Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лаптоп за студент

Препоръчан отговор

Здравейте! Интересува ме покупката на лаптоп, който главно ще се използва за учене (cyber security/ethnical hacking) понеже започвам уроци като начинаещ и в същото време ще изучавам и писане на кодове и изпробване на програми (python, html, css и т.н.). Главно само за това ще се използва. Много малко социални медий даже бих казал изобщо, слушане на музика и т.н., но важно ми е да мога в бъдеще да сложа и втори монитор като на него ще гледам видео/уроци, а на другият екран ще го използвам за писане на кодове примерно. Също така е важно да бъде над 15” дисплея. Като характеристики е важно RAMта да бъде над/поне 16GB и SSDто 512GB. Ще се използва също така и за виртуални машини и опити върху тях с различни кодове/инструменти. Разгледах доста модели, но просто не мога сам да направя правилният избор и затова реших да се допитам до по-опитните. Ще ми трябва поне за няколко години напред, за да мога да върша и евентуално работа в бъдеще, ако се наложи. Бюджета е около 1500 лв, но мога да дам и още малко отгоре, ако естествено си заслужава. Благодаря!

Добавям няколко модела над цената, която съм посочил: 

Lenovo IdeaPad 5 15" Ultraslim - след като му добавя Windows от тях - не знам колко е задължително, освен ако не кача кракната версия понеже е FreeDOS, но ако сметнем, че го взема с Windows цената скача +199лв и като му сложа 1TB HHD цената излиза 1619лв, но RAMта е ограничена до 16GB.

Dell Vostro 15 5510 - началната му цена е 1599лв, но като му добавя 24GB RAM (1x16 и 1x8) като струва 159лв отгоре и имам два избора 1TB SSD за 139лв или 1TB SSD + 512GB за 229лв като в първият случай излиза на цена от 1897лв, а във вторият 1987лв. Лаптопа много ми хареса както и този на Lenovo. Самият дизайн е прекрасен и при двата лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

За такива цели - най-евтиния! Само гледай дисплея да е добър!

Добър вечер! Много Ви блсгодаря за отговора, а може ли да ми обясните защо? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Защото всеки би свършил работа, а студентския живот ще го прати в отвъдното за 1-2 години.

Затова съм отделил малко по-висок бюджет, за да може да издържи. А иначе има лаптопи и по 500-600 лв, но слабички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, r00ter написа:

Dell Vostro 15 5510

Това от въпросната дилема.

Успех!

п.п. Dell са се доказали при компютрите ... 

п.п. Да се счита, че Lеново е IBM ... не трябва!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, dioib написа:

Да се счита, че Lеново е IBM ... не трябва!!! 

Е, то беше, но за кратко!

преди 1 час, r00ter написа:

Затова съм отделил малко по-висок бюджет, за да може да издържи. А иначе има лаптопи и по 500-600 лв, но слабички.

Признай, че си геймърче, не е чак много срамно! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, JKirilov написа:

Е, то беше, но за кратко!

Признай, че си геймърче, не е чак много срамно! ;)

В предната тема, която беше за сглобяване на машина имах намерения да играя някой игри със слаби настройки, но не мисля, че времето ще ми стигне. Имам и други задължения, които са по-важни. Моля, пишете само, ако имате да споделите нещо по темата иначе безсмислени коментари нямат място тук. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, JKirilov написа:

Признай, че си геймърче, не е чак много срамно

ти изобщо имаш ли представа какво значи думата ГЕЙМЪР ? като ти гледам писанията нямаш .Тоз който цъка по 1 2 часа някаква си игричка не значи , че е геймър . Геймърите цакат деноношно 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш наистина дуракоустойчива машина, а не мобилен телефон в кекав корпус на лаптоп, виж тези:

Лаптоп HP ZBook 15 G4 15.6" i7-7700HQ 16GB 510GB клас А 1г. гаранция Workstation

Лаптоп Fujitsu CELSIUS H770 15.6" i7-7820HQ 16GB 510GB клас А 1г. гаранция Workstation

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.09.2022 г. в 11:22, adersa написа:

ти изобщо имаш ли представа какво значи думата ГЕЙМЪР ? като ти гледам писанията нямаш .Тоз който цъка по 1 2 часа някаква си игричка не значи , че е геймър . Геймърите цакат деноношно 

Понеже имам абсолютише точна представа, поне 1о пъти съм писал, че в тоа форум няма нито един такъв. Капиш? ;)

на 6.09.2022 г. в 13:57, Joss Bomon написа:

Ако искаш наистина дуракоустойчива машина, а не мобилен телефон в кекав корпус на лаптоп, виж тези:

Лаптоп HP ZBook 15 G4 15.6" i7-7700HQ 16GB 510GB клас А 1г. гаранция Workstation

Лаптоп Fujitsu CELSIUS H770 15.6" i7-7820HQ 16GB 510GB клас А 1г. гаранция Workstation

Жоси, човекът каза:

на 5.09.2022 г. в 19:37, r00ter написа:

Също така е важно да бъде над 15” дисплея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, JKirilov написа:

Жоси, човекът каза:

ДА, но и двата модела в първия му пост, към които уж се е ориентирал са 15"-ви. А де?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Да не спамя с нова тема ще питам тук. Трябва ми лаптоп с предназначение като това от заглавието. Изискванията са да е втора ръка, възможно най-евтин. Ще се ползва по време на лекции и упражнения например, а за други цели-компютър. Не е задължително да издържа 5 века, защото сега нещата са малко на зор. След бърз преглед се спрях на тези:

https://izone.bg/laptopi-vtora-ruka/hp-elitebook-8460p-84847f46-764b-4a71-b62f-85a9944dea04

https://ardes.bg/product/hp-elitebook-8460p-vtora-upotreba-80073156-105408

https://crash.bg/p/867/Dell-Latitude-E7270-Touchscreen.html?p=206,750,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Yordan Videnov написа:

Да не спамя с нова тема ще питам тук. Трябва ми лаптоп с предназначение като това от заглавието. Изискванията са да е втора ръка, възможно най-евтин. Ще се ползва по време на лекции и упражнения например, а за други цели-компютър. Не е задължително да издържа 5 века, защото сега нещата са малко на зор. След бърз преглед се спрях на тези:

https://izone.bg/laptopi-vtora-ruka/hp-elitebook-8460p-84847f46-764b-4a71-b62f-85a9944dea04

https://ardes.bg/product/hp-elitebook-8460p-vtora-upotreba-80073156-105408

https://crash.bg/p/867/Dell-Latitude-E7270-Touchscreen.html?p=206,750,

Първите два са 14" и с доста стари процесори. Третия е с добри параметри, но е 12". Ако размера не е проблем, последния е най-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.09.2022 г. в 13:57, Joss Bomon написа:

Въпросът е дали се усеща видима разлика в работата на двата процесора?Тестовете не ме интересуват, говоря за 5500U vs 7700HQ.

За корпусите не може и да има сравнение и не само те, защото единият процесор е запоен към дъното, както и едната от плочките RAM памет, или се бъркам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Усещанията са субективен фактор, а точно тестовете показват кой е по-добрия. 5500U е по-добрия процесор. За приложенията които ползват предимно едно ядро, двата са на кантар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...