Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

XMPlay спря да работи

Препоръчан отговор

Здравейте както се вижда от заглавието получавам това съобщение. Това се случва за втори път като преди малко както бях пуснал плеъра 10 минути си бачка и веднага се показа съобщението ето и снимка с код на изключението c0000005 Ако някой се е срещал с този или подобен проблем, ще се радвам да сподели, на отзовалите се предварително благодаря.

Screenshot_98.png

Screenshot_99.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dynamic link library (DLL) е колекция от малки програми, които могат да бъдат ползвани, когато е необходимо от изпълнимата програма (EXE), която е стартирана. Когато един от DLL файловете е повреден, тогава изпълнимата програма няма как да успее да работи правилно. Така че трябва да пререгистрираш DLL файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, trasha написа:

Dynamic link library (DLL) е колекция от малки програми, които могат да бъдат ползвани, когато е необходимо от изпълнимата програма (EXE), която е стартирана. Когато един от DLL файловете е повреден, тогава изпълнимата програма няма как да успее да работи правилно. Така че трябва да пререгистрираш DLL файловете.

Да и аз четох на няколко места че става въпрос за проблемен DLL но незнам кой точно е проблемният

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, vlado1985 написа:

Да и аз четох на няколко места че става въпрос за проблемен DLL но незнам кой точно е проблемният

ntdll.dll

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е повреден този файл, значи цялата ОС е дала фира. Може да се пробва примерно това: App crash with ntdll.dll - Microsoft Community

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

Ако е повреден този файл, значи цялата ОС е дала фира. Може да се пробва примерно това: App crash with ntdll.dll - Microsoft Community

Със ОС няма проблеми само с плеъра. И преди ми е давало тази грешка но не съм и обръщал, внимание сега ще пробвам, с инструмента който си дал.

Сега погледнах линка и уж да търся инструмента но ми направи впечатление че автора който е публикувал въпроса си че при него приложението се намира на дял c: а при мен плеър е портейбъл и съм му дал пряк път от дял d:

Имам приложение, работещо на машина с Windows 7 32 bit.

Неочаквано приложението се срива.

Проверих програмата за преглед на събития и видях грешката по-долу:

Име на неизправно приложение: MyApplication.exe, версия: *****, времеви печат: 0x578e799c Име на повреден модул: ntdll.dll, версия: ******, времеви печат: 0x573a54ca Код на изключение: 0xc0000005 Отместване на грешка: 0x00000000000438df Идентификатор на процес с грешка: 0x22a8c Начално време на неизправно приложение: 0x01cf4a1f36447f86 Грешен път на приложението: C:\Program Files\MyApplication\MyApplication.exe Път на повреден модул: C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll Идентификационен номер на отчета: 3e2eb1a7-b615-10e3-bf1b-94a6h885c29

Сега въпросът ми е:

Дали този проблем е нещо в моето приложение.. или нещо, което трябва да направя с OS..

Моля, помогнете ми да реша този проблем..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи ли нещата от връзката, която ти дадох? Пробва ли да деинсталираш въпросния плеър, да рестартираш, след това да изтеглиш последната версия от официалния сайт и да го инсталираш наново? Обнови ли ОС? Сканирай и диска и системата за грешки, ако тези неща не помогнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Направи ли нещата от връзката, която ти дадох? Пробва ли да деинсталираш въпросния плеър, да рестартираш, след това да изтеглиш последната версия от официалния сайт и да го инсталираш наново? Обнови ли ОС? Сканирай и диска и системата за грешки, ако тези неща не помогнат.

Плеъра не е инсталиран портейбъл е и съм му дал пряк път от D: Пробвах и със друга версия на плеъра но и на нея ми изкочи същата грешка. Рестартирах системата и ефект нямаше ОС е win7 ultimate x64 и съм спрял, ъпдейтите отдавна и диска, сканирах за грешки но не откри нищо. Според мен проблема е можеби в самия плеър щото и преди съм го ползвал с xp и там не е имало проблеми както и на win7 но отскоро започна да се появява проблема и мисля че от самия плеър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, цър-вул написа:

А провери ли си системните файлове?

Системните файлове на ОС или на плеъра

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НЕ на ОС не съм проверявал систмените файлове и мисля че добре. Но на доста места четох че проблема е по скоро в самия плеър и файла ntdll.dll не препоръчвали, да се пипа за да не се омаже, повече системата макар че за файла намерих на няколко места от които може да се свали. А също така и в този форум според някой не е виновен плеъра https://www.un4seen.com/ Даже някой казват че може да е проблем с рамта, за което се съмнявам, щото рамта не ми е правила проблеми. А тук и на още една страница намерих файла с цялото обяснение за него но са много файлове и кой точно трябва да се свали незнам https://www.dll-files.com/ntdll.dll.html

https://www.dlldownloader.com/ntdll-dll/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, vlado1985 написа:

мисля че добре

Каакво ти мислиш и какво е състоянието са две различни неща...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, цър-вул написа:

Каакво ти мислиш и какво е състоянието са две различни неща...

Преди малко пуснах да направи проверка на системните файлове с sfc/scannow но след проверката прозореца веднага се затвори и не показа да ли има проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи има проблем и проверката е прекъснала.
Рестартирай в safe mode with command prompt и там направи проверка
Като гледам жалванията в мрежата, този плейър е пълен с проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

regsvr32 ntdll.dll /s
regsvr32 msdxm.ocx /s
regsvr32 dxmasf.dll /s
regsvr32 wmp.dll /s
regsvr32 wmpdxm.dll /s

Провери си и версията на драйвъра за видео картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се късния отговор. Токущо си проверих версията на драйвера от 30.01.2015г е има и по нов от 14.12.2016г

https://geforce-driver.com/200-series/geforce-gt-220

Screenshot_100.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам пакета на simplix но не съм качил всички актуализаций само по важните. А плеъра и преди така е спирал работи си без проблеми няколко минути, може и час два, да няма проблеми а по някога и цял ден. И изведнъж спира а драйвера на видеото да не съм го актуализирал щото съм качвал и преди последната версия но като цяло разлика никаква почти няма между нея и старата и за това си карам с старата версия но ако нещо може да го актуализирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси какво още работи с плейъра, когато крашва. Срещнах човек, при когото плейърът крашвал заради InkSaver

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, цър-вул написа:

Търси какво още работи с плейъра, когато крашва. Срещнах човек, при когото плейърът крашвал заради InkSaver

Със плеъра не работи нищо даже не съм свалял добавки към него да качвам. Както си е отворен и си върви музиката и си сърфирам изведнъж спира, и се показва, съобщението което уведомява че е спрял да работи. Погледнах и в диспечера на задачите за някой придружаващ го процес но няма такъв също така  преди малко си качих последния драйвер за видеокартата. Но промяна няма а вече от близо час и половина не е спирал, за което се съмнявам, примерно остарел,я драйвер на видеото да му се е отразил. Даже пробвах и със една стара версия на плеъра която за няма и 5 минути работа взе да се затваря сам плеъра и да показва грешка и я разкарах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, vlado1985 написа:

Със плеъра не работи нищо даже не съм свалял добавки към него да качвам. Както си е отворен и си върви музиката и си сърфирам изведнъж спира, и се показва, съобщението което уведомява че е спрял да работи. Погледнах и в диспечера на задачите за някой придружаващ го процес но няма такъв също така  преди малко си качих последния драйвер за видеокартата. Но промяна няма а вече от близо час и половина не е спирал, за което се съмнявам, примерно остарел,я драйвер на видеото да му се е отразил. Даже пробвах и със една стара версия на плеъра която за няма и 5 минути работа взе да се затваря сам плеъра и да показва грешка и я разкарах.

Смени хардуера,ОС и плейъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Orgasmatron написа:

Смени хардуера,ОС и плейъра.

За ОС съм съгласен но защо да сменя и хардуера като си работи добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, vlado1985 написа:

За ОС съм съгласен но защо да сменя и хардуера като си работи добре

Добре?Щом казваш.

Всичките ти теми са-как да подкарам Трабант,като Бентли.

Няма как!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...