Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Opera или Vivaldi браузър?

Препоръчан отговор

Ползвам Firefox при Manjaro Linux искам да си сложа поне още един колебая се между Opera или Vivaldi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Vivaldi. На Opera аз лично им нямам доверие откакто се продадоха на едни китайци. Освен това Vivaldi в много отношения е по-гъвкав откъм настройка, макар че ако ползваш наготово това, което ти е сервирано, това спира да има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, krasimir.krstev написа:

Ползвам Firefox при Manjaro Linux искам да си сложа поне още един колебая се между Opera или Vivaldi

Ползвам постоянно Опера с безплатния VPN задължително в private прозорец.Забранил съм много работи на сайтовете в Опера.

А при Vivaldi е точно обратното, почти нищо не съм забранил за да мога да си гледам рекламите по www.1tv.ru например, щото иначе братушкште се сърдят и има проблеми с видеото от сайта им.

Миналата година с Vivaldi си гледах на по 20 минутни парчета www.1plus1.ua и техния сървър не се усещаше, че е един и същи браузър и ми даваше Full HD поток цяла вечер без пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казаха пробвай и двата, аз ползвам Vivaldi на всички устройства на които може да се инсталира по-интуитивен ми е от сегашната Opera и по-малко излишества от нея има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Ако може да използвам темата, че много ме дразнят тези големи БУКВИ.

Преди 2 дена имаше нова версия на "Vivaldi" и аз е обнових, и след като ми зареди, всички букви станаха някакви огромни. Отивам в настройките на страници и от там се мъча да намаля от "Шрифтове" и не става, пак същото. Дори и в "адресното прозорче" цифрите където си зарежда също са някакви големи. :(

Въпроса ми е, дали има някъде да се върнат първоначалните настройки и да може да си го настроя пак, ако не ще го деинсталирам и ще си го инсталирам на ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук ли?
Settings > Webpages > Fonts > Minimum Font Size
Reading_UI_zoom.png

Да не би да е активирано увеличение на цяла страница?
С Ctrl+Scroll- как изглежда
Или
Settings > Webpages > Default Webpage Zoom

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"User Interface Zoom" е мащабирането на интерфейса на Vivaldi, а това долу вдясно е само за страницата. Ако си задал настройка в OS, би трябвало Vivaldi да прихваща и нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това долу в дясно, исках да покажа, че е излязло от самото прозорче.

От както съм инсталирал "Vivaldi" не съм пипал нищо, и може би от самия "Уиндолс" го използва.

Къде може да го намеря това да видя какво може да направя ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз обнових Вивалдито и при мен се получи това с уголемяването на шрифтовете. Досега го карах на 105%, а сега го направих на 95% и пак не е добре. Нещо не е наред с тази версия.

162544511_Screenshot2022-04-08193400.jpg.93dc5848ee32a138c334bee0abb057d7.jpg

Screenshot 2022-04-08 193415.jpg

P.s. Върнах се на предната версия 5.1.2. Тука интерфейса е на 105%.

Screenshot 2022-04-08 193236.jpg

Screenshot 2022-04-08 193301.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След малко тестове - проблема при мен се получи след ъпдейт през браузъра.. При чиста 5.2.2 всичко си е наред. Пробвах и със snapshot 5.3.2 и там всичко е ок.

Не ги инсталирам, разархивирам ги само и пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо омазано по профила има явно. Опитай да разцъкаш настройките - примерно да направиш бутоните да са слайдери и после да ги направиш обратно на бутони. Лошото при сегашните версии на Vivaldi е, че много от настройките са или омешани заедно в един файл, или не се четат, или не са лесни за промяна (а в Opera 12 и по-ранни версии за всяко нещо си имаше отделно текстово файлче, което можеш при нужда да пипнеш) - т.е. дори да знаеш какво точно е омазано, не винаги можеш да промениш само него с пипане по файловете. Ако си на "ти" с английския, можеш да им го докладваш като бъг: https://vivaldi.com/bugreport/

Иначе малко по-краен вариант е да отидеш на vivaldi://about/ и да видиш какво пише за "Profile Path". Ако при спрян браузър изтриеш или преименуваш цялата папка, посочена там, при следващо пускане ще си като при нова инсталация (но естествено това затрива всичките потребителски данни).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да помоля за тези "шрифтове" някой ако може да даде снимка как си ги е направил. Честно да Ви кажа, не мога да ги настроя никога така, че да може самите заглавия на сайтовете да са в полето а не излезли навънка или скрити и да не може да се разчете.

9786654.thumb.png.078fcaec9205dde1d3a0cf04f2b1dd98.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, L&B написа:

Ако може да помоля за тези "шрифтове" някой ако може да даде снимка как си ги е направил. Честно да Ви кажа, не мога да ги настроя никога така, че да може самите заглавия на сайтовете да са в полето а не излезли навънка или скрити и да не може да се разчете.

При мен са ей така:

image.png.6340980ed8b95ea0c78bd669be2b94ff.png

Ако смалиш долния размер (Minimum Font Size), би трябвало да се оправи. Ако така ти е дребно, можеш да увеличиш нацяло страниците от Default Webpage Zoom малко по-нагоре на същата страница (не знам как точно е написано на български):

image.png.0110af0557a7d5a9d42c29d52091707e.png

Според мен проблемът ти се получава, защото се увеличават само шрифтовете, но не и съответните елементи на страницата, а хората, правили страниците, просто не са предвидили елементите да се разтягат толкова, че да поемат шрифт, който е почти два пъти по-голям от стандартния.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...