Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на камери за къща

Препоръчан отговор

преди 12 минути, valyo_93 написа:

Битрябвало да има и RJ45 - най вероятно до куплинга за 12 VDC. Вече с какво качество е този комплект....не мога да кажа. По принцип не препоръчвам подобни но нейм изгъзици

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anran e една от добрите китайски марки, но нямам наблюдение от нея, мога да споделя за Misecu - добро качество, добър софтуер, покрива 20-тина метра през 1 стена и за тези комплекти си е необходимо 220 волта захранване до камерата, до 3 мегапикселови са, за това предпочитам кабелните комплекти по POE, например като този или Techage, защото няма загуби на стрийма като при WiFi-то и захранването си е по кабела, камерите са 5 мегапикселови.... Цена-качество спрямо най-добрите китайки на българския пазар като Hikvision и Dahua са в пъти по-добре! Разбира се гаранцията си е проблем..., но как да дадеш двойно и тройно повече пари за комплект за домашно ползване...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, jiktak70 написа:

за тези комплекти си е необходимо 220 волта захранване до камерата,

Това се решава лесно, особено на не много дълги трасета. Така или иначе оригиналните захраващи адоптори на камерите ги хвърляш.

преди 14 часа, valyo_93 написа:

лимита ми е до 400 лв с хард диска,за тези пари може ли да се вземе нещо читаво

Аз лично не се наемам да предложа подобна техника за тези пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А

преди 15 часа, jiktak70 написа:

Anran e една от добрите китайски марки, но нямам наблюдение от нея, мога да споделя за Misecu - добро качество, добър софтуер, покрива 20-тина метра през 1 стена и за тези комплекти си е необходимо 220 волта захранване до камерата, до 3 мегапикселови са, за това предпочитам кабелните комплекти по POE, например като този или Techage, защото няма загуби на стрийма като при WiFi-то и захранването си е по кабела, камерите са 5 мегапикселови.... Цена-качество спрямо най-добрите китайки на българския пазар като Hikvision и Dahua са в пъти по-добре! Разбира се гаранцията си е проблем..., но как да дадеш двойно и тройно повече пари за комплект за домашно ползване...

А тези имат ли rj45  букса ако имам проблем с wifi и 1 тб колко време запис ще имам на 4 камери.Кой да избера а или б .Тези ме устройват за цена а и щом са добри за парите си мисля да ги поръчвам.

https://m.aliexpress.com/item/32971739031.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=20378110122&aff_fcid=90ed1547ff7648078f5b4c432dedc4b0-1636289291027-09884-_mNX71Se&tt=MG&aff_fsk=_mNX71Se&aff_platform=default&sk=_mNX71Se&aff_trace_key=90ed1547ff7648078f5b4c432dedc4b0-1636289291027-09884-_mNX71Se&shareId=20378110122&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=0038aab892494845a80e16d89f5b41df

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, valyo_93 написа:

А

А тези имат ли rj45  букса ако имам проблем с wifi и 1 тб колко време запис ще имам на 4 камери.Кой да избера а или б .Тези ме устройват за цена а и щом са добри за парите си мисля да ги поръчвам.

https://m.aliexpress.com/item/32971739031.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=20378110122&aff_fcid=90ed1547ff7648078f5b4c432dedc4b0-1636289291027-09884-_mNX71Se&tt=MG&aff_fsk=_mNX71Se&aff_platform=default&sk=_mNX71Se&aff_trace_key=90ed1547ff7648078f5b4c432dedc4b0-1636289291027-09884-_mNX71Se&shareId=20378110122&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=0038aab892494845a80e16d89f5b41df

Не виждам камерите да имат Ethernet NIC. A колко време ще имаш запис, зависи как са настроени камерите. Според китаеца - 10-11 дена....

Едит: Сега видях, че предлагат външна антена за камерите, ако има проблем със сигнала.... Имай впредвид, че тези камери не могат да се ползват самостоятелно...ако се случи нещо с NVR-a, оставаш без никакво наблюдение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, valyo_93 написа:

с една дума не стават така ли да разбирам

Е, не съм казал такова нещо - просто те предупеждавам за някои подводни камъни, евентуално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, аз съм с 3 терабайта и 6 камери записват постоянно, 10-12 дни е запоса на максимално качество 5 мегапиксела! Не са самостоятелни, защото NVR им дава на всяка IP адрес и той го играе и рутер освен записвачка!
А вариант са по-скъпи с метален корпус но са зависими от NVR, докато Б варианта са с пластмасов корпус, но са с 2 антени уж и имат място за мирко сд карта, т.е. самостоятелен запис...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако изгори да кажем нвр може ли да се подмени с друг на друга марка да кажем.Ако не мога да хвана хубав сигнал по wifi до колкото разбрах няма rj45 букса,а може ли да се свърже рутер вънка да се върже камерата за рутера а рутера за нвр ако ми се губи сигнала.За сега ще има 4 камери но по късно искам да монтирам още 4 в друга къща на около 400 метра където ще имам наностейшани за връзка защото там няма интернет а къщата е необитаема доставчика ми на интернет ми каза че ще направи връзка идеята ми е нвр да е в моята къща а още други 4 камери на друго място с този нвр може ли да стане.С 1тб колко дена запис ще имам за 8 камери преблизително.Може и кабелни камери да сложа но да са в тази цена около 400 лв.

Виждам че тип б на камерите имат слот за карта памет това не значи ли че могат да работят самостоятелно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, valyo_93 написа:

ако изгори да кажем нвр може ли да се подмени с друг на друга марка да кажем.Ако не мога да хвана хубав сигнал по wifi до колкото разбрах няма rj45 букса,а може ли да се свърже рутер вънка да се върже камерата за рутера а рутера за нвр ако ми се губи сигнала.За сега ще има 4 камери но по късно искам да монтирам още 4 в друга къща на около 400 метра където ще имам наностейшани за връзка защото там няма интернет а къщата е необитаема доставчика ми на интернет ми каза че ще направи връзка идеята ми е нвр да е в моята къща а още други 4 камери на друго място с този нвр може ли да стане.С 1тб колко дена запис ще имам за 8 камери преблизително.Може и кабелни камери да сложа но да са в тази цена около 400 лв.

Виждам че тип б на камерите имат слот за карта памет това не значи ли че могат да работят самостоятелно

Отговора е не! Това устройство работи само с тези камери и обратно (имат собствен протокол за откриване). Не можеш да ползваш стандартен NVR, както и няма да можеш да свържеш други камери. Така или иначе в другата къща ще трябва да сложиш същия комплект+суич (в идеалния случай). В този смисъл линка с нанотата просто ще ти осигури достъп до интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв нвр и какви ип камери трябва да взема.То не ми трябва интернет в другата къща идеята е да работят там камери с суитч а нвр да е в вкъщи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Камери - IP с поддръжка на ONVIF, както NVR. Но за 400 лв, ще се събереш за NVR +ХДД и 2 камери

ПС: Разгледай какво има в robicam

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, valyo_93 написа:

от алиекспрес не излиза ли значително по евтино

Не знам - риска си за твоя сметка! В 90% от случаите, описанието не отговаря на истината, нямаш гаранция, нямаш поддръжка..... Аз ти казах - търсиш ONVIF стандартизирани устройства. И нещо много важно за NVR=a - четеш внимателно какви и колко камери поддържа, при какви резолюции, общ брой FPS и смяташ какво да вземеш. Има и хибридни устройства, оито могат да спестят някой лев от камери - все пак аналоговите, все още са по евтини от IP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да речем че сега ще монтирам само при мен камери ако взема двр и камери 3 или 4 на  hik vision колко пари ще са,ще има ли разлика двр или нвр в качество на изображението,ще имат ли звук,и могат ли да се проверяват записите от телефона,ще имам ли отдалечен достъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, valyo_93 написа:

ще има ли разлика двр или нвр в качество на изображението

Дали DVR, NVR или hybrid - зависи какъв тип камери ще свързваш. Качеството зависи от параметрита на DVR/NVR-а и от самите камери.

преди 10 минути, valyo_93 написа:

ако взема двр и камери 3 или 4 на  hik vision колко пари ще са,

Зависи - цените зависят от моделите - да кажем около 700 лв

преди 11 минути, valyo_93 написа:

могат ли да се проверяват записите от телефона,ще имам ли отдалечен достъп.

При определени условия - да. Хик имат 2p2 услуга, ни мисля, че я направиха с абонамент

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, valyo_93 написа:

до 400 лв май не мога да си направя видео наблюдение.Ако са две камери пак ли няма да стане

Освен с нещо от китайците - с неясен резултат, докато не се пробва :)

Просто твоите изисквания са по тежки

Ето нещо прилично, за малко пари, с гарантирана поддръжка. По всяко време можеш да добавиш, каквато и да е ONVIF IP камера (макс 9)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

намерих това в емаг онвив ли е а после може втори комплект

https://www.emag.bg/komplekt-hikvision-4-kameri-ip-wi-fi-ot-2mp-vkljuchva-4-kameri-ip-bullet-wi-fi-nvr-wi-fi-hdd-1tb-nk42w0-1t-wd/pd/DC0H2MMBM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, valyo_93 написа:

намерих това в емаг онвив ли е а после може втори комплект

https://www.emag.bg/komplekt-hikvision-4-kameri-ip-wi-fi-ot-2mp-vkljuchva-4-kameri-ip-bullet-wi-fi-nvr-wi-fi-hdd-1tb-nk42w0-1t-wd/pd/DC0H2MMBM/

Ето подробни характеристика. Аз сядам да гледам F1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел му направиха оферта за къщата за над 2000лв с 8бр. камери 2 мегапиксела до 3500лв със 5 магапикселови и NVR на Хиквижън, а тези му струваха 900 на 5 мегапиксела...(предполагам, че на Хиквижъна качеството на изображението ще е по-добро, но и тези са екстра), като 300-500лв му бяха за работа само... Да не говорим, че едва ли софтуера на Хиквижъна за тези пари щеше да предлага засичане на човек(огражда го с едно кавадратче и го следи по периметъра на камерата) или фейс контрол(търсиш събитие по запаметено лице), както вградена подсветка при задействие(2 бр. бели диода светват отделно от 2та инфраред), звукова аларма на всяка камера(можеш да запишеш да изговаря при задействие и псувни на български ако искаш или сирена на полиция) и двупосочно гласово аудио(чуваш прекрасно от камерата, впечатлен съм и можеш да говориш през всяка една камера на нарушителя, чува се също много добре от камерата), уведомяване за задействие по имейл и на приложението. И да не забравя, тези камери също мисля, че са Onvif съвместими, поне wifi камерата ми на Misecu e PTZ и е такава. Моя Misecu комплект с 6 POE камери ми дойде на 550лв... Хайде дайте ми оферта на "качествени" комплекти с 6бр. 5 мегапикселови камери + по 20м кабел с Rj45 букси за всяка, 8 канален NVR с 3 терабайта хард диск с мишка и дистанционно за тези пари...?! Всеки си преценява сам! Китайците трепат рибата направо!
Що не разгледаш и ТЕЗИ WiFi PTZ камери, с micro sd карта за запис са....?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, jiktak70 написа:

На един приятел му направиха оферта за къщата за над 2000лв с 8бр. камери 2 мегапиксела до 3500 със 5 магапикселови и НВР на Хиквижън, а тези му струваха 900 на 5 мегапиксела...(преполагам, че на Хиквижъна качеството на изображението ще е по-добро, но и тези са екстра) Да не говорим, че едва ли софтуера на Хиквижъна за тези пари щеше да предлага засичане на човек(огражда го с едно кавадратче и го следи по периметъра на камерата) или фейс контрол(търсиш събитие по запаметено лице), както вградена подсветка при задействие(2 бр. бели диода светват отделно от 2та инфраред), звукова аларма на всяка камера(можеш да запишеш да изговаря при задействие и псувни на български ако искаш emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png или сирена на полиция) и двупосочно гласово аудио(чуваш прекрасно от камерата, впечатлен съм и можеш да говориш през всяка една камера на нарушителя, чува се също много добре от каерата), уведомяване за задействие по имейл и на приложението. И да не забравя, тези камери също мисля, че са Onvif съвместими, поне wifi камерата ми на Misecu e PTZ и е такава. Моя Misecu комплект с 6 POE камери ми дойде на 550лв... Хайде дайте ми оферта на "качествени" комплекти с 6бр. 5 мегапикселови камери + по 20м кабел с Rj45 букси за всяка, 8 канален NVR с 3 терабайта хард диск с мишка и дистанционно за тези пари...?! Всеки си преценява сам! Китайците трепат рибата направо!

За кой точно камери говориш щото вече се обърках и те онвив ли са

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване