Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гости aniiv

Всичко по делото срещу медицинските сестри в Либия

Препоръчан отговор

Именно. Защо проливахме кръвта на български граждани в Ирак? Както Росен Петров каза, ние сме доказали, че сме верни съюзници, дано и страните членки на НАТО и ЕС се окажат такива.

Това е историята на тоталното падение на човешката раса. България си мълчи, политиците ни казват да не вдигаме много шум, те самите с тяхната "тиха дипломация" си въртят разни интриги и т.н. Изсипаха се сума и хора да разговарят с Кадафи за българските медици, ама не пропуснаха да вметнат и за либийски петрол, нещастниците му алчни!

В момента не знам кой е по-виновен, Либийското правителство или Българското. Такова нещо може само в България да се случи, страната на неограничените възможности и абсурди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oх, днес слушах какво ли не за това дело......мисля, че със същия успех можем да хванем 5 либиици работещи в сферата на транспорта и да ги осъдим за тероризъм, защото са изкопали нарочно дупките в асфалта (по случай зачестилите трагедии по пътищата на България). Не ме разбирайте неправилно, това е само пример показващ абсурдните обвинения, които вероятно ще донесат смърт(колкото и да е неприятно мисля че всички трябва вече да очакват подобна развръзка) на 6 човека отишли в чужда държава(може би не само за пари) за да практикуват благородната си професия. Мисля че българските политици трябва да покажат с някакви действия твърадта си позиция относно пародията на правосъдие в тази държава и да покажат, че тези години през които лизахме и вероятно ще продължаваме да лижем г.зовете на хората от, така наречената, "Европа" не са били просто тяхна прищявка, а наистина могат да донесат някакви позитиви на държавата. Те трябва да се изправят пред света и ясно да покажат, че България не моли за тяхната подкрепа, тя я изисква както те изискваха от нас да направим това или онова. И ако, недай си боже, произнесените присъди се превърнат в ефективни, да опита по всевъзможни начини за повлияе за налагането на санкции, каквито либия(нарочно пиша името с малка буква, защото не изпитвам никакво уважение към тази държава) скоро няма да забрави. Но всички се досещаме, че това няма да стане, първо защото българските политици нямат смелост да искат каквото и да било, и второ защото 'закрилниците' на човешките права - ЕС и САЩ са твърде заслепени от петрола на е.а ли му майката кой по големина износител на петрол. Те не биха наложили санкции зарди 6 човека от държава/и, които повечето от тях дори не знаят каде точно се намират, и това е тъжната истина. Незнам защо очаквах нещо повече от днешния процес, но като се замисля какво може да се очаква от хора, на които всичко може да бъде обяснено с Аллах(извинявам се на мюсюлманите за по-натъшните си изказвания), когото един човек(визирам Мохамед), вероятно в момент на умопомрачение или пиянска вечер, е видял и превърнал в бог. Не искам да кажа че те са по-лоши хора от нас но това през което минават те сега християните са го преживели преди 4-5 и повече века с тази разлика че тогава безумието не е могло да причини същото глобално изтребление което може да бъде постигнато със сегашните технологии.

Отдалечих се от темата, затова искам да кажа, че нещастието на 6 невинни заложника в опасните политически игри на даден "главорез"(мисля че това е точното описание за плужека Кадафи) може да доведе до омразата към цял един народ. И ако това е целта на това "същество" той я постига(поне при мен).

А за българските г.золизци........извинете политици мисля, че в момента не заслужават заплатите които им даваме!!! Не съм почитател на "Атака" , но лудия човек имитиращ Хитлер, май има най-твърда позиция по въпроса, колкото и абсурдна да е тя, така че може и да спечели още един глас в своя подкрепа(моя).

А на Кадафи от все сърце му пожелавам мъчителна и дълга агонична смърт. Нищо, че не е в мой стил.

Двама сме, стискам паци мъките да започнат скоро.

Там повечето хора са фанатизирани селяндури,които вярват в едно нещо - око за око,зъб за зъб.

А ние следваме правилото: като те ударят по едната буза обърни и другата, но това не трябва да продължава повече, трябва да покажем, че България, макар и в предсмъртна агония, съвсем не е мъртва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм казвала че религия и политика не бива да се смесват...Но Либия е страна, в която религиозния фанатизъм няма граници.Те обрязват малките си новородени дъщери при нечовешки условия и момиченцата често умират от инфекции или болка.Ако някой може да причини това на собственото си дете, то той е варварин.А какво да очакваме за нашите сънародници там... За тях човешкия живот/особено на жена/ е без всякаква стойност.Една от причините да не очаквам нищо добро - дори след обжалване.Тези гниди разбират само от едно - заплаха.За мен съдбата на мед. сестрите е в ръцете на Америка и ЕС.Не знам какво би могла да стори България - вероятно нищо.Либиици искат опрощаване на дълг.Ако го получат може би ще преговарят, но няма да им стигне.Това е алчен и първобитен народ, който не притежава никакви човешки ценности.Но за да протакат 8 години, явно искат нещо, което до сега не им е дадено.А злобата им расте... И вярвайте ми, за Кадафи е абсолютно без значение че либииски деца са заразени със спин.Политика.Ще повърна.Потресена съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм казвала че религия и политика не бива да се смесват...Но Либия е страна, в която религиозния фанатизъм няма граници.Те обрязват малките си новородени дъщери при нечовешки условия и момиченцата често умират от инфекции или болка.Ако някой може да причини това на собственото си дете, то той е варварин.А какво да очакваме за нашите сънародници там...

За тях човешкия живот/особено на жена/ е без всякаква стойност.Една от причините да не очаквам нищо добро - дори след обжалване.Тези гниди разбират само от едно - заплаха.За мен съдбата на мед. сестрите е в ръцете на Америка и ЕС.Не знам какво би могла да стори България - вероятно нищо.Либиици искат опрощаване на дълг.Ако го получат може би ще преговарят, но няма да им стигне.Това е алчен и първобитен народ, който не притежава никакви човешки ценности.Но за да протакат 8 години, явно искат нещо, което до сега не им е дадено.А злобата им расте...

И вярвайте ми, за Кадафи е абсолютно без значение че либииски деца са заразени със спин.Политика.Ще повърна.Потресена съм.

infinity1305 истински си права.Те са си го решили вече , че са виновни и никой не може да им промени мненето.Не стига че настроиват цялата страна срещу наще ами и ги измъчват , тормозят и нарушават всякакви човешки права.Хората си излижаха цяла една присъда и те първа чакат окончателна присъда.8 годинни са това.Това е направо нечувано.Та то Садам Хюсеим го осъдиха по бързо.Все още има надежна и сега да се надяваме че нашият любим министар на външните работи няма да я ОСЕРЕ.Време беше пак някой да се заеме със преблемите ни.

А относно Либия.Навремето хората кат казваха Либия беше все едно Щатите( говоря преди 89) близали сме им задницити а сега какво...

Незнам но мисля че във Либия жените ходиха закачулени отвсякаде.Не че съм във контра на ислиама напротив всяка религия трябва да се толерира , но просто както каза infinity1305 там няма политика всичко го оправлява религията.

Така че аз ще стискам палци и ще се надявам и ще се моля всичко да се оправя и медиците ни да се завърнат живи и здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...единственият път е да поискаме от държавите, членки на НАТО, да ни помогнат, тъй като с участието си в Ирак и Афганистан сме доказали своята лоялност към алианса, съотв. САЩ.

Ирак не е операция на НАТО, а Щатите вече вдигнаха оръжейното ембарго срещу Либия. Така че остава последния ни коз - дълга на Либия към нас, защото ние и пари нямаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм казвала че религия и политика не бива да се смесват...Но Либия е страна, в която религиозния фанатизъм няма граници.Те обрязват малките си новородени дъщери при нечовешки условия и момиченцата често умират от инфекции или болка.Ако някой може да причини това на собственото си дете, то той е варварин.А какво да очакваме за нашите сънародници там...

За тях човешкия живот/особено на жена/ е без всякаква стойност.Една от причините да не очаквам нищо добро - дори след обжалване.Тези гниди разбират само от едно - заплаха.За мен съдбата на мед. сестрите е в ръцете на Америка и ЕС.Не знам какво би могла да стори България - вероятно нищо.Либиици искат опрощаване на дълг.Ако го получат може би ще преговарят, но няма да им стигне.Това е алчен и първобитен народ, който не притежава никакви човешки ценности.Но за да протакат 8 години, явно искат нещо, което до сега не им е дадено.А злобата им расте...

И вярвайте ми, за Кадафи е абсолютно без значение че либииски деца са заразени със спин.Политика.Ще повърна.Потресена съм.

Какво ли ще да е това нещо,дето не им е дадено :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ирак не е операция на НАТО, а Щатите вече вдигнаха оръжейното ембарго срещу Либия. Така че остава последния ни коз - дълга на Либия към нас, защото ние и пари нямаме.

САЩ могат и да размислят, защото заплашваме техните интереси. Ако се здъвчат с Либия сериозно, губят позиции за Ирак. Нефта е важен. Парите. Колко ли пари струва един човешки живот?

Направо ми се повдига от цялата тази история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ли пари струва един човешки живот?

Eми, хората вече са сложили етикетчета с въпросната цена на дечицата 10 млн. всяко....Поне разбрахме колко струва детския живот....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е в такива моменти ми се иска нещата да стават като по филмите... пращаме бойна групичка от 10 човека, която се връща пресформирана в 17

Тихо, мирно... само с 10-тина убити и толкова. Да дойдат после да ни кажат нещо.

Може ама нямаме и самолет даже.За съжаление....

Напълно съм съгласен с Фифа! Това може да се направи. Имаме много добри екипи от специалните части, които могат да върнат медиците ни в къщи, НО НАШИТЕ ДЪРЖАВНИЦИ НЕ ИСКАТ ДА ГО НАПРАВЯТ! Оооо Драгозов, имаме самолети, не бой се, но дори и да нямахме, все още имаме от ония ракети, където ни накараха да ги унищожим! Не са унищожени всичките и една такава ракета на Либия ще й стигне. Със сила се решават конфликти с фанатици Само военни действия могат да решат проблема! Но никой не иска да ги започне, А ТРЯБВА!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не губете вяра и надежда и не оставяйте омразата и гнева да вземат връх над добротата и човечността ни.

Благодаря algor,

Това е много важно!

Не всички либийци са лоши хора. Живеят в такава система и вярват (искат или не) на това, което им казват тези, които ги управляват.

Аз не разбирам как някой може да се радва на това, че някой друг ще бъде убит. Дори да смяташ, че другия е виновен за болестта (или смъртта) на детето ти. Не разбирам това. Нима това ще върне нещата назад, нима може да се върне загубения живот? Така или иначе вероятно повечето либийци, родители на тези деца, вярват че има виновни за това, което се е случило. И искат възмездие. Аз не го разбирам, но има много хора, които са така устроени. Искат отмъщение. (Тези хора не са само в Либия, ако погледнете темата за смърното наказание ще видите много такива хора и тук за съжаление).

Тъй като всяка дума, мисъл и действие имат значение, това, което можем да направим е да отправим добри пожелания случаят да се реши бързо и най-после тези невинни хора да бъдат освободени и да се върнат у дома.

Нека не позволяваме омразата и гнева да вземат връх над добротата и човечността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тигре,нямаме самолети.Поне не такива каквито ни трябват.Доколкото знам Турция ни пазеше небето като съюзник защото на нашите самолети изтече ресурса и една фирма така и не ги ремонтира.Ракетите ги нямаме и те не стигат чак до там.Иначе либийците са колкото нас въпреки че обитават 20 пъти по-голяма територия.По-скоро трябва да натиснем "съюзниците" САЩ да напънат малко полковника.Просто трябва и да взимаме освен да даваме от съюзниците.Това е изключително важно за цялата държава в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вало, снощи като си чатихме с WhiteHart и точно за това си говорехме, как в такъв момент ти е много трудно да бъдеш спокоен, да подхождаш с разбиране, да бъдеш добър, ако мога така да се изразя. Повечето от нас сме писали под въздействие на фрапиращата истина, която видяхме по телевизията и чухме по радиото. Видяхме как либийския народ ликува за това, че пет невинни български сестри и един невинен палестински лекар ще бъдат разстреляни. Те поне са оправдани. Не знаят истината, а вярват на всяка дума, която управляващите им кажат. Но самите либийци в съда, тези за които истината бе направо очевАдна, също ликуваха. Смееха се, ръкопляскаха, прегръщаха се. Виждайки тази картина на фона на измъчените лица на нашите пет сънароднички и палестинеца, виждайки ги на фона на тези 8 години мъчения и изолация, повярвай ми трудно е човек да мисли за такива възвишени ценности като доброта и човечност. В този момент у на ссе събуждат по-първичните чувства като гняв, омраза и желание за възмездие.

П.П: Снощи докато си обсъждахме случилото се, вметнах, че ще ми е много интересно да чия твоето мнение, да видя твоята реакция. Не се изненадах. Както винаги спокоен и изпълнен с хармония. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би всички го знаете, но нека да кажа защо Либия, нито може да освободи, нито може да убие, нито може да смени присъдата с друга.

1. Не може да ги убие защото са заплашени от ново ембарго, както и от това че ще спрат международните помощи!

2. Не може да ги освободи защото тогава трябва правителството да си признае грешката и тогава гневът на либийския народ ще се обърне към Кадафи и сие!

3. Не могат да сменят присъдата с по лека защото по действащо споразумение между България и Либия от 80-те медиците ни по искане от българска страна могат да излежат присъдите си в български затвор, което е равносилно на освобождаване(2)!

Ето какво мисля че ще стане ако няма санкции срещу Либия от т.н МЕЖДУНАРОДНА ОБЩНОСТ те ще бъдат осъдени на доживотен затвор без влязла в сила присъда!

Доживотен затвор Публикувано изображение ако питате тях сигурно биха избрали разстрела Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е политика...А политиката е най-грозното и смърдящо нещо! Има нещо дълбоко сбъркано в начина на живот и ценностите на днешния свят... :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Либия се наду, никой не можел да й се бърка в правосъдието

Публикувано изображение

Либия размаха пръст срещу всички, които се опитват да й се месят в процеса срещу медиците. Снимка7 АР

Либия обяви, че няма да се поддаде на международния натиск след обявяването на смъртните присъди срещу петте български медицински сестри и палестинския лекар, съобщи ВВС.

На 19 декември шестимата обвиняеми чуха за втори път, че са осъдени на смърт. Присъдата предизвика бурна радост в съдебната зала, но и яростна критика от цял свят.

Никой не можа да повярва, че не са взети предвид заключенията на учените и така присъдите са в пълен разрез с техните научни доказателства.

Либийският външен министър Абдурахман Шалгам пък заяви, че в момента всичко е в ръцете на Върховния съд на Либия.

„Либия никога няма да се поддава на натиск откъдето и да било – от Америка, от Европа, от никъде“, заяви още той.

„Никой не може да ни се меси в правосъдието – никой. Дори и нашият лидер, полковник Кадафи, не може да вземе страна. Това трябва да стане пределно ясно“, добави министърът.

Защитата на обвиняемите трябва да обжалва присъдата в рамките на 60 дни. Произнасянето й предизвика бурни критики – както от българските власти, така и от международни официални представители.

На протестен митинг във вторник лидерът на "Атака" Волен Сидеров призова България да прекрати дипломатическите отношения с Либия.

Той предложи и да бъдат арестувани петима либийци, да бъдат държани като заложници и впоследствие разменени за нашите медици.

Говорител на службата на ООН за човешките права заяви, че „съществуват много сериозни съмнения за честността на процеса“.

Родителите на заразените деца пък изразиха ясно радостта си.

„Справедливостта възтържествува. Щастливи сме. Те трябва да бъдат екзекутирани колкото се може по-бързо“, коментира Субхи Абдула, чиято 7-годишна дъщеря е била заразена с вируса на СПИН в болницата и е починала.

Източник: dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AciDBurn благодаря.

Възникването на желание за възмездие и справедливост е нормално. Както и възникването на чувства като гняв, гордост, завист, ревност, алчност ... .

За Либийците същото събитие предизвиква радост. Либийците - родители на тези болни и починали деца са жертви, те не са щастливи хора. Те са такива в резултат на ситуацията в която ги е поставил живота им. А съдийте и политиците в Либия - не мисля че имат голям избор, ако се противопоставят на официалната политика може би и тях ги чакат присъди.

Когато сме под влияние на "смущаващи" чувства, проблема е че не ние ги ръководим, а те нас.

Гнева например е разрушително чувство, можем да нараним, дори да убием по неговото управление. Можем да призовем за война.

Насилието не е решение. Прилагането на такова решение те прави същия като другата страна. Насилието ражда насилие и още жертви.

Не ме разбирайте погрешно. Не казавам да стоим и да не правим нищо. Всеки, които може да направи нещо, трябва да го направи.

Могат да се предприемат дипломатически действия за оказване на натиск, могат да се привличат още хора в подкрепа на осъдените.

Аз не съм в политиката, нямам и познати международно известни хора, които да привлека в защита на нашите сестри.

Това което мога да правя са добри пожелания. Това може, ако иска да направи и всеки от нас.

Всяка мисъл, дума и действие имат значение.

Нека не позволяваме омразата и гнева да вземат връх над добротата и човечността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Либия се наду, никой не можел да й се бърка в правосъдието

Публикувано изображение

Либия размаха пръст срещу всички, които се опитват да й се месят в процеса срещу медиците. Снимка7 АР

Либия обяви, че няма да се поддаде на международния натиск след обявяването на смъртните присъди срещу петте български медицински сестри и палестинския лекар, съобщи ВВС.

На 19 декември шестимата обвиняеми чуха за втори път, че са осъдени на смърт. Присъдата предизвика бурна радост в съдебната зала, но и яростна критика от цял свят.

Никой не можа да повярва, че не са взети предвид заключенията на учените и така присъдите са в пълен разрез с техните научни доказателства.

Либийският външен министър Абдурахман Шалгам пък заяви, че в момента всичко е в ръцете на Върховния съд на Либия.

„Либия никога няма да се поддава на натиск откъдето и да било – от Америка, от Европа, от никъде“, заяви още той.

„Никой не може да ни се меси в правосъдието – никой. Дори и нашият лидер, полковник Кадафи, не може да вземе страна. Това трябва да стане пределно ясно“, добави министърът.

Защитата на обвиняемите трябва да обжалва присъдата в рамките на 60 дни. Произнасянето й предизвика бурни критики – както от българските власти, така и от международни официални представители.

На протестен митинг във вторник лидерът на "Атака" Волен Сидеров призова България да прекрати дипломатическите отношения с Либия.

Той предложи и да бъдат арестувани петима либийци, да бъдат държани като заложници и впоследствие разменени за нашите медици.

Говорител на службата на ООН за човешките права заяви, че „съществуват много сериозни съмнения за честността на процеса“.

Родителите на заразените деца пък изразиха ясно радостта си.

„Справедливостта възтържествува. Щастливи сме. Те трябва да бъдат екзекутирани колкото се може по-бързо“, коментира Субхи Абдула, чиято 7-годишна дъщеря е била заразена с вируса на СПИН в болницата и е починала.

Източник: dnes.bg

Да вземете да се изтриете от лицето на земята с това вашето "правосъдие"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тигре,нямаме самолети.Поне не такива каквито ни трябват.Доколкото знам Турция ни пазеше небето като съюзник защото на нашите самолети изтече ресурса и една фирма така и не ги ремонтира.Ракетите ги нямаме и те не стигат чак до там.Иначе либийците са колкото нас въпреки че обитават 20 пъти по-голяма територия.По-скоро трябва да натиснем "съюзниците" САЩ да напънат малко полковника.Просто трябва и да взимаме освен да даваме от съюзниците.Това е изключително важно за цялата държава в момента.

Съгласен съм, че трябва да потърсим помощ от съюзниците! Но трябва и сами да предприемем нещо, не може да се вземат само някакви петиции и някакви там позиции - действия трябват, действия! А доколкото ракетите - имаме си малко в резерва, а и не бяха унищожени всички! Достатъчна е една, за да покаже решителността ни, но никой няма да позволи да бъде изстреляна. А доколкото за самолетите знам че имаме няколко за спешни ситуации, едни много добри изтребители. Но да ти кажа незнам дали са в България или са на някой кораб. Но съм абсолютно обеден, че трябват военни действия за тези фанатици там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че трябва да потърсим помощ от съюзниците! Но трябва и сами да предприемем нещо, не може да се вземат само някакви петиции и някакви там позиции - действия трябват, действия! А доколкото ракетите - имаме си малко в резерва, а и не бяха унищожени всички! Достатъчна е една, за да покаже решителността ни, но никой няма да позволи да бъде изстреляна. А доколкото за самолетите знам че имаме няколко за спешни ситуации, едни много добри изтребители. Но да ти кажа незнам дали са в България или са на някой кораб. Но съм абсолютно обеден, че трябват военни действия за тези фанатици там...

Със сигурност поне една е оставена под Пловдив-там някъде в околността са били.

Преди 5-6 години имах приятел от тия служби,който ги е зареждал с гориво,даже се беше запалил при едно такова зареждане и му останаха белези,ама не ми каза колко са броя :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

КНСБ призовава българите в Либия да напуснат страната

20.12.2006 15:18

КНСБ ще отправи апел към всички работещи българи в Либия да напуснат страната, тъй като няма гаранция, че за тях ще важат международните документи за спазването на основните човешки права, заяви днес председателят на синдиката д-р Желязко Христов на пресконференция, на която представи текста на писмо до президента на Либия Муамар Кадафи

С възмущение и гняв научихме за решението на наказателния съд в Триполи да осъди повторно на смърт петте български медицински сестри и палестинския лекар, обвиняеми по така нареченото СПИН дело, се казва в писмото.

Повторната смъртна присъда, базирана единствено на изтръгнати чрез насилие признания, не е признак на демократизация на либийската държава и не допринася за нейното включване в демократичната международна общност, заявяват от КНБС.

Тази повторна присъда, която демонстративно пренебрегва абсолютно всички международни експертизи, изготвени от най-известните учени в света в областта на СПИН, разруши нашите дългогодишни надежди за справедливо съдебно дело и вярата в безпристрастността на либийския съд, се допълва в писмото на д-р Желязко Христов до либийския лидер.

Според председателя на КНСБ се задълбочава пренебрегването на основните човешки права на петте български медицински сестри и палестинския лекар.

В писмото си той посочва, че осъждането на смърт на шестима работещи в една от най-хуманните области - здравеопазването, не само че няма да реши проблемите на либийското общество, а напротив - ще отклони вниманието му от истинските мерки, които трябва да бъдат предприети.

Писмото изразява съпричастността си към трагедията на заразените либийски деца и допълва, че демократичният свят и синдикалното движение участват в безпрецедентна мобилизация за оказване на помощ на Либия в борбата със СПИН.

Като организации на трудещите се ние сме готови да дадем приноса си в тази борба според нашите възможности, отбелязва още д-р Желязко Христов.

Председателят на КНСБ се обръща към Муамар Кадафи с настоятелно искане за гарантиране на спазването на основните човешки права на шестте медицински работници и за тяхното незабавно освобождаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми аз съм ЗА скъсването на всякакви дипломатически и икономически отношения с либия, но само след като бъде осигурено безпрепятствено напускане на всички наши сънародници живеещи и работещи в тази мизерна държава. Това е начинът......ако се изтеглят голяма част от чуждестранните работници и те останат без квалифицирана работна ръка и ножът ще опре до кокала.

Браво на КНСБ, приветствам това тяхно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте да направим и подписка за връшането на нашия батальон от Ирак предсрочно ако нашите медици не бъдат освободени под натиска на САЩ в някакъв срок! А ако българското правителство не може да направи това ами тогава ще е време да си върви! Дайте да се обединим и да покажем на света че има и Българска общност която трябва да бъде чута

Как го виждаш това? И кое правителство ще го направи - сегашното ли? Или може би предишното? Или следващото "в което ни е надеждата". И как ще го накараш "да си върви" след като не го направи, с краката напред ли? Съжалявам, но в утопии не вярвам.

Може би забравяш, че именно външен министър на българско правителство (за Паси става дума) нарече по телевизията обявяването на смъртната присъда на първа инстанция "голяма победа на българската дипломация?" (Това не можеш да им го отречеш на НДСВ - най-цинично ти се подиграват в очите всеки път, когато не ги убиваш на място). И че въобще през цялото това време дипломатите ни правят всичко възможно за да гарантират смъртните присъди. Кадафи вече няма друг избор - изнудиха го да държи до край. В момента ако се опита да отстъпи ще стане революция. А нашите продажни "държавници" продължават да правят всичко възможно за да не допуснат да се намеси дори и с помилване. Очевидно са преценили, че пропагандния ефект от екзекуцията на сестрите ще им е е много по-полезен. Сега остава единствено да се създаде съответното настроение сред хората, за да е сигурно, че когато дойде новината за смъртта им реакцията ще е "правилна".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко си голям но аз помня Януари 1997 когато Народното Събрание беше буквално изтърбушено (имаше и ранени депутати които бяха изведени с автобус който беше обстрелван с камъни) е аз призовавам към същото!

Питам до кога ше си траем и няма да правим нищо срещу тези които ни се подиграват! Време е да си ходят доброволно или с краката напред, но е време да си ходят ако не могат да защитят интересите на медиците ни в Либия!

Не сайтове за гласуване им трябват,концерти тинтириминитири :wors:

Камъни !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам гнева на всички,но я помислете трезво! КАкви бойни действия,какви спецотряди,какви ракети??? Това е абсолютна лудост и би означавало тотално да погре**м надеждите на нашите хора в Либия,а и да вкараме страната си в една безсмислена и налудничава война с един откачен диктатор...Пътищата към разрешаването на този конфликт са само дипломатически и политически. Лошото е,че едни невинни хора станаха заложници на интересите на Кадафи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видяхме как либийския народ ликува за това, че пет невинни български сестри и един невинен палестински лекар ще бъдат разстреляни. Те поне са оправдани. Не знаят истината, а вярват на всяка дума, която управляващите им кажат. Но самите либийци в съда, тези за които истината бе направо очевАдна, също ликуваха. Смееха се, ръкопляскаха, прегръщаха се. Виждайки тази картина на фона на измъчените лица на нашите пет сънароднички и палестинеца, виждайки ги на фона на тези 8 години мъчения и изолация, повярвай ми трудно е човек да мисли за такива възвишени ценности като доброта и човечност. В този момент у на ссе събуждат по-първичните чувства като гняв, омраза и желание за възмездие.

Всъщност ние НЕ видяхме либийския народ как се радва,а зърнахме това,което високопоставени либийци искаха да видим-режисирани и монтирани кадри,разпространени за световния видеообмен.Не знам как да ви обясня,че огромна част от целия либийски народ не само не се радва,ами и съчувства на българите и вижда цялата несправедливост.На тези кадри имаше не повече от една шепа лумпени,които можеше и казачок да играят със същия успех.

Не случайно наричат телевизията като медия четвъртата власт-може да манипулира милиарди в рамките само на пет минути.

Целта на Кадафи е постигната-целия свят се надигна и по-невъздържаните размахаха юмруци,а по-дипломатичните осъдиха присъдата и започнаха да търсят пътища за добър изход-и за осъдените и за Либия.

По-горе казах нещо за вярата и надеждата,защото все си мисля,че са останали поне 20-ина истински политици в цял свят и сега е момента да се докажат като такива.

И ще го направят,защото никой не иска да страдат българите и целия либийски народ.А няма да има страдания (изключвайки заразените деца) само ако не пострадат българите.

пп.Да поясня-либийския народ ще страда неимоверно,ако се изпълни смъртната присъда срещу нашенците,защото целия цивилизован свят ще наложи всякакви икономически и политически санкции на Либия.

А на Кадафи ако не му пукаше,до сега да е осъдил и екзекутирал българите.

Някой замисли ли се защо се протака 8 години процеса-респективно кой има сметка от това протакане и кой има сметка от неизпълнението на присъдите.

А бе знаете вие,ама не си пазите нервите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...