Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета Петков

АСПЕКТ
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 минута, Sliderum2 написа:

Всъщност, Николов, не е съвсем неправ. Преведено е не буквално и дори не по смисъла, а така че да е удобно за опорка.

Точно по смисъл си е превода. А че написаното е вярно, е много по- важния момент, отколкото дали и точно в какъв контекст е казано от някаква си известна личност- в случая политик.

Това е най- хубавото на форумите и този вид "анонимна" комуникация. Не е важно кой го казва, важно е какво казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

на 28.05.2022 г. в 0:14, nikssi написа:

Киро Лъжльото ще му викам...

Той вече излъга колкото хора можа до сега.    Не знае български, английският му е абсурден. пък му били трудни падежите на руския език...    На такава шматка всичко и е трудно - пък е решил да се занимава и с антикорупция. Опозицията му гледа сеира, въпросът е докога четворната управляваща  коалиция ще го изтърпи. Кирчо е способен да надмине дори Жан Виденов по противоположни на очакваните резултати - справка с проинфлационните мероприятия на премиера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, attj написа:

Той вече излъга колкото хора можа до сега.    Не знае български, английският му е абсурден. пък му били трудни падежите на руския език...    На такава шматка всичко и е трудно - пък е решил да се занимава и с антикорупция. Опозицията му гледа сеира, въпросът е докога четворната управляваща  коалиция ще го изтърпи. Кирчо е способен да надмине дори Жан Виденов по противоположни на очакваните резултати - справка с проинфлационните мероприятия на премиера.

Викайте му както искате бе, това няма да промени нищо. Няма да промени факта, че сте едни заблудени шушляци. Е да, няма как да съм сигурен, че и аз не съм също заблуден. Ама ако мен ме заблуждават хора завършили Харвард, то вас ви заблуждават хора, завършили с връзки милиционерското училище.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Тhе Monstеr написа:

Викайте му както искате бе, това няма да промени нищо. Няма да промени факта, че сте едни заблудени шушляци. Е да, няма как да съм сигурен, че и аз не съм също заблуден. Ама ако мен ме заблуждават хора завършили Харвард, то вас ви заблуждават хора, завършили с връзки милиционерското училище.

Викаш като е завършил Харвард може да си прави каквото си иска, а ти да блееш доволно. Чудесно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Bubbles написа:

Викаш като е завършил Харвард може да си прави каквото си иска, а ти да блееш доволно. Чудесно!

Къде викам така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Тhе Monstеr написа:

Къде викам така?

преди 34 минути, Тhе Monstеr написа:

Ама ако мен ме заблуждават хора завършили Харвард

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Тhе Monstеr написа:

Точно по смисъл си е превода

Смисъли много. Явно преведено по  удобен "смисъл", за да се ползва за опорка. Това, че за тебеподобните смисъл е този, не е аргумент за през хора знаещи също езика, които си го превеждат в смисъл правилен за тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

Явно си почнал да не разбираш български. Не хващаш смисъла на казаното. Но пък е доста интригуващо, че си успял да запазиш ганьовското непокътнато.

преди 2 минути, Sliderum2 написа:

Смисъли много. Явно преведено по  удобен "смисъл", за да се ползва за опорка. Това, че за тебеподобните смисъл е този, не е аргумент за през хора знаещи също езика, които си го превеждат в смисъл правилен за тях.

Не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Тhе Monstеr написа:

Не е задължително никой да ни лъже и заблуждава.  Кирчо е реална антиреклама и за Харвард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Тhе Monstеr написа:

Не

Нещо се опитваш да ми даваш наклони ли. Имам си глава, мога да мисля и мога сам да си преведа нещо. Ако не мога, има с какво да си помогна. Не бих ползвал теб да ми превеждаш, щото не си неутрален.

Те краварите сами не могат да се разберат. What do you mean dude 😐

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Тhе Monstеr написа:

Явно си почнал да не разбираш български. Не хващаш смисъла на казаното. Но пък е доста интригуващо, че си успял да запазиш ганьовското непокътнато.

не напротив смисъла е ясен - По-добре да те лъже харвардджия отколкото някой завършил НБУ например. Аз лично разлика обаче не виждам, лъжеца си е лъжец ще и марсианец да е.

А Ганьо от българина никога няма да излезе за добро или за лошо. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, attj написа:

Не е задължително никой да ни лъже и заблуждава. 

За вас е задължително. Вие няма да сте живи, ако някой не ви лъже и заблуждава, защото ще разберете че сами се лъжете и заблуждавате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Тhе Monstеr написа:

За вас е задължително. Вие няма да сте живи, ако някой не ви лъже и заблуждава, защото ще разберете че сами се лъжете и заблуждавате.

Няма задължителни неща.   Млад и наивен си.  Навремето дядо ми казваше - тъкмо май всичко научих и пробвах...   И идва време за умиране от старост.  Почина на 81 годишна възраст преди 30 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Bubbles написа:

не напротив смисъла е ясен - По-добре да те лъже харвардджия отколкото някой завършил НБУ например. Аз лично разлика обаче не виждам, лъжеца си е лъжец ще и марсианец да е.

А Ганьо от българина никога няма да излезе за добро или за лошо. :)

Не е това смисъла. Смисъла е следния: Когато те излъже някой по- умен от теб, е същото като да те набие някой по- силен. В този случай вината не е в теб и това дори може да ти подейства мотивиращо- да работиш върху себе си, за да станеш по- умен и по- силен. Когато обаче те лъже някой десетократно по- тъп от теб, вината и отговорността е изцяло твоя. Защото обръщаш логиката на живота наобратно. Поради малодушие, комплекси, силно себенадценяване, слаба воля... и това действа мотивиращо в обратна посока- към деградация на личността.

преди 3 минути, attj написа:

Няма задължителни неща.   Млад и наивен си.  Навремето дядо ми казваше - тъкмо май всичко научих и пробвах...   И идва време за умиране от старост.  Почина на 81 годишна възраст преди 30 години.

Факт. Когато човек научи и разбере всичко за живота- умира. Лека му пръст на дядо ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Тhе Monstеr написа:

Не е това смисъла. Смисъла е следния: Когато те излъже някой по- умен от теб, е същото като да те набие някой по- силен. В този случай вината не е в теб и това дори може да ти подейства мотивиращо- да работиш върху себе си, за да станеш по- умен и по- силен. Когато обаче те лъже някой десетократно по- тъп от теб, вината и отговорността е изцяло твоя. Защото обръщаш логиката на живота наобратно. Поради малодушие, комплекси, силно себенадценяване, слаба воля... и това действа мотивиращо в обратна посока- към деградация на личността.

Абе хубаво лафиш, въпроса е как ти практикуваш тая теория върху себе си. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Тhе Monstеr написа:

Да кажем че в известен смисъл съм съгласен с това твърдение, но все пак и умния и глупавия лъжец все е лъжец, ако е и продажник, нещата стават страшни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Sliderum2 написа:

Абе хубаво лафиш, въпроса е как ти практикуваш тая теория върху себе си. 

Трудно. У нас всичко се прави по един начин- трудно! :)

преди 1 минута, Bubbles написа:

Да кажем че в известен смисъл съм съгласен с това твърдение, но все пак и умния и глупавия лъжец все е лъжец, ако е и продажник, нещата стават страшни.

Другите нямат значение пич, твоя свят, това си ти. Важно е за теб, кой, как и защо те е излъгал. Още по- важно е, дали те е излъгал или ти лъжеш себе си. Морализмите ги остави на бабичките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, attj написа:

той си вярва - пробле му, не се казва - лъжа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Тhе Monstеr написа:

Другите нямат значение пич, твоя свят, това си ти

Значи не виждам проблем да те откарам на космически кораб до една ненаселена с хора планета. Там има сички удобства, климат, земи, почвата е добра, без начин да се върнеш на Земята и дори да се свързваш с хората тук да си лафите. Няма да ти оставям и никакви аудиовидео материали с образи и гласове на хора, ако искаш да видиш човек, има огледало. Само то ще е единствената "техника", която аз ще ти оставя в тоя свят. Ако ти трябва нещо повече, ше си го направиш сам, има дървета, камъни, кат си направиш лък и убиеш храна, ше има и кокали. Нали си си само ти, демек би трябвало да си самодостатъчен.

преди 18 минути, JKirilov написа:

1653801845-clipboard01.jpg

Оооо, неее. Пак ли Калина Андролова. Знайш как опъва нервите на някои в темата! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Тhе Monstеr написа:

Не е за да се задържат обаче. Не се мъчи да си играеш с думите. Тази стена е за да не се допуснат, не за да се задържат. И е нещо нормално разбира се- всички ние имаме дом, който има стени и врати, които служат не за да държим някой в него против волята му( това е престъпление), а за да влизат в този дом само тези, които ние искаме да влязат. Ти също имаш такива стени и врати, и се надявам че не ги ползваш за да "задържиш" някой. Пак ти казвам, зарежи олигофренската демагогия.

Всички стени от този тип се строят за да задържат хора от другата им страна. Разликата е, че едните са построили стена за да задържат хората вътре, а другите построили стена за да задържат хората вънка. Ключовото обаче е "задържат" и в този смисъл цитатът от картинката вече не е меродавен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Без умствен капацитет написа:

той си вярва - пробле му, не се казва - лъжа

Повечето параноици не признават проблем с главите си.   Я...  ти кажи кое е истина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ivottoshev написа:

Всички стени от този тип се строят за да задържат хора от другата им страна. Разликата е, че едните са построили стена за да задържат хората вътре, а другите построили стена за да задържат хората вънка. Ключовото обаче е "задържат" и в този смисъл цитатът от картинката вече не е меродавен.

Дерба тия спекулации, все едно си женен за тях...

преди 16 минути, Sliderum2 написа:

Значи не виждам проблем да те откарам на космически кораб до една ненаселена с хора планета. Там има сички удобства, климат, земи, почвата е добра, без начин да се върнеш на Земята и дори да се свързваш с хората тук да си лафите. Няма да ти оставям и никакви аудиовидео материали с образи и гласове на хора, ако искаш да видиш човек, има огледало. Само то ще е единствената "техника", която аз ще ти оставя в тоя свят. Ако ти трябва нещо повече, ше си го направиш сам, има дървета, камъни, кат си направиш лък и убиеш храна, ше има и кокали. Нали си си само ти, демек би трябвало да си самодостатъчен.

Едно изречение и гааааз на спекулациите. Ние не искаме да знаем, ние искаме да кажем!!! :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...