Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

USB unknown device на windows 7

Препоръчан отговор

Постът ми е към  Кирилов !

Досетих се, че може да си написал някакъв коментар и понеже бях те блокирал за да не те чета , те разблокирах. 

" Чети сега внимателно поста ми в който цитирам - забележи, цитирам колегата а не питащият."

• killchainПотребител на годината
  • Hardware Team
  • hat.png.81fe40e9cd34d1527068666221b42dce
  • Град:Варна

Съответно му отговарям на въпроса на човека имайки предвид, че може да сподели ценна информация по повдигнатия въпрос. с това:

Kolev71

• Kolev71Диамантен потребител
  • Лига на легендите
  • legenda.png.97d39fdbb13a5c28d77d1e35bd94
  преди 7 часа, killchain написа:

Знаеш ли какъв е чипът вътре в DAC-а?

Ето! Това трябва да му е чипът - D-A конвертора. Или 0808 на Тексас Инструмент

ScreenShot014.jpg

Посочил съм му точно и ясно това, за което е попитал, оцветено със син цвят. Пиша всичко това за такива олигофрени, които не могат да четат, камо ли да мислят, най малкото да дават мнения по теми, които чуват евентуално за пръв път.  Не е ставало въпрос за USB контролер ни за драйвер затова няма посочено нищо по вече от мен. Не е редно човек като теб да си вре муцуната там където не трябва. В този форум твое мнение едва ли ще срещне някой, което да е меродавно ако поне то представлява мнение. Явно се включваш единствено с мисълта да дразниш хората, както сам се изрази преди 2-3 години. Затова отново в игнор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз първоначално си мислех, че става въпрос за някакъв направи-си-сам DAC. В случая с фабрично изделие въпросът отпада и може директно да се гледа сайта на производителя (където вече казахме, че се казва, че устройството е Plug and Play, от което следва, че проблемът най-вероятно е в компютъра).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колев, трябва да ме преписваш по 10 пъти...

Виж заглавието на темата - USB unknown device, за какъв чип ще става дума? За усилвателния за слушалките? (Той между другото е качествен)

преди 3 часа, killchain написа:

проблемът най-вероятно е в компютъра

или по-точно в захранването на USB портовете.

Пък и технологията PnP ако се прочете правилно Plug and Pray, всичко се изяснява...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък и технологията PnP ако се прочете правилно Plug and Pray, всичко се изяснява...

Хммм - нова технология! „Включете и се молете!”
А дали не е „Plug and Pay”?
Прилича по скоро на липсващ драйвер.

А дали не е по-нов, отколкото трябва?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нe e Жорка. На времето СССР-то продуктираше едно изчадие, излъчващо отрицателни йони и ала-бала прави въздуха като на Хималай. Пластмасово кълбо с глим-лапма, антена и примитивен диоден каскад на 11кV. Плацебото бе на 6, защото колкото и да пърдиш в стаята всеки ти казваше, че мирише на борови иглички.

Днес чичо Ляо пляска на корем USB-порт killer. Пъхаш в порта на компата и usb-то капут. Само че чичо Ляо сака 30 зелени рубли за килера. И ако се вгледаме по-надълбоко изплува едно друго изчадие за 2.5 вечнозелени.

spacer.png

Това е USB йонизатор. Портативен вариант на съветското изобретение. Достатъчно е изхода на антената, да се запои на D+ или D- и сбогом Мария, ако го ръгнеш в компата. Ни драйвер, ни чудо, железяката в киреча и само Пешо поялника спасява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Profruit написа:

На времето СССР-то продуктираше едно изчадие

Има и нашенска джаджа, приличаща на нещо средно между нервен гущер и междуконтинентална балистична ракета
20101_AeroIon.jpg?1551998837

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инвентори от България до Белгия дай Бог и това сгрява душата ми. Все пак 18 лета са много откакто напуснах бундес републик Якоруда и подобен джейсбонд-дивайс за първи път виждам.

Благодаря за инфото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Profruit написа:

Нe e Жорка. На времето СССР-то продуктираше едно изчадие, излъчващо отрицателни йони и ала-бала прави въздуха като на Хималай. Пластмасово кълбо с глим-лапма, антена и примитивен диоден каскад на 11кV. Плацебото бе на 6, защото колкото и да пърдиш в стаята всеки ти казваше, че мирише на борови иглички.

Днес чичо Ляо пляска на корем USB-порт killer. Пъхаш в порта на компата и usb-то капут. Само че чичо Ляо сака 30 зелени рубли за килера. И ако се вгледаме по-надълбоко изплува едно друго изчадие за 2.5 вечнозелени.

Това е USB йонизатор. Портативен вариант на съветското изобретение. Достатъчно е изхода на антената, да се запои на D+ или D- и сбогом Мария, ако го ръгнеш в компата. Ни драйвер, ни чудо, железяката в киреча и само Пешо поялника спасява.

Нищо не ти разбрах! Ще помоля някой, който е разбрал - за „симултанен превод в ефир“!

Особено частта, че прецаквайки хардуера (usb порта)- ще го отнесе и софтуера (драйвера)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Profruit написа:

бундес републик Якоруда

Аве, това не беше ли Юнайтед Колорз ъф Якоруда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, JKirilov написа:

Колев, трябва да ме преписваш по 10 пъти...

Виж заглавието на темата - USB unknown device, за какъв чип ще става дума? За усилвателния за слушалките? (Той между другото е качествен)

или по-точно в захранването на USB портовете.

Разбирам да иска някакъв огромен ток, ама по спецификация изисква 0.2 A...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...