Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

UNNAMED

Всичко относно животните (домашните любимци)

Препоръчан отговор

Воробянинов,кучето ми е немска овчарка не е чистокръвна но почти

имам вапрос кам теб на година и 1 месец е и тежи 35-36 килограма

въпроса е колко трябва да тежи.казват че теглото е нормално.давам му храна до като спре да яде даже се е случвало да повърне от преяждане ,но ребрата му се броят.хората ще кажат че не го храня.

и ми кажи как да сложа снимката му в темата.

няма да казвам че не знам как става защото съм нов защото ставам банален

благодаря предварително и пишете в темата . Публикувано изображение

Не се притеснявай. Публикувано изображение Аз имам 10 месечен (женски) Стафордшир териер дето тежи около 40 кила, че и нагоре. Много и са за възрастта, но корема и е все хлътнал- все едно е кльощава, докато се наяде обаче - след това е като плондер за около час и после пак.... Нищо и няма направо си е като малко прасенце.

За немска овчарка е нормално тегло и хлътналия корем също. Най-показателна е козината - ако е лъскава значи всичко е О.К. Ако обаче ти се струва прекалено слабо кучето пробвай да го храниш под строг режим. Сутрин и вечер в точно определен час без пропуски и промени в часа - за две седмици ще качи задължително. Ако го храниш правилно и сега вземай му ТОП-10 във всички ветеринарни аптеки го има- ще му набави всички необходими витамини и минерали.

ПС: ако съм бил прекалено подробен извинявам се!!! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се стърпях да се похваля с моя звяр.Моля,не пипайте снимката! Хапе! Като питбул е!

Ама това,че животните вземали нрава на стопаните си,не е вярно! :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Като се замисля, може някой ден да съберем твоя звяр и моята зверица и така да се получат няколко черни зверченца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпроса е колко трябва да тежи.казват че теглото е нормално.давам му храна до като спре да яде даже се е случвало да повърне от преяждане ,но ребрата му се броят.хората ще кажат че не го храня.

Всички кучета ядат до преяждане.Давай му превантивно срещу глисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,зависи.Давам ти линк към сайт посветен на тая прекрасна порода кучета където да разбереш сам.ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглото може да се приеме за нормално.Кучето никога не трябва да преяжда,трябва да има режим на хранене.Нормално два пъти на ден,сутрин и вечер.

Profruit е прав.На всеки три-четери месеца-обезпаразитяване.Медикаменти има достатъчно добри против смесени инвазии.В Асеновград вет. доктори колкото искаш,включително мои приятели,но без имена.

За снимките:аз ползвам този сайт.Влизаш и ще ти стане ясно как се прави.После даваш линк във форума. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви Публикувано изображение

кучето има ревим на хранене просто не си изявда всичко

като малко беше толкова лаком а сега не ще

давам му редовно хапчета за обезпаразитяване

и външно

давам му SA-37

казват че са добри

благодаря пак и чао

А и Dragozow защо да съм "тя"

Редактирано от Song (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малкото g на ника ти ми прилича на q,което пък според latinicata се чете като "я".Демек става Соня откъдето идва моето заблуждение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами Draqozow разбирам че си го помислил за "Я" ама сега като знаеш би ли направил малка редакция и да махнеш последното "А" Публикувано изображение:ph34r:Публикувано изображение

и мерси за линковетеПубликувано изображение

Редактирано от Song (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Воробянинов: искам да те питам нещо. Значи имам куче което от малко не му е правена никаква ваксинация. След няколко дена ще стане на годинка. Може ли да му сложа някакви годишни ваксини? Или трябвало от начало да се слагат. Аз му давам само хапчета за обезопаразитяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Воробянинов: искам да те питам нещо.

Значи имам куче което от малко не му е правена никаква ваксинация. След няколко дена ще стане на годинка. Може ли да му сложа някакви годишни ваксини? Или трябвало от начало да се слагат.

Аз му давам само хапчета за обезопаразитяване.

Задължителните за кучето и стопанина в първата година са три.

Могат да станат на две,но повярвай ми,ако искаш да имаш куче,на което държиш, и на което можеш да гарантираш здравен статус,който е достатъчен,най-малко за хората,които са при теб,не пиши във форуми,а иди с него при вет. лекар.

Аз имам куче за ,което мога да убия и съм вет. лекар по професия,но си имам вет.лекар и го посещавам въпреки всичко!!!

Странно.Аз работя само с едър добитък.И това е странно за много мои колеги!!!

Въпреки!?!

Воробянинов: искам да те питам нещо.

Значи имам куче което от малко не му е правена никаква ваксинация. След няколко дена ще стане на годинка. Може ли да му сложа някакви годишни ваксини? Или трябвало от начало да се слагат.

Аз му давам само хапчета за обезопаразитяване.

Можеш,,втора и трета след обезпаразитяване.Нещата са малко по-сложни от едно куче. Редактирано от Воробянинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да си взема ангорско коте на 5 месеца някаде е.Искам да питам хората които имат подобно коте вършат ли си "работата" в пясъчник.Колко струва горе долу пясъчника и т.н.

Публикувано изображение Ето снимка на сладура.

Снимка

Извинявам се за другата тема без да искам цъкнах бутона два пъти. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Немска овчарка учи йога

Публикувано изображение

Тригодишна немска овчарка започнала да взима уроци по йога в Индия. Хритик полага ежедневни занимания в източното изкуство под зоркия поглед на своя треньор.

Стопанинът на умния пес, Нанда Дулал споделил, че Хритик бил много слаб по рождение. За него са се полагали специални грижи, но той е заякнал най-вече след уроците си по йога.

"Започна да ме имитира преди две години. Сега, когато се занимавам с йога, винаги застава домен. Той повтаря не само моите движения и изпълнява позите в йогата, които се наричат асани, но дори спазва точният начин на дишане.", разкрива още подробности притежателят на кучето-йога.

"Когато се усетих, че иска да се занимава с йога, започнах да му обръщам специално внимание и д го тренирам. Сега двамата правим упражнения всяка сутрин.", споделил още стопанинът на кучето-чудо.

Песът е попил от своя господар не само влечението към йогата, но дори и начина му на хранене. Овчарката е вегетарианец и умира да похапва зряла папая и краставици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като ми изтриха темата .. искам да питам колко горе долу струва един пясъчник за коте.И трудно ли е да се научи котето да си върши "работата" в пясъчника .. ?Някакви хитрини в научаването ако знаете .. това ще ми е второто коте което имам в нас,но с тази разлика че този път е домашно котето свикнало е с дома .. поне този в който е в момента .. трудно ли ще му е промяната на околната среда и такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я моята принцеса:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Страхотна котка и аз имах подобна , но се наложи да я пусна на свобода по ред причини. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно това с отстраняването на яйчницине на котката. Аз имам една сладуранка /Еси се казва идва от Assy - защото като малка си вреше дупето /на англ. ass/ в лицата ни/ от 7 години, доста хапчета против разгонване е изпила, но в един момент разбрах, че това с постоянното подтискане на естествените процеси не е полезно за здравето й и е много голяма вероятността да се развият някакви болести на половите пътища /казаха ми, че ако е раждала поне вендъж е по-добре, но пак е опасно с тези хапчета при всяко разгонване/. Така разбрах за отстраняването на яйчниците или връзване на тръбите не знам каква точно е целта на тези процедури, моля да ми обясните какъв точно е ефектът им и какви са дефектите? Има ли начин да избегна това отвратително мяукане без да й нарушавам процесите /Еска въобще не излиза навън?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеи, Публикувано изображение значи според мен трябва да я кастрираш.няма смисъл да я тровиш с хапчета.ако няма да развъждаш котки не му мисли много.кастрираните животни живеят по дълго а и се предпазват от доста болести.при твоята котка е по до бре да се махнат и яичниците не само матката.

Ако ти предложат само да се прекъснат фалопиевите тръби не се съгласяваи защото разгонването продължава и нервите са си същите.

Една седмица след операцията за кастриране и животното е НАПЪЛНО възстановено.

надям се да съм ти помогнал Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ти. :whist: Чувала съм, че кастрираните животни са по-отпуснати, апатични и въобще отразява се на нрава им, на живостта на котката. Но ако ме убедиш, че не е толкова зле може и да постъпя така гадничко Публикувано изображение , защото пък иначе тя се мъчи по 10-ина дни и повече и мъчи и всички около нея. А хапчета съм решена да не й давам толкова често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ти. :hush: Чувала съм, че кастрираните животни са по-отпуснати, апатични и въобще отразява се на нрава им, на живостта на котката. Но ако ме убедиш, че не е толкова зле може и да постъпя така гадничко Публикувано изображение , защото пък иначе тя се мъчи по 10-ина дни и повече и мъчи и всички около нея. А хапчета съм решена да не й давам толкова често.

Ами не знам дали стават апатични за това трябва да питаш Воробянинов ,но сигурно не е вярно щом се предпазват от болести а и живеят значително по-дълго.Все пак питаи някои ветеринар.

Но според мен това няма да е гадничка постъпка доста по гадно постъпваш като й даваш тези хапчета все пак не са чак толкова безвредни.

Единствения минус които знам е ,че котката може да напълнее ,но това съвсем не е задължително.

Операцията трае към 25-30 минути и е не по скъпа от 60 лева.

Мисля че те убедих чао Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да питам запознатите дали има развъдници на породисти кучета във Варна? Какви породи знаете на какви цени са? Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа. Може да си мислите,че вълците са моите любимци,но не...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Не е ли пич?

Поднасям ви две новини. Едната е българска,типично...А другата идва от Oстрова:

Британският вестни 'SUN' съобщава, че делфини които преди седмица спасили баща и три 15 годишни деца от акула във водите около Нова Зенландия, са се одавили в нелегални рибарски мрежи.

Делфинити заобиколили 4-та туристи в продължение на 40 минути когато се появила акула в крайбрежните води на Уангарей, Нова Зенландия. Паникьосаните туристи се опитали да плуват към брега, но делфините ги спряли и ги крепяли заедно на повърхността докато акулата се оттеглила. Скептици смятат че не е имало акула във водата, но туристите са уверени, че гръбната перка във водата не е била просто още един делфин.

Само десет дена след това, два делфина са били намерени удавени и с отрязани плавници. Експерти не са сигурни дали делфините са същите които по рано спасяват туристи от акула, но са убедени че са от същото стадо което живее в околността.

Глобата за ловене на делфини е 10 000 USD но въпреки това в последните няколко години има няколко случая на умишлен лов на делфини, или за плавниците им които са деликатес. или като стръв. През 2001 година във водите около Австралия бяха намерени косатки с нарязани делфини в стомасите им.

Eй я българската:

Над 70 са вече мъртвите делфини открити по северното Черноморие. Според екоинспекторите бракониерските мрежи за калкан унищожават морските бозайници.

Проверяващите се натъкнали на поредния делфин при операция за пресичане на нелегален улов в наши води, предаде bTV.

Само за седмица от агенцията са конфискували 12 километра бракониерски мрежи.

След нощна акция от Обзор до Бяла инспекторите от агенцията по рибарство и аквакултури в Бургас са конфискували огромно количество бракониерски мрежи, заложени за калкан, но освен деликатесната риба в тях се хванал и делфин.

Джемил Кадиш, директор на Риболовен надзор в Бургас, заяви по случая, че "има прибрани близо 12 километра мрежи, в мрежите на бракониерите е изваден и делфин който тежеше около 50 кг".

За първи път от агенцията по рибарство в Бургас отчитат такова огромно количество бракониерски мрежи.

"Незаконните уреди, с които се прибягва към нарушение по време на забраната, ще бъдат изгорени", каза още Джемил Кадиш.

Уловът на калканът е забранен до 10 юни, а попчетата до 23 май, тъй като са в размножителен период.

Разликите оставям на вас,аз ще постна малко инфо за любимците ми:

1. Съществуват 32 вида-представители на тези морски бозайници

2. Дресираните делфини долавят присъствието на подводни мини. С помоща на звуковия си локатор, те използват звук за да 'виждат' в стерео под водата

3. Делфините общуват помежду си с помоща на звуци наподобяващи подсвиркване - всеки звук изразява различно настроение

4. Пола на делфините се определя лесно по формата на плавниците им

5. Ухажването при двойките представлява сбор от нежни милувки и докосвания, и предхожда половото сношение

6. Бременни делфини се асистират от две женски 'акушерки'

7. Делфините могат да плуват с 40 км/ч

8. Докато спят, само едната половона от мозъка на делфините е в безсъзнание. Докато спят, едното им око е отворено и те плават на повърхността

9. Средната възраст на делфините е 25 години.

10. Делфините имат вкус, но не и обоняние

Kриси Найденова.

Счита се, че делфините са едни от най-интелигентните същества на Земята. Трудностите в тяхното изследване произтичат най-вече от сложната и скъпа техника, която се използва.

Много често този вид бозайници подскачат над повърхността на водата, често изпълняват акробатични номера. Това им държание се счита за „играене”.

Делфините са способни да се гмуркат до 260 м за 15 минути. Иначе рядко се задържат под вода за повече от 10 минути. Случва се делфините да съпътстват лодки, като се движат върху вълните, правени от самите лодки.

Делфините са известни с това, че приближават хората и игриво взаимодействат във водата. В древна Гърция делфините били приемани с гостоприемство, а следата им, оставена от плуването около кораб, се считала за добра поличба от мореплавателите.

Делфините плуват на стада. Не е задължително делфин да принадлежи към определено стадо - всеки е свободен да го сменя.

Делфините са хищници. Хранят се главно с малки риби, сепии. Някои поглъщат ракообразни. Косатките се хранят и с други морски бозайници, дори едри китове. Няма данни за канибализъм сред делфините. Плячка на обикновения делфин представляват главно малки пасажни риби. Повечето делфини имат остро зрение еднакво в и извън водата, и техният слух е превъзхождащ човешкият. Въпреки че имат малки ушни отвори на всяка страна на главата, се предполага, че подводното чуване, ако не изцяло, то предимно, се осъществява с долната челюст, която препраща вибрациите към средното ухо посредством изпълнена с мас кухина в костта на долната челюст. Чуването се използва също и за ехолокация, която явно е присъща на всички делфини. Тактилното възприятие при делфините е също добре развито. Делфините нямат обонятелен нерв и нямат усет за мирис, но въпреки това, имат вкус и показват предпочитания за определен вид храна.

wikipedia

Oще факти:

Американският флот е използвал делфини за маркировка на смъртоносни мини за детонация. При такива мисии делфините са откривали цели с размера на топка за софтбол в обхват около 200 м.

Делфините раждат само по едно малко всеки път. При раждането си бутилконосият делфин е с дължина между 0,9 и 1,3 м и нараства приблизително до 4 м.

Изключително социални, делфините живеят на групи, наречени стада, които общуват рядко помежду си.

Делфините могат да изпразнят и напълнят отново белите си дробове за по-малко от 0,2 секунди. При дишането въздухът излиза през носовия отвор със скорост над 160 км/ч.

Делфините трябва да бъдат в съзнание, за да дишат. Така че те изключват само едната половина от мозъка си в определено време, за да изпаднат в кратка дрямка, носейки се точно под повърхността на водата, бавно повдигайки се, за да поемат въздух.

През 2001 г. делфините се присъединиха към категорията на шимпанзетата, орангутаните и хората като единствените същества, преминали теста с огледалото, който е приет като база за себеосъзнаване. Когато учените маркирали телата на двойка делфини на места, които те не могат да видят директно, водните млекопитаещи заставали срещу огледало и се извивали, за да покажат маркировката.

Понеже телата на тези бозайници трябва да са аеродинамични, за да могат да се движат бързо във водата, мъжките репродуктивни органи са разположени вътре в тялото. Телесната топлина обаче може да увреди спермата. Така че топлокръвните делфини са развили сложна сложна топлообменна система от преплетени вени и артерии. Вените, които пренасят охладената кръв от опашката, понижават температурата на преплетените артерии, които отвеждат по-топлата кръв към тестисите.

В допълнение към зрението си делфините могат да локализират обектите и посредством ехо. Те излъчват и обработват до 700 щракащи звука в секунда, за да уловят размера и местоположението на обекти, намиращи се на стотици метри. Тази възможност е безценна под водата, където видимостта е ограничена.

Използвайки ехолокация, един делфин може да различи обектите, при разлика в размера на обема или повърхността минимум до 10%, дори и в шумна среда. Виж как става това (сн.) в обяснение на ехолокацията „стъпка по стъпка”.

Как действа ехолокацията?

1. Делфинът произвежда щракания в носовата торбичка

2. Заоблен орган, наречен мелън, фокусира звуковия сигнал.

3. Звукът се удря в обекта и се връща обратно към делфина.

4. Плоска кост в челюстта на делфина получава отразения сигнал; мастната тъкан зад нея препраща звука към средното ухо и оттам – към мозъка.

5. Изпращайки и получавайки непрекъснато щракания, делфинът реагира на времето на закъснение и силата на сигнала, за да прецени разстоянието и да се насочи към обекта.

Itguides

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация