Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Паметта на телефона се заема "без причина"

Препоръчан отговор

Защо имам все по-малко и все по-малко място без да инсталирам нищо нова, а само инсталирам налични актуализации за приложения, които вече имам инсталирани?

Този проблем го забелязах и при много от другите си мобилни устройства. Изглежда, че е някакъв софтуер, предназначен да ограничава наличното пространство от време на време, за да може потребителя да купува нови устройства. Това е като Bloatware, който Google пуска за Android, за да може устройствата да стават все по-бавни и все по-бавни, за да може потребителя да дава пари за нови устройства, които да са "по-бързи". Така е при капитализма, когато имаме производители които са готови да изкопаят всички материали на планетата и да ги използват за направата на устройства с вграден kill-switch, просто защото "ново" устройство трябва да бъде купено, вместо потребителя да си използва все още добре работещото устройство, което не е ново. Това се нарича "planned obsolescence".

image.thumb.jpeg.0136af3265373a63ee8d3d792d4e86a3.jpeg

Много ми е интересно да разбера две неща. Първо, как така една мобилна ОС ще е почти 8 гигабайта? Какви функции има, че да е 8 гигабайта? И второ, какво е "Others"? Проверих всички папки и файлове, и никъде не открих мистериозните файлове, наречени "Others".

Имам инсталирани 2 игри - Subway Surfers и Sonic Dash. Общата стойност на двете игри е малко под 2 гигабайта. Е, откъде идват другите 7 гигабайта от "Others"? Не е от chace, тъй като то е само 4 мегабайта в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само тук не започвай да пипаш и да ровиш. Просто приемаш, че се заема като място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Само тук не започвай да пипаш и да ровиш. Просто приемаш, че се заема като място.

Ама, как така ще се заема, като не инсталирам нищо? Не е възможно да се заема място, ако не се инсталира нищо ново. Ако паметта се заема без да се добавят нови файлове, то има таен софтуер (bloatware), който е отговорен за това.

При теб как е? И при теб ли се заема памет без причина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Причина винаги има. Просто не я знаеш!

И каква е причината? Нови приложения и системни актуализации не се инсталират. MIUI 12 вече не се поддържа. ОС-а е Android 10, но и за нея не получавам никакви актуализации. Е, ако не се добавят нови файлове, как се заема място?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, bootlicker (Мазния) написа:

Ама, как така ще се заема, като не инсталирам нищо? Не е възможно да се заема място, ако не се инсталира нищо ново. Ако паметта се заема без да се добавят нови файлове, то има таен софтуер (bloatware), който е отговорен за това.

При теб как е? И при теб ли се заема памет без причина?

Таен мозък ти липсва. На системата просто си и трябва място, за да може да се зарежда и да работи, да си прави updates, заедно с всички приложения. Ще ти взема място и това е неизбежно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, bootlicker (Мазния) написа:

И каква е причината? Нови приложения и системни актуализации не се инсталират. MIUI 12 вече не се поддържа. ОС-а е Android 10, но и за нея не получавам никакви актуализации. Е, ако не се добавят нови файлове, как се заема място?

Напъни, напъни, топло, топло ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправи всички Windows.После Линукс,за два-три дена,го научи.Накрая оправи и swap.И точно на мобилните,да те хакнат.Направо,ще се разрева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, The Rage написа:

Оправи всички Windows.После Линукс,за два-три дена,го научи.Накрая оправи и swap.И точно на мобилните,да те хакнат.Направо,ще се разрева.

Не ти сега ще видиш как ще има тема, телефонът ми умря. Докато ПС-то може да го спаси, тук ще яде дървото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Емил Костов написа:

Не ти сега ще видиш как ще има тема, телефонът ми умря. Докато ПС-то може да го спаси, тук ще яде дървото.

Колко пъти,да му кажа-не задава,правилните въпроси.В другата му тема,подкарва дялан уин,на едно ядро с 1GB памет.По простата причина,че не знае какво прави.Всичките тези теми,които пусна-можеше за около месец,с пет въпроса и един добър учител...Не е и нужно да запомня.Просто да си запише.Сигурен съм,че 95% от нас,имат готови настройки/знания.Все някой щеше да се прежали.На този етап,мисля че няма кой.

Като не слуша-да се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@bootlicker (Мазния) Нищо ненормално няма в над 7-те гигабайта системни. Технологиите напредват, всичко от OS, през UI, та до простите приложения стават с по-големи възможности, съответно заемат и все повече място. Винаги имаш алтернативата да си купиш телефон с повече памет, или просто на сегашния да му увеличиш паметта с карта. 

преди 50 минути, Емил Костов написа:

Както викат старите хора "Неволята учи". 😅 Ако не влезе в час по лесния начин, ще се наложи по трудния.
И аз на времето, като си спомням с първия ми компютър с Windows 3.11 какви съм ги творил . . . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, The Rage написа:

Колко пъти,да му кажа-не задава,правилните въпроси.В другата му тема,подкарва дялан уин,на едно ядро с 1GB памет.По простата причина,че не знае какво прави.Всичките тези теми,които пусна-можеше за около месец,с пет въпроса и един добър учител...Не е и нужно да запомня.Просто да си запише.Сигурен съм,че 95% от нас,имат готови настройки/знания.Все някой щеше да се прежали.На този етап,мисля че няма кой.

А ти не си ли същия...

Излишното 'копаене' - не помага. Като не ти изнася - не пиши. тЕя 95 процента знания си ги спести, като няма какво да кажеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Ice_Star написа:

А ти не си ли същия...

Излишното 'копаене' - не помага. Като не ти изнася - не пиши. тЕя 95 процента знания си ги спести, като няма какво да кажеш.

Нещо бъркаш щатите.Онлигофмайфренд.Изобщо не си осмислил,какво съм написал.Тъпана р.Прочети го десетина пъти и ако тогава пак не си разбрал-на опашката след лизача.Подпиратор за ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vlado1985 написа:

Толкова трудно ли е да отвориш преводача и да видиш какво означава others-други

В случая, означава "други", но въпреки това го избирам да го цитирам точно както е.

преди 34 минути, Soviet Soldier написа:

@bootlicker (Мазния) Нищо ненормално няма в над 7-те гигабайта системни. Технологиите напредват, всичко от OS, през UI, та до простите приложения стават с по-големи възможности, съответно заемат и все повече място. Винаги имаш алтернативата да си купиш телефон с повече памет, или просто на сегашния да му увеличиш паметта с карта. 

Както викат старите хора "Неволята учи". 😅 Ако не влезе в час по лесния начин, ще се наложи по трудния.
И аз на времето, като си спомням с първия ми компютър с Windows 3.11 какви съм ги творил . . . 

Да, ще взема памет карта, тъкмо си го мислех. Една от 128ГБ ще свърши добра работа. Само се надявам и тя да не се запълни без причина.

преди 52 минути, The Rage написа:

Ако добавя 2ГБ ще стане ли?

И какво имаш предвид под "дялан"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, bootlicker (Мазния) написа:

Да, ще взема памет карта, тъкмо си го мислех. Една от 128ГБ ще свърши добра работа. Само се надявам и тя да не се запълни без причина.

Ако искаш приложения да инсталираш на нея, обезателно гледай да е с висока скорост, в противен случай ще имаш проблеми даже с елементарни като месенджър. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, The Rage написа:

Боже това наказание (дялан уин на едно ядро с 1GB памет) съм го пропуснал.

преди 1 час, Soviet Soldier написа:

Не се сравнявай с него моля сър!

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

Напъни, напъни, топло, топло ...

Той вече препълни топлото. Колкото още ще го караш да се напъва ;)

преди 2 часа, vlado1985 написа:

Толкова трудно ли е да отвориш преводача и да видиш какво означава others-други

Е ти сега се излагаш .Others означава мръсни капиталисти. За какво го учиш тоя английски не мога те разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Е ти сега се излагаш .Others означава мръсни капиталисти. За какво го учиш тоя английски не мога те разбера.

Е аз само му намекнах за преводача но повече няма да подсказвам то не вдява

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, L&B написа:

Ако бях на модераторите, щях да огранича с по-една тема на ден на такива който всеки ден пускат по-три теми :offtopic_s:

За съжаление не пречи на правилата на форума. Поне за момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мазния дистрибутор на руски вибратори,  от там му бягат магабайтитете /////  негова тема повече не отварям:offtopic_s:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...