Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

mim_logo.gif

(Miranda IM 0.5 Pack by xsakex)

xsakex1.jpg_thumb.jpg

click to enlarge

xsakex2.jpg_thumb.jpg

click to enlarge

Miranda IM е многофункционален чат клиент, който е много гъвкав и поддържа плъгини (близо 1500 на официалния им сайт) и скинове. В текущия пакет са използвани много от най-употребяваните плъгини.
Операционна система: Windows 2000/XP

Лиценз: GPL

Списък с активните и неактивните по подразбиране плъгини:

Active Plugins (55):

advsplashscreen.dll v.0.1.1.2 [18 May 2006] - Splash Screen

ALA.dll v.1.0.0.16 [24 Mar 2005] - AutoLoadAvatars

autoreplacer.dll v.0.0.1.4 [29 Jul 2006] - AutoReplacer

autorun.dll v.0.0.0.4 [18 Mar 2003] - Autorun

chat.dll v.0.5.0.1 [28 Jul 2006] - Chat (Unicode)

clist_modern.dll v.0.4.3.40 [11 Aug 2006] - Modern Contact List (UNICODE)

contactsex.dll v.1.1.2.0 [11 Mar 2003] - ContactsEx

contactvisibility.dll v.0.1.0.0 [12 May 2003] - Contact Visibility

crashrpt.dll v.0.0.0.1 [24 Aug 2005] - Crash Report

cryptopp.dll v.1.0.0.5 [14 Jul 2006] - Crypto++

dbeditorpp.dll v.3.1.3.4 [30 Jul 2006] - Database Editor++

dbx_3xSA.dll v.0.5.2.0 [24 Aug 2006] - SecureDB+AutoBackup

FastMsg.dll v.0.0.0.4 [18 Aug 2006] - Fast Messages

fingerprint.dll v.0.0.0.29 [01 Aug 2006] - Fingerprint

flashavatars.dll v.0.0.1.4 [01 Apr 2006] - Flash avatars service

fontservice.dll v.0.1.4.3 [08 Sep 2006] - FontService

historypp.dll v.1.5.0.108 [11 Aug 2006] - History++ (2in1)

historystats.dll v.0.1.3.1 [03 Sep 2006] - HistoryStats (Unicode)

historysweeper.dll v.0.1.1.3 [28 Jun 2003] - History Sweeper

icolib.dll v.0.0.1.3 [14 Jun 2006] - Icons Library Manager (Unicode)

icq.dll v.0.3.7.0 [09 Aug 2006] - IcqOscarJ Mod Protocol (Unicode)

ieview.dll v.1.0.9.4 [07 Jun 2006] - IEView

import.dll v.0.9.2.2 [17 Jul 2006] - Import contacts and messages

IRC.dll v.0.6.3.7 [28 Jul 2006] - IRC Protocol

loadavatarsW.dll v.0.0.1.18 [09 Mar 2006] - Avatar service (Unicode)

look-in.dll v.0.6.0.0 [23 Apr 2005] - look-in

magneticwindows.dll v.0.0.4.0 [02 Aug 2006] - Magnetic Windows

mContacts.dll v.0.0.1.1 [28 Mar 2006] - mContacts

msn.dll v.0.4.0.4 [05 Jun 2005] - MSN Protocol

msn_accountsetup.dll v.0.0.1.2 [23 Jan 2005] - MSN Account Setup

mtextcontrol.dll v.0.0.1.11 [08 Feb 2006] - Miranda Text Control [build #470]

mToolTip.dll v.0.0.1.5 [07 Feb 2006] - mToolTip

NewStatusNotifyW.dll v.1.1.2.4 [19 Jul 2006] - NewStatusNotify (Unicode)

png2dib.dll v.0.1.3.1 [28 Jul 2006] - PNG images processor

PopUp.dll v.2.0.3.97 [08 Feb 2006] - PopUp Interoperability [RC2]

ProtoLink.dll v.0.2.1.0 [27 Oct 2005] - ProtoLink

quicksearch.dll v.1.3.0.2 [18 May 2005] - Quick Search

realreconnect.dll v.0.0.1.0 [26 Dec 2005] - Real Reconnect Plugin

secureim.dll v.1.0.9.12 [11 Aug 2006] - SecureIM

seenplugin.dll v.5.0.2.5 [17 Feb 2006] - Last seen plugin mod

shlext.dll v.1.0.6.6 [02 Jul 2003] - Shell context menus for transfers

simplear.dll v.1.0.0.0 [27 Mar 2006] - Simple Auto Replier

smileyaddw.dll v.0.1.12.7 [10 Jun 2006] - SmileyAdd Unicode

start_position.dll v.0.2.0.0 [17 Aug 2006] - Window Start Position

startupstatus.dll v.0.0.3.27 [14 Jun 2006] - StartupStatus

tabsrmm.dll v.1.0.0.1 [09 Aug 2006] - tabSRMsgW (unicode)

TypingNotify.dll v.0.0.1.6 [18 Mar 2006] - Typing Notify

updater.dll v.0.4.11.0 [07 Sep 2006] - Updater (Unicode)

Variables.dll v.0.2.1.1 [18 May 2006] - Variables (Unicode)

versioninfo.dll v.1.3.0.0 [08 Sep 2006] - Version Information

watrack.dll v.0.0.4.19 [10 Aug 2006] - Winamp Track

whoisreadingmystatusmsg.dll v.0.0.1.2 [29 Jul 2006] - WhoIsReadingMyStatusMsgNotify

XStatusNotify.dll v.0.1.1.0 [01 May 2006] - XStatus Notify [ Build #40 ]

Yahoo.dll v.0.3.0.8 [15 Jun 2005] - Yahoo Protocol

zeronotify.dll v.0.0.0.4 [26 Apr 2005] - Zero Notifications

Официална страница: Miranda IM

Линк за изтегляне:

Miranda IM Pack (~6,9 mb) актуална версия 3.0

Changelog: тук.

Допълнителна информация:. Не претендирам за оригиналност. Това просто е опит да се популяризира програмата. Доста неща са преведени на български, но българския езиков файл е изключен по подразбиране (за да го използвате преименувайте съществуващия "langpack_bulgarian" на "langpack_bulgarian.txt")

Използваните от мен и модифицирани файлове:

ProXal Icon pack - Някои от иконите на протоколите

InspiratSE - Контакт лист

Редактирано от xsakex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесна е "Miranda IM 0.5 Pack by xsakex",но защо само за IRC и ICQ?Бих я ползвала с голямо удоволствие и за Yahoo.Привет и те поздравявам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има протокол Yahoo, но не съм го пуснал по подразбиране.

Не е включен в сборката, но може да го изтеглиш от сайта на миранда

Сваляш http://addons.miranda-im.org/details.php?a...ile&id=1248 плъгина от тук и го разопаковаш в папката на миранда/plugins

По подразбиране е C:/Program Files/Miranda IM by xsakex/Plugins

После стартираш порограмата и плъгина е зареден. Може да го настроиш от Options> Network > Yahoo

Мисла скоро да направя две версии едната само с ICQ, а другата с всички по-известни плъгини - MSN, Yahoo, IRC, ICQ, AIM...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подготвям версия 2.1 с включени

Yahoo и MSN. Може да се изтегли от http://xsakex.data.bg/miranda/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Нещо програмата не иска да се закачи коректно към МСН протокола и да аутокънектне някой да каже защо. Yahoo-то па изобщо не го чини за нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Браво!

Точно от такива пакети имат нужда Miranda, Firefox, Thunderbird, Foobar2000 и много други!

Защото в оригинален вид тези приложения са, меко казано, ужасни. Особено Миранда.

Аз също поддържам пакети за изброените по-горе приложения на http://ablazhov.data.bg

Поздравления за качествения пакет!

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Новата версия 4.0 има оправени грешки водещи до увисване на програмата и натоварване на процесора на 97% точно когато искате да я спрете.(махнати са плъгини, които с в конфликт с програмата. Плъгините YAHOO и IRC са вкл'чени, но не са активирани по подразбиране. Активирането става лесно Options >Plugins > слагате отметка на плъгина, който искате да е активиран.

Плъгините за MSN, Skype, RSS могат да се свалят от официалното хранилище на miranda IM.

Новото в тази версия е плъгина, който показва климатичната обстановка. Има само 2 града - София и Пловдив. Плъгина показва информацията на руски, защото се свързва с руски сървър за метеорологичните данни.

Версията може да свалите от официалния сайт на сборката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 10 месеца по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Някой дето си е инсталирал този билд има ли проблеми при преминаваето от Латиница къф Фонетична азбука? При мен на тази инсталация с която съм в момента на XP забива. Регионалните настройки съм ги направил такива каквито трябва да са по подразбиране. Не съм тествал на новата инсталация която е с всички ъпдейти на Windows до декември миналата година но утре ше тествам и с нея да скивам как се държи този билд на Мирандата. При този бил който имам на winxp ми се е случвало с сегашната инсталация която току що ристорнах за да мога да си спася малко настройки от нея ми се е случвало да имам Мемори Дъмпове. Та може ли от тва да се е получило забиване на мирандата? Прикачам фонетичната азбука за да може автора на Билда да направи тест и да се установи дали само с тази фонетична азбука програмата забива - нещо което мен лично силно ме съмнява. И все пак ше пробвам сега този билд на миранда и с друга фонетика дека имам но не мисля че ще има коренна разлика. Фонетиката с която Бях Преди теста. След малко следва тест на програмата с друга фонетика. Дано да се окаже че е от бозата а не фонетичната азбука да е дала бъг нещо в което малко се съмнявам поради простата причина че същата таз фонетика на линка ми работи нормално с всички приложения на машината. Моля да споделите впечатление ако сте имали подобен проблем при смяната към Фонетика и обратно с версия 5 на миранда пакета на xsakex.

След тестовете които направих се оказа че Джама се е Съсипал. Така че всичко излиза наред и с тази фонетика дека ви давам и с Другата дека правих тестове с нея.

Редактирано от prostoaz (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://addons.miranda-im.org/details.php?a...ile&id=3210

сложи си топзи плъгин в Miranda-та. Той събира информациа за грешката щом забие. Има възможност да изпратиш това съощение директно на екипа, който разработва програмата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега - да кажа кви изводи направих - Бъга се появява след като програмата се килне предварително през Process Explorer или Task Менджъра - няма разлика. И след тва няма Фонетика няма никой - програта почва да забива като за световно. Тва е на чистто ново XP. Каквато и клавитурна подребда да сложа проклетата миранда си забив на Маск. Нужен и е само един Кил без да има нужда от него. И после се почват мъките. Няма ли да се направи пребилд на мирандата с нейна по нова версия в който да го няма този гаден бъг? Тва с тази кирлица е живо мъчение. Явно има бъг точно тази версия на ядрото и си мисля че едно обновяване на програмата до версия 0.7.3 като ядро няма да е лошо щото четох че в него този бъг го няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ядрото тук си е 0.7.3, ако искаш изтегли си от сайта има по-старата версия 0.7.2 и замени .exe файла и плъгините (не цялата директория, защото ако промениш mirandaboot.ini няма да тръгне както трябва)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да попитам Miranda по-добра ли е от Trillian ?Купих си Trillian Pro и влизам в няколко месенджъра на веднъж,но се чудя дали тая Миранда не е по-добра от него

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами ядрото тук си е 0.7.3, ако искаш изтегли си от сайта има по-старата версия 0.7.2 и замени .exe файла и плъгините (не цялата директория, защото ако промениш mirandaboot.ini няма да тръгне както трябва)

И пак не става. Крашва се при опит да сменя подредбата и нито атачера отчитта квото и да е нито има промяна. Просто мирандата бъгва както си иска в последната версия. Старата нямаше тези проблеми и като стой та гледай ше си я върна.

Едит 11.11.2008 - След като смених КИС с Тренд Микро ИС мирандата спря да забива - доста странна работа според мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

И поредната версия 5.2 забива като луда. явно тва е симптом на версия 0.7 на мирандата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване