Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гости aniiv

Всичко по делото срещу медицинските сестри в Либия

Препоръчан отговор

Днес в БТВ даваха мнение на една журналистка и тя обясни, че за един диктатор като Кадафи публичността и демонстрациите на една маса от хора са най-страшното оръжие. През цялото време България гледаше да не разклати нервите му, но мисля, че днес беше денят, в който трябваше да се обърнем по-остро към Кадафи и към либийския народ. Пък нашите политици само повтаряха, че не бива да пречим на делото с подобни изяви. Не мога да ги разбера тези хора. С тези смъртни присъди си навредиха повече, отколкото си мислеха, че ще си помогнат. Намериха си виновни, но целия свят знае, че българските медици и палестинския лекар нямат никаква вина, а просто са жертви на един либийски парад. Каквото и да направят Либия, вече света ще ги гледа с друго око, да не кажа, че и никой няма да ги погледне вече. Ще си мрат в мизерия тираничните му копелета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение,че потвърдят и изпълнят присъдите, би трябвало веднага да прекъснем всякакви отношения с тези цигани!

Гоним посланика им от София,връщаме си нашите дипломати,всички българи,работещи там,веднага да се върнат в България,и да изгоним всички либийци,учещи или работещи в България.

Как си го представяш това? Щрак, и готово? Обикновените либийци, учещи тук, нямат никаква вина за това, което прави оня болен мозък - полковникът. Не можеш просто да ги изгониш. Айде, да речем, че България приеме днешния фарс за предлог и го направи, но какво ще стане с българите там? Ония отлично си дават сметка, че държат като заложници не само подсъдимите в момента медицински сестри, но и всички, които се намират там. Какво стана с д-р Здравко Георгиев? Оправдаха го, но никой не му дава изходна виза. И е принуден да седи там. Ако България го измъкне нелегално, то тя ще бъде точно толкова престъпник в очите на международното право, колкото и Либия, държаща го там. После, Либия иска две неща - пари, както е споменато горе, под формата на всякакви фондове, с които те вероятно си правят каквото си искат, и позиции за преговори с ЕС - та нали уж ставаме равноправен член на ЕС, ако изнудват нас, значи ще изнудват и целия ЕС. Според мен това е и причината днес да забавят нещата, и ще ги протакат още колкото могат повече - заради Шотландия, Германия и т.н., малко отмъщение за това, че ги принудиха да плащат. Сега искат на тях да им плащат всички заради унижението, на което според полковника са ги подложили. Играта е много мръсна...

Днес цял ден слушам "Дарик", и там май преобладаваше едно мнение, с което съм напълно съгласен - че трябва да се потърси отговорност на Костов и Надежда Михайлова за тяхната "тиха дипломация" едно време. Защото те позволиха да се стигне дотук, те бяха онези, които не ги измъкнаха, когато всички други страни, които също имаха обвиняеми граждани, успяха да го направят. Неслучайно д-р Здравко Георгиев днес разплакан казваше да питаме тях и западните ни "съюзници" защо сестрите са още в затвора. Защото избраха държавата, оказала най-малко съпротива, за изкупителна жертва. Силният пак изяде по-слабия. Нас.

Като членове на ЕС ще имаме право да налагаме вето върху някои решения, можем да не допуснем нито едно, изгодно по някакъв начин за Либия, само че се съмнявам, че това ще се случи - то ще е изгодно и за "съюзниците" ни - особено оръжието, а ние пак ще подадем послушно задни части. А като дойде следващият процес, пак ще си поговорим и попишем малко за сестрите, дотогава до няколко дни просто удобно ще ги забравим, както сме правили досега... Пфу...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безчовечна наглост...изумително е как седем човек плащат за чужди грешки вече 8 г...няма оправдание нито за българските политици, нито за тези упорити либийци, които ползват смъртта на децата си, за да облагодетелстват държавата си. Жалка картинка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто на моменти явно трябва да се примиряваме, че в България виновниците винаги се търсят пост фактум. Тихата дипломация наистина може да се окаже сериозна причина за това да сме на точно тоя хал в момента. Но го има и другото, че политиката на Кадафи по този въпрос е доста крайна. Мисля, че на всички е ясно, че целия процес е един голям фарс, но явно политиците и адвокатите, които се занимават с този международен скандал, не успяват да си свършат както трябва работата. Сега пак ще има циркове повече от година. След което ще стане вероятно същото, което и днес... Според мен по този въпрос външната ни политика трябва да бъде много по-крайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова е отвратително! Подигравка! :) Не само България - цял свят трябва да се изправи пред това безумие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бърз и адекватен отговор: Блокиране на всички либииски авоари, блокиране на цялата либийска общност в България, даже ги осъдете на смърт чрез обесване, да видим каква ще е реакцията, вече съм КСЕНОФОБ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Това може да го измисли само болен мозък! Публикувано изображение

Другаря полковник пак не се е напушил и халюцинира......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление вече нищо не може да се направи от българска страна. Когато българското правителство трябваше да постави ясна позиция над проблема и да бъде напълно остра към отношението на Либия към процеса, тогава си приказвахме сладки приказки с Кадафи и компания забрадени и се надявахме на празни обещания. А ако се надяваме, че Европейския съюз или Америка ще направи нещо по проблема, явно сме доста заблуден народ. В момента лидерите на Европейския парламент си говорят празни приказки, колко са възмутени и неспособни да повярват на реалността, но всъщност действието им е НИКАКВО. Способни са и могат, но явно не искат. dragozow даде добър пример с Майкъл Шийлдс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арабите просто трябва да се научат да ползват презервативи,когато правят секс с децата си. Публикувано изображение

Смятам, че "шегата", освен че не е смешна е и крайно неуместна - става дума за вероятно безпричинно осъдени на смърт хора. Едва после идва допълнението, че са наши сънародници, че и те си имат близки, може би и сред нас, тук във форума.

Процесът най-вероятно е чисто политически, и по-скоро икономически, но всъщност тия две понятия обикновено се припокриват едно друго. Доколкото ми е известно, сега предстои ново, последно обжалване на присъдата пред Върховния съд (или както там се нарича) на Либия. Това вероятно означава още 1 година минимум, може би и доста повече. Твърде вероятно е и присъдите да бъдат препотвърдени (не мисля, че е възможен обрат - това би означавало самопризнание в слабост на съдебната им система, т.е. нещо недопустимо), но аз не смятам, че ще станат ефективни - Кадафи вероятно ще изчака да мине фарсът и на последната възможна инстанция, после ще започне да извива ръце (не че сега не го прави, но ще затегне хватката) и ще продаде твърде скъпо кожата си. През това време сестрите ще бъдат в затвора, очаквайки някой да направи нещо. Кадафи ще вземе каквото може и тогава вероятно ще замени смъртните присъди с доживотни, а после най-вероятно ще ги освободи. Само дето е много трудно да се предскаже колко време ще отнема това.

Моля се "прогнозата" ми да бъде оборена в първата й част, но не тая особена надежда - не бих повярвал Кадафи да отиде срещу себе си - все пак той държи козовете в ръцете си, а и е на ход.

Многократното използване на "вероятно" в мнението ми е разбираемо, надявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безчовечност е това.Повдига ми се.Не знам защо света само гледа отстрани и никой нищо не прави срещу тея варвари. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е в такива моменти ми се иска нещата да стават като по филмите... пращаме бойна групичка от 10 човека, която се връща пресформирана в 17 Тихо, мирно... само с 10-тина убити и толкова. Да дойдат после да ни кажат нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е в такива моменти ми се иска нещата да стават като по филмите... пращаме бойна групичка от 10 човека, която се връща пресформирана в 17

Тихо, мирно... само с 10-тина убити и толкова. Да дойдат после да ни кажат нещо.

Може ама нямаме и самолет даже.За съжаление....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е в такива моменти ми се иска нещата да стават като по филмите... пращаме бойна групичка от 10 човека, която се връща пресформирана в 17

Тихо, мирно... само с 10-тина убити и толкова. Да дойдат после да ни кажат нещо.

Те американците отдавна си го практикуват.

Техни граждани не могат да бъдат съдени извън щатите :whist:

А ние сме мърльовци, които отново ще се оставят да бъдят мачкани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжната истина е,че нищо не можем да направим...Само да стоим безучастно и да търпим някакви първобитни диваци да се гаврят с нашите сънародници... :whist: Нямам думи за това,което става. В такива моменти,колкото и да се старая да бъда спокоен и толерантен,не ми се удава...И ще видите,че никой нищо няма да направи по въпроса - нито щатите,нито ЕС.Правят ни се на приятели,но опре ли ножа до кокала,нищичко няма да направят. Но понеже сме застанали на колене и сме си разтворили задните части,така е.Всички ще ни минават както си поискат. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2 път гледам вече по телевизията радостта на либийските граждани от изхода на процеса. Извратен съм. Как може един човек да се радва от смъртта на друг човек. Главата ми не ми го побира. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега,самите либийски граждани може би наистина вярват в тази глупост,те са прости хорица,и може би вярват,че нашите са виновни. В такъв аспект радостта им е разбираема. Те не са виновни. Виновни са политиците им,и по-точно Кадафи,тъй като за всички е ясно,че това е политически процес...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но виж. Да приемем, че наистина медиците ни са виновни. Само хипотетично. Имат ли право родителите на заразените деца да се радват от смъртта на мед. ни сестри? Справедливо ли е да им бъде отнет живота. Смъртната присъда е нехуманно нещо и е отхвърлен отдавна в доста модерни страни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,но можеш ли да наречеш Либия "модерна страна" ??? Там повечето хора са фанатизирани селяндури,които вярват в едно нещо - око за око,зъб за зъб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки от писалите по-горе е прав малко или много.И всички сме съпричастни на невинните българи,изнервени сме от цялата несправедливост и в голяма степен ненавиждаме радостните хора,прегръщайки се след прочитане на присъдата. Но не забравяйте все пак,че нищо не е приключило,а и мисля е ясно как ще завърши всичко.Лошото е,че се проточи много години и тези хорица безвъзвратно и неотменимо психически вече няма как да се възстановят. Ще се приберат българите и ще останат живи и здрави (или доколкото може да се каже,че са здрави).Изключая голяма част от политиците-празнодумци,вижте колко много хора по света-доктори,адвокати,журналисти,съдии и какви ли не още,подкрепят и помагат както и с каквото могат на сънародниците ни. Не губете вяра и надежда и не оставяйте омразата и гнева да вземат връх над добротата и човечността ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и защо сме в НАТО, защо ни е ЕС! Защо имаме войници които се жертват за НАТО?? Защо разчитаме на решението на един съд в една Диктаторска система? Незнам какъв трбва да си за да мислиш, че там има справедливост!?!?! Политиците ни трбва да поискат намеса на съюзниците ни! А ние трябва да поискаме от политиците на които плащаме да ни защитават......... Аз се чувствам лично засехнат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко само за нашите медици там. Техния живот вече не е живот, те им го отнеха още преди години... Грозното е че още има българи които работят в Либия и всякакви по-необмислени действия могат да се отразят върху тях. Явно никога няма да могат виновните да се изправят пред народа си и да си признаят вината затова и нашите медици са осъдени на смърт. Мисля че тези обжалвания няма да доведат до никъде, по-добре да се опитат да ги изтеглят в България и когато са вече тук да се обмислят начини да се освободят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живот е.Човешки живот.И след 8 години мъки им е време да се приберат при семействата си, където може би ще се възтановят. А на либиици една по - мощна бомба...и са готови.Варвари.На беззаконието - с беззаконие.Ами нашите се ослушват...че така им изнася.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какво да кажа.Вече незнам какво да мисля.Горките хора.Толкова време в тая дупка. Наистина хората там са много фанатизирани и този процес го доказва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с Иван Гарелов, който тази вечер, в "Шоуто на Слави" каза, че за него единственият път е да поискаме от държавите, членки на НАТО, да ни помогнат, тъй като с участието си в Ирак и Афганистан сме доказали своята лоялност към алианса, съотв. САЩ. Сега остава да видим дали нашите политици ще сторят това и дали ще има адекватен отговор от съюзниците ни или те ще са такива само на книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...