Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предположения за дефект и причина за възникването му

Препоръчан отговор

предположение
проникване на въздух в течния кристал
вероятно ще трябва подмяна

пп

основанието за да си мисля така е че поляризацията на петното е сменена...тъй де, на такова прилича
пп

възможно е да е прониканала вода между светло отразителя и екрана, която да промени поляризацията

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, дpъндю написа:

течния кристал

Дали този дисплей е с течен кристал? Разгледах подробно реклама за 7000, никъде не се споменава течни кристали. И за повредата-тя стои ли на едно и също място? Ако се включи външен монитор какво се вижда? Такива повреди най-добре се диагностицират при замяна на възлите, което едва ли ще може да бъде направено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами с каквъв дисплей мислиш, че е? С твърди кристали ли или пък OLED ? Не е казано точно кой модел е но най-вероятно си е с обикновен TN екран с LED подстветка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Собственикът да си признае с какво е залял монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, цър-вул написа:

Моделът е с тъч скрийн.

Това променя донякъде нещата между екрана и стъклото обикновенно слагат лепило което остава в полутечно състояние, но съм виждал лаптоп стоял в жегата в  кола където лепилото частично се е втечнило и изтекло. Макар че тогава нямаше такива ясно изразени линии на екрана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм подобни белези на телефон, залят с олио. В един сервиз разглобиха дисплея, изчистиха го и се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, NEVADA написа:

Дали този дисплей е с течен кристал?

и какъв друг материал предлагаш за да се получи изображение

преди 1 час, Емил Костов написа:

ако е проникнала вода между стъклото и светло отразителя, с времето петното ще намалява, докато ако е проникнал въздух в течния кристал, петното ще се увеличава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Raze написа:

Виждал съм подобни белези на телефон, залят с олио. В един сервиз разглобиха дисплея, изчистиха го и се оправи.

Никой няма да се занимава с тоя дисплей. Няма как да даде гаранция, а и разглобяването си е рисковано. Така ще си работи, докато не умре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Не питах това, нали!

Е аз ти написах какво да питаш собственика. Имал съм 3 такива случая. Последният беше заливането на екрана на лаптопа с горещ чай. Още си работи, но за ремонт няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Собственикът ми е брат и няма никакъв смисъл да си трае - машината си е негова, парите за ремонт също. Няма да ми се прави на артист... Не е заливан

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, цър-вул написа:

Собственикът ми е брат и няма никакъв смисъл да си трае - машината си е негова, парите за ремонт също. Няма да ми се прави на артист... Не е заливан

Остават още два варианта. Или е удрян, тръскан, изпускан или просто си е умрял от самосебе си.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

интересни коментари
https://www.retropcmania.com/2008/08/lcd.html

преди 1 час, Емил Костов написа:

Остават още два варианта. Или е удрян, тръскан, изпускан или просто си е умрял от самосебе си.

виж тези коментари
нямам си на идея как се възстановяват от само себе си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, дpъндю написа:

интересни коментари
https://www.retropcmania.com/2008/08/lcd.html

виж тези коментари
нямам си на идея как се възстановяват от само себе си

Вярвай си ти на тия работи. Поне 1000 компютъра са ми "минали" през ръцете, аз дефектен пиксел, петно или матрица да се възстанови не съм виждал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е притиснат с нещо. И аз в първия момент щях да кажа, че е залят, но ... някак си "мечешката" фигура ми заприличва на пръсти ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Вярвай си ти на тия работи. Поне 1000 компютъра са ми "минали" през ръцете, аз дефектен пиксел, петно или матрица да се възстанови не съм виждал.

на какви монитори, LED или LCD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дpъндю написа:

на какви монитори, LED или LCD

На всякакви ( изключвам CRT-тата). И тук не говоря, че съм ги ремонтирал, защото няма смисъл. Като се почне от компютърните зали, сервизите, както и работата, която работя в момента всичко е LCD. Повреди ли се, нещата приключват. Това дето си го постнал са просто редки, частни или късметлийски случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Поне 1000 компютъра са ми "минали" през ръцете, аз дефектен пиксел, петно или матрица да се възстанови не съм виждал.

А да ти е минавало през ума, че това може да се дължи на теб - на ниво на желание за борене на проблема, на ниво на знания по въпроса...
А колко от тия 1000 ти си ремонтирал? Или всичк, ремонтирани от теб са в кофата...
Чакай да тагна @Profruit да видим той какво ще каже...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

А да ти е минавало през ума, че това може да се дължи на теб - на ниво на желание за борене на проблема, на ниво на знания по въпроса...
А колко от тия 1000 ти си ремонтирал? Или всичк, ремонтирани от теб са в кофата...
Чакай да тагна @Profruit да видим той какво ще каже...

Нежелание! Хайде тръгни да го ремонтираш и сам ще разбереш дали аз съм проблемът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Хайде тръгни да го ремонтираш

Аз не съм жабата от притчата за жабата и вола! Знам си границите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Нежелание! Хайде тръгни да го ремонтираш и сам ще разбереш дали аз съм проблемът.

не си срещал LCD, който да се възстанови?
телефони забравени за малко на слънце, добиват петна
оставени изключени за известно време се възстановяват
защо и този монитор да не е получил петно от нагряване?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, дpъндю написа:

не си срещал LCD, който да се възстанови?
телефони забравени за малко на слънце, добиват петна
оставени изключени за известно време се възстановяват
защо и този монитор да не е получил петно от нагряване?

Направо магическа работа. Как съм пропуснал такива събития.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Направо магическа работа. Как съм пропуснал такива събития.

ами да
имах такъв телефон и се ядосах че получи петно в горен ляв ъгъл, извадих му батерията и го прибрах заради записана информация
питах тоя оня и всеки ме праща на сервиз
един ден реших да го включа заради забравен номер и всичко беше изчезнало

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...