Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телефони Poco - струват ли си

Препоръчан отговор

За първи път чух тази марка преди малко докато си разглеждах онлайн магазина на виваком. Струват лу си? А това https://www.vivacom.bg/online/bg/shop/devices/product-category-smart-mobile-phones/poco-x3-pro-6-128gb?offer=epc_gri211122181411452410_so_yty211202144454824326

като че ли най-пасва на изискванията ми от към характеристики и цена от предложените телефони там. Какво мислите за телефона от линка? И всъщност предложенията там колко често ги обновяват? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е телефон XIAOMI, една от най-големите марки на пазара. Не знам защо от Виваком не са изписали пълното име на апарата. Официално си е Xiaomi Poco X3 Pro.

Да, телефона е добър, няма да сбъркаш с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Veselina Miteva написа:

Какво мислите за телефона от линка?

Зависи за какво Ви трябва. В сравнение с Redmi Note 10 Pro има по-добър чип, но отстъпва на дисплей (съответно и на автономност на батерията), камера. Всичко друго е еднакво. И да не забравяме, че си е китайски продукт. Всичките им устройства са бъкани с реклами къде ли не, фирмената им среда (MIUI) е много зле (в сравнение със средата по подразбиране в Андроид). Не подлежат на деблоутване (без root, който чупи гаранцията) и консумират много ресурси дори и когато не ги ползвате. Също, като "премахвате" нежелани апликации - те си остават. Само изчезват от менюто, за да не ги виждате и да си мислите, че са премаханти. Дали си заслужава - спорред мен не. Но всички "смартфони" в днешно време имат най-различни подобни извращения. Китаските боклуци поне са една идея по-евтини от останалите боклуци. Съветът ми е да отделите няколко часа и да разгледате в интернет за отзиви и ревюта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Kalin Karaboychev промени заглавието на Телефони Poco - струват ли си

Като хардуер изглеждат добре параметрите, за цената също бива.

преди 30 минути, snood написа:

Зависи за какво Ви трябва. В сравнение с Redmi Note 10 Pro има по-добър чип, но отстъпва на дисплей (съответно и на автономност на батерията), камера. Всичко друго е еднакво. И да не забравяме, че си е китайски продукт. Всичките им устройства са бъкани с реклами къде ли не, фирмената им среда (MIUI) е много зле (в сравнение със средата по подразбиране в Андроид). Не подлежат на деблоутване (без root, който чупи гаранцията) и консумират много ресурси дори и когато не ги ползвате. Също, като "премахвате" нежелани апликации - те си остават. Само изчезват от менюто, за да не ги виждате и да си мислите, че са премаханти. Дали си заслужава - спорред мен не. Но всички "смартфони" в днешно време имат най-различни подобни извращения. Китаските боклуци поне са една идея по-евтини от останалите боклуци. Съветът ми е да отделите няколко часа и да разгледате в интернет за отзиви и ревюта.

Хайде покажи ми как след деактивиране на дадено приложение то ще 'остане' и ще работи? Има и начини за деинсталиране на приложения през ADB, без root достъп: How to Uninstall System Apps without Root in Android - Make Tech Easier

И обясни ти какъв боклук (смартфон) ползваш (ако изобщо ползваш), щом за теб всички са боклуци? Нормално е като се купуват най-бюджетните устройства, те да не се държат като тези, които са 3-4+ пъти по-скъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ivottoshev написа:

Това е телефон XIAOMI, една от най-големите марки на пазара. Не знам защо от Виваком не са изписали пълното име на апарата. Официално си е Xiaomi Poco X3 Pro.

...

Изписали са го.
С други думи класически номер на китайката. "XIAOMI" рискуваха да влязат в черния списък на САЩ, за плагиатство и по тази причина създадоха ново търговско име POCO. "Червеният ориз" изригна на хоризонта с нагло копиране на "ябълката". Най-голяма марка също е пресилено. Съзвездието Oppo - Vivo - One+ са гърди пред тях, още хуявей или ZTE. Poco е същия гомнофон като Xiaomi, разликата е от профил в анфас. Телефон за напреднали колхозници. Наскоро ми мина през ръцете модел redmi note 10 pro бла-бла купен за 800лв. Потрес, докато го свдоих с гривна на хуявей. Разбрах къде какал Путин, колко градуса е на Аляска, какъв космодиск да си купя и прочие шитня, а исках да намеря "зъбното колело" на Settings. Най-трагикомичното на производите на тази шяоми е че бълва на кило модели, които са и единствено конкуренти на свои събратя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Raze написа:

Има и начини за деинсталиране на приложения през ADB

Точно това имам в пред вид. И каква е идеята да има откровенно казано лъжливо UI, което а те кара да си милиш, че си махнал нещо, ама дефакто не си. Само, може би, си го спрял, ама не е сугурно.

преди 34 минути, Raze написа:

И обясни ти какъв боклук (смартфон) ползваш (ако изобщо ползваш), щом за теб всички са боклуци? Нормално е като се купуват най-бюджетните устройства, те да не се държат като тези, които са 3-4+ пъти по-скъпи.

И кое е нормалното? Иначе ползвам много - най-старият ми е J5 2017 ,  който "излетя" след деблоуд през ADB. Имам и Lenowo p2, Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Mi A2 Lite (Android One) и още 3 таблета на Самсунг.

Интеренсото става с "новите" китайски тояги. Как ти се струва да изринеш 170 приложения през ADB и консумацията на RAM да остане същата?  Умопомрачителните 3 ГБ!!! Без никаква разлика в перформънс и автономия след деблоут. За разлика от J5, където батерията кара 7 пъти повече след деблоут, телефонът става осезаемо по-пъргав и мрежовият трафик пада дрсстично.

Кажи как трябва да се държи един телефон за 400 долара и един за 1000. Щото ми се види, че старите телефони от по 200-300 долара отпреди години, се държат много по-добре от новите. Хем много по-стари поколения хардуер. Проблемът е във софтуера. Нов телефон, нов спайуеър. Е, на Леново П2 наиш колко му кара днес батерията и колко неща мога да правя, дето много трудно мога да ги направя на нов телефон и дори и да мога, лупат ресурси като за световно. Например записването на разговорите. В Леновото си има опция във вградената апликация. На "днешните" трябва да инсталира Cube ACR с 2839428374 пермишъна и да ми хаби батерията, щото видиш ли, Великите Гугъл са решили след Андроид 10, че нямам право да правя тези неща лесно. И по странното, как телефон с много по-слаб хардуер, от 2016 година, кара повече (след деблоуд през АДБ) от нов телефон от 2021? Виж спецификациите на Lenovo P2 и на Redmi Note 10 Pro. Кажи, според теб, как така е възможно телефон на 5 години (с оригиналната батерия) да издържа повече? Това е върхът на позора. Да не ме зачекнеш за дисплея, държа си го на 60 херца.

Аа!!! Послепиче!

На китаската тояга Редми Ноте 10 Про, са махнали РАМ-та от дев опшънса!

Тез китаци ме забиха в трета глуха. Всякакви тояги ми бяха минали през ръцете, ама мемори юсич да няма в Двв опшънса...

Смятай какво "копане" е паднало. И червата са му набили с китайски чесън на тоз "смарт тИлифон"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал бюджетни китайски устройства и нямам идея как се държат. От Samsung s6 edge plus скочих на Sony Xperia 5 II, преди това съм имал общо-взето все висок клас устройства. Въпроса беше, че ти хем ги плюеш много, хем ползваш такива. Паметта можеш да си я видиш и с някое приложение, може и да е забутана някъде из другите опции, но това колко се използва в момента не е критерий, паметта е за това, не да седи празна, вече системата при нужда си освобождава, като затваря приложения..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Не съм ползвал бюджетни китайски устройства и нямам идея как се държат. От Samsung s6 edge plus скочих на Sony Xperia 5 II, преди това съм имал общо-взето все висок клас устройства. Въпроса беше, че ти хем ги плюеш много, хем ползваш такива. Паметта можеш да си я видиш и с някое приложение, може и да е забутана някъде из другите опции, но това колко се използва в момента не е критерий, паметта е за това, не да седи празна, вече системата при нужда си освобождава, като затваря приложения..

Ми, не. Плюя по всички, не само по китайските. И кистайските са боклуци също както южнокерийските, американските китайски и т.н. Но, са по-евтини. Но евтин боклук си остава боклук, нищо, че е евтин. А! Забравих да спомена и гаргарата със Samsung S7 Edge. Един колега ми пререва, че му грее. Имаше секюрити ъпдейти до септември миналата година (по спомен, което е похвално) и после .... пИче. Уж нищо не работи, прецосер не е натоварен. Пускаш Тубата - пИче. Държеше се като Атлон от началото на века. Не пожела да му сменям фърмуер и т.н. и отиде и си купи Галакси S20.... То, не че е правилно, ама с такива кълвачи като него, как да не го "подсетиш", че е време за следващата торба пари? Я ъпдейти, я едно друго.. Стига, де.. Не е нормално да ползва 1 устройство за 1000 паунда повече от 5 години.

преди 14 минути, Raze написа:

Не съм ползвал бюджетни китайски устройства и нямам идея как се държат.

Ама реши да се изкажеш в тема за точно такова устройство? Не си ползвал, нямаш идея, ама списваш.. Да има матрЯл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък никой от телефоните не е имал подобни проблеми, преди S6 имах S4, преди това други марки. Сегашния ми телефон си е супер, не грее, реагира почти мигновено на всичко, няма излишни приложения или такива, които да не мога да деактивирам. Батерията също държи много, ако не си играя с него изкарва 3-4+ дена, което с предните ми телефони беше невъзможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Raze написа:

Таквози сони без wireless charging , страхотно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, kopka написа:

Таквози сони без wireless charging , страхотно

Никога не съм го ползвал това нещо и не изпитвам нужда. А и за цената, на която го взех нов, нямам претенции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Никога не съм го ползвал това нещо и не изпитвам нужда. А и за цената, на която го взех нов, нямам претенции.

Колко е била цената нов , реална не приятелска ? колко телефони 2020 с тази цена са без wireless?

Price € 695.00 / $ 848.00 / £ 647.22 / C$ 1,099.99
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Raze написа:

При мен пък никой от телефоните не е имал подобни проблеми, преди S6 имах S4, преди това други марки. Сегашния ми телефон си е супер, не грее, реагира почти мигновено на всичко, няма излишни приложения или такива, които да не мога да деактивирам. Батерията също държи много, ако не си играя с него изкарва 3-4+ дена, което с предните ми телефони беше невъзможно.

Спер е, ама

преди 17 минути, Raze написа:

реагира почти мигновено на всичко

:)))

Шут ми

@Raze, това не е ли проблем? Или почти не е проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, snood написа:

Зависи за какво Ви трябва. В сравнение с Redmi Note 10 Pro има по-добър чип, но отстъпва на дисплей (съответно и на автономност на батерията), камера. Всичко друго е еднакво. И да не забравяме, че си е китайски продукт. Всичките им устройства са бъкани с реклами къде ли не, фирмената им среда (MIUI) е много зле (в сравнение със средата по подразбиране в Андроид). Дали си заслужава - спорред мен не.

Авторът на темата пише че е разглеждал офертите на Виваком. Очевидно ще преподписва/нов договор. Я кажи, господин разбирач, какво да си вземе от там за тези пари, защото според мен това е най-добрият избор.

преди 2 часа, snood написа:

Иначе ползвам много - най-старият ми е J5 2017 ,  който "излетя" след деблоуд през ADB. Имам и Lenowo p2, Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Mi A2 Lite (Android One) и още 3 таблета на Самсунг.

След като най-старият, който ползваш е J5 2017, защо намесваш Леновото, което е 2016? Или може би не знаеш, господин разбирач, кой телефон е по-стар?

Интеренсото става с "новите" китайски тояги. Как ти се струва да изринеш 170 приложения през ADB и консумацията на RAM да остане същата?  Умопомрачителните 3 ГБ!!! 

Господин Разбирач, телефонът на който се е спрял автора е с умопомрачителните 6GB. Я кажи какво трябва да стане, за да се окаже в ситуация в която 6GB да са недостатъчни?

Е, на Леново П2 наиш колко му кара днес батерията и колко неща мога да правя, дето много трудно мога да ги направя на нов телефон и дори и да мога, лупат ресурси като за световно. Например записването на разговорите. В Леновото си има опция във вградената апликация. На "днешните" трябва да инсталира Cube ACR с 2839428374 пермишъна и да ми хаби батерията, щото видиш ли, Великите Гугъл са решили след Андроид 10, че нямам право да правя тези неща лесно.

А ти от къде знаеш колко му кара батерията на Леновото, което е 2016?!? Нали най-старият телефон, който ползваш е J5 2017? Постоянно намесваш Леновото, за да му похвалиш батерията ли? Ми той държеше с години първото място по този показател и до ден днешен е на 9-то място от всички модели. Нормално е все още да е с добра батерия, въпреки че дооооооста ме съмнява да се държи добре, ако е все още с оригиналната си батерия. 

И колко неща можеш да правиш с това прословуто Леново? Запис на разговори си има на всички телефони... които са до Андроид 9, или не са предназначени за Европейският пазар (моят REALME 6PRO, ако беше купен от Русия или Азия, щеше да го има в менюто). Нещо друго с което пръчка от 2016 година да превъзхожда сегашните среден клас телефони?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ivottoshev написа:

След като най-старият, който ползваш е J5 2017, защо намесваш Леновото, което е 2016?

Защото не съм ги купил,когато са излезнали. Първо си купих J5, после Леновото.

Господин Разбирач, телефонът на който се е спрял автора е с умопомрачителните 6GB. Я кажи какво трябва да стане, за да се окаже в ситуация в която 6GB да са недостатъчни?

Да си пусне повече апликации. И, има 6, но 3 или по-малко са ползваеми. Останалото е заето от блоутеуъра и не могат да бъдат освободени чрез АДБ деблоут.

А ти от къде знаеш колко му кара батерията на Леновото, което е 2016?!?

Още го ползвам.

Нали най-старият телефон, който ползваш е J5 2017?

И него още олзвам.

Всички телефони ползвам по абсолютно еднакъв начин, с почти еднакви апликации инсталирани от мен (на Шаомито има Cube ACR, защото няма друг начин за запис на разговорите).

Нещо друго с което пръчка от 2016 година да превъзхожда сегашните среден клас телефони?

Най-важното - спайуерът не им е толкова развит. Всяко устройство е неизползваемо без софтуер. Като софтуерът е скапан, ако ще да има телефон с квантов процесор и ядрен реактор вместо бятерия - файда. Дефакто, в някои случаи дори изпадам в обратното - Леновото, което е с 4 РАМ, ми остава повече ползваема от Шаомито, което е с 6.

умопомрачителните 6GB

Ама са свободни само 3.

Запис на разговори си има на всички телефони... които са до Андроид 9, или не са предназначени за Европейският пазар

Е това имам в пред вид. Старите са по-добри от новите и в 99% от случаите средностатистически потребител няма да усети разликите, а дори обратното - старият телефон ще кара повече с едно зареждане. Просото не си заслужават парите.

И, днешните китаски тояги са си направо дразнещи при ползване, не са чисти като старите Андроид телефони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това няма как да се отрече. На Шаомито камерата къртии... за непретенциозни неща снимките не са толкова зле, че да изискват постппродукция от развит на степен мастър. Все още са си зле, но не чак толкова. Непретенциозните дори ги харесват, което си е огромна крачка напред. Спокойно може да си цъкаш портрети и пейзажи и да си ги качваш на уеб без постпродукция, без статив и т.н. Вършат доста "магии" на софтуерно ниво още при самото снимане и резултатите са впечатяващи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

Ползвам Поко от 3 месеца доволен съм много е бърз :) камерата е убиец

на 4g вдигам 200 мбпс .

И интернета ти иде от мазето, нали? Някой да те е питал колко вдигаш на 4G? Защо не превключиш на 5G? Ще вдигнеш  500 мбпс! Погледни заглавието на темата и не ръси глупостите си навред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Kolev71 написа:

Погледни заглавието на темата и не ръси глупостите си навред.

Философе 5G не ми трябва 4G  ми върши чудесна работа в Добрич и областта покрието е супер . Казвам какви са впечатленията ми от телефона - струват ли си ДА струват си !

Философе с години използвах телефоните на самсунг последнията ми беше такъв но започна да забиеа 2 години го ползвах дадох го на баща ми , защото неговият говорителят се развали . Покото ми е с 4 камери и една предна общо  5 камери . Имам и ас стандарт за WI FI тъй като Бергон ми дава до 100 мбпс нет дигам 90 92 мбпс постоянно на телефона айре стига си търсил под вола теле колкото и да се старая да пиша по темата ти пак като оня Кирил от фермата гледаш да се заядеш !

преди 36 минути, Kolev71 написа:

И интернета ти иде от мазето, нали?

Не директно от космоса идва ! тъпан

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

цена на месец 15 .98

+

43. 99

за 2 годишен договор- 

24 месеца

има реално намаление 40-50 лв

но ще платиш  допълнителни

1055,76 лв за договор 2 годишен

https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/xiaomi/poco-x3-pro-128gb-6gb-ram-dual-p652178439/

но някой по разбиращ от виваком и телефони

защо предлагат 5г план на 4 г телефон

преди 10 часа, ivottoshev написа:

Я кажи, господин разбирач, какво да си вземе от там за тези пари, защото според мен това е най-добрият избор.

https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/predplatena-karta/free2go

https://www.emag.bg/mobilen-telefon-sol-b-1400-cheren-140081176/pd/DF2B1QBBM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че чак сега пиша, но нямах време. Виждам, че много сте писали - благодаря на всички.

Изтече ми договора с виваком просто и затова с новия исках да взема и телфон, но май няма да стане :( Нищо не ме грабва достатъчно да го ползвам поне две години до следващия път. Във физическите магазини принципно предлагат ли се и други телефони, различни от тези в онлайн магазина им?

Има вариант и да преподпиша най-евтиния вариант с неограничени минути, който може и да си купя отделно телефон.

Ulefonе като марка как са? И по конкретно този: https://smartfonix.com/smartfon-ulefone-note-11p-black-6-55-hd-android-11-8-128gb-48mp-quad-camera.html?gclid=Cj0KCQiAzMGNBhCyARIsANpUkzPUDfFhh4LgT28KJnUP-r_obGuY1LsDMld7LYG2d1QgSVzweKaggv0aAgtVEALw_wcB

Може да предлагате и други варианти на подобни цени. В момента съм с такъв https://mobilebulgaria.com/telefoni/honor/9x.

Като ориентир го давам.Искам дисплея да е по възможност толкова голям. Памет поне 128гб; рам поне 4 по възможност 6. Този има доста приложения всякакви инсталирани и всички си работят нормално. За снимки супер качество не държа много. Батерията да зарежда бързо и да държи. Това е като изисквания, което се сещам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Veselina Miteva написа:

Ако случайно притежавате валяк и ако случайно ви подарят това чудо на китайския гараж, задължително го валирайте няколко пъти напред назад.
Повече думи са излишни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.12.2021 г. в 14:05, snood написа:
на 4.12.2021 г. в 12:21, ivottoshev написа:

Да си пусне повече апликации. И, има 6, но 3 или по-малко са ползваеми. Останалото е заето от блоутеуъра и не могат да бъдат освободени чрез АДБ деблоут.

Честно казано не знаех какво е блоутуеър досега. Намерих инфо в гугъл - изясни ме се горе долу. Но наистина ли толкова рам гълта този телефон? Сега съм с хонор 9х и не се е ''задъхвал'', но незнам колко от рама му реално ползвам. Някой може ли да направи сравнение между двата телефона, за да мога да преценя дали покото ще ми върши работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване