Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Публичен IP адрес

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искал да ви попитам нещо, тъй като не съм много в час с това. Преди 2-3 часа си ровех из сайта Omegle, като изведнъж попаднах на човек (нямаше камера, беше черен екран), като в чата се изписа моят IP адрес (Public IP Address), след което го махнах. Голям проблем ли е това и нужно ли е да позвъня до доставчика си да го смени? Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Gecata99 написа:

Здравейте! Бих искал да ви попитам нещо, тъй като не съм много в час с това. Преди 2-3 часа си ровех из сайта Omegle, като изведнъж попаднах на човек (нямаше камера, беше черен екран), като в чата се изписа моят IP адрес (Public IP Address), след което го махнах. Голям проблем ли е това и нужно ли е да позвъня до доставчика си да го смени? Благодаря предварително!

Публичния ти адрес ти не можеш да го махнеш. Да не говорим, че едва ли си плащаш за перманентен публичена адрес. От този адрeс "излизат" още много абонати на твоя ISP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ясно. Тоест този публичен IP адрес не е само мой, а и на много други потребители в околоността ? Извиянвам се отново за глупавите въпроси, но не разбирам много от тези неща и леко се изплаших като се случи това. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Gecata99 написа:

Аха, ясно. Тоест този публичен IP адрес не е само мой, а и на много други потребители в околоността ? Извиянвам се отново за глупавите въпроси, но не разбирам много от тези неща и леко се изплаших като се случи това. :)

Точно така е най вероятно :) ISP разполага с някакъв обхват от публични адреси (за които си плаща) и ги "рапределя" м/у абонатите си. Днес може да е един, утре друг.... Затова са рутерите - най общо казано

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Gecata99 написа:

Това мобилен интернет ли е или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Това мобилен интернет ли е или не?

Не, от комптъра беше, който е свързан с рутера с LAN кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Gecata99 написа:

Не, от комптъра беше, който е свързан с рутера с LAN кабел.

Ама това е твоя услуга така ли? Със статичен или динамичен ИП адрес си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Интернетът ми се доставя от А1. Мисля, че съм с динамичен, защото не плащам допълнително за статичен (прочетох, че се плаща), но все пак ако ми кажеш дали има начин да проверя, ще го направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай сайта ping.eu и виж с какъв ИП адрес си в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То в момент е ясно с какъв си, по интересното е с какъв си бил в последния един месец.

Я виж в някоя твоя поща където влизаш често от какъв адрес ти дава, че си го правил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Емил Костов написа:

По-скоро го питай публичен или частен адрес му се предоставя от доставчика му !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

По-скоро го питай публичен или частен адрес му се предоставя от доставчика му !

Да, това е интерсния въпрос....въпреки, че не вярвам А1 да назначават статични частни и да прерутират при тях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С динамичен ИП адрес съм. Проверих и в cmd -  ipconfig /all - DHCP Enable - YES . Също така в сайта ping.eu видях, че ИП адреса е "ХХ.ХХХ.ХХХ.0 - ХХ.ХХХ.ХХХ.255" , като числата Х са еднакви, но последното число при моят ИП адрес е в диапазона 0 - 255 . Как се проверява това с пощата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Gecata99 написа:

С динамичен ИП адрес съм. Проверих и в cmd -  ipconfig /all - DHCP Enable - YES . Също така в сайта ping.eu видях, че ИП адреса е "ХХ.ХХХ.ХХХ.0 - ХХ.ХХХ.ХХХ.255" , като числата Х са еднакви, но последното число при моят ИП адрес е в диапазона 0 - 255 . Как се проверява това с пощата?

Нищо не си проверил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Gecata99 написа:

Както ти казаха - нищо не си проверил, но поне кажи първото число от адреса, който си видял в онзи сайт - говорилня. Публичните и частните мрежи са различни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NewRedDragon написа:

Както ти казаха - нищо не си проверил, но поне кажи първото число от адреса, който си видял в онзи сайт - говорилня. Публичните и частните мрежи са различни

Както казах, в онзи сайт-говорилня видях публичния си ИП адрес, който започва с 89.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, NewRedDragon написа:

Да, това е интерсния въпрос....въпреки, че не вярвам А1 да назначават статични частни и да прерутират при тях

Това за А1 съм го пропуснал инак мобилният им нет е така пример!

преди 16 минути, Gecata99 написа:

Не си проверявай адреса в локалната ти мрежа, а този на рутера!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Gecata99 написа:

Както казах, в онзи сайт-говорилня видях публичния си ИП адрес, който започва с 89.

Няма от какво да се притесняваш тогава.... това не е частен адрес и всеки в оня сайт може да го види. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Gecata99 написа:

В публичното пространство "говориш" с него публичен адрес навсякъде, няма как да остане в тайна !

За да останат скрити някои ползват проксита, сокс, впн и пр.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NewRedDragon написа:

Няма от какво да се притесняваш тогава.... това не е частен адрес и всеки в оня сайт може да го види. 

И не е възможно от него да се стигне до ИП адреса на рутера и локалната мрежа? Отново се извинявам за глупавите въпроси, но въобще не съм в час с тези неща! 😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не е възможно от него да се стигне до ИП адреса на рутера и локалната мрежа? Отново се извинявам за глупавите въпроси, но въобще не съм в час с тези неща! 😄

Принципно е възможно, но не е толкова лесно, при условие че всичко в локалната е чисто. Мисля, че нямаш поводи за притеснение. Ако има някакви признаци на ненормално поведение на компа - пусни си една тема в раздела на вирусоловците

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, NewRedDragon написа:

Принципно е възможно, но не е толкова лесно, при условие че всичко в локалната е чисто. Мисля, че нямаш поводи за притеснение. Ако има някакви признаци на ненормално поведение на компа - пусни си една тема в раздела на вирусоловците

Ясно! Много ти благодаря! По принцип както каза - всеки от този сайт може да види този ИП адрес. Прочетох и статии в интернет на подобни случаи като моите, като и там пишат, че единственото, което може да се види, е държава и град, нищо повече. Мен повече в първия момент ме притесни това да не се вземат някакви лични данни и/или снимки, както и пароли на социални мрежи и тн. . Отново ти благодаря за отговорите! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен повече в първия момент ме притесни това да не се вземат някакви лични данни и/или снимки, както и пароли на социални мрежи и тн.

Направо вземат ДНК ..

- как ги измисляте тези неща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Направо вземат ДНК ..

- как ги измисляте тези неща?

Ами, когато човек не разбира от нещо и му хрумват какви ли не глупости. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване