Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Pinnacle Studio не открива файла за обработка

Препоръчан отговор

Инсталирах си Pinnacle.Studio.Plus 10, регистрирах я.

Програмата отказва да намери видеофайловите за обработка.

Дори и собствения си филм "Клоунът" не намира.

Забелязах и друг проблем- не може да се избира фон.

И тъй като основното на програмата не работеше

/вкарванета на файла/ я деисталирах.

Използвах изтегления с програмата деисталатор

в нейния пакет и Your Uninstaler 2006 .

Не можа да се деинсталира коректно

и ръчно трих многото папки,

които си беше създала.

При повторно инсталиране файловете ги намираше,

фона все още липсваше и при пускане на видео файл

картината накъсваше само на някои места.

Преположих кодеци- и инсталирах всичко ново.

Без резултат.

Деинсталирах пак със същите проблеми.

Сложих си Studio 9 и там се повтори същото:

първо не откриваше видеофайловете,

а след втори инстал те зацепваха.

А фона си липсваше.

Е върнах се на Studio 8,на което бях

и там вече се получаваше същото.

Та мисля от толкова инстал/деинстал

нещата се омазаха.

Някой имал ли е подобен проблем?

Редактирано от EXPI (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честито омазване

пробваи със системно възстановяване или някои отинсталатор

или Ulead DVD Workshop 2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що установих, че при мен Студиото изобщо не ще да тръгне. Не бях го ползвал от 2 месеца и сега покрай тази тема реших да го пусна и да видя. Да, ама не. В момента в който трябва да покаже основния екран след първоначалното зареждане се затваря и дава съобщение за грешка и някакъв техен feedback.

Явно някоя програма, която съм качвал след това е омазала работите.

iTunes, Nero 7 Premium и Nokia PC Suite са сред заподозрените, ама казва ли ти някой.

Ти с коя версия на Студиото си ? Аз ти говоря за версия 10.5 Титаниум или нещо подобно.

Чистата версия 10 аз изобщо не успях да я подкарам. Беше страшно бъгава и правеше подобни на твоите проблеми, а когато тръгнеше не ми разпознаваше камерата.

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз съм свалил Pinnacle.Studio.Plus 10.1.2.2150

и сложих бонус двд-Pinnacle.Studio.Plus.v10.5.1.Titanium.Edition.Bonus.DVD.

А защо става такова омазване?

Защо остават останки от нейните кодеци?

Това значи ли, че ако реша да деинсталирам Pinnacle,

винаги ще трябва и да преинсталирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По време на инсталацията като я гледах колко простотии накачи , май ще е така. Преди малко я махнах от лаптопа и тръгнаха поне 4 различни деинсталера по време на uninstall-a. Но според мен качи версия 10.5 без тези допълнителните бонус DVD-та и виж дали ще тръгне. Ако тръгне - тръгне, ако не преинсталираш и качваш нещо друго.

Между другото какво има на тези бонус DVD-та. Имам ги, но не съм ги качвал.

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкото зная от моя приятел, в нея си има кодеците. Защо пак си ги инсталирал? Може би от това е омазването

При него се получи точно така един път, когато я инстална

А после погледнахме и се оказа, че тя си ги има. Деинсталирай, почисти обезателно регистрите, изчисти останалите папки от Program File и инсталирай наново. Опитай и кажи, а аз ще го питам днес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите кодеци ги преинсталирах,

защото без това щях да инсталирам новите версии

на DivX и Xvid.

А старите ги махнах както му е реда.

и

Деинсталирай, почисти обезателно регистрите, изчисти останалите папки от Program File и инсталирай наново.

точно това опитах.

Даже няколко пъти

И там вече нещата се омазаха...

Офтопик:при смяна на кодеците софтуера ми на тунера

Asus My-cinema p7131 отказва да работи коректно.

Това винаги ме е дразнело.

Не мога ли по принцип да си сменям

кодеците с по нови, дори и Pinnacle да си има свои?

Аз наистина съм на мнение,че от това се усложни положението.

По време на инсталацията като я гледах колко простотии накачи , май ще е така.Преди малко я махнах от лаптопа и тръгнаха поне 4 различни деинсталера по време на uninstall-a...

И при мен бе така.

Между другото какво има на тези бонус DVD-та. Имам ги, но не съм ги качвал.

:)

Не можах да видя за съжаление.

И на мен ми бе интересно.

Но според мен качи версия 10.5 без тези допълнителните бонус DVD-та и виж дали ще тръгне

;)

Следващите ми инсталирания на Pinnacle

бяха без тези бонуси.

Сетих се и така да пробвам, но това не оправи положението.

Редактирано от EXPI (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моите кодеци ги преинсталирах,

защото без това щях да инсталирам новите версии

на DivX и Xvid.

А старите ги махнах както му е реда.

и

точно това опитах.

Даже няколко пъти

И там вече нещата се омазаха...

Офтопик:при смяна на кодеците софтуера ми на тунера

Asus My-cinema p7131 отказва да работи коректно.

Това винаги ме е дразнело.

Не мога ли по принцип да си сменям

кодеците с по нови, дори и Pinnacle да си има свои?

Аз наистина съм на мнение,че от това се усложни положението.

И при мен бе така.

Не можах да видя за съжаление.

И на мен ми бе интересно.

Следващите ми инсталирания на Pinnacle

бяха без тези бонуси.

Сетих се и така да пробвам, но това не оправи положението.

Отначало сме инсталирали версия 10. После сме добавили диска с бонусите. Казва, че в него има още ефекти за програмата и готови изображения. Но кодеците си бяха на ниво и тръгна. При нас се получи да се омаже, понеже бяхме забравили папки във Program file. Изтрихме всичко, почистихме и след това нямаше проблем. Аз лично не умея да работя с нея. Работя си със VEGA 6.0

Това е за сега.Дано съм помогнал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...При нас се получи да се омаже, понеже бяхме забравили папки във Program file. Изтрихме всичко, почистихме и след това нямаше проблем...

Това значи ли, че програмата не може да се деинсталира коректно

и е необходима допълнителна намеса винаги.

Аз доколкото зная от моя приятел, в нея си има кодеците

Ако има свои кодеци, защо не видях divx и xvid.

---

Горещи благодарности за съдействието.

Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да прозвучи като спам, но не мога да се въздържа да не коментирам и аз! Това за мен е една от най-бъгавите програми за видео обработка! Подобни проблеми имах и аз с 10-та версия на горе посочената "програма" и след този случай повече за Pinnacle Studio не искам и да чуя :yanim: !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Чистата версия 10 аз изобщо не успях да я подкарам. Беше страшно бъгава и правеше подобни на твоите проблеми, а когато тръгнеше не ми разпознаваше камерата.

:yanim:

Може да прозвучи като спам, но не мога да се въздържа да не коментирам и аз! Това за мен е една от най-бъгавите програми за видео обработка! Подобни проблеми имах и аз с 10-та версия на горе посочената "програма" и след този случай повече за Pinnacle Studio не искам и да чуя :yanim: !

Много ме "успокоихте".

А пък аз мислех пак да я пробвам като преинсталирам уиндоуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да прозвучи като спам, но не мога да се въздържа да не коментирам и аз! Това за мен е една от най-бъгавите програми за видео обработка! Подобни проблеми имах и аз с 10-та версия на горе посочената "програма" и след този случай повече за Pinnacle Studio не искам и да чуя :) !

Бъгава е версия 10. Версия 10.5.1 Titanium е значително по - добре.

А който иска версия с добра стабилност , но лишена от някои "екстри" то това е версия 8.

:baby:

@EXPI Програмата 10.5.1. си има вградени кодеци, защото при деинсталирането питаше дали искам да ги запазя или да ги махна.

След преинсталация на Windows ако я качваш си намери 10.5. версията, а не чистата 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@EXPI Програмата 10.5.1. си има вградени кодеци, защото при деинсталирането питаше дали искам да ги запазя или да ги махна.

След преинсталация на Windows ако я качваш си намери 10.5. версията, а не чистата 10.

ОК.

Преинсталирах и пуснах един Акронис имейдж да се подсигуря.

Тегля 10.5.1.

Като има вградени кодеци,

не влизат ли в конфликт с инсталираните?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ОК.

Преинсталирах и пуснах един Акронис имейдж да се подсигуря.

Тегля 10.5.1.

Като има вградени кодеци,

не влизат ли в конфликт с инсталираните?

Поне при мен нямаше конфликт. Ама и аз не съм с най-новите версии на кодеците. Инсталирал съм K-Lite версията около Нова година. Не знам коя е. Аз филми на компютъра не гледам. А при конвертирането VSO Convert X to DVD не е казало че не може да разчете някой филм. Тя може да си има и собствени кодеци.

Но така и не успях да установя защо спря да работи на лаптопа и коя програма я сбъгяса.

:ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно-

качих 10.5 версия и работи засега.

Бонусното ДВД тоя път ще се въздържа да го инсталирам.

Нека да видя версията как работи.

Иначе бая товари компютъра ми,

когато пусна повече ефекти.

Но забелязах, че процера ми /2.4/ е на 97-100%,

само при зареждане на 20-мин клипче,

без обработка.

Но така е -тежка програма,

иска яки машини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Верно-

качих 10.5 версия и работи засега.

Бонусното ДВД тоя път ще се въздържа да го инсталирам.

Нека да видя версията как работи.

Иначе бая товари компютъра ми,

когато пусна повече ефекти.

Но забелязах, че процера ми /2.4/ е на 97-100%,

само при зареждане на 20-мин клипче,

без обработка.

Но така е -тежка програма,

иска яки машини.

Програмата е тежичка, но в замяна на това с нея се работи много лесно и приятно. Аз съм с 3 GHz Pentium и 1024 RAM и при мен не товари чак толкова, но все пак когато съм му дал да конвертира го оставям да си работи без да правя нещо друго на компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Пичове, Pinnacle работи добре...но с платка! Софтуерно иска много ресурс (неоправдано) а и това, което прави, не си заслужава хамалогията. Ако искате читав нелинеен редактор - Sony Vegas. Ако не сте толкова навътре дори Premiere става, въпреки че и той е много лаком за процесор и РАМ. Не знам как е новата версия на Pinnacle Liquid Edition откакто ги купиха AVID - AVID Liquid 7.0. Не че правя реклама на Sony, но от версия 4.0 на Vegas друг монтажен софтуер не ползвам, а това са вече 4 години... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пичове, Pinnacle работи добре...но с платка! Софтуерно иска много ресурс (неоправдано) а и това, което прави, не си заслужава хамалогията. Ако искате читав нелинеен редактор - Sony Vegas. Ако не сте толкова навътре дори Premiere става, въпреки че и той е много лаком за процесор и РАМ. Не знам как е новата версия на Pinnacle Liquid Edition откакто ги купиха AVID - AVID Liquid 7.0. Не че правя реклама на Sony, но от версия 4.0 на Vegas друг монтажен софтуер не ползвам, а това са вече 4 години... cool.gif

Без да се заяждам и не искам да рекламирам Pinnacle, но Vegas е доста назад по лекота на използване в сравнение с последните версии на Studio-то. Не виждам къде виждаш хамалогия в Pinnacle Studio. Лично за мен това е редактора N1 за домашния потребител, за човека, който иска да си свали бързо филмчето от камерата, да го обработи на две на три , да му сложи някой и друг ефект и да си го запише на диск.

Но продукта за съжаление е доста бъгав. Въпреки че последните му версии са доста поизчистени откъм грешки и сривове.

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ми намирисва на заяждане, ама нейсе :wors: Вегас-а работи ДОБРЕ и на 750MHz CPU & 128 RAM - схващаш ли логиката? Ако подкараш лакомия Pinnacle на тая конфигурация аз си подавам оставката като монтажист :) А за бъгове въобще не говорим - при 6 часа и половина материал на таймлайн-а няма програма която да не откачи, освен Speed Razor 5.x или Vegas. Вчера погледнах новия Liquid - зарежда около 2 цигари време на P4 2.8 1GB рам :speak: За домашния потребител както казваш ти - не вярвам да правиш нещо повече от това да изрежеш брака, да сложиш 2 преливки и евентуално някоя цветна корекция, нали? А това можеш и в Movie Maker да го направиш ;) А другите възможности... е, ако някой има желание - да пита cool.gif

Поздрави, Heavy

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@stormtrooper

Както искаш го приемай. Твой проблем си е. По скоро ти се заяждаш.

Но не е зле да прочетеш какво съм писал. Някъде да съм казал че е за професионална работа, че не е тежък, че няма бъгове и т.н.

А когато с Movie Maker направиш за 10 минути това, което можеш направиш с Pinnacle за същото време ела ми се обади. И не е нужно да си монтажист.

Със здраве

:rolleyes:

П.П. До не говорим , че темата е за Pinnacle Studio, а не е "Препоръчайте ми програма ". Така че ако нямаш какво да кажеш по конкретната тема, по добре не се намесвай, защото замирисва на спам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изказвам лично мнение, нищо повече. По темата - твърде е вероятно да се настъпват кодеците. Трябва да пробва на чиста система без качени K-lite и други пакети как ще се държи. Предполагам, че няма да има проблеми.

Със здраве:

Heavy

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване