Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Dell Vostro 5481 забива и работи бавно

kiki1212
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за помощ. Преди 2 години закупих DELL Vostro 5481, чисто нов, но постоянно забива. Носих го на различни техници-нищо. Уж го оправили, но същата работа.. Отнема му доста време докато отвори браузър, забива докато напиша нещо, влезна ли в YouTube, просто е ужас-забива картината, звукът върви. Около 2-3мин му отнемат да отвори браузър... Просто не може да се използва нормално. 

Компютърът е с Windows 10, видео карта Intel UHD 620, Процесор   Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz   1.80 GHz
Инсталирана RAM памет    4,00 ГБ (3,78 ГБ използваеми)
Тип на системата    64-битова операционна система, процесор, базиран на x64
1TB памет.

Моля Ви за някакво решение, никой до момента не успя да го оправи. Лаптопът ли не го бива като цяло, или характеристиките са му слаби? Благодаря Ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално с тая рам. Ако си и с хард диск вместо SSD мъката е още по-голяма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е HDD.. Какво може да ме посъветвате в случая? Да сменя RAM-a на поне 8GB, или? Също да вметна, паметта почти винаги ми работи над 80%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирани ли са всички драйвери? Покажи SMART статуса на диска. След като са го оправяли различни 'техници', направи ли им рекламация, тества ли на място след ремонта какво е положението?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само това е предостатъчно, че рамта ти е над 80% за да ти бави и влачи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но как да Ви покажа Smart статуса на диска и как да знам дали са инсталирани всички драйвери? Когато вземех компютъра от техник, точно първите 15мин върви добре и после пак започва да влачи… казват, че направили всичко необходимо.. не ми се коментира що за техници са

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За твърдия диск може да ползвате - Crystal DiskInfo.

Може да покажете и температурите от CPUID HWMonitor.

Глобално, трябва Ви SSD (тук трябва да се види какви са възможностите и нуждите ви за правилен обем), също така би било препоръчително да вдигнете/добавите памет така, че да стане поне 8GB (но след поставяне на SSD и ако не го ползвате за нещо супер натоварващо, то може да минете и без тази стъпка.

Не знам какви са тези разбирачи които не са ви споделили, че може да поставите SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако са преинсталирали нова ОС и са започнали обновления, нормално е да работи по-бавно, докато ги инсталира, особено с бавен механичен диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще требва да направиш това:

- Изхвърляш стария HDD, след като копираш архивите

- правиш нова инсталация върху Samsung EVO 870 , само виж какъв форм фактор е за тебе

- кефиш се

- черпиш по бира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dimy написа:

Ще требва да направиш това:

- Изхвърляш стария HDD, след като копираш архивите

- правиш нова инсталация върху Samsung EVO 870 , само виж какъв форм фактор е за тебе

- кефиш се

- черпиш по бира

Аз не бих те почерпил - честно.

Няма нужда да хвърля диска! А избора на този 250GB Samsung - защо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, kiki1212 написа:

Компютърът е с Windows 10, видео карта Intel UHD 620, Процесор   Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz   1.80 GHz
Инсталирана RAM памет    4,00 ГБ (3,78 ГБ използваеми)

1TB памет.

Моля Ви за някакво решение

Добавяш си M.2 PCIe NVMe с размер според финансовите си възможности - препоръчително 512GB, но при затруднения с финикийците, може да слезеш и на 256GB.
Добавяш си още един модул 4GB/или продаваш твоите (ако са) 2 модула и си купуваш 2х8GB DDR4 2666MHz
И няма да си познаеш машината.
Справка:
https://www.dell.com/ae/business/p/vostro-14-5481-laptop/pd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, plamen_petrov_80 написа:

Аз не бих те почерпил - честно.

Няма нужда да хвърля диска! А избора на този 250GB Samsung - защо?

Той може и да каже по едно :beer11:, сигурно не е такава скръндза.

А размера, ако има значение - да си го уголеми ... да си купи по-голям! Аз само му давам модела - 870EVO. Бърз е, в моята фирма вече 10 компа фърчат на него.

Ти имаш ли в предвид нещо по-бързо? Сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

980

Е , дай линк де! С по-подробни спецификации, трансфер и тн. Ако не те заболи ръката - може - и с цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам снимките с данните от компютъра. Попринцип, той се използва само за работа - интернет, офис пакет, от време на време замунда, ютюб. Не се използва за игри и пр.

CrystalDiskInfo_20221009211842.png

temp.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, dimy написа:

Е , дай линк де! С по-подробни спецификации, трансфер и тн. Ако не те заболи ръката - може - и с цена.

Май бирите са ти в повече...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, kiki1212 написа:

снимките с данните

Имаш един твърд диск. Който е бавен и вече проблемен. Имаш и слот за m.2 диск.
По кой път ще тръгнеш е твое решение.
1. Добавяш твърдотелен диск и ползваш и сегашния си твърд диск на своя отговорност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, kiki1212 написа:

Моля Ви за някакво решение, никой до момента не успя да го оправи. Лаптопът ли не го бива като цяло, или характеристиките са му слаби? Благодаря Ви!

лаптопа не е лош и с 4 гъби не би трябвало да забива
аз съм с много по-лоши данни, но не забива и постоянно експериментирам различни версии на джама
както ти казаха, вероятен софтуерен проблем-драйвъри или хардуерен проблем-диск, памет
едва наскоро сложих плочка рам от 8 гъби, но бързината не се промени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, овню написа:

лаптопа не е лош и с 4 гъби не би трябвало да забива
аз съм с много по-лоши данни, но не забива и постоянно експериментирам различни версии на джама
както ти казаха, вероятен софтуерен проблем-драйвъри или хардуерен проблем-диск, памет
едва наскоро сложих плочка рам от 8 гъби, но бързината не се промени

SMART статуса на диска видя ли или си пишеш колкото да се намираш на работа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

SMART статуса на диска видя ли или си пишеш колкото да се намираш на работа?

видях го след като пуснах поста и те лайкнах ве

преди 6 часа, kiki1212 написа:

Преди 2 години закупих DELL Vostro 5481, чисто нов, но постоянно забива

гаранцията за този модел не е ли тригодишна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, вече изтече, но не ми се занимава с големите вериги да ми държат лаптопа с месеци и да ми го върнат преинсталиран. Заемам се аз да го поправя, тъй като и от DELL support-а нещо и там не се получиха нещата за съжаление.

Ще си поръчам един SSD 516GB или 1TB + 2x8GB RAM памет, за да спрат завинаги тези мъки, както Вие ме посъветвахте. Благодаря Ви много за съдействието, ще Ви държа в течение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, kiki1212 написа:

Не, вече изтече, но не ми се занимава с големите вериги да ми държат лаптопа с месеци и да ми го върнат преинсталиран. Заемам се аз да го поправя, тъй като и от DELL support-а нещо и там не се получиха нещата за съжаление.

Ще си поръчам един SSD 516GB или 1TB + 2x8GB RAM памет, за да спрат завинаги тези мъки, както Вие ме посъветвахте. Благодаря Ви много за съдействието, ще Ви държа в течение.

480GB има, 500GB, 512GB също, но за 516 мисля, че ще удариш на камък. 1TB - прегледайте какво имате на сегашния диск, не забравяйте, че можете само да добавите диск, както и да поставите съществуващия във външна кутия - тоест данните от там може да си ги вземете само най-важните, а тези които са от типа може да потрябва някога - могат да си остнат само на този диск. Всъщност казахте сам ще го оправяте, тогава е много важно да изберете правилния хардуер и правилните стъпки за прехвърляне на информацията (да знам, за повечето потребители тук - няма какво да го мислиш, но питащия може да не прави това всеки ден).

Също така, не виждам голям смисъл от 2х8GB, добавянето на още една 4GB е най-евтиния вариан и за вашата работа напълно достатъчни (особенно след поставянето на SSD), за малко застраховане може да се добави 8GB и ще стане общо с 12GB отново пре достатъчно и доста по-евтино от 2х8GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обърках цифрите, за 512GB говорих. А иначе, ще дам на някой да го отвори, имах предвид, че не ми се занимава с гаранционни условия. Благодаря отново за полезната информация, ще го имам предвид!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този някой ако си разбира от нещата - нека да види дали може да намери от някъде 4GB модул - употребяван и съвместим с твоята, трябва да има много такива за малко пари (всеки би търсил да се освободи от такива).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...