Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

F-Secure - въпроси, проблеми, мнения

Препоръчан отговор

май има нова версия на антивируса, иска ми рестарт за да завърши ъпдейта

По-скоро на някой компонент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да инсталирам F-Secure Internet Security 2012 просто така, и на някакъв етап от инсталацията ми дава съобщени, че липсва някакъв dll файл. Проверих файл там си е .Има го. Колкото опита, толкова различни съобщения за липса на различен dll. Операционната система е Win 7 64 и до сега не съм имал точно такива проблеми с други програми, които да съобщават за липса на dll-ли, които иначе са там и са регистрирани. Имате ли представа, или мнение защо се получава така? При инсталацията на F-Secure Client Security 10 (или 11), F-Secure Internet Security 2011  няма подобни съобщения. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да инсталирам F-Secure Internet Security 2012 просто така, и на някакъв етап от инсталацията ми дава съобщени, че липсва някакъв dll файл. Проверих файл там си е .Има го. Колкото опита, толкова различни съобщения за липса на различен dll. Операционната система е Win 7 64 и до сега не съм имал точно такива проблеми с други програми, които да съобщават за липса на dll-ли, които иначе са там и са регистрирани. Имате ли представа, или мнение защо се получава така? При инсталацията на F-Secure Client Security 10 (или 11), F-Secure Internet Security 2011  няма подобни съобщения. Благодаря.

Дай снимка на грешката, тако само може да се гадае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го копираш в C:WINDOWSsystem32 и пусни пак инсталатора.

Пробвай да го регистрираш, отваряш CMD и поставяш ''regsvr32 eapp3hst.dll'' без кавичките!

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

регистрацията на няколко dll мина успешно, но се спря на ntmarta.dll със следното съобщение:

the module ntmarta.dll was loaded but the entry-point dllregisterserver was not found.Make sure that ".....dll" is a valid DLL or OCX file andthen try again.

Ще си прегедам ОС и ще продължа до победата. Но дори и да не го инсталирам не е голяма драма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми свързани с eapp3hst.dll могат да вещаят и заразяване с малуер.

Няма заразяване (поне така показа сканирането), вероятно е друг проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а защо ти е да слагаш версия 2012?

Някога, като по-млад бях голям фен на тази компания и антивирусният и софтуер и исках просто да проследя от по-старите версии към по-новите до къде са стигнали, има ли положително развитие и такива неща. Но за съжаление спрях на 2012 и като съм по-свободен ще я мъча още. Но съм сигурен че проблема не е от вирус (по отношение на отказа за регистрация на dll-лите.) по-скоро нещо не е наред със самата ОС. Макар че досега за първи път ми се случва точно такъв проблем-не регистрирани dll, ако наистина е така? Инсталирал съм какъв ли не софт ама такова чудо не съм видял, множество нерегистрирани dll. Може и така да е...знае ли човек... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някога, като по-млад бях голям фен на тази компания и антивирусният и софтуер и исках просто да проследя от по-старите версии към по-новите до къде са стигнали, има ли положително развитие и такива неща. Но за съжаление спрях на 2012 и като съм по-свободен ще я мъча още. Но съм сигурен че проблема не е от вирус (по отношение на отказа за регистрация на dll-лите.) по-скоро нещо не е наред със самата ОС. Макар че досега за първи път ми се случва точно такъв проблем-не регистрирани dll, ако наистина е така? Инсталирал съм какъв ли не софт ама такова чудо не съм видял, множество нерегистрирани dll. Може и така да е...знае ли човек... 

Можеш да се обърнеш директно към съпорта им.Имат live чат опция, която е много удобна:  http://www.f-secure.com/en/web/home_global/support/contact/chat

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нова бета.

Hello, 

We are releasing a new version of F-Secure Internet Security Technology Preview (ISTP94) today. With this release we are introducing a new Google powered, F-Secure Safe Search -search engine and would like to invite you to try! F-Secure Safe Search portal can be found at https://safesearch-stg.f-secure.com 

All the feedback related to the F-Secure Safe Search should be submitted through the normal bug report channels at https://beta.f-secure.com

This release also introduces a new design to Online Safety block pages along with bundle of bug fixes. 

NOTE: Sometimes when the interactive upgrade starts there might be a license terms dialog waiting for acceptance behind the upgrade dialog. If the upgrade does not proceed for a while, please check if there is another dialog behind the upgrade one. 

If you encounter any issues with the latest release, please report them through https://beta.f-secure.com as soon as possible. 

Best Regards, 
F-Secure Beta Piloting Team

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страшна грозотия е версия 2014!Не очаквах, че точно финландците до такава степен ще променят интерфейса в отрицателна посока.'Слагането' на M$ за проклетата 8мица явно е общо заболяване сред разработчиците на антивир.софт. Но все пак тези програми са за да пазят компютрите не да ги разкрасяват! :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страшна грозотия е версия 2014!Не очаквах, че точно финландците до такава степен ще променят интерфейса в отрицателна посока.'Слагането' на M$ за проклетата 8мица явно е общо заболяване сред разработчиците на антивир.софт. Но все пак тези програми са за да пазят компютрите не да ги разкрасяват! :ph34r:

Дам, 2013 версията на фе е с по красив интерфейс, впрочем както и версиите на повечето програми за сигурност

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Някой би ли могъл да провери следната дистрибуция (ще последва инсталация) на f-secure:

Благодаря.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • 9 месеца по-късно...

www.malwaretips.com/threads/f-secure-internet-security-2015.32444/ Новата финална версия на F-Secure Internet Security 2015

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-грозна от всякога. Верно, че антивируса не е модел да е убава ама това минава всякакви граници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

FSC-2015-2: Path Traversal Vulnerability

Опасна уязвимост, позволяваща MiTM атаки в набор от продукти на компанията за всички платформи.

Risk Level: HIGH (Low/Medium/High/Critical)

Corporate products
F-Secure Client Security 10.0 - 11.6
F-Secure Anti-Virus for Workstations 10.0 - 11.6
F-Secure Server Security 10.00 - 11.01
F-Secure Email and Server Security 10.00 - 11.01
F-Secure Policy Manager for Windows 10.10 - 11.30
F-Secure Protection Service for Business (PSB) Workstation Security 10.00 - 10.10
F-Secure Protection Service for Business (PSB) Server Security 10.00 - 11.00
F-Secure Protection Service for Business (PSB) Email and Server Security 10.00 - 11.00
F-Secure Linux Security 10.00 - 10.20
F-Secure Internet Gatekeeper 4.11 - 5.20
F-Secure Policy Manager for Linux 10.10 - 11.30
F-Secure Internet Gatekeeper for Virtual Appliance 5.20
F-Secure Scanning and Reputation Server 11.00

Consumer products
F-Secure Safe Anywhere PC 12.0 – 15.1
F-Secure Safe Anywhere Mac
Younited clients
F-Secure Online Scanner 6.2
F-Secure Ultralight Anti-Virus (beta)

Platforms

Risk Level: HIGH (Low/Medium/High/Critical)
All supported platforms for the affected products

More Information

During internal testing in F-Secure, it was discovered that it is possible for a remote attacker to perform path traversal against the update channel through a Man-in-the-Middle (MITM) attack. The effect of this upon successful exploitation is that an attacker can replace any file on an affected system.

This advisory will be updated as additional information becomes available.

Note: Appropriate fixes have been applied to all F-Secure backend systems prior to the security advisory release.
Fix Available

Наличен е фикс. За сваляне от страницата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте!!!! Може ли някой да ми каже , има ли специален инструмент с който се деинсталира F-secure, защото като я деинсталирам по нормалния начин и остават остатъци. Благодаря!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!! Може ли някой да ми каже , има ли специален инструмент с който се деинсталира F-secure, защото като я деинсталирам по нормалния начин и остават остатъци. Благодаря!!!

https://www.lekarstvo.com/help_support.html

Виж тук, има за почти всички антивирусни.

И в официалният им сайт, има такова приложение.

https://www.f-secure.com/en/web/home_global/support-tools

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване