Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптопа не стартира след ъпдейт на Биоса

Препоръчан отговор

преди 14 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Или ново дъно

САМО срещу 17 паунда за чипа:
https://www.ebay.co.uk/itm/174230735119

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 79
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Някой да даде идея за нещо, което се случи, преди да го отворя. Докато работеше на батерия лаптопа резко угасна. Сложих му зарядното и се пусна и започна да я зарежда. Батерията е на 100 процента, но в момента, в който махна зарядното, лаптопа гасне веднага. Работеше си без проблем само на батерия, какво му стана пък... Не знам дали това може да е нещо общо с биоса. Реално на батерия нищо не свети. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, qnkov написа:

Някой да даде идея за нещо, което се случи, преди да го отворя. Докато работеше на батерия лаптопа резко угасна. Сложих му зарядното и се пусна и започна да я зарежда. Батерията е на 100 процента, но в момента, в който махна зарядното, лаптопа гасне веднага. Работеше си без проблем само на батерия, какво му стана пък... Не знам дали това може да е нещо общо с биоса. Реално на батерия нищо не свети. 

аве, тя и мойта батерия започна да пада изведнъж....прави ми изненади ве
ама е дърта де, не може да зареди повече от 42%, а джама вика че е на 100%

170723082_.PNG.73be98397e891e1b23c14d2bf6c1836c.PNG

пусни като админ в CMD-то, това и като свърши цъкни на файла за да видиш как стоят нещата при теб

powercfg -energy -output c:\report.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

прави ми изненади ве

А пробва ли да реинсталираш драйвър?
Правил ли си й регенериране?

преди 18 минути, JKirilov написа:

Аз бих започнал

с ресет на cmos

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Правил ли си й регенериране?

не знам как става

като падне батерията изключва 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, цър-вул написа:

А пробва ли да реинсталираш драйвър?

това съм го правил многократно, ама файда йок

пп

теста на биос вика че е дефектна

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята държеше 2 часа до вчера. В момента и лапичката на лаптопа не може да захрани. Сега пък това да гледам какво му стана... Имам чувството, че се е изключила. Освен да унистална Microsoft ACPI-Compliant Control за друго не се сещам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, qnkov написа:

Моята държеше 2 часа до вчера. В момента и лапичката на лаптопа не може да захрани. Сега пък това да гледам какво му стана... Имам чувството, че се е изключила. Освен да унистална Microsoft ACPI-Compliant Control за друго не се сещам. 

Аз се сещам, на вторият пост от темата ти съм ти казал какво да направиш, дал съм ти и линк!

Това е БИОС по старата версия от тази която си инсталирал и е за твоя компютър, тази със която ще работи както трябва. От сайта производител на твоето дъно АСУС! Колкото и да въртите и сучите, пак до там ще стигнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях, че си ми дал версия на winflasha, но не на биоса. Демек ми казваш да ползвам този winflash и да пробвам да инсталирам старата версия на биоса ми? Асус казаха, че не може да се върнеш към старата вече. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, qnkov написа:

Аз видях, че си ми дал версия на winflasha, но не на биоса. Демек ми казваш да ползвам този winflash и да пробвам да инсталирам старата версия на биоса ми? Асус казаха, че не може да се върнеш към старата вече. :)

👍

Във архива има ехе файл, стартирай го и следвай стъпките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, след като изтрих драйвери за лаптопа от асус като и оставих уиндолса да ъпдейтва 5 часа, вече се чувства по-добре и работи на батерия отново. Не знам до кога, но работи. Нека забравим за тоя трошляк. Изглежда си работи добре и с този биос, освен че не може с ссд-то ми. Перфектния лаптоп за теглене на музика от тубата, въпреки че дори като четриядрен и 4 гб рам, малко лаги, но... няма как да е като компютъра ми. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, qnkov написа:

Ами, след като изтрих драйвери за лаптопа от асус като и оставих уиндолса да ъпдейтва 5 часа, вече се чувства по-добре и работи на батерия отново. Не знам до кога, но работи. Нека забравим за тоя трошляк. Изглежда си работи добре и с този биос, освен че не може с ссд-то ми. Перфектния лаптоп за теглене на музика от тубата, въпреки че дори като четриядрен и 4 гб рам, малко лаги, но... няма как да е като компютъра ми. :)

Майстор си, браво! :yanim:

Ние за по-малко от 5 часа инсталираме на 10 лаптопа, по-стари от твоя Линукс ОС и ги ъпдейтваме.

И защо изобщо пусна темата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То да не съм аз виновен за дългия ъпдейт, той сам си инсталира 3-4 ъпдейта и ги прави 5 часа в син екран. :)

Е, как защо. За да му подкарам ССД-то, което отказа с новия биос. Нали това ми беше и въпроса от самото начало, но не успяхме да измислим защо така стана. А и накрая видях, че е с вградена рам, след като го отворих (да търся cmso батерия :))), което дори не го очаквах и напълно се отказах да го ползвам занапред. Целта беше да подкарам ссд-то, да ъпгрейдна на 8 гб рам и да го ползвам като браузерен, лекции. Поне вече хората знаят какво може да стане след ъпдейт на биоса. Но въпреки всичко си е успешен ъпдейта. Вярвам, че с друго ССД, може би ще тръгне, просто нямам налични за проба. Ще го подаря на брата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е проблема да му пуснеш нова инсталация на това ссд? Да не говорим, че изобщо не видях да си пробвал половината неща, които ти предлагахме. Като не правиш каквото ти се казва защо изобщо пускаш теми тук? Аз повече в твои теми няма да пиша, това беше последно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

САМО срещу 17 паунда за чипа:
https://www.ebay.co.uk/itm/174230735119

Само че да добавим и таксата за доставка (че вече и Англия не са в европейския) и ще мине през митницата сигурно + цената за подмяната в сервиз (освен ако не рискува сам, но за целта трябват инструменти + умения) и става доста повече цената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Raze

Това, че не съм написал какво съм правил, не означава, че не съм го пробвал. Пробвах доста работи, които дори не са предложени. И Winflash версията от 2-рия пост, който ми се натякваше, го пробвах, само за да ми каже лаптопа, че не може да го инсталира и удря грешка в началото на инсталацията. Определени версии можеха да се инсталират само. Ако е било станало, да съм казал. ССД-то не ти дава възможност за преинсталация, просто забива. Нямаш бут, нямаш биос. Можех да го преинсталирам на друг лаптоп, но не ми се прецакаваше ново ссд с пресен уидолс и платени автопрограми за диагностика, само за пробата.  Но може би просто с този биос прецаках възможността за ссд-та или за този конкретен модел, който имам. И от асус го написаха. 

Моите проблеми никога не са скучни, недей да бягаш от мен. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, qnkov написа:

Raze

Това, че не съм написал какво съм правил, не означава, че не съм го пробвал. Пробвах доста работи, които дори не са предложени. И Winflash версията от 2-рия пост, който ми се натякваше, го пробвах, само за да ми каже лаптопа, че не може да го инсталира и удря грешка в началото на инсталацията. Определени версии можеха да се инсталират само. Ако е било станало, да съм казал. ССД-то не ти дава възможност за преинсталация, просто забива. Нямаш бут, нямаш биос. Можех да го преинсталирам на друг лаптоп, но не ми се прецакаваше ново ссд с пресен уидолс и платени автопрограми за диагностика, само за пробата.  Но може би просто с този биос прецаках възможността за ссд-та или за този конкретен модел, който имам. И от асус го написаха. 

Моите проблеми никога не са скучни, недей да бягаш от мен. :)

На няколко пъти те поитах коя е старата версия на биос и не ми отговори. Аз ако бях на твое място щях да пробвам с всички версии и като остана доволен от дадената версия си оставям на нея без повече бъзикни и глупости. Да от съпорта правилно са ти казалли че понижаването е трудно но нее и невъзможно ако все пак имаше резервно копие на старата версия на биос с която си бил и на нея нее имало проблеми то шансоветети за успех не са никак малки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаше, отначало мисля, че бях дал снимка на версиите и казах, че имам първата. Може би затова не съм ти отговорил. Както казах... това че не съм писал, не означава, че не съм пробвал. :)

на 23.11.2021 г. в 1:18, qnkov написа:

https://prnt.sc/20k208i - това са версиите за Биоса, които аз намерих, като аз имах първата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, qnkov написа:

Адаше, отначало мисля, че бях дал снимка на версиите и казах, че имам първата. Може би затова не съм ти отговорил. Както казах... това че не съм писал, не означава, че не съм пробвал. :)

Сетих се нещо но до колко ще е от полза и ще има ефект и аз не съм сигурен. Каза че си ъпдейтнал биос с поставения SSD нали можеш да сложиш HDD и да опиташ същата гимнастика да ли ще има промяна или не 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JKirilov написа:

Явно не си прочел

но карай! ;)

Ако изобщо е инсталирал нова версия на БИОС-а, кой знае кво е инсталирал и на нас вика нов БИОС!

Той дори не е бил роден когато някой от нас записвахме на дискети БИОС и флашвахме под дос, молехме се да не спре тока.

Аз инсталирах нов БИОС, там цъкнах със мишката два пъти и сега ми лагва, какво да правя?

Можеш ли да ни кажеш във биоса коя версия ти изписва че е инсталирана в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Хич не е абсурдно и с тази тема сам го видя.

Честито. Каквото казах и аз по-назад в темата. Че понякога downgarde-a е труден или невъзможен.

за лаптопи с външна видеокарта направо си е задължително да се упдейтва биоса - виждал съм случаи с ъпдейт на биос да се променя работата на вентилатора за да доживее видеото до края на гаранцията (иначе може да умре преди нея от прегряване и после в гаранционния сервиз ще го духнат за да тръгне и така докато вече няма гаранция...)... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване