Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръка на бюджетен лаптоп 17 инча с AMD процесор

Препоръчан отговор

Форумци, предложете модели на лаптопи със следните изисквания:

1. 17 инча десплей с поне 1920 x 1080

2. Без ОС или ако е нов и с Уиндоус, инсталирането на линукс дистро да не нарушава гаранцията.

3. Да е с колкото се може по-малко TDP (но не повече от 30) процесор на AMD

4. Желателно, но не задължително, да има CD/DVD, Memory Card слот и RJ45.

5. Предпочитам лесни за разглобяване устроства с евтини части. Например като го залея (често го правя), нова клавиатура да е макс 30 долара без подсветка. Да не е целият панел, заедно с тъчпада, за 50-100 долара или повече...

6. Без "външна видео карта".

Предложете модели нови или втора употреба в международни сайтове, защото не съм в БГ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Raze написа:

С тези изисквания, особено за разглобяването, търси нещо старо втора употреба.

Като например? Търсачките съм ги "изкопал". Пуснал съм тук темата, защото знам "търсачките" какво предлагат. След 10 години ползване в един форум намерих пълни спецификации на моите лаптопи, и се оказа, че са "защитени" от заливане. В смъсъл клавиетурата е евтина, захваната над слой пластмаса. При заливане, евентуално гори само тя, ама не е сигурно. Първият лаптоп понесе 6 брутални заливания с кола,  бира и т.н. На ракията се предаде само клавиетурата, която бе 30-тина лева. И до ден днешен си ги ползвам тези лаптопи. Със сменени клавиатури, твърди дискове и добавена още РАМ. И бяха "бюджетни" лаптопи от 2009 година.

Та, питането ми е към хора, които имат наблюдения. Особенно не над един пазар. Например в БГ все още се продават лаптопи без ОС. Щото търсачките ме "засичат" от къде пиша и ми спускат "правилните" резултати. Ако има хора в Полша, Румъния и т.н. да споделят мнения. В БГ мога да си купя 15,6 инчово HP без ОС и това ми е ясно. Само дето не съм в БГ и искам 17 инчов.  А тук има "идеален" само дето е с Уин 10  S, чиято подмана с Уин 11 не е проблрем, ама с каква да е линукс дистро - чупи гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, snood написа:

Като например? Търсачките съм ги "изкопал". Пуснал съм тук темата, защото знам "търсачките" какво предлагат. След 10 години ползване в един форум намерих пълни спецификации на моите лаптопи, и се оказа, че са "защитени" от заливане. В смъсъл клавиетурата е евтина, захваната над слой пластмаса. При заливане, евентуално гори само тя, ама не е сигурно. Първият лаптоп понесе 6 брутални заливания с кола,  бира и т.н. На ракията се предаде само клавиетурата, която бе 30-тина лева. И до ден днешен си ги ползвам тези лаптопи. Със сменени клавиатури, твърди дискове и добавена още РАМ. И бяха "бюджетни" лаптопи от 2009 година.

Та, питането ми е към хора, които имат наблюдения. Особенно не над един пазар. Например в БГ все още се продават лаптопи без ОС. Щото търсачките ме "засичат" от къде пиша и ми спускат "правилните" резултати. Ако има хора в Полша, Румъния и т.н. да споделят мнения. В БГ мога да си купя 15,6 инчово HP без ОС и това ми е ясно. Само дето не съм в БГ и искам 17 инчов.  А тук има "идеален" само дето е с Уин 10  S, чиято подмана с Уин 11 не е проблрем, ама с каква да е линукс дистро - чупи гаранцията.

При толкова заливания не трябва да търсиш защитен лаптоп или с евтина клавиатура, а наръчник "Как да не повтаряме грешките си". Иначе търси в някой магазин наоколо за лаптопи втора употреба. Другото, прегледай чуждестранни платформи тип "ОЛХ" за страната в която си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не му трябва наръчник, много лесно ще се научи да не си залива лафтопа, ако след всяко заливане изяжда и една чиния лайна. Вкусовите рецептори изграждат по-трайни навици отколкото финансовите стимули от разхода за нова клавиатура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, kyoshinn написа:

При толкова заливания не трябва да търсиш защитен лаптоп или с евтина клавиатура, а наръчник "Как да не повтаряме грешките си". Иначе търси в някой магазин наоколо за лаптопи втора употреба. Другото, прегледай чуждестранни платформи тип "ОЛХ" за страната в която си.

Ти чети първия ми пост. Не е за "съвети" какво да правя. И защо да не трябва? Май точно това трябва. Какви кгрешки допускам? Че пия напитки докато съм на лаптопа и има риск да ги съборя? Като пресметнеш, че е всеки ден, шансът от заливане 2-3-4-5-12 пъти в годината пак излиза минимален. Машини за работа имам и на правилното място - в сървърно помещение. Питането ми е за "терминал", на който прекарвам по 10-12 до 20 часа на ден. Как да не пия нищо в чаша, щото видиш ли, щяло да ми "убие" бюджетаната машина? Ако исках нещо, дето да е що-годе силно за работа, щях да си взема някакъв макбук. Ама не искам. Всичките изчисления са в сървърното. Трябва ми просто терминал, който да не грее и да е здрав. Последното започна да изчезва преди 10-тина години.. И заради това питам тука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сегашните лаптопи не са като тези преди 10+ години, особено бюджетните. Всичко се прави така, че като се счупи да си купиш ново. Някои по-висок клас лаптопи може и да позволяват по-лесна замяна на някои компоненти, но и там цените на компонентите не са 30 лв. за клавиатура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...