Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

6н6п радиолампа информация

kolib4iata
 Сподели

Виж решението Разрешен от Kolev71,

Препоръчан отговор

Здравейте.Моля за информация относно закупена лампа.Няма да споделям откъде е закупена за да не стане реклама на магазина, но ако някои иска ще пусна линк на магазина на лично разбира се.Лампата е представена като руска с позлатена решетка но не разбирам, а изгарям от желание да разбера оригинална ли е.По лампата няма надпис сделано в ссср.

IMG_20211105_224435.jpg

IMG_20211105_224456.jpg

IMG_20211105_224642.jpg

IMG_20211105_224527.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Руска радиолампа - двоен високочестотен триод. Даже и опаковката на снимката е оригинална. От прочетеното останах с впечатлението, че повече те интересува ето това:

https://dragmetinform.ru/spravochnik-soderzhaniya-dragmetallov/komplektuiushchie-izdeliia/lampa-elektronnaia/6n6p-id16136.html

Да добавя:   Така, както си изписал названието на радиолампата, много хора от запознатите ще ти отговорят, че няма такова чудо. Когато се изписват названията на елементите, се изписват така, както трябва, а не както ти е удобно. Погледни кутийката а и радиолампата как е изписана - 6Н6П - това е модела.

unnamed.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приемам забелжката, и благодаря за информацията.

Моля модератора да поправи наименованието на лампата с 6Н6П

Всъщност я закупих със златна решетка не зареди златото в нея, а за по-добър звук, знам ли, не съм наясно много с лампите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, kolib4iata написа:

Няма проблем. Просто когато посочваш елемент от радиоелектрониката, той трябва да е изписан абсолютно точно. Иначе по подобие, ако питаш за заменка с подобен чарк, хората могат да ти посочат елемент, който няма нищо общо с този, който ти търсиш. Зная, че ме разбираш правилно и това не го приемай като забележка. Ти си умно момче. Убедил съм се.

преди 26 минути, kolib4iata написа:

Всъщност я закупих със златна решетка не зареди златото в нея, а за по-добър звук, знам ли, не съм наясно много с лампите.

Това в някакъв предусилвател ли е монтирана? Има и европейски аналог  ECC86, но не съм ги сравнявал само по крачета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще я ползвам като усилвателна оригинална лампа в усилвател за слушалки на Schiit модел Valhalla 2.

https://www.schiit-europe.com/product/valhalla-2-single-ended-triod-otl-headphone-amplifier/

За предусилването съм си подготвил E88CC двоен триод на TESLA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, kolib4iata написа:

Ще я ползвам като усилвателна оригинална лампа в усилвател за слушалки на Schiit модел Valhalla 2.

https://www.schiit-europe.com/product/valhalla-2-single-ended-triod-otl-headphone-amplifier/

За предусилването съм си подготвил E88CC двоен триод на TESLA

Отлично!  От европейските модели точно E88CC е най препоръчваната, но е двойно по скъпа от ECC83 - 86. Я покажи някакво схемно решение ако може. При конструкцията на предусилвателя трябва да се съобразиш с много неща за да нямаш след това самовъзбуждане. Предполагам, че ги знаеш тези неща и кое как да разположиш така, че проводниците да са с минимална дължина и за предпочитане поне посребрени. А по отоплението трябва да направиш оплетени, или усукани. Да не се впускам че отиде нощта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам усилвателчето да е DIY? Можеш само да си менкаш ламбите и то със същите, а не с някакви уж близки аналози!

Понеже лампата е стара, не трябва да я включваш веднага. Необходимо е формироване за поне 24 часа - на по-ниско отопление, 2V, после на 4V и без включване на анодното. Има теми за това в другия форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, kolib4iata написа:

Всъщност имам закупен усилвателя, няма аз да го конструирам.Само ще подменя лампите с по-хубави.

Напиши модела на лампите, които се намират в момента на усилвателчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6Н1П е предусилвателната, а 6Н6П е усилвателната.

Това го пише в сайта им: Tube Complement: 6N1P dual triode input, 6N6P dual triode output, 1 each per channel. 6N1Ps rollable to 6DJ8, E88CC, 6922, 6BZ7, and similar types.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kolib4iata написа:

6Н1П е предусилвателната, а 6Н6П е усилвателната.

Това го пише в сайта им: Tube Complement: 6N1P dual triode input, 6N6P dual triode output, 1 each per channel. 6N1Ps rollable to 6DJ8, E88CC, 6922, 6BZ7, and similar types.

Добре. А ти ново ли го купи или 2-ра употреба. Ако е ново би следвало да е със американските си лампи. Но имай в предвид, че отдавна и американците поръчват лампи на завод "Светлана" Ленинград. Така че, общо взето разлика в звука няма да усетиш. А слушалките ти кой модел са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, JKirilov написа:

Аз не виждам усилвателчето да е DIY? Можеш само да си менкаш ламбите и то със същите, а не с някакви уж близки аналози!

Понеже лампата е стара, не трябва да я включваш веднага. Необходимо е формироване за поне 24 часа - на по-ниско отопление, 2V, после на 4V и без включване на анодното. Има теми за това в другия форум.

Не знам дали на фабрично усилвателче за слушалки има техническа възможност за формиране на стари лампи с по-ниско напрежение. Да не забравяме, че такава гимнастика трябва да се извършва от хора с технически познания и практически опит.

Мен ми е интересно и друго - като си вземеш такива стари лампи, има ли вероятност те да са мачнати, т.е. предварително да са подбрани с близки параметри. Тъй като най-вероятно отговорът е "не", трябва да се настройват чрез схемата на усилвателя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Михайлов!

Лампите не могат да бъдат с по ниско напрежение. Ни с по високо. Говоря за отоплението им. То на този тип е 6,3 волта. Дали е правена в Америка или Русия, дори и в Танзания - е 6,3 волта. Лампи могат да се подберат само и единствено, ако разполагаш със 3-4 кашона от тях и ги закачиш на стенд. През магазин, който ти каже че са подбрани, значи , че продавачът го е подвел. Тук става въпрос за нещо друго. Кирилов правилно е написал, но е сметнал че знаете това. Лампите се натренират, отново на стенд, при което има възможност да се подават по ниски напрежения. Отново става въпрос за отоплението, анода и катода. Така е правилно да се направи, защото не се знае последните колко години са стояли по складовете. Това, особено е важно за лампи употребявани в комуникационната военна техника. До тук, разбирате ли ми това, което съм написал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма къде да намеря стенд.Дали ще е полезно, след като сложа лампите да включвам и изключвам с цел първото загряване да стане постепенно.Лампите са закупени като нови, не би трябвало да са работели, но няма как да знам това.Като ги отворих имаха лепенка, че са тествани и са наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, kolib4iata написа:

Няма къде да намеря стенд.Дали ще е полезно, след като сложа лампите да включвам и изключвам с цел първото загряване да стане постепенно.Лампите са закупени като нови, не би трябвало да са работели, но няма как да знам това.Като ги отворих имаха лепенка, че са тествани и са наред.

Не ти трябва стенд. Няма да се явяваш на професионален конкурс, че да правиш каквото и да било. Това, че лампите си ги купил нови, не значи, че те са работили в динамичната си среда. Произведени са, тествани от ОТК и опаковани, По вече  - нищо. С течение на времето знаеш че всичко се изменя. материалите - също. За тестване на лампите си има лампонер, който ще ти покажи волт-амперните характеристики на включената към него радиолампа.  Можеш переидически само да включиш усилвателчето да работи на "празен ход" после го изключваш. След 1-2 часа повтаряш операцията, щом толкова ти се иска. Да не си мислиш, че ще почувстваш разлика в звученето? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих новите лампи и включих за секунда, после изгасих.Включих за 2 секунди и пак згасих и т.н. 

Незнам дали е плацебо, но намирам разлика в звученето с тях в положителна посока.Високите се открояват повече, а басовете са по наситени без да липсва среда.Доволен съм, благодаря.

Ще закупя след време още 2 лампи Е88СС да си имам докато са налични.

П.П. Определено не е плацебо :) новото си е ново :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, kolib4iata написа:

Сложих новите лампи и включих за секунда, после изгасих.Включих за 2 секунди и пак згасих и т.н. 

Незнам дали е плацебо, но намирам разлика в звученето с тях в положителна посока.Високите се открояват повече, а басовете са по наситени без да липсва среда.Доволен съм, благодаря.

Ще закупя след време още 2 лампи Е88СС да си имам докато са налични.

Можеш за няколко пъти да го включваш да си работи 10 минути, след това 1-2 часа почивка. И така, няколко пъти, когато имаш време. А не включваш - изключваш.Имай предвид, че твоите лампи са работили вече, докато на новите се случва за пръв път.Радиолампите в професионалните апаратури имат часове на наработка и се заменят с нови. В любителско изпълнение, това не се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се възползвам от темата за да не отварям нова само за един въпрос.Сегашните слушалки AKG K712 PRO които ползвам са 62 Ohm, има ли смисъл да закопувам beyerdynamic dt 770 pro 250 Ohm за ползване с лаповия усилвател.В друг форум ме посъветваха, че когато е повече импеданса басовете са по-добри. (Слушам много техно музика).

Отговор като да струва си ми е достатъчен, или няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от различни омове, има смисъл от използване на различни марки и модели.

А за ламбите - щом досега не са гръмнали, значи си късметлия! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Последно повдигане на темата за допълнителен въпрос: Кои вид цифров пренос за ДАК да избера, USB или Toslink - оптичен изход от дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, kolib4iata написа:

Последно повдигане на темата за допълнителен въпрос: Кои вид цифров пренос за ДАК да избера, USB или Toslink - оптичен изход от дъното.

Искаш ли да направим така? 

Първо да чуем твоето мнение по този въпрос и след това и ние да посочим кой от двата.Пиша ти го тенденциозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване