Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Сервиз за моят лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам лаптоп Dell XPS, който се нуждае от поправка. Ще ми е нужна смяна на клавиатура, почистване и смяна на термопаста. Също така не може да се зарежда поради някаква причина, така че в момента съм без лаптоп. Можете ли да ми препоръчате сервиз в София? Няма значение в коя част на София се намира, важното е да е качествена работата и да не е прекалено скъпо. Аз отворих тема в HardwareBG и те ми препоръчаха техният сервиз - https://iskampc.com/serviz/

Имате ли личен опит с този сервиз?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, JKirilov написа:

Serviz.bg ми е най-близо. Мога ли да се доверя на тях? Страх ме е да не бъда излъган, защото лаптопа ми е скъпичък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така реши, че е нужна смяна на клавиатура и профилактика. И е хубаво да кажеш точен модел на лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Как така реши, че е нужна смяна на клавиатура и профилактика. И е хубаво да кажеш точен модел на лаптопа.

Поне 5 често използвани клавиша ту работят, ту не. Направих опит да махна единия клавиш с цел да го почистя, само че без да исках счупих част от неговият механизъм. Друг Възможен проблем е клавиатурата да е прекалено мръсна. Доста използвах лаптопа за игри, но и дори леки игри създадени преди 20 години ми карат лаптопа да прегрява. Използвам Dell XPS 13. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Ridingsplosh написа:

Поне 5 често използвани клавиша ту работят, ту не. Направих опит да махна единия клавиш с цел да го почистя, само че без да исках счупих част от неговият механизъм. Друг Възможен проблем е клавиатурата да е прекалено мръсна. Доста използвах лаптопа за игри, но и дори леки игри създадени преди 20 години ми карат лаптопа да прегрява. Използвам Dell XPS 13. 

Аз няма откъде да знам тези неща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, JKirilov написа:

Най-добри са в СИЕНСИС АД, виждам времето е гадно, но си прецени!

Мерси! Ще ги питам за цените, и ако са някакви астрономически, може да си го занеса при сервиза на HardwareBG(iskampc) или на serviz.bg 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е заливана клавиатурата със безалкохолно, задължително го кажи във сервиза. Ще ти измият платката, те знаят какво да направят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JKirilov написа:

Те точно там ще ти резнат канчето през коленете...

😂не разбирам този израз какво означава. Цените са си написани,и са почти едни и същи в сравнение с serviz.bg

преди 3 минути, ДзВяРа! написа:

Ако е заливана клавиатурата със безалкохолно, задължително го кажи във сервиза. Ще ти измият платката, те знаят какво да направят!

Не. Просто има малко трохи, прах. Просто имам усещането, че може да е от прекалено много прегряване. Не съм експерт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ДзВяРа! написа:

Ще ти измият платката, те знаят какво да направят!

Само да попадне на свестен , а не на някакви младежи дебелосерци или на 60 годишен дядка .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

младежи дебелосерци

Познавам едни такива,в "Надежда".От един правят два и пак,им хартисват части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

Само да попадне на свестен , а не на някакви младежи дебелосерци или на 60 годишен дядка .

Поне за сервиза към HardwareBG не съм чувал лоши мнения във техния форум. Ще рискувам пък после ще се уча как да си го ремонтирам лаптопа сам, вместо да се доверявам цяла вечност на дядки и младежи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Ridingsplosh написа:

Поне за сервиза към HardwareBG не съм чувал лоши мнения във техния форум. Ще рискувам пък после ще се уча как да си го ремонтирам лаптопа сам, вместо да се доверявам цяла вечност на дядки и младежи

Като дойде момента да се учиш, погледни тук, както прави всеки уважаващ себе си "майстор".

https://www.ifixit.com/Device/Dell_XPS_13

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, piх3l написа:

Като дойде момента да се учиш, погледни тук, както прави всеки уважаващ себе си "майстор".

https://www.ifixit.com/Device/Dell_XPS_13

Тъкмо се беше запътил към сервиза и ти го върна с този линк. Сега ще му е "майстор" докато се пенсионира. Но то ще е чак след като навърши 70 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дотогава пенсионната възраст ще е 82 години...

Ridingsplosh, не слушаш специалистите, ОК. Да опитаме логически - Въпросният сервиз е фирмен за НР и DELL. Примерно клавиатурата наистина трябва да се смени, струва 80 лева. Продават я на там хардсофтваре за 85 лева и те ти я препродават за 105...

Но друго си е да е наблизо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, JKirilov написа:

Ridingsplosh, не слушаш специалистите, ОК. Да опитаме логически - Въпросният сервиз е фирмен за НР и DELL. Примерно клавиатурата наистина трябва да се смени, струва 80 лева. Продават я на там хардсофтваре за 85 лева и те ти я препродават за 105...

Разбирам. Не съм знаел, че правят такива трикове. Пък лаптопа е скъпичък, нужна е отговорна работа. Hardwarebg не са партньори на Dell, но от форума си го обичат сервиза както виждам. Чакам от snsys да ми отговорят на имейла, за цените. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Kolev71 написа:

Тъкмо се беше запътил към сервиза и ти го върна с този линк. Сега ще му е "майстор" докато се пенсионира. Но то ще е чак след като навърши 70 години.

По-добре сам, от колкото да му взимат парите за нищо работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, JKirilov написа:

От cnsys ми казаха, че ще струва 80лв само за захранващата букса. Отделно от това 60лв за да я сменят. Много ще се натрупа. Не знам. Би трябвало да е по-евтина тая букса 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Ridingsplosh написа:

От cnsys ми казаха, че ще струва 80лв само за захранващата букса. Отделно от това 60лв за да я сменят. Много ще се натрупа. Не знам. Би трябвало да е по-евтина тая букса 

преди 5 часа, piх3l написа:

По-добре сам, от колкото да му взимат парите за нищо работа.

Да, съгласен съм. Но в такъв случай ще му трябва необходимият елемент, с който разполага  сервиза. Ако ги помоли да му я продадат, предполагам какъв ще е отговорът:

"Може да ви я продадем, но при този случай ще си включим и цената на поставянето"

Остава му, сам да си я потърси защото му излиза по скъпо в сервиз - ето:  "Би трябвало да е по-евтина тая букса "

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...