Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ергономичен стол мнения

Viiipeer
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да Ви попитам, дали имате наблюдения относно тази марка стол.

Изглежда ми приличен и като цена ако е реално намаление.... https://www.emag.bg/ofis-stol-kring-mike-ergonomichen-lumbalna-opora-i-reguliruemi-podlakytnici-mesh-cheren-5949129028609/pd/DRCG7KMBM/?ref=cart_item

на марката KringFeel, мога да си позволя и този https://www.chairpro.bg/collections/ergonomichni-stolove/products/ergonomichen-stol-chairpro-1000h#shopify-product-reviews ,

той е като че ли по-марков, но по параметри отстъпва.

Принципно бих дал и 1000лв, но към момента ще се въздържа :)

Висок съм 1,88

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си нещо такова и не се занимавай с ширпотреба -> Столове XXL Архиви – STOLA.BG - Магазин за Офис Столове и Мебели

5025-4.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Viiipeer написа:

Здравейте, искам да Ви попитам, дали имате наблюдения относно тази марка стол.

Изглежда ми приличен и като цена ако е реално намаление.... https://www.emag.bg/ofis-stol-kring-mike-ergonomichen-lumbalna-opora-i-reguliruemi-podlakytnici-mesh-cheren-5949129028609/pd/DRCG7KMBM/?ref=cart_item

на марката KringFeel, мога да си позволя и този https://www.chairpro.bg/collections/ergonomichni-stolove/products/ergonomichen-stol-chairpro-1000h#shopify-product-reviews ,

той е като че ли по-марков, но по параметри отстъпва.

Принципно бих дал и 1000лв, но към момента ще се въздържа :)

Висок съм 1,88

Благодаря!

Тия Kring са някакви китайчоци, само Емаг ги продават. За 100-150 кинта може да си струва да се пробва, ако човек е свикнал да си взима произволен стол от Метро, ама за тия пари се взима истински марков стол.  Chairpro ги хвалят, че са добри. Икейските също. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! След направен рисърч , стигнах и аз до извода че само EMAG ги предлагат тези чайници..... в момента съм с кожен - 10 години не е мръднал полски е - водят го директорски стол https://direktorski-stol.pazaruvaj.com/nowy-styl/manager-p148887541/

Но исках по-ергономичен, явно не си заслужава да си хвърлям парите на вятъра в такъв случай.

П.С. Тук проблема е, че работата ми зависи  от това, а и имам болки в гърба - адски болки,

та затова се загледах по "ергономичните" където гърба ти е като струна.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изборът на всеки стол става след като си поседял поне 2-3 минути на него! Това с картинките е само ориентировка в цените някаква...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз също имам проблем  със столовете

гледай дълбочината 

на мен ми трябва подобен

обаче имам къси бедра - 40 см и като седна в дълбок стол и отзад ми остава празно 20 см и не мога да се облегна

а искам да ми надстърчат бедрата поне 20 см от стола

и ще трябва да е някакъв по поръчка или да си купя дъски и да си скова един 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Полезният стол е този, от който след пет-десет минути седене те дърпа да станеш и се раздвижиш.

Вижте снимки от диспечерни отделения на атомни електроцентрали, газови хъбове, центрове за управление на космически полети, талавизионни/медийни централи, съдебни зали, спортни съдии/коментатори ... и мн.др, и т.н.т.м – какви столове виждате там?

От прекалено удобни столове ще заработите дископатия, драги тъпи тъпчовци, и ще надебелеете още повече, и 150-те ви кила хептен ще натиснат дископатията ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Banesc написа:

обаче имам къси бедра - 40 см и като седна в дълбок стол и отзад ми остава празно 20 см и не мога да се облегна

а искам да ми надстърчат бедрата поне 20 см от стола

и ще трябва да е някакъв по поръчка или да си купя дъски и да си скова един 

Перфе е за джудже

Градински гном на стола шейкър украса градински джуджета за всяка градина,  двор с открит и закрит украшение K888 купи ~ Начало декор - Butik-Start.cam

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично съм пробвал за кратко този "модел" или концепт, не в оригинал, а повторен от мой познат в училищни условия.
Той си го ползваше постоянно и беше убеден, че държи гърба изправен и решава проблема с изгърбването.

линк 1

Виждам, че концепцията има и варианти - 4 колела, 5 колела, с облегалка, люлка, регулируема височина, газов патрон и разни други :
линк 2

линк 3

линк 4

Предните линкове ги взех от този отговор на Гугъл :
линк 5

Има и един модел облегалки за шофьори, мрежа върху еластична рамка, за изправяне на гръбнака в областта на кръста.
Но не мога да кажа много за нея в твоите условия. Стои ми в колата и все не идва ред да я пробвам.

линк 6 

Виждал съм и банкова касиерка, която работеше права, без стол и опашката на гишето и вървеше много бързо.
1990 г. В.Търново, банка Хеброс, срещу Театъра.
Не казвам, че е възможно във всички случаи и професии ... само като идея ...
Преди 2 години работих малко в една мебелна фирма и си направих плот за лаптопа, на ниво за работа прав.
Има истина по този път, но може да иска инвестиции, ако не в пари, то във време, за да ти го направи някой,
а ти да контролираш изработката на всички етапи, за да не кривне извън удобните граници.

Да, и Mr. Gekko/Майкъл Дъглас във филма "Уолстрийт" си имаше решение,
във вид на механична фитнес пътека в офиса, и от време на време се качваше на нея.

Успех ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е тоя  си поръчах току що

https://www.emag.bg/stol-gaming-kring-titan-pu-bjal-cheren-6426228076094/pd/DL85RFBBM/

до 4 декември ще ми го пратят 

100 лв назад

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Banesc написа:

е тоя  си поръчах току що

https://www.emag.bg/stol-gaming-kring-titan-pu-bjal-cheren-6426228076094/pd/DL85RFBBM/

до 4 декември ще ми го пратят 

100 лв назад

може би трябваше да е този, хем има колелца и ще ходиш навсякъде с него

намерил съм ти перфектната фирма, която специализира в столове за джуджита VELA

case_HDavies_1-1-skyg-fri_80b596517f33_a

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, JKirilov написа:

Ама казаха ли коя година? ;)

като им потребват 100-те лева  инфлацията  си върви  ще гледат да ми го правятят по - бързо 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.11.2021 г. в 14:28, Viiipeer написа:

Но исках по-ергономичен, явно не си заслужава да си хвърлям парите на вятъра в такъв случай.

П.С. Тук проблема е, че работата ми зависи  от това, а и имам болки в гърба - адски болки,

та затова се загледах по "ергономичните" където гърба ти е като струна.

13.png

14.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.11.2021 г. в 17:42, Mr. ?? написа:

Работен стол EDGE

Разгледай и тук.

Много благодаря! Това ще да е стола като гледам на нормална цена, и изглежда като столовете на Ergo , само че на прилична цена!

преди 23 часа, Аралампи написа:

Полезният стол е този, от който след пет-десет минути седене те дърпа да станеш и се раздвижиш.

Вижте снимки от диспечерни отделения на атомни електроцентрали, газови хъбове, центрове за управление на космически полети, талавизионни/медийни централи, съдебни зали, спортни съдии/коментатори ... и мн.др, и т.н.т.м – какви столове виждате там?

От прекалено удобни столове ще заработите дископатия, драги тъпи тъпчовци, и ще надебелеете още повече, и 150-те ви кила хептен ще натиснат дископатията ви.

Ти май не си вадиш работата , която зависи от компютър? Крайно изказване бих казал..... Я ми кажи сега, къде си виждал в офисите да стават през 5 минути в продължение на работния ден?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

днес ми пристигна стола 

https://www.emag.bg/stol-gaming-kring-titan-pu-bjal-cheren-6426228076094/pd/DL85RFBBM/?ref=automated-compare_6_2&provider=rec&recid=rec_4_08d9558d379ebfe598bc94647eddb23d1adf0e782dac21e1bb8c937024be1fb7_1637949802

доволен съм като за 100 лв

не ми харесва че не мога да си облегна главата  но го очахвах

другата година ще си взема с по висока облегалка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
преди 1 час, Viiipeer написа:

Пълен въз е стола... за 1000лв уж ергономичен....дрън дрън дори не усещаш да ти държи стабилно изправен гърба....Ще се връща.

Другия път си вземи каквото ти предложих, и няма да съжаляваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Joss Bomon написа:

Другия път си вземи каквото ти предложих, и няма да съжаляваш.

Имам такъв на Nowystyl който 10 години вече не се предава и май ще поръчам пак о него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и бюрото ми да е за смяна, а не стола. Като цяло стола сам по себе си е много удобен, абе ще видя може и да го оставя и заедно с него да взема бюро регулиращо за още 1К..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Така, колеги да обновя коментара си!

Стола е уникален!

Първоначалното мнение не ми беше обективно, предвид че идвах от евтин стол тип мениджърски.

Този е просто  едно удоволствие да го ползваш - изправен гръб, изключително дишащ, адски много настройки за да пасне идеално на всеки ръст в диапазона 1.7 - 2.10 см.Използвам стола вече повече от месец и не съжалявам за покупката, определено си струват вложените средства!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...