Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Huawei Mateview GT27

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди няколко дни си купих следния монитор: Huawei Mateview GT27 165hz. Свързвам си го с лаптопа с HDMI кабел и повече от 60 херца не разпознава и не мога да ги променя. Малко лаптопът ми е ограничен откъм портове и затова съм си купил докинг станция на d-link с HDMI порт. Когато се опитам да сложа DП кабел към HDMI - няма никой, въобще не показва картина и не го разпознава. С вградено видео съм на процесора ryzen 7 5800h. Ако можете да помогнете с проблема, ще съм ви много благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

165Hz може да ги изкараш само с DisplayPort кабел, какъв е лаптопа и какви изходи има че си му купувал докинг станция - тя може да те ограничава на 60Hz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като премахнеш докинг станцията, и го свържеш директно към лаптопа има ли прогрес?

Принципно максималната опресняваща честота през HDMI 2.0, която може да получиш на 2K монитора е 144 Hz

Погледни си и упътването да не се окаже че монитора е ограничен през HDMI порта. И трябва да се свърже само през DP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Mr. ?? написа:

Като премахнеш докинг станцията, и го свържеш директно към лаптопа има ли прогрес?

Лаптопа е Lenovo Yoga Slim 7 pro 14inch и както споменах по-горе, че е ограничен откъм портове (2x USB type C, 1 USB 3.1) и затова използвам докинг станцията.

преди 5 минути, Mr. ?? написа:

Погледни си и упътването да не се окаже че монитора е ограничен през HDMI порта. И трябва да се свърже само през DP.

Четох и много се ровичках в интернет относно това, защото си го помислих по-рано през дена, но не открих отговор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Paradoxxx написа:

Лаптопа е Lenovo Yoga Slim 7 pro 14inch и както споменах по-горе, че е ограничен откъм портове (2x USB type C, 1 USB 3.1) и затова използвам докинг станцията.

Четох и много се ровичках в интернет относно това, защото си го помислих по-рано през дена, но не открих отговор...

Точен модел на докинг станцията, да видим дали може да пуска повече от 60Hz?

В упътването на лаптопa, пише ли нещо по въпроса за свързване на монитори с високо опресняване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според спецификациите имаш 

Цитат
    • 4. 2 x USB-C пълнофункционално (USB 3.2 Gen 2/PD 3.0/DisplayPort™ 1.4)

което би трябвало да поддържа до 4K @120 Hz. Най-вероятно ограничението идва от докинг станцията.

Yoga Slim 7 Pro (AMD) laptop | Стилен 14" ултратънък лаптоп | Lenovo Bulgaria

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Mr. ?? написа:

Точен модел на докинг станцията, да видим дали може да пуска повече от 60Hz?

В упътването на лаптопa, пише ли нещо по въпроса за свързване на монитори с високо опресняване.

Нищо не намирам в упътването на лаптопа. Линк към докинг станциятя

преди 7 минути, Raze написа:

което би трябвало да поддържа до 4K @120 Hz. Най-вероятно ограничението идва от докинг станцията.

В случай, че си купя кабел DP -> type-C, дали би могло да стане нещо в такъв случай?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на lenovo.com/bg пише :

• 2 x USB-C 3.2 2-ро поколение (DisplayPort™ 1.4a, Power Delivery, трансфер на данни 10Gbps) 

С адаптер USB-C to DIsplayport 1.4 (1.4a) ще ти тръгнат нещата  на повече от 60Hz  - Кабел Hama USB Type C към DisplayPort - HAMA-200717 HAMA-200717 - на топ цена — Ardes.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, belefor написа:

На сайта на lenovo.com/bg пише :

• 2 x USB-C 3.2 2-ро поколение (DisplayPort™ 1.4a, Power Delivery, трансфер на данни 10Gbps) 

С адаптер USB-C to DIsplayport 1.4 (1.4a) ще ти тръгнат нещата  на повече от 60Hz  - Кабел Hama USB Type C към DisplayPort - HAMA-200717 HAMA-200717 - на топ цена — Ardes.bg

Адаптера има същите параметри като на докинг станцията, не се знае дали ще стане с него.

Цитат
  • Максимална резолюция: 4K (4096 x 2160)

За докинга от връзката пише същото:

Цитат
  • x1 HDMI, supports up to 4K resolutions

Вариант е да се пробва с по-хубав кабел или преходник, който го дават поне за 8К, но според мен лаптопа толкова си може.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Raze написа:

Адаптера има същите параметри като на докинг станцията, не се знае дали ще стане с него.

За докинга от връзката пише същото:

Вариант е да се пробва с по-хубав кабел или преходник, който го дават поне за 8К, но според мен лаптопа толкова си може.

Аз имам Самсунг G7 240hz, който дойде с 2 кабела - 1 HDMI и 1 Displayport. Първо пробвах HDMI и ми даде точно 60Hz на 2к резолюция. Смених на Displayport и веднага даде опции от 60 до 240hz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста се чудя проблема да не идва от вграденото видео, но смятам, че като е доста новичък процесора, както и лаптопа, че не е от това, но все пак ми идва като мисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да вземеш назаем/за малко един USB-C към Displayport да пробваш и ще разбереш бързо дали ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, belefor написа:

Аз имам Самсунг G7 240hz, който дойде с 2 кабела - 1 HDMI и 1 Displayport. Първо пробвах HDMI и ми даде точно 60Hz на 2к резолюция. Смених на Displayport и веднага даде опции от 60 до 240hz.

Най-вероятно кабела не е можел да изкара повече. В спецификациите не намерих дали трябва да си на DP или HDMI за да ползваш високата резолюция за твоя монитор, но в спецификациите на въпросния Huawei Mateview GT27 пише, че няма значение.

Цитат

USB-C x 1 (only for power supply)

HDMI x 1 (HDMI2.0)*

DP x 1 (DP1.2)

*Due to the theoretical bandwidth limitation of HDMI 2.0, the maximum resolution supported by HDMI 2.0 is 2560 x [email protected] Hz. The DP port is recommended.

А и става въпрос за много по-ниска резолюция, монитора е 2К.

преди 2 минути, Paradoxxx написа:

Доста се чудя проблема да не идва от вграденото видео, но смятам, че като е доста новичък процесора, както и лаптопа, че не е от това, но все пак ми идва като мисъл.

Нямаш особен избор, може би това са възможностите на лаптопа. От контролния панел на драйвера ли пробваш да  настроиш резолюцията? Докато не пробваш с кабел и преходник, сертифицирани поне за 2К@120 Hz или повече, няма как да разбереш на 100%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Raze написа:

Нямаш особен избор, може би това са възможностите на лаптопа. От контролния панел на драйвера ли пробваш да  настроиш резолюцията? Докато не пробваш с кабел и преходник, сертифицирани поне за 2К@120 Hz или повече, няма как да разбереш на 100%.

image.png.2e9d956ef2237656f1709529b8fdc61c.pngimage.png.c85a495d7514bce0858f61b6c99104ed.png

И по двата начина пробвам.  В крайна сметка ще пробвам да взема по-хубав кабел, както спомена ти. В най-лошият случай - просто ще се набутам с пари и ще си стоя на 60hz🥲

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Връщам се с малък ъпдейт.

Взех си това кабелче (което е г/д към 30лв) и го свързах директно към Type-C порта и всичко работи безпроблемно на 165Hz.  Също така пробвах да го свържа към type-C-то на докинг станцията и там не издаваше картина - явно докинг станцията все пак е ограничавала. Благодаря на всеки, който се отзова да ми помогне с решението на този казус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...