Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Налага ми се да си купя такова устройство, но не знам нито откъде, нито какво. Нужен ми е SIP и G.711, G.726, G.729 или G.723 аудио кодек. Ще ви бъда много благодарен ако ми предложите конкретни оферти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Налага ми се да си купя такова устройство, но не знам нито откъде, нито какво. Нужен ми е SIP и G.711, G.726, G.729 или G.723 аудио кодек. Ще ви бъда много благодарен ако ми предложите конкретни оферти.

Виж на сайта на Комелсофт: http://www.comelsoft.com

Пусни търсене на voip и ще ти извади конкретните модели с цените.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си уточнил дали ти трябва АТА -но на http://leadert.com/components.htm са по-евтини,а можеш и да погледнеш http://www.videomaxavs.com/bg/store/Script...p?idProduct=561 ако знаеш какво точно търсиш. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми неATA телефон. Четох за някакви телефони с два етернет порта. При мен слуичът няма свободна дупка та се чудех тузи телефони да не би да са за да рутират интернета по-нататък?

http://voip.alinea.bg/Products/VoIPPhones/Hardware/IP1002/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Трябва ми неATA телефон. Четох за някакви телефони с два етернет порта. При мен слуичът няма свободна дупка та се чудех тузи телефони да не би да са за да рутират интернета по-нататък?

http://voip.alinea.bg/Products/VoIPPhones/Hardware/IP1002/

Първо така наречените от тебе неАТА телефони са по-скъпи по отношение на АТА та.

Второ ако имаш АТА към тях можеш да свържеш безжичен телефон.

Трето има АТА с вграден РУТЕР.

Такива са Алинеа АТА102Gate или Linksys SPA3102 -към тях можеш да вкл и сега същ.си БТК линия и на един телефон да приемаш БТК и SIP- а

Лично аз използвам АТА в комплект с безжичен панасоник.

Всичко останало е въпрос на предпочитания и пари.

Редактирано от dred (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо така наречените от тебе неАТА телефони са по-скъпи по отношение на АТА та.

Второ ако имаш АТА към тях можеш да свържеш безжичен телефон.

Трето има АТА с вграден РУТЕР.

Такива са Алинеа АТА102Gate или Linksys SPA3102 -към тях можеш да вкл и сега същ.си БТК линия и на един телефон да приемаш БТК и SIP- а

Лично аз използвам АТА в комплект с безжичен панасоник.

Всичко останало е въпрос на предпочитания и пари.

Мерси много за помоща! :) Никога не съм виждал такъв телефон и за това попитах. Нямах ни най-малка идея, че АТА телефоните са по-скъпи-не звучи логично. Но добре че попитах за да разбера. Благодаря още веднъж

Edit: Но Linksys SPA3102 не e като телефон, а като рутер. Все пак мисля че ще стане.

Edit2: Този Линксис може ли да рутира трафика по-нататък. Нямам свободен порт на суйча и се чудех мога ли да ползвам устройството като рутер, защото има WAN и LAN.

Редактирано от estario (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Sipurata работи чудесно. Сега ми хрумна нова идея. Да вържа GSM Gateway към порта за линията. Така ще имам достъп до евтини разговори отвсякъде. Препоръчайте ми някой модел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата.. Как точно ще използваш телефона за да ти излиза по-евтино ? Питам.. защото наистина не знам, доколкото знам през Skype например не е много евтино.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е следната: Имаш карти, които говорят безплатно. Една от тях е вързана към 3102-ката. Тя приема разговора, дава ти право да набираш през нея и ето ти безплатни разговори. Ако някой се интересува от изграждането на VoIP система да ми пише на dpmitev(a)gmail.com или на Skype: Mitev

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Идеята е следната: Имаш карти, които говорят безплатно. Една от тях е вързана към 3102-ката. Тя приема разговора, дава ти право да набираш през нея и ето ти безплатни разговори. Ако някой се интересува от изграждането на VoIP система да ми пише на dpmitev(a)gmail.com или на Skype: Mitev

Бе ти много хитър стана изведнъж. Довчера нямаше хабер от VoIP и питаше (меко казано) смешни въпроси - сега изведнъж "майстор" "Пишете ми да ви открия тайната на тайните"

И почна така бързо да изграждаш VoIP системи...

Първо вече има ОТДАВНА такива готови решения, защото не е толкова лесно колкото си го мислиш.

И второ един външен гейт който става за работа струва поне 600 лв с късмет може до 500 да го намериш. А btw кой ще управлява системата? или тя ще си работи така - от самосебе си....

Освен това вече има евтин продукт който върши тази работа, но ще тръгне към средата на ноемри и ще го обявя и тук...

А дотогава, моля ви всички престанете да откривате колела и топли води....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бе ти много хитър стана изведнъж. Довчера нямаше хабер от VoIP и питаше (меко казано) смешни въпроси - сега изведнъж "майстор" "Пишете ми да ви открия тайната на тайните"

И почна така бързо да изграждаш VoIP системи...

Не мислиш ли, че с времето човек се учи? Сигурен съм, че по много теми и ти задаваш "смешни въпроси" и се радваш, когато ти се отговори без аругантния тон, който използваш ти. За разлика от теб estario предлага помощ, а до колко тази помощ е компетентна, остави моля те потребителите да решат.

Първо вече има ОТДАВНА такива готови решения......

След като си запознат с готовите решения, можеш да ги споделиш с останалите, а не само да се пъчиш!

А дотогава, моля ви всички престанете да откривате колела и топли води....

Дотогава дали ще се говори по темата, не решаваш ти, а потребителите!

И последно искам да кажа - тук е място, където си помагаме и приятелски обсъждаме различни теми и подобни агресивни изяви не се толерират!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз четох много за тези устройства в полседно време, започнах да свързвам и приатели, но докато стигна до нивото на компетентност нужно за да работя с VoIP устройствата на професионално ниво ми трябваше доста време и доста четене в интернет. Смятам че трудът ми трябва да се възнагради по някакъв начин. 30 лева, на фона на времето, а и на парите, които пестят хората са нищо. Ползвам нормален VoIP Gateway и VoipDiscount. Аз не препродавам комуникационна услуга, а откривам очите на хората и после ги оставям да се оправят сами. Ако нямат Виза им зареждам акаунтите срещу 3 лева на всеки 20. Това е всичко, което правя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване