Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблеми с wi fi-то


Препоръчан отговор

 Добър ден форум.

   
    Понякога вифито ми изчезва в спалнята, а там си ми е лаптопа и медийната кутия, от която си гледам ip tv за която ти трябва обезателно добра връзка. Преместих модема в спалнята , да вида какво ще е положението. Още по-зле. Проблема, е че преди няколко месеца положението извън хола беше много зле, дойде монтьор прави струва, констатира, че модема е приключил курса и ми дадоха нов. Уж се поуправи проблема, обаче сега пак е много зле. Обадих се, започнаха да ми разтягат локуми, че стените може да са ми били дебели, или вифито ми да имало конфликт с това на комшиите от сто кладенеца вода дет са вика. Накрая казаха, че ще изпратят специален вифи монтьор да проучи положението и било възможно да ми изпратят някакви апаратчета, които подсилвали вифито. Обаче все си мисля, че самия модем им е скапан. Хуавей китайски боклук. Чудя се да ли да не сменям доставчика. Не ме инересува колко ще струва, искам да нямам проблеми. Точка. Спокойствието ми е безценно. Освен, което ми е блокиран достъпа до някои бг тракери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Христофор_първи написа:

 Добър ден форум.

 

Чудя се да ли да не сменям доставчика. 

Ако беше собственик на жилището нямаше да се чудиш, ами щеше да си прекараш кабел и един суйч в спалнята ти.
Аз съм собственик на къщата ми и съм прекарал кабели до 5 стаи.

Това wi fi-то е за жени и женчовци и разбира се за наематели които нямат право да дупчат по стените, щото иначе ги изхвърлят от социалното им жилище и става кофти с наемите на пазарни цени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Христофор_първи написа:

 Добър ден форум.

   
    Понякога вифито ми изчезва в спалнята, а там си ми е лаптопа и медийната кутия, от която си гледам ip tv за която ти трябва обезателно добра връзка. Преместих модема в спалнята , да вида какво ще е положението. Още по-зле. Проблема, е че преди няколко месеца положението извън хола беше много зле, дойде монтьор прави струва, констатира, че модема е приключил курса и ми дадоха нов. Уж се поуправи проблема, обаче сега пак е много зле. Обадих се, започнаха да ми разтягат локуми, че стените може да са ми били дебели, или вифито ми да имало конфликт с това на комшиите от сто кладенеца вода дет са вика. Накрая казаха, че ще изпратят специален вифи монтьор да проучи положението и било възможно да ми изпратят някакви апаратчета, които подсилвали вифито. Обаче все си мисля, че самия модем им е скапан. Хуавей китайски боклук. Чудя се да ли да не сменям доставчика. Не ме инересува колко ще струва, искам да нямам проблеми. Точка. Спокойствието ми е безценно. Освен, което ми е блокиран достъпа до някои бг тракери.

И да смениш доставчика, едва ли ще ти дадат по-висок клас модем (рутер). Провери каква е ситуацията с ефира в тази стая - ниво на сигнал и какви други SSID се виждат - на кои канали са. Виж кой е най-чистия канал и настрой модема на този канал - ако говорим за 2,4 GHz... 

Основен принцип - устройства, оито искат стабилна и бърза връзка - само кабел

преди 10 минути, Белгиеца написа:

Ако беше собственик на жилището нямаше да се чудиш, ами щеше да си прекараш кабел и един суйч в спалнята ти.
Аз съм собственик на къщата ми и съм прекарал кабели до 5 стаи.

Това wi fi-то е за жени и женчовци и разбира се за наематели които нямат право да дупчат по стените, щото иначе ги изхвърлят от социалното им жилище и става кофти с наемите на пазарни цени.

Поредния пост, в който казваш едно голямо....нищо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Белгиеца написа:

Ако беше собственик на жилището нямаше да се чудиш, ами щеше да си прекараш кабел и един суйч в спалнята ти.
Аз съм собственик на къщата ми и съм прекарал кабели до 5 стаи.

Това wi fi-то е за жени и женчовци и разбира се за наематели които нямат право да дупчат по стените, щото иначе ги изхвърлят от социалното им жилище и става кофти с наемите на пазарни цени.

Абе, ако знаеш колко дупки съм пробил…. не само в нас, а и на други места….. Белжоо Белжоо…… Абе не е лесно сам да се разполагаш в цял апартамент и сам да си си цар и господар. 

 

А ти в килията ти 4 на 4 метра, където те е наказала жена ти да стоиш през деня послушнико, да не абиш излишна нафта в къщата, то там и да ти трябва вифи, господарката на къщата има последната дума.

преди 24 минути, NewRedDragon написа:

И да смениш доставчика, едва ли ще ти дадат по-висок клас модем (рутер). Провери каква е ситуацията с ефира в тази стая - ниво на сигнал и какви други SSID се виждат - на кои канали са. Виж кой е най-чистия канал и настрой модема на този канал - ако говорим за 2,4 GHz... 

 

Да за 2,4 GHZ иде реч. Настроен е оптимално. Преди имах кабел прекаран от единия край на хола до другия където ми беше настолния. Бях го захванал с едни пластмасови пръстени по первазите, грозна картинка за окото. Махнах го след време. Като цяло искам за в бъдеще минимум присъствие зна кабели, всичко да ми е безжично. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Христофор_първи написа:

Да за 2,4 GHZ иде реч. Настроен е оптимално. Преди имах кабел прекаран от единия край на хола до другия където ми беше настолния. Бях го захванал с едни пластмасови пръстени по первазите, грозна картинка за окото. Махнах го след време. Като цяло искам за в бъдеще минимум присъствие зна кабели, всичко да ми е безжично. 

Разбирам те, но .... доста често, желанията и техническите възможности се различават драстично :) Като те дразнят LAN кабелите, компромисно решение е чифт PLA за окло 150 лв и второ АР в проблемната стая

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Това wi fi-то е за жени и женчовци и

и за сигънту ут нашту маалъ
сичкото точки за достъп... от кафене, съседен вход, от горните и долните етажи, от съседен жилищен блок
тъй де,  квот мой са крадни
кражбА да има ве, кражбА, инак не моа да спъ спокойно
 


 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ало, защо Вашите техници не дойдоха на заявката ми от 7:30 часа в Събота?- Нашите техници се бият за възможността да Ви обслужат. Боят ще продължи през двата почивни дни. От техническия отдел ще Ви обявят победителя в Понеделник в 10:00 часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Христофор_първи написа:

 Добър ден форум.

   
    Понякога вифито ми изчезва в спалнята, а там си ми е лаптопа и медийната кутия, от която си гледам ip tv за която ти трябва обезателно добра връзка. Преместих модема в спалнята , да вида какво ще е положението. Още по-зле. Проблема, е че преди няколко месеца положението извън хола беше много зле, дойде монтьор прави струва, констатира, че модема е приключил курса и ми дадоха нов. Уж се поуправи проблема, обаче сега пак е много зле. Обадих се, започнаха да ми разтягат локуми, че стените може да са ми били дебели, или вифито ми да имало конфликт с това на комшиите от сто кладенеца вода дет са вика. Накрая казаха, че ще изпратят специален вифи монтьор да проучи положението и било възможно да ми изпратят някакви апаратчета, които подсилвали вифито. Обаче все си мисля, че самия модем им е скапан. Хуавей китайски боклук. Чудя се да ли да не сменям доставчика. Не ме инересува колко ще струва, искам да нямам проблеми. Точка. Спокойствието ми е безценно. Освен, което ми е блокиран достъпа до някои бг тракери.

Много точно са ти казали даже и въобще не разтягат никакви локуми. Безжичната мрежа се влияе от доста фактори, така че е напълно нормално да имаш такива проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Христофор_първи написа:

 

Бях го захванал с едни пластмасови пръстени по первазите, грозна картинка за окото. Махнах го след време. 

Господин Леваков, 
сложи си това на холандски да го разбереш какво е, лепи се долу ниско и минава в него точно само един кабел

https://www.brico.be/fr/atelier-matériaux/electricité/câbles-et-rangement/moulures-cache-cables/legrand-kabelgoot-7-9mm-dlp-2-1m-wit/2605183

преди 1 час, NewRedDragon написа:

Като те дразнят LAN кабелите, компромисно решение е чифт PLA за окло 150 лв и второ АР в проблемната стая

Ако холандците са му турили 3 фази като при нас в Белгия, няма да работи, ха ха ха ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Белгиеца написа:

Ако холандците са му турили 3 фази като при нас в Белгия, няма да работи, ха ха ха ...

Стига си говорил глупости! Ставаш за смях!

Остава да кажеш, че и осветителните ти тела са трифазни:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, NewRedDragon написа:

Стига си говорил глупости! Ставаш за смях!

Остава да кажеш, че и осветителните ти тела са трифазни:lol6:

Е ти все едно не знаеш, че Холандските дракони са трифазни, особено тези дето идват от Белгийските планини! Хайде малко по-сериозно сър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Е ти все едно не знаеш, че Холандските дракони са трифазни, особено тези дето идват от Белгийските планини! Хайде малко по-сериозно сър!

Остави..... тоя е извън времето и пространството в Белгия :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, NewRedDragon написа:

Стига си говорил глупости! Ставаш за смях!

Остава да кажеш, че и осветителните ти тела са трифазни:lol6:

Остава да ти кажа, че лампата свети щото е свързана към две от фазите, ама ти като не разбираш нищо от белгийски трифазен ток за домакински нужди и няма как да ме разбереш.
Да бе, няма нула, има само 3 фази и земно.
Пукни се от яд!

п.п.
това вече съм го обяснявал тука от времето на модераторката барбоцела ( половин италианката, самотна майка ), да си го чел.

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Е ти все едно не знаеш, че Холандските дракони са трифазни, особено тези дето идват от Белгийските планини! Хайде малко по-сериозно сър!

я им изрови темата с трифазния белгийски ток дето я заключи оная модераторката преди, да се образоват по-новите членове на колектива

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Христофор_първи написа:

 Обаче все си мисля, че самия модем им е скапан. Хуавей китайски боклук. 

Да, това е причината.

Купѝ си рутер Miele, и нетът ще ти хвърчи 😆 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Белгиеца написа:

белгийски трифазен ток

Доооообре :) Ама все си мислех, че Холандския трифазен ток е по - на сметка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Rudy M. написа:

Да, това е причината.

Купѝ си рутер Miele, и нетът ще ти хвърчи 😆 .

Моят модем/рутер е германски ама нарочно ги правят да са слаби и кекави, за да си купиш от същата марка и още едни джаджи, та да изкарат повече пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Белгиеца написа:

Моят модем/рутер е германски ама нарочно ги правят да са слаби и кекави, за да си купиш от същата марка и още едни джаджи, та да изкарат повече пари.

Ами купувай си джаджи тогава - и внимавай да са трифазни :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Белгиеца написа:

ама ти като не разбираш нищо от белгийски трифазен ток за домакински нужди и няма как да ме разбереш.

те товай за бисерите ве
чей линеен е вярно, щот от трафа идват  две противофазни напрежение със средна точка...120+120 волта и ти става на 240
ами  повечето усилватели ползват траф със среден извод, ама никой не е казал че е трифазен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Белгиеца написа:

 

Това wi fi-то е за жени и женчовци и разбира се за наематели които нямат право да дупчат по стените, щото иначе ги изхвърлят от социалното им жилище и става кофти с наемите на пазарни цени.

Аз като съм собственик съм на Wi-Fi, понеже ползвам лаптоп и не ме кефи да се спъвам във кабели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivan_pop написа:

понеже ползвам лаптоп и

и си го гушкам в леглото и  си спамя на воля във форума
представяш ли си да влача кабел в леглото
баси, требе да съм много изтрещял за да го направя
:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, дръндю написа:

те товай за бисерите ве
 

Ще си заминеш от този свят и няма да си разбрал, че в Белгия сме на трифазен ток.
Знаеш ли как хубаво свети фазомерът и в двете дупки на контакта.
А знаеш ли като "изгубят" някъде из квартала едната фаза, как едни комшии имат ток в мазето за пералните, а няма на първия етаж, пък други имат на втория и става много весело.
Като се случи това и жена ми бърза да изчезне за работа да не е тя виновна нещо, че няма так из цялата къща еднакво.

преди 4 часа, ivan_pop написа:

..., понеже ползвам лаптоп 

Като нямаш пари за десктоп мъчи се на лаптоп.
И аз имам едно лаптопче, ама през повечето време си стои послушно в гардероба с извадена батерия. Ползваме си 4 десктопа като бели хора с 4 екрана от по 24".
Па това да си пратиш сигнала от лаптоп на 50" телевизор ще да е голяма играчка, а аз съм свързал по един 7 метров HDMI кабел и всичко работи без ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Белгиеца написа:

Ще си заминеш от този свят и няма да си разбрал, че в Белгия сме на трифазен ток.

това много лесно може да се провери с волтметър
ако например линейното (напрежението между фази) е 220v тогава фазовото (напрежение спрямо земя) трябва да е 220/1,73=127v
но ако, примерно,линейното  е 220, а фазовото е 110, не е "трифазно"
това със сигурност може да се установи с осцилоскоп, където ясно може да се види отместването на фазите 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, ivan_pop написа:

Аз като съм собственик съм на Wi-Fi, понеже ползвам лаптоп и не ме кефи да се спъвам във кабели!

Като започнете с това спъване в кабели направо ме убивате. Има си начини кабелите да са прибрани, а не да са разхвърляни на пода. Безжичната мрежа се влияе от доста фактори и винаги ще има проблем с нея, особено когато се живее в населени блокове с доста апартаменти.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...