Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как да блокирам хакер

дръндю
 Сподели

Виж решението Разрешен от Kolev72,

Препоръчан отговор

Според мен въобще нестава дума за хакване на нечия мрежа. По скоро въпроса е съвсем друг да не би доставчика да има проблем с мрежата което е напълно нормално при лошо време връзката да е гадна да прекъсва да бъде слаба и т.н. 

преди 2 часа, Овню написа:

във входа на блока

Също така не е казано блока на колко етажа е автора на кой етаж е не е казано. Блока панелка ли е или тухла което не е чак толкова важно. Но има едно нещо над което трябв,а да се помисли и разсъждава много добре и то е въпросния хакер ако е решил да хакне нечия мрежа. Ако неговата антена е някаква смешна мижи да те лъжа и разни други измислени. А автора се намира да кажем на последния етаж а хакера е от съседния, блок или същия в който е атора но е няколко етажа под него. Не трябва да забравяме че стените си оказват много сериозно вияние на обхавата. И ако хакера е да кажем на 1 вия етаж то този хакер ще хакне автора на кукуво лято шанса му за успех ще бъде ако виси на стълбите на някой етаж или близо до апартамента на автора с лаптопа в скута но пак и нали минават хора по стълбите този хакер трябва да е много прост да седи и някой да го гледа как се мъчи поти да хакне нечия чужда мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 139
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 минути, цър-вул написа:

Неуверен не изпреварвай/не се изказвай! За да покруие всички канали, трябва да е тип генератор на бял шум. А тогава и приемникът няма да "види" точка на свързване.

Не е точно така с - Jammer-a автоматично се "пресканира" ефира и се атакува точната честота. Има добри заглучители, които работят симултанто в до 8 честоти....

преди 5 минути, Овню написа:

ако аз започна редовно да го атакувам по мак, мислиш ли че ще спре да досажда

Съмнявам се. Този МАС e заглушителя (ако съм прав, че се ползва такъв)

току-що, vlado1985 написа:

Според мен въобще нестава дума за хакване на нечия мрежа. По скоро въпроса е съвсем друг да не би доставчика да има проблем с мрежата което е напълно нормално при лошо време връзката да е гадна да прекъсва да бъде слаба и т.н. 

Също така не е казано блока на колко етажа е автора на кой етаж е не е казано. Блока панелка ли е или тухла което не е чак толкова важно. Но има едно нещо над което трябв,а да се помисли и разсъждава много добре и то е въпросния хакер ако е решил да хакне нечия мрежа. Ако неговата антена е някаква смешна мижи да те лъжа и разни други измислени. А автора се намира да кажем на последния етаж а хакера е от съседния, блок или същия в който е атора но е няколко етажа под него. Не трябва да забравяме че стените си оказват много сериозно вияние на обхавата. И ако хакера е да кажем на 1 вия етаж то този хакер ще хакне автора на кукуво лято шанса му за успех ще бъде ако виси на стълбите на някой етаж или близо до апартамента на автора с лаптопа в скута но пак и нали минават хора по стълбите този хакер трябва да е много прост да седи и някой да го гледа как се мъчи поти да хакне нечия чужда мрежа.

Четеш ли изобщо за какво става дума? Какви проблеми с доставчика? Виждал ли си на живо WiFi Jammer? Знаеш ли, че цената на подобно устройство (и то качествено) не е особено висока и може да се намери/купи съвсем лесно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, NewRedDragon написа:

Не е точно така с - Jammer-a автоматично се "пресканира" ефира и се атакува точната честота. Има добри заглучители, които работят симултанто в до 8 честоти....

Четеш ли изобщо за какво става дума? Какви проблеми с доставчика? Виждал ли си на живо WiFi Jammer? Знаеш ли, че цената на подобно устройство (и то качествено) не е особено висока и може да се намери/купи съвсем лесно?

Аз чета темата много внимателно и да устройството за което пишеш не съм го срещал. Но хайде да мислим малко по сериозно кой луд ще тръгне, да се занимава да хаква някаква си мрежа по мак ? Сега вече почти всеки гледа всикчо да му е на аванта простия пример мазния до скоро, ревеше за кали да хаква мрежи то не че само с кали, става де има много програми за целта. Аз също ползвам програма но не за да хаквам на някой си мрежата. Та според мен някой който иска нещо на аванта едва ли би се занимавал да взима подобно устройство

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, NewRedDragon написа:

мисля да пробвам
имам един TL-WN722N на TP-LINK...първата версия, който може да се конфигурира до 35дб
примерно
iwconfig wlan0 txpower 35
и ако ползвам универсалнатa airgeddon, може и да стане...знам ли, тъй де опцията за генериране на фалшива точка за достъп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

Аз чета темата много внимателно и да устройството за което пишеш не съм го срещал. Но хайде да мислим малко по сериозно кой луд ще тръгне, да се занимава да хаква някаква си мрежа по мак ? Сега вече почти всеки гледа всикчо да му е на аванта простия пример мазния до скоро, ревеше за кали да хаква мрежи то не че само с кали, става де има много програми за целта. Аз също ползвам програма но не за да хаквам на някой си мрежата. Та според мен някой който иска нещо на аванта едва ли би се занимавал да взима подобно устройство

Не, не четеш внимателно! Никой нищо не се мъчи да "хаква", нито да ползва на аванта. Просто някой се гаври с останалите, защото него самия не го засяга - той, зложелателя си има нет и LAN

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не мога да разбера , къде е този хакер? Е, имам предположение, че хакера е колегата постнал темата, но все още не го е разбрал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Овню написа:

мисля да пробвам
имам един TL-WN722N на TP-LINK...първата версия, който може да се конфигурира до 35дб
примерно
iwconfig wlan0 txpower 35
и ако ползвам универсалнатa airgeddon, може и да стане...знам ли, тъй де опцията за генериране на фалшива точка за достъп

Може да пробваш - ако идиота ползва някакво АР за магариите си - може би ще имаш успех. Но ако ползва нещо от рода на това.....може да решиш проблема за себе си само - няма да помогнеш на комшиите :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Само аз ли не мога да разбера , къде е този хакер? Е, имам предположение, че хакера е колегата постнал темата, но все още не го е разбрал!

нещо не си разбрал
всички знаят че съм хакер, но не досаждам,
въпроса е да се отървем от временно прекъсване на нета заради зложелател

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

А, да...Виж за този сценарий не се бях сетил :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, NewRedDragon написа:

Не, не четеш внимателно! Никой нищо не се мъчи да "хаква", нито да ползва на аванта. Просто някой се гаври с останалите, защото него самия не го засяга - той, зложелателя си има нет и LAN

Не, не се гаври. Просто си е влез такова устройство. Имаме доста такива случаи в работата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Овню написа:

нещо не си разбрал

Къде го видя , че на тази картинка не виждам нищо или разясни кое да гледам?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Къде го видя , че на тази картинка не виждам нищо или разясни кое да гледам?!

ако не виждаш, защо участваш в темата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Овню написа:

нещо не си разбрал

Е хубу де, туй не е работа на доставчика? Звъниш, поздравяваш майка му и му казваш да си размърда трибуквието или ще види такса на кукуво лято.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Bubbles написа:

Звъниш, поздравяваш майка му и му казваш да си размърда трибуквието

реално не знам кой е, знам само мак адрес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Е хубу де, туй не е работа на доставчика? Звъниш, поздравяваш майка му и му казваш да си размърда трибуквието или ще види такса на кукуво лято.

ISP ще дойде на място, ще ти покаже, че на "кабела" всичко е ОК и ще тикаже, че wifi неволите ти, не са негова работа! Генерално решение - всичко на кабел - колкото по дебел, толкова по-добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Овню написа:

ако не виждаш, защо участваш в темата?

Защото е интересна и може да ми помогнеш да го видя, нали те помолих да си по конкретен кое на картинката е хакера?! Кой мак адрес да гледаме ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bubbles написа:

Доставчикът нищо не може да направи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, NewRedDragon написа:

Я дай целия MAC. На картинката виждам само 4 hex блока

не знам дали не е регнат във форума, за това не давам целият мак адрес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, JohnTRIVOLTA написа:

кое на картинката е хакера?!

Втория ред - този с ниво -1 

преди 10 минути, Овню написа:

не знам дали не е регнат във форума, за това не давам целият мак адрес

Ок - има ЛС.... Или сам провери по MAC vendora на безжичния модул

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Доставчикът нищо не може да направи.

Абе...може, ама едва ли ще му се занимава с "комшийски" разправии. Да не говорим, че едва ли всички засегнати са на един ISP.

Освен, ако не се стигне, до червения Опел, споменат от Колев

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, NewRedDragon написа:

Ок - има ЛС.... Или сам провери по MAC vendora на безжичния модул

в момента го няма
като се появи ще ти го пратя на лъсъто

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, NewRedDragon написа:

И с такова ниво какво може да е според теб ... май ще позная :wub:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Може и да познаеш :) Затова попитах за пълния МАС - имам нещо в предвид :beer11:

Mоя Jammer е мобилен и съм виждал -2/-3 на 10 м

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, JohnTRIVOLTA написа:

като пусна
airodump-ng -i wlan0mon
горе са точките за достъп
а отдолу са клиентите

пп
започвам да се съмнявам, дали не е някой от вас, за да изчезне от поглед

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно питах кое да гледам, че хакер не виждам :chinese:

И мен ме е нападнал един, но съм си провайдър и съм в гората! Няма живо пиле в радиус от 5км., но ме хванал за цел и не пуска :whiteflag:

hackme.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...