Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на монитор

Препоръчан отговор

Здравейте, избирам си монитор, и не знам кое ще е по-добре за игра на world of tanks. Дали 144 херца на 4-5 ms с IPS ,  или 60 херца на 1 ms. с TN.

Нямам средства да подбера монитор имащ добри показатели.Търся нещо в ОЛХ за 300 лева.

Кое е по-важно, честотата на опресняване или времето за реакция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/Acer-K273bmix-27-IPS-ZeroFrame-FreeSync-1ms-FHD-75Hz-UM.HX3EE.005/

Тук пише 1ms, 75Hz, IPS ... първо си изясни какво точно търсиш - 27 не са задължителни също! Също така тези ms много е важно от какво към какво са - предполагам знаеш това.

300 лв. за монитор от O1x не бих дал никога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://allstore.bg/product/6027/monitor-24-lg-24gl650-b-fhd-144hz-tn-1ms-16-9-hdmi-dp-freesync-fsafe.html

Този също е добър но ще ти трябват 60 лв отгоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм уцелил момента за пазарлък :)

Да ползвам темата да попитам за видеото, че ще трябва ново за 4К

Ако взема RX 6600 XT може ли да го сложа на дъно PCI-E 3 или ще се отрази на производителността на видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, kolib4iata написа:

Явно съм уцелил момента за пазарлък :)

Да ползвам темата да попитам за видеото, че ще трябва ново за 4К

Ако взема RX 6600 XT може ли да го сложа на дъно PCI-E 3 или ще се отрази на производителността на видеото.

Няма да се отрази на производителността. С някой fps по-малко.

Въпрос а, че за 4K резолюция, видео картатa трябва висок клас. Разбирай от RTX 3070 Ti,  RX 6700 XT , нагоре.

RX 6600 XT е среден клас карта за 1080p/1440p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата се подбира само за world of tanks с цел игра на 4К с до 80 кадъра. Гледах клипове и RX 6600 XT може да ги осигури.Коя да взема MSI RX 6600 XT Gaming X 8GB или MSI RX 6600 XT MECH 2X 8G OC

Според този клип:

Играта върви на 1920х1080 с над 180 кадъра, при нужни 70 кадъра постоянни за 4К си правя сметка, че на 1920х1080 са нужни 140 стабилни кадъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези данни малко ме притесниха и потърсих още информация.Тук в разгара на битката кадрите падат до 160 което ме задоволява напълно.Би трябвало на 4К да не падат под 65 което пак ме задоволява.В крайна сметка като я взема до седмица две ще споделя кадрите да се знае за другите след мен реално може или не.

Не мога да дам и стотинка повече за по-мощна, то тази е 1600-1700 (Asus rog)

Клипчето е качено преди часове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

ЗДравейте, оказа се, че RX 6600 XT не може да изкара над 60 кадъра стaбилни.Сега имам RTX 3070 но искам да попитам може ли да я пусна на захранване fsp hexa 500w със i5-4690

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.01.2022 г. в 11:18, kolib4iata написа:

Картата се подбира само за world of tanks с цел игра на 4К с до 80 кадъра. Гледах клипове и RX 6600 XT може да ги осигури.

А с какъв процесор са били тези клипове?

Иначе препоръчителните ватове за тази карта май са повече от 500. Въпреки че има вероятност и да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точен модел на 3070-ката, с която разполагаш?

За тази карта препоръчителнате ватовете за захранване започват от 650W. Защото картата е възможно да консумира до 250 W.

Вземи захранване поне 750 W  (със златен сертификат) или най добре 850W, ако ще ъпгрейтваш и останалите компоненти.

Процесора ми се струва слаб за 4K, и ще спъва картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...