Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съобщение за премахната заплаха от Аваст.

Препоръчан отговор

Днес Аваст ми показа няколко пъти съобщението, което ще сложа във вид на картинка в поста. Не забелязвам промяна в поведението на машината, но искам да зная може ли да се вярва на Аваст, или просто се опитват да си надградят печалбите, плашейки потребителите, и опитвайки се по всякакъв начин да ги "убедят" да си надградят защитата до платената версия на програмата?

Avast.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Shreek написа:

Днес Аваст ми показа няколко пъти съобщението, което ще сложа във вид на картинка в поста. Не забелязвам промяна в поведението на машината, но искам да зная може ли да се вярва на Аваст, или просто се опитват да си надградят печалбите, плашейки потребителите, и опитвайки се по всякакъв начин да ги "убедят" да си надградят защитата до платената версия на програмата?

Avast.jpg

Всяка безплатна антивирусна програма в един момент по свой елегантен начин те кара да си дадеш паричките за лицензче! Аз бих я деинсталирал и останал с тази която е вградена в Уиндоус!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Всяка безплатна антивирусна програма в един момент по свой елегантен начин те кара да си дадеш паричките за лицензче!

Това за мен е доста далече от елегантно.😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо неестествено. Научете се да разбирате съобщенията. Не показва премахната зараза, показва блокирана връзка към SCAM/PHISHING сайт. Програмата просто си е свършила работата.

Ето още един подобен. Това снощи се е разпространило в социалните мрежи към всички абонати с въпроса дали сте вие на видеото. Разбира се видео няма, но това може да излъже доста хора да цъкнат на линка:

hXXp://videosg77.us/yhCpxxUTn52?fbclid=IwAR0WHOfq-HkOIq9hkHTSszwX0EvZqHlSaNgxc1J_WTxFiEhv_Fi2zV66rME

Аваст отрязала връзката като го определила малко пресилено за троянец, но поне отново си е свършила работата. При мен Netcraft го блокира:

Image-264.png

Колкото до рекламите и безплатната версия на Kaspersky има подобни съобщения (нарича се Scareware - малко в опит да уплаши потребителите, че са изложени на голям риск, ако не премине на платената версия. Че платените често са по-добри е така, но точно в случая съобщението беше безобидно). Нещо от сорта на:

41af8a6a-85ce-4f43-bb09-64d5f63b1f36.png

или

cd99ef97-9731-4db1-a676-096d03020c7d.jpg

Но лично аз не бих се оплаквал. Все пак качествените безплатни защитни програми започнаха да се "стопяват" и ако цената е да се показват на няколко месеца по веднъж подобни съобщения, то си мисля, че потребителите с радост биха я платили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-елегантно и лесна е борбата с подбни неща с добавка за браузър от типа uBlock Origin , която се се справя отлично !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JohnTRIVOLTA написа:

Най-елегантно и лесна е борбата с подбни неща с добавка за браузър от типа uBlock Origin , която се се справя отлично !

Тук не става въпрос за това. Идеята на темата е друга. Иначе да, uBlock Origin е страхотна добавка (както и не само тя), но тя не е предназначена да се бори с SCAM/PHISHING сайтове като цяло. Не че не могат да се добавят филтри и правила разбира се, но тук си има специализирани добавки като Netcraft. Разбира се повечето антивирусни също имат добра Web защита.

Иначе като добавки мога да препоръчам Emsisoft Browser Security и добавката на Malwarebytes.

То борбата може да се осъществи и с DNS услуги като Quad9 и подобните или с обновяване на hosts файла (но последния метод не го препоръчвам, защото ако има прекалено много записи може да доведе до забавяне на системата).

Съвременните браузъри също имат доста добри средства за защита, които постоянно се подобряват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...