Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предложете ми някой от тези лаптопи

Препоръчан отговор

Искам да си купя лаптоп до около 1300лв и съм се спрял на тези няколко лаптопа. Ще се използва за леко програмиране, офис пакет, видеоразговори и филми.

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Ultrabuk-ASUS-VivoBook-K413EA-WB511/p/519285

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Ultrabuk-ASUS-VivoBook-M433UA-EB521/p/519363

https://zora.bg/product/aspire-5-a515-44-r0sq-nxhw7ex001-1560-512gb-ssd-8-amd-radeon-graphics-amd-ryzen-5-4500u-hexa-core-bez-os

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От трите единствено този е добре, понеже е с 16 GB RAM памет: Ултрабук ASUS VivoBook M433UA-EB521 14.0 ", AMD RYZEN 5 5500U, RAM 16 GB, SSD 512 GB, AMD RADEON GRAPHICS, СИВ (technopolis.bg)

Другите с 8 GB RAM не стават, освен ако не я увеличиш поне двойно.

Освен това и процесорите им са по-слаби.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Освен това и процесорите им са по-слаби.

Как ... „не стават“? Да станат от масата и да се разходят ли?
Такъв лаптоп не съм виждал!

Колкото до гледане на каквото и да е - 14“ е кофти!
В момента ползвам външен монитор 19“ и пак е тегаво. Замислил съм се за 24“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, jhoro написа:

Колкото до гледане на каквото и да е - 14“ е кофти!

За гледане на какво да е може да се ползва и умен телевизор 55" като външен монитор .... ;) и като се замисля що да не и за игри .... 

Така, че от изброените този с 16GB става. Е, за игри .... уви не съм с модата .... = НО, мисля, че минималните изисквания за дадена игра някъде е описан, така, че лесно може да се провери дали стават или не. (Мен ме мързи да се ровя ....)

Мисля, че и за фотошопът също някъде е описано минималните изисквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, dioib написа:

За гледане на какво да е може да се ползва и умен телевизор 55" като външен монитор .... ;) и като се замисля що да не и за игри .... 

Може - ако има кой да го купи, телевизора.

преди 9 минути, dioib написа:

Мисля, че и за фотошопът също някъде е описано минималните изисквания.

В момента ползвам лаптоп с 4 GB RAM и инсталиран Photoshop.

Изискванията зависят от версията. Виж за October 2021 release (version 23.0) and later

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, alexsasha1999 написа:

Значи да не се притеснявам от серията VivoBook и да купувам тази с 16gb RAM? 

Ти ще плащаш - ти си прави сметката.

В началото си казал ...

преди 2 часа, alexsasha1999 написа:

Ще се използва за леко програмиране, офис пакет, видеоразговори и филми.

Photoshop няма нищо общо с описанието!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Photoshop и игрите са за помеждодругото. Основно е за уеб програмиране и от PS ми трябва за някой друг банер да направя или просто картинка. Нищо повече. В такъв случай Ryzen 5 4500u на Acer-а дали ще свърши работа, макар и с 8 GB RAM?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

момента ползвам лаптоп с 4 GB RAM

Е, аз ползвам с 8, но 16 си е оптимално към момента. Все се каня да си взема още 8, но не са ми останали излишни пари, за да се поглезя. ;)

И си признавам, че не ги разгледах да видя ценово как са, за да предложа оптималното цена/качество за каквото ще се ползва. = Елементарно избрах. За мен не големината на монитора е от значение.

Иначе, по отношение на марката в случая съм за ASUS и INTEL, но "модерните" геймърите си падат по AMD. = може да се каже, че съм ¨пристрастен¨ към INTEL .... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, dioib написа:

Е, аз ползвам с 8, но 16 си е оптимално към момента. Все се каня да си взема още 8, но не са ми останали излишни пари, за да се поглезя. ;)

Ти го казваш!

Пп. На стария лаптоп са 2 GB - но пак става за телевизия и филми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, =Alex&Vanko= написа:

За ко са ти 16? С 8 съм и десетката ползва 4.

Как „за ко“ - да си затиска зелето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Raze написа:

преди 12 часа, dioib написа:

вземете си изчистите нещата от вируси и копачи

16 е  оптимално за геймърски настолен

за 2000 лв минимум

за някакви мижави лаптопи за 1400 лв няма смисъл да се коментира 

нито да се кьорави човек на 15 инчов монитор 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Banesc написа:

геймърски настолен

:offtopic_s:Геймърските лаптопи напечкин ли са?! :) Щото моя е натабуреткин ... :) 

Що се касае за 15" или 14" ... хм ... все пак си на макс 50 см от него ...  а и винаги може да го свържеш с външен монитор ... 

Цитат

Процесорите, произведени от Intel, предлагат по-добро представяне в игрите, но за сметка на това са по-скъпи и се нуждаят от по-добро охлаждане. AMD процесорите, от своя страна, предлагат малко по-слабо представяне при видеоигрите, но са по-достъпни и се справят по-добре с мултифункционирането и поддържането на множество апликации.

от тук

както и

Цитат

Препоръчителната RAM памет за една гейминг система е поне 8 GB. Ако имате по-малко от 8 GB, Вашият лаптоп няма да може да поддържа голям брой програми, отворени на заден план. Но дори и 8 GB RAM памет в момента вече не са достатъчни. Ние Ви препоръчваме да закупите лаптоп с поне 16 GB RAM памет или, ако е по-малко, да му добавите допълнителна памет след покупката.

Така или иначе е нова покупка, затова е по-добре още от сега да вземе 16. = Няма разправия и допълнителни разходи (пари и/или време) за надграждане. ;)

Производителите на лаптопи добре знаят, че ще се ползват и за игри. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Banesc написа:

вземете си изчистите нещата от вируси и копачи

16 е  оптимално за геймърски настолен

за 2000 лв минимум

за някакви мижави лаптопи за 1400 лв няма смисъл да се коментира 

нито да се кьорави човек на 15 инчов монитор 

Дотук - се изака

преди 13 часа, Banesc написа:

:giggle1: недей

а тук ... нямам думи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, jhoro написа:

а тук ... нямам думи!

и каква е причината да си купува лаптоп 

и да го включва към външен монитор 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Banesc написа:

и каква е причината да си купува лаптоп 

и да го включва към външен монитор 

А сети се де!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...