Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гости aniiv

Всичко по делото срещу медицинските сестри в Либия

Препоръчан отговор

Разбирам гнева на всички,но я помислете трезво! КАкви бойни действия,какви спецотряди,какви ракети??? Това е абсолютна лудост и би означавало тотално да погре**м надеждите на нашите хора в Либия,а и да вкараме страната си в една безсмислена и налудничава война с един откачен диктатор...Пътищата към разрешаването на този конфликт са само дипломатически и политически. Лошото е,че едни невинни хора станаха заложници на интересите на Кадафи...

Моите уважения, но видя до къде доведе дипломацията! Сега освен военни действия нищо друго няма да помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите уважения, но видя до къде доведе дипломацията! Сега освен военни действия нищо друго няма да помогне!

Те пък така хубаво ще помогнат,че направо ще цъфнем и вържем...Това е пълно безумие. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те пък така хубаво ще помогнат,че направо ще цъфнем и вържем...Това е пълно безумие. :)

Съгласна! България и война??? То младежта се чуди как от казармата да се отърве вие на бойното поле искате да я пращате и то срещу фанатици...Не сме подготвени за война и сега има доста гладуващи по улиците при наличието на война те ще умножат шесторно...Примирете се хора, ако не получим помощ отвън сме безсилни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казвал, че трябва сами да тръгваме и не съм казал да е на война! Съгласете се, че една сериозно казана дума от правителството ни, подкрепена от партньорите ни ще бъде равносилна на военни действия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този път след като си перифразира предишното изказване съм съгласен с теб!

Но в крайна сметка само военните действия са изход от ситуацията в момента! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро заплахата от такива...Но заплаха,идваща не от нас,а от съюзниците ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казвал, че трябва сами да тръгваме и не съм казал да е на война! Съгласете се, че една сериозно казана дума от правителството ни, подкрепена от партньорите ни ще бъде равносилна на военни действия!

Правителството ли - къде е това :whist:

А да,говорите за ония изедниците дето само си правят гаргара с народа.

Партньори-какви,кои-някакви само на хартия.

Умрели да ни помагат-до сега ако имаше и едното и другото те щяха отдавна да са си у дома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://freedomm.hit.bg/ - още една подписка.

И още една, но поне аз не мога да я отворя: http://www.abolusion.fr/

Преди малко bTV ги огласи.

EDIT: В момента и двете не се отварят - претоварихме сървърите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, тая подписка:

http://freedomm.hit.bg/

е много съмнителна. Защо е съмнителна?

1. Този адрес те пренасочва тук - http://tashev.org/signpodpiska.html

2. Искат ти трите имена

3. Искат ти град и държава

4. Искат ти последните три цифри от ЕГН -то ( което е вече лични данни и няма право, а и едва ли инициатора има право да борави с тази иформация )

Така, инициатора, използвайки ситуацията вероятно извършвва незаконна дейност.

Знаейки трите ви имена, града и държавата е много лесно да научи по някакъв начин рожденната ви дата. Знаейки рожденната ви дата и година и имайки последните три цифри от ЕГН - то ви навярно се сещате колко му е необходимо за да го има цялото. А, знаейки ЕГН то ви могат да ви спретнат много неприятности. Няма да ги изброявам.

Така, че внимавайте къде какво ви искат и какво попълвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, тая подписка:

2. Искат ти трите имена

4. Искат ти последните три цифри от ЕГН -то ( което е вече лични данни и няма право, а и едва ли инициатора има право да борави с тази иформация )

Знаейки трите ви имена, града и държавата е много лесно да научи по някакъв начин рожденната ви дата. Знаейки рожденната ви дата и година и имайки последните три цифри от ЕГН - то ви навярно се сещате колко му е необходимо за да го има цялото. А, знаейки ЕГН то ви могат да ви спретнат много неприятности. Няма да ги изброявам.

Хах , на мен преди 2-3 часа ми дадоха този линк в един друг форум и като видях какво искат се двоумих ... в крайна сметка не попълних нещата ... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, тая подписка:

2. Искат ти трите имена

Дам, имаш право. Но не щя да се отвори повече от началните картинки, когато опитах... А и уж bTV ги обявява... Дано не е това, от което се опасяваш.

http://btv.bg/news/?magic=all&story=55080 - най-отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, имаш право. Но не щя да се отвори повече от началните картинки, когато опитах... А и уж bTV ги обявява... Дано не е това, от което се опасяваш.

http://btv.bg/news/?magic=all&story=55080 - най-отдолу.

Предлагам тия долупосочените да идат на мястото на сестрите и като тях да ядат :beat:

Ей изедници-на май,през пролет,до година-ми ок-вървете там вместо тях-не ви стиска нали?

Някой би ли се разменил :angry:

Мълчите а ;)

То друго кво ли правите :speak:

Само там трябва да ви затворят всичките,там ви е мястото - а те най-после да излязат на Свобода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих отишъл ама ще мятам нещо по-тежко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физическата саморазправа няма да промени присъдите на нашите медици, нужна е силна дипломация и натиск от всички страни. Подписките трябва да се изпращат към ЕС защото само с тяхна помощ може да успеем да преместим медиците ни поне да бъдат в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко си голям но аз помня Януари 1997 когато Народното Събрание беше буквално изтърбушено (имаше и ранени депутати които бяха изведени с автобус който беше обстрелван с камъни) е аз призовавам към същото!

Достатъчно, за да го помня много добре. И за да помня добре дори по-стари неща, примерно разграбването на партийния дом. Именно защото помня мога да попитам как щях да имам какво да помня, ако ги нямаше цивилните полицаи от 1-во районно да контролират нещата.

Виж ако е за Либийското посолство - това е друг въпрос, за там благословия ще се намери. И за яйца, и за камъни, и за "по-тежки неща". В края на краища нали за това жертват сестрите. Ако пропуснат възможността "народа да даде воля на гнева си" ще изглежда, че са ги убили напразно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Либийците не са толкова тъпи просто трябва да има виновни.Вариантите са два,да си признаят че здравеопазването им е в ужасно състояние и са виновни за смъртта на 500 деца,или да прехвърлят вината на друг.Просто и те според мен нямат друг изход от ситуацията.Другият вариант-плащат се солидни компрнсации на семействата на заразените деца,нашите са свободни,а Кадафи излиза чист от кашата.Според мен нещата са много сложни,не може да крещим-нашите са невинни,освободете ги.Тук на сцената излиза голямата политика ЕС и САЩ.Българските политици няма кой да ги чуе,колкото и да се плюнчат нищо не могат да постигнат.Кадафи ще се стресне защото Първанов му се сърди?Единственото нещо което държи медиците ни живи е членството ни в ЕС и Нато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една колежка, по обяд, когато съобщиха присъдите, направи следния коментар: "Оххх, ужас, точно преди коледа..." Толкова тъп и ограничен човек вие не бях виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, интересно четиво. Любопитно кой го е сътворил...

Заместник-министърът на външните работи Феим Чаушев, пожела весела Коледа на осъдените на смърт български медицински сестри в Триполи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, интересно четиво. Любопитно кой го е сътворил...

Ми какво да им каже - той им е казал останалото, и понеже наближава Коледа, по традиция им е пожелал весела Коледа.Да им каже - няма да ви пожелавам весела Коледа ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми какво да им каже - той им е казал останалото, и понеже наближава Коледа, по традиция им е пожелал весела Коледа.Да им каже - няма да ви пожелавам весела Коледа ли?

сигурен съм че им е станало по-добре, също така колко много им пука за тъпата коледа Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето какво измислиха едни терористи:

Заплашват да заразят със СПИН българките

Радикално настроени родители на заразените със СПИН либийски деца могат да направят опит да заразят със смъртоносния вирус българските медицински сестри. В либийската столица се чуват мнения от родители на заразени деца, че ако някой ден българските медицински сестри получат присъди, различни от смърт, то не е изключено да бъде направен опит от по-радикална група да организира тяхното заразяване със СПИН. Подобни твърдения се разпространяват в Либия, предаде вчера кореспондентът на БНТ в Триполи.

Това обаче е напълно възможно да се случи, тъй като българките получават медицинска помощ, живеят в затвора, ходят на зъболекар, а и наскоро Снежана Димитрова си е счупила крака. Като се говори за Либия, трябва да се има предвид, че някои от родителите са доста по-радикално настроени, затова е време българките да поискат и да им се направи СПИН-тест, коментира БНТ..

По време на вчерашната си среща в затвора "Джудейда" със зам. външния министър Феим Чаушев медиците са изразили своята уплаха от слуховете, че може да бъдат заразени със СПИН. Те са много притеснени от повторното произнасяне на смъртните присъди, каза Чаушев. Той е първият официален български представител, с когото те се срещат след произнасянето на присъдите във вторник. Адвокатите им Георги Гатев и Пламен Ялнъзов не бяха допуснати в затвора. Вече има промяна в режима за достъп до българките, за свиждане при тях се иска разрешение от прокурор. Сестрите са се интересували най-вече от сроковете, в които ще могат да се завърнат в България. Чаушев каза, че те не са добре психически, но са отказали предложения им екип от психолози. Поискали съдействие техни близки да ги посетят след Нова година.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Погваме мъчителите на нашите медицински сестри в Либия

21.12.2006 12:26

Софийският градски прокурор Николай Кокинов каза, че в момента в прокуратурата се събират и анализират материали, свързани с мъчителите на нашите медицински сестри в Либия.

Това той каза след среща с главния редактор на вестник "Новинар" Мирослав Боршош, който днес му предостави нова папка с материали от пресата, свързани с евентуални издевателства от страна на либийски офицери над медицинските ни сестри в Либия.

"В момента се запознаваме с предоставените ни материали и ще оповестим параметрите на едно евентуално наказателно производство, когато се запознаем с всичко събрано до тук", каза пред журналисти Кокинов.

По думите му, в момента се изясняват евентуалните квалификации, по които може да бъде образувано разследване, както и кръга на лица, към които ще бъде насочено то.

Разследването ще бъде поверено на екип от прокурори, в който ще участва и той, каза още Николай Кокинов.

На въпрос на журналисти - какво още трябва, за да се образува такова производство, Кокинов каза, че може би ще е необходимо да се вземат показанията на медицинските ни сестри, както и от длъжностните лица от либийска страна, които са замесени в случая.

"Както главният прокурор обяви вече, прокуратурата има сериозно намерение да се образува такова производство и се надявам евентуално това да стане в по-ранен етап, отколкото предвидените от закона 30 дни", добави софийският градски прокурор.

Прокуратурата има готовност да изпрати екип от прокурори в Либия за улесняване на работата, обясни още Кокинов.

Публикувано изображение

СУ призова всички университети в света да помогнат на нашите в Либия

21.12.2006 16:04

Академичният съвет на Софийския университет /СУ/ се обръща към всички университети в света да изразят пред властите в Либия своето възмущение от потвърдените смъртни присъди на петте български медицински сестри .

Това е записано в декларация на ръководството на висшето училище, предоставена от пресцентъра на университета.

Академичният съвет на СУ изразява своя протест срещу извършената гавра с правото, с изразените становища на компетентните учени, с истината и човешките права.

Призоваваме академичните учени да застанат единни в защита на човешкото достойнство, се допълва в документа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кметът Бойко Борисов е заповядал да се изключи цялото улично осветление, коледни светлини и светлинни реклами по сградите в знак на съпричастност към българските сестри За пет минути на Бъдни вечер между 19 и 19.05 ч. улиците в София ще бъдат тъмни. По заповед на кмета Бойко Борисов за това време ще се изключи цялото улично осветление, коледни светлини и светлинни реклами по сградите в знак на съпричастност към българските сестри в Либия и като протест срещу смъртните им присъди. По този начин ще изразим съпричастност към нашите сънародници, които за поредна година в тази най-светла вечер няма да бъдат със семействата си, каза кметът, цитиран от "Дарик радио". Той е изпратил писма до колегите си в страната да последват инициативата на София. Докторът по политически науки в Националния институт за административни науки на Франция Франсоа Фризон-Рош призова в интервю за "Стандарт": "Превърнете новогодишните тържества в митинги." Според него темата с делото е национална и не трябва да се политизира. "Българските власти трябва да обявят 2007 г. за година за солидарност с осъдените на смърт медици в Либия. Не зная как ще се подходи, но според мен за Нова година във всички европейски вестници трябва да има притурки или диплянки, които да припомнят за драмата на сестрите", съветва Фризон-Рош. КНСБ ще отправи апел към всички работещи българи в Либия да напуснат страната, тъй като няма гаранция, че за тях ще важат международните документи за спазването на основните човешки права. Това каза председателят на синдиката д-р Желязко Христов, който представи текста на писмо до президента на Либия Муамар Кадафи. С възмущение и гняв научихме за решението на наказателния съд в Триполи да осъди повторно на смърт петте български медицински сестри и палестинския лекар, обвиняеми по т. нар. СПИН дело, се посочва в писмото. Повторната смъртна присъда, базирана единствено на изтръгнати чрез насилие признания, не е признак на демократизация на либийската държава и не допринася за нейното включване в демократичната международна общност, пише още в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...