Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Биос не вижда флашката


Препоръчан отговор

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Колко е голямо ISO то при теб?

Моето, което свалих сега пише 4,28GB (4 600 823 808) едно DVD трябва да събира поне 4,38 или казано поне 4 700 000 000 грубо.

8гб е при мен образа аз го свалям от майкрософт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, vlado1985 написа:

8гб е при мен образа аз го свалям от майкрософт

Аз го свалям от същото място с тяхната програма MediaCreationTool21H1, ти да не сваляш 32 и 64bit едновременно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Аз го свалям от същото място с тяхната програма MediaCreationTool21H1, ти да не сваляш 32 и 64bit едновременно?

Да и 32и 64 свалям едновременно. Между друго преди малко разговарях с един познат който има сервиз, обясних м у какво е положението и ми каза че е добре да си обновя биоса но да ли ще се оправи проблема или не никой незнае. Гледам че в айдата ми показва че биоса ми е стар и е добре да го обновя но все още се колебая да ли да прибегна до това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти каза, че си свалял друго ISO 8GB само с 32bit версия - това ми е малко странно - да не се окаже, че и той има 64bit също?

Ти на твоя компютър искаш да инсталираш само едно от двете, защо не си направиш DVD за това което ти трябва?

Обновяването на биос-а е винаги нож с две остриета:

- работи ли, - да - не го пипай

- може да спре тока

- може системата да забие

- може да сбъркаш файла/модела на дъното

- не се знае какво поправя (всъщност това си го пише и е добре да прочетеш) и какво разваля новия биос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти каза, че си свалял друго ISO 8GB само с 32bit версия - това ми е малко странно - да не се окаже, че и той има 64bit също?

Ти на твоя компютър искаш да инсталираш само едно от двете, защо не си направиш DVD за това което ти трябва?

Обновяването на биос-а е винаги нож с две остриета:

- работи ли, - да - не го пипай

- може да спре тока

- може системата да забие

- може да сбъркаш файла/модела на дъното

- не се знае какво поправя (всъщност това си го пише и е добре да прочетеш) и какво разваля новия биос.

Ще сваля сега само 64 битовата версия но мисля че ако я запиша пак на същата флашка кингстон 16г която е ч1е няма да я види пак биос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Ще сваля сега само 64 битовата версия но мисля че ако я запиша пак на същата флашка кингстон 16г която е ч1е няма да я види пак биос

Защо само 64, пък отново на USB? Нали идеята беше да се събира на DVD!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vlado1985 написа:

Първо ще пробвам на флашката и ако на нея не стане тогава ще запиша образа на диск

Хвърлям боб и шанса клони към няма да стане ... дали заради общия й обем, контролер или USB 3.0 биоса отново няма да я види. Ти многократно до сега доказа тази теория записвайки различни неща (всъщност ти не каза какво стана с програмата която ти казах - защото при нея имаш два дяла на носителя и първия е доста малък - значи ако и там не е заредила, по-малко от това на къде?) независимо дали сложиш Win 32/64 или дори Linux.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хвърлям боб и шанса клони към няма да стане ... дали заради общия й обем, контролер или USB 3.0 биоса отново няма да я види. Ти многократно до сега доказа тази теория записвайки различни неща (всъщност ти не каза какво стана с програмата която ти казах - защото при нея имаш два дяла на носителя и първия е доста малък - значи ако и там не е заредила, по-малко от това на къде?) независимо дали сложиш Win 32/64 или дори Linux.

 

Програмата която ми даде я свалих и записах образа на същата флашка но ефект никакъв а сега като се сали образа направо ще го запиша на диск защото напълно забравих че другите ми флашки са малки като обем по 4гб са и няма да се събере на нито една от тях образа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, vlado1985 написа:

снимките

OnChip USB какви опции има?

Виж това.

преди 21 часа, plamen_petrov_80 написа:

но реално съм виждал две машини които не желаят да работят с два диска с интерфейс USB 3.0

Цитат

Факт е, че докато новата версия е адаптирана за временна съвместимост със старата, старата просто няма технически и конструктивни възможности за работа във формат 3.0. Освен това свързването USB 3.0 – USB 3.0 е много по стабилно и е по-малко вероятно да се получат проблеми, докато точката на свързване USB 3.0 – USB 2.0 е по-ненадеждна, особено ако се включи и трето устройство към порта.

от тук

Хипотеза: Пробвал ли си с "двуглав кабел" USB? Т.е. да не би да се нуждаят от допълнително захранване? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

Пробвал ли си с "двуглав кабел" USB? Т.е. да не би да се нуждаят от допълнително захранване? 

Не, защото дисковете са 3,5". Същите на същия компютър работят пред допълнителна карта с USB 2.0 на PCI слот, което както споменаха не е междинен контролер между диска и неразпознаващите USB портове, а направо си ги замества. Възможно е точно този USB контролер на Intel (не съм сигурен какъв им е южния мост в момента - ICH 6 или 7) нещо не се разбира точно с тези дискове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, dioib написа:

OnChip USB какви опции има?

Виж това.

от тук

Хипотеза: Пробвал ли си с "двуглав кабел" USB? Т.е. да не би да се нуждаят от допълнително захранване? 

OnChip има DISABLED 1.1+2.0 и само 1.1 аз съм си го оставил в момента да ми бъде на 1.1+2.0 а преди го оставях да стои само на 1.1 защото ползвам една антена за усилване на сигнала и когато е оставено на 1.1+2.0 не отчита антената и не ми позволява да и кача драйвера. Но наскоро си взех един хъб на 3.0 и реших този проблем и си върнах пак настройките на 1.1+2.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

А флашката директно ли я свързваш или през хъба?

Флашката я свързвам директно в компа пробвах и на предните и на задните портове но не се вижда в биос също така я пъхнах и в хъбът следтова рестартнах и се показа в биос но следкато избрах сейв да запаметя промените няма никой и като влезна в биос пак не се вижда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното има ли клавиш за извикване на Boot Order меню при стартиране на машината? Esc, F8, F9, F12...
Ако има пробвай с флашка на хъба да стартираш машината и да вдигнеш това меню

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Дъното има ли клавиш за извикване на Boot Order меню при стартиране на машината? Esc, F8, F9, F12...
Ако има пробвай с флашка на хъба да стартираш машината и да вдигнеш това меню

Да има със ф9 извиквам боот менюто пробвах и от там да видя да ли ще се покаже флашката но я няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

През хъба?

Сега ще опитам през хъба за това не се бях сетил

Токущо пробвах поставена флашката в хъба да вдигна менюто но не се показа пак прилагм снимки

260186473_432576888308702_503596021880025903_n.jpg

260298818_626046145188557_3456928029792242882_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Въпреки, че не се вижда ти даваш ли Enter за да се опита да зареди от там?

Е много ясно че давам ентер иначе няма да мога да ги отворя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.11.2021 г. в 19:20, vlado1985 написа:

дъното

Boot Other Device - Biostar GF7025-M2 Setup Manual [Page 69] | ManualsLib

И пак да попитам, какво се разбира, че USB не се вижда???

Да разбирам ли, че не може да се boot-ва от USB? Защото има Boot Removable ... и в тоя случай нещо не е направена както трябва флашката да е boot-ваща ... 

Съществува и вариант на някаква несъвместимост, ако флашката е 3.0 и към един и същ USB 2.0 са прикачени няколко устройства.

Пробва ли с флашка която е с 2.0?

И всичко това ако е, за да инсталираш и друга ОС ли е?  

Има и друго:

Към кой физически USB порт "закачаш" флашката? Т.е. тези вътрешните "изведени" ли по подходящ начин на вън или се ползват "задните".

Какво друго ума "закачено" по USB портовете?! 

п.п. Признавам си, не мога да схвана каква е целта на упражнението ти ...  

преди 7 часа, vlado1985 написа:

Е много ясно че давам ентер иначе няма да мога да ги отворя

Кое да отвориш???

преди 8 часа, vlado1985 написа:

не се показа пак

А това Removable какво е?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, dioib написа:

Boot Other Device - Biostar GF7025-M2 Setup Manual [Page 69] | ManualsLib

И пак да попитам, какво се разбира, че USB не се вижда???

Да разбирам ли, че не може да се boot-ва от USB? Защото има Boot Removable ... и в тоя случай нещо не е направена както трябва флашката да е boot-ваща ... 

Съществува и вариант на някаква несъвместимост, ако флашката е 3.0 и към един и същ USB 2.0 са прикачени няколко устройства.

Пробва ли с флашка която е с 2.0?

И всичко това ако е, за да инсталираш и друга ОС ли е?  

Има и друго:

Към кой физически USB порт "закачаш" флашката? Т.е. тези вътрешните "изведени" ли по подходящ начин на вън или се ползват "задните".

Какво друго ума "закачено" по USB портовете?! 

п.п. Признавам си, не мога да схвана каква е целта на упражнението ти ...  

Кое да отвориш???

А това Removable какво е?!

В боот само харда се вижда но флашката не се показва. Флашката съм я записал руфъс, слагам я на предните портове но не се показва в биос и на задните съм я местил и пак не се показва. Флашката е 3.0 пробвах и с другите ми флашки които са малки като обем по 4гб на 2.0 и те се виждат без никакви проблеми следователно проблема според мен е в версията на биос щото е стара и че флашката е голяма като обем. Но както написах и в предишните ми постове след няколко рестарта на системата флашката се появява в биос и след като избера сейв да запамети промените пак не се вижда. До тук логиката клони че нее проблема в флашката или не е записана правилно по вероятния проблем можеби е в биос защото е с стара версия. Но както каза plamen_petrov_80 обновяването на биос си е нож с две остриета. За което не мисля да прибягвам до тази крайност и да обновявам, биоса това може да го направя, само в краен случай. Записал съм си образа на диск и си буутва от него без проблеми, само трябва малко повече да потърся информация за този проблем и да ли може да се коригира без обновяване на биос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...