Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Realtek audio driver липсва, звукът е от HDMI (монитора)

Виж решението Разрешен от Raze,

Препоръчан отговор

Здравейте, от 3 дни нямам звук на компютъра, откакто инсталирах най-новия software+drivers Nvidia game ready gpu - asus strix GTX 1050TI O4G. Понеже не исках тази версия деинсталирах nvidia и инсталирах всичко наново с правилния driver за моята видео карта от самия сайт на Nvidia.Имах звук първият път, но след това го чистих от прах ,както и процесора се беше залепил за охладителя и го сложих наново. Когато включих пуснах Dota2 и забелязах,че нямам аудио ,както и че Realtek  напълно липсва от опциите за звук навсякъде. Драйвера го няма в device menager. Също така иконките за speaker,headset  ги няма в звукови настройки,а  присъства само nvidia hd audio монитора ми през HDMI. 😳  Звуковата карта работи, има индикация ,защото техник влиза през team viewer и потвърди че не е изгоряла. 🤔 Опитах десетки пъти премахване на всички драйвери на реалтек и инсталация наново,както и на nvidia,след това ресетнахме windows recovery na default и инсталирахме всичко отначало, но за жалост не се получи. Дънна платка модел - AB350M-HDV R4.0 https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M-HDV R4.0/index.asp С драйвери няма да стане опитахме безброй пъти, и не намираме откъде се корени проблема.

Untitled2.jpg

Untitled.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Auroradota2 написа:

чистих от прах ,както и процесора се беше залепил за охладителя и го сложих наново

и ти  отлепи процесора  от охладителя
ами браво, майстор си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Auroradota2 написа:

Звуковата карта работи, има индикация ,защото техник влиза през team viewer и потвърди че не е изгоряла.

:lol6:

И къде е "индикацията" ?!

преди 19 минути, Auroradota2 написа:

С драйвери няма да стане опитахме безброй пъти, и не намираме откъде се корени проблема.

Как да се сложи драйвер на устройство, което не се инициализира ?!

С такова дивашко изтръгване на процесора се радвай, че само аудиото ти липсва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тази снимка, която си дал, въобще вижда ли се нещо?! :mad:

Моето предположение - когато си инсталирал драйверите на видеото, вграденото аудио във видеокартата се е активирало, а Риалтекът на дъното се е дезактивирал.

Няма как две аудио-карти да работят едновременно.

Другият вероятен проблем който ми хрумва е, имаш ли официални драйвери за чипсета от производител, за ОС Уиндоус 10?

Защото ако нямаш това може да е една от причините за липса на звук.

Драйвърите на видеокартата при инсталация често подменят незабелязано официалните чипсет-драйвъри от производителите на дънната платка, това може да доведе до проблеми и неработещи устройства...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я зареди една Linux Live OS и кажи има или няма звук.

Две аудио карти работят съвсем нормално съвместно - това още от времето на i815 и определено съм го ползвал поне под WinXP. Даже си беше много удобно - на слушалките си пускаш звузите от играта, а на колоните си свири музиката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си "отлепвал" процесора от охладителя след като си го почисвтвал: Почистваш със чист спирт старата термопаста на процесора и охладителя.

Поставяш новата термопаста. След, което монтираш охладителя.  Това всичкото се случва при изключен компютърът и от захранващата мрежа.

Относно драйверите на Realtek-a. Опита ли да инсталираш последните от сайта им (не от сайта на дъното)

При новите версии на драйвера на Realtek, не включва панела за настройка на звука.

Инсталира се допълнително от MS Store (W 10): Realtek Audio Console.

Ако не се оправи пре-инсталация на ОС, като първо инсталираш всикчи драйвери за дъното (чипсет звуковата карта и т.н.), и чак след това на видеокартата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Я зареди една Linux Live OS и кажи има или няма звук.

Две аудио карти работят съвсем нормално съвместно - това още от времето на i815 и определено съм го ползвал поне под WinXP. Даже си беше много удобно - на слушалките си пускаш звузите от играта, а на колоните си свири музиката.

Може ли директен линк ? Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам всички драйвери на дъното и на реалтек пробвах различни версии, но няма ефект. И на nvidia  пробвах различни драйвери ,но си инсталирах най новия  software с драйвери за моята видео карта. Показва ми само nvidia hd audio, realtek  не присъства като опция,нито драйвера се показа - device manager/sounds. Звукът по default  ми е на hdmi да излиза през монитора, няма опция  speakers/headset в sounds.  Няма  output devices  да избирам. 

https://imgur.com/a/NogXadT

https://imgur.com/a/IiZbcah

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В BIOS провери ли дали е включена звуковата карта и каква точно е настройката? Ако си изтръгнал процесора от сокета със сила, провери го за повредени/счупени пинове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При счупени пинове въобще няма да тръгне компютъра, камоли да стигне до девайс мениджъра...

Моите предположения са, че Нвидията му е омазала чипсет драйвърите и затова няма аудио.

Друго предпложение - някои биоси още при началното зареждане изключват устройства, които не се използват, с цел енерго спестяване, така че да, и в биоса трябва да се порови...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Auroradota2 написа:

от 3 дни нямам звук на компютъра

преди 4 минути, gagodrago написа:

Друго предпложение - някои биоси още при началното зареждане изключват устройства, които не се използват, с цел енерго спестяване, така че да, и в биоса трябва да се порови...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 12 минути, gagodrago написа:

При счупени пинове въобще няма да тръгне компютъра, камоли да стигне до девайс мениджъра...

Не е задължително, зависи кой пин е повреден/счупен и за какво отговаря:

Може да липсва някой и друг пин и компютъра да работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

Сега ще проверя отново. Ще го сваля и поставя наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Raze написа:

Благодаря много, това оправи проблема. Имаше един леко изкривен пин,както и термопаста останала залепена по тях,която почистих. 😁 Появиха се https://imgur.com/a/6xpb10E lol Сега остава да сваля realtek driver.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

Интересно, какво точно беше решението, след като аз съм го решил....?

Клипат който си пратил е подсказал на автора грешката си която е направил. Свалил е охладителя и процесора и ако е имало изкривени пинове вероятно ги е изправил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един леко изкривен пин,както и термопаста останала залепена по тях,която почистих. 😁 Появиха се https://imgur.com/a/6xpb10E Благодаря много за всички решения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по вероятно е когато е бил премахнат охладителя и процесора е излезнал с него. Автора е изправил изкривените пинове но не е обърнал внимание сигурно че е паднало паста на сокета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много все пак за решенията, но нищо не помагаше , накрая съмненията ми се оказаха вярни. Момиче съм ,но това не е изговор не за 1ви път премахвам охладител 😳🤔😀  Разбирам достатъчно,за да видя че всичко е станало , когато процесора се е изтръгнал заедно с охладителя и се залепи термо паста в последствие,но не исках да го отварям наново,докато несъм сигурна, Благодаря все пак за помощта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Auroradota2 написа:

Благодаря много все пак за решенията, но нищо не помагаше , накрая съмненията ми се оказаха вярни. Момиче съм ,но това не е изговор не за 1ви път премахвам охладител 😳🤔😀  Разбирам достатъчно,за да видя че висчко е станало , когато процесора се е изтръгнал заедно с охладителя и се залепи термо паста в последствие,но не исках да го отварям наново,докато несъм сигурна, Благодаря все пак за помощта!

Една снимка на това творение би била уникална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Auroradota2 написа:

когато процесора се е изтръгнал заедно с охладителя и се залепи термо паста в последствие,но не исках да го отварям наново,докато несъм сигурна

Винаги при смяна на паста трябва да се намаже само процесора с тънък слой паста. Без да се зацапват пиновете или сокета защото при зацапан пин може да не дава хубав контакт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пастата просто трябва да запълни неравностите на полирането на челото на радиатора.

Препоръчвам такава техника:

Почиствате много добре с мека кърпа повърхностите на процесора/чипа и на радиатора.

С карфица отнемате два-три пъти от термопастата и я нанасяте върху повърхността на процесора/чипа.

Полагате отгоре радиатора и с кръгови движения разкарвате пастата.

Повдигате радиатора и, ако пастата не е зацапала цялата повърхност на процесора – или поразкарвайте още малко с кръгови движения, или добавете още един път паста на върха на карфицата.

След достигане на зацапване на цялата повърхност на процесора щракнете радиатора към държателите.

Проверете температурата със стрес-тест.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...