Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

F-Secure - въпроси, проблеми, мнения

Препоръчан отговор

Господа, кои са последните версии на пакетите IS и CS с енжина на Kaspersky?

Осем мисля,че беше... съдя по еднаквите имена при засичане с Касперски
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, явно са 8 при CS и 2009 при IS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е. CS дали ще има на 2010?

Всъщност би трябвало да е серия 9 за CS, освен ако не решат да сменят номерацията. Поне засега не намирам версия на CS след 8.01 Build 133, само дето не знам дали работи под Windows 7.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност би трябвало да е серия 9 за CS, освен ако не решат да сменят номерацията. Поне засега не намирам версия на CS след 8.01 Build 133, само дето не знам дали работи под Windows 7.

И аз не знам, не съм я пробвал на 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Сега остава някой да потвърди информацията от този линк:

http://computerworld.bg/27923_fsecure_client_security_9_skanira_s_50_pobarzo_i_natovarva_sistemata_napolovina_pomalko

Съжелявам, но при мен нещо не се получава точно така както пишат.Ето какво се случва докато F-secure CS 9 сканира харда ми - компа е почти неизползваем:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

В спокойно състояние е по-добре- заема общо със всичките си 7-8 процеса около 70 МБ РАМ и машината е сравнително пъргава....

Интерфейса е почти същия като на F-Secure Internet Security 2010, и също ползва енджина на Bitdefender. Това е засега....

П.П.Свалих го напълно официално от сайта им с 30 дневен триал кюч...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

F-Secure Client Security 9 ме впечатлява все повече.

Въпреки че пакета е с енджина на Битдефендер, и не е от топловящите (и според последните резултати дадени от Инжинера), е окомплектован доста стабилно:

- има HIPS(не е класическия тип и е доста базов според мен - не мога още да преценя)

, също и Cloud сървари, а и доста важен модул за сканиране в дълбочина за руткити.

F-Secure DeepGuard

Protects against unknown threats through a host-based intrusion prevention system (HIPS) including network queries (in-the-cloud).

- сега като се зачетох по-задълбочено, сякъш излиза че самия ХИПС е в облаците....

- притежава уебгард, и единствената разлика с F-secure Internet Security 10 е че няма родителски контрол.

Ето официалната информация.

Радвам се че реших ей така без причина да тествам тази програма, въпреки че понатежава стабилно при сканиране. Засега оставам с нея и ще и поверя защитата си спокойно до края на годината, като се предполага повишена вирусна активност по празниците....

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме впечатли, но нещо не можах да открия как да я накарам никога! да не ми пипа една определена програма, която доста често бива засичана като троянец, а е много важна за мен.Мъчих, струвах, но в крайна сметка F-secure си я трие и толкова.Иначе и на мен много ми допадна.;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме впечатли, но нещо не можах да открия как да я накарам никога! да не ми пипа една определена програма, която доста често бива засичана като троянец, а е много важна за мен.Мъчих, струвах, но в крайна сметка F-secure си я трие и толкова.Иначе и на мен много ми допадна.;)

Версия 9 си има в настройките Excluded item list, и не ми е правила засега подобни проблеми...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Версия 9 си има в настройките Excluded item list, и не ми е правила засега подобни проблеми...

Ще пробвам пак.Дано не стане същата манджа.:)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

F-Secure Internet Security 2010 по-добра ли е от Kaspersky IS 2010?

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го знам.Но аз искам да попитам коя е по-добрата в ловенето,чистенето и ако сега си инсталирам 2009та версия вътре ще е енджина на Касперски,нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го знам.Но аз искам да попитам коя е по-добрата в ловенето,чистенето и ако сега си инсталирам 2009та версия вътре ще е енджина на Касперски,нали?

Ползваше,не значи че го ползва сега. Дори и тогава беше назад от Касперски. Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

От няколко дена ми излиза все едно и също,нямам идея какво е,а и не знам как да го спра това.Моля Ви помогнете ми

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

fx1, сложи отметка там, където пише "Do not show alert dialog again" (средата на снимката) и съобщенията за блокирана мрежова атака няма повече да ти се показват, независимо, че стената ще продължи да ги отбива. Обикновено това са сканирания на портове за търсене на онлайн игри, за които потребителите-собственици на атакуващите компютри дори и не подозират. Няма основание за притеснение, поне в конкретния случай.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

fx1, сложи отметка там, където пише "Do not show alert dialog again" (средата на снимката) и съобщенията за блокирана мрежова атака няма повече да ти се показват, независимо, че стената ще продължи да ги отбива. Обикновено това са сканирания на портове за търсене на онлайн игри, за които потребителите-собственици на атакуващите компютри дори и не подозират. Няма основание за притеснение, поне в конкретния случай.

благодарско :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Преди малко тествах FSCS на eicar теста и дума не обели.Чудя се какво става с тази програма..? :whist:

Мдаа, и аз съм разочарован от 9-та серия на F-Secure Client Security. По-лека е от 8-цата, по-малко памет заема, но се проваля на доста вируси. Не знам дали съм прав, но откакто финландците сътрудничат с BitDefender, програмата става ненадеждна. Сега минах на Sophos Anti-Virus 7.6.15 и съм възхитен. Няма пропуск на всякакви тестове. Много лека и ненатоварваща.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване