няма да те мъча!
Я виж - какво има в пакета Hiren's BootCD. Mini Linux и ... изненада - Mini Windows XP

Hiren-Boot-CD-1-696x387.png

преди 8 часа, Miro40 написа:

Не очаквах, че темата ще предизвика толкова разгорещени страсти и дебати, някои разумни,други подигравателни. Лично моето мнение е, че отношенията между съфорумниците тук трябва да бъдат по-толерантни. Но както и да е, преди да закрием темата искам да споделя, че повечето от предлаганите мнения (най-вече команди в терминала) съм пробвал и опитвал. И не само от тук, а от още много други форуми, където същият проблем е решен. Някъде прочетох, че проблема може да е във връзка с ядрото (тук също се коментира). Аз съм с MX Linux 19 и ядрото е 4.19. Имам записан на флашка MX Linux 21 (който излезе наскоро), където ядрото е 5.10. Ппобвах и него (още преди да ми бъде предложено тук) и пак същия резултат. На друго място прочетох, че проблема бил в Bios-а.Bluetooth не бил разрешен. Прегледах и там, но не намерих никъде думата Bluetooth. Аз съм един обикновен линукс потребител, и не мога да направя компетентно, и окончателно заключение. Ако се позовавам на логиката най-вероятното би било, да се допусне, че  нямам Bluetooth адаптер (както вече се спомена и тук). Затова ще опитам с USB Bluetooth адаптер, и надявам се проблема да бъде решен. Благодаря на всички споделили мнението си.

1. Никой не знае - какво си очаквал. Освен това - тук е така, форум! „Рисковете на живото предаване“ - ако си чувал израза!
  2. Аз пък очаквам (не само от теб - от всеки питащ) първо да каже:
    • с какво разполага. Така и не каза - Какъв е тоя лаптоп? Топ сикрет ли е инфото?
    • какво е опитвал до момента и с какъв успех. А не - това що ми го казвате - вече съм го пробвал. Ама ние ... нямаме „кристални топки“ - само кожени, и то - не всички.
  3. Накрая искам да ти БЛАГОДАРЯ! Без да искаш, ме накара да разреша един съществуващ мой проблем. Маловажен и незначителен, но проблем. След добавяне на pulseaudio-module-bluetooth успях да „изкарам звук“ на едно хендсфри. Не, че ще го ползвам, ама е дразнещо - когато нещо се опъва!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, snood написа:

Лаптопа е стар(10 годишен) и без зъби вече.Нуждае се от протези(шега -разбира се).Последно-няма.Проверих информацията за хардуера му,с помоща на програмата Hardinfo.В раздела Devices,няма устройство-Bluetooth адаптер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Miro40 написа:

В раздела Devices,няма устройство-Bluetooth адаптер.

Ами браво и очакваш да подкараме нещо дет го няма :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, petie1 написа:

Ами браво и очакваш да подкараме нещо дет го няма

Ако беше предложил още в началото да проверя хардуера с Hardinfo,или друга подобна програма,нямаше да очаквам нито аз,нито вие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"На лаптоп с OS MX Linux 19.4 има инсталиран Bluetooth" 

Предлагам да проверим и за 4G ... добре хайде да е 3G адаптер :magnifier:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Miro40 написа:

Ако беше предложил още в началото да проверя хардуера с Hardinfo,или друга подобна програма,нямаше да очаквам нито аз,нито вие.

Нали ти дадоха една и се видя че нищо нямаш а аз предположих че лаптопа ти е с бутон за изключване на блутуут адаптера ?

rkill list

тук се видя че нямаш блуутуут адаптер :)

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

"На лаптоп с OS MX Linux 19.4 има инсталиран Bluetooth" 

Предлагам да проверим и за 4G ... добре хайде да е 3G адаптер :magnifier:

Е нищо не пречи да си има инсталиран софтуер за блуутут

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, petie1 написа:

Нали ти дадоха една и се видя че нищо нямаш а аз предположих че лаптопа ти е с бутон за изключване на блутуут адаптера ?

rkill list

тук се видя че нямаш блуутуут адаптер :)

То модела на лаптопа не се знае ти искаш да разбереш дали има адаптер ! На някои може и от биос да се изключва.

преди 5 минути, petie1 написа:

Е нищо не пречи да си има инсталиран софтуер за блуутут

Е то десктоп дистрибуция не знам да няма софт за блутут?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...