Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

UNNAMED

Всичко относно животните (домашните любимци)

Препоръчан отговор

Аз бих помогнал със съвети за кучета.

Кучета ли гледаш?Какви?

И така:предпочитам във форума да съм "Воробянинов".

Питбул не е порода,а гадна кръстоска.Нормално за тази кръстоска за 1г. са приблизително 15кг..

За да има нормално дълги нокти е нужно да се разхожда,тогава се изтриват.Козметичните процедури се извършват от вет. лекар,по осмотрение и на място във вет. клиника.

Воробянинов,ти нормален ли си?Какъв доктор си,по философия?И Менгеле е бил доктор.Кръстоска си може би ти,а булдога(женски)на година има препоръчително тегло около 22кг.+бебешките тлъстини.Ако не знаеш,чети,не че с четене ще си помогнеш,с 22 години гледане на питбулдоци съм се нагледал на олигофрени-ти обаче изби рибата!Пич,режеш ноктите,като гледаш къде започва плътната,непрозрачна част-режеш на 0,5 см от нея и пилиш с пиличка за нокти,да не закачат.Ако кучето е светло(ноктите са светли) е по-лесно,ако не -внимавай.

Имам въпрос към доктор Атанасов.

Приятелят на сестра ми има женска пит"булка" Публикувано изображение на около година. То в същност въпросите са два. Колко трябва да тежи женски питбул на нейната възраст? Кучето доста яде , не изглежда много дебело, но не изглежда и както питбулите, който виждам по телевицията - мускулести.

Ноктите и са доста дълги, трябва ли да се режат ? От ветеринар или може и той(собственикът) да ги реже ?

Кучето е обездвижено,трябва му яко и премерено натоварване.Ако се движи достатъчно,ноктите му ще се изтриват равномерно(не и ако тича по трева)Мускулите се правят с тренировки,които явно не стигат във вашият случай.Внимавайте,питбулдога прави зловещи алергии при обездвижаване.За килограмите-няма стандарт.Ако кучето е истински питбул,предполагаемото му тегло е около 20-22кг.Разбира се,това е гадаене. Редактирано от питон357 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички .....

Имам един много голям проблем с моя питбул. От доста време кучето се чеше до такава степен че по стомаха, задните крака и предните (от вътрешната страна) се е разранила. Не и се играе ляга и постоянно гледа тъжно. От време на време с другото куче което имам (пекинес) си играят но не е както преди. Имам чувството че като я бутна цялата гори ? : ;);)Публикувано изображениеПубликувано изображение Водих я на ветеринар преди няколко месеца биха и няколко инжекции през определен период от време пооправи се малко и пак стана така. За каква ли болест не я лекуваха но .. резултатът е същия. Сега я мажа със СПОРИЛ което е за ТРИХОФИТИЯ при говедата когато я мажа с него редовно се оправя за известно време но не напълно. Сега в момента е много зле Публикувано изображение Дайте някакви съвети. На мен лично ми предложиха да отида в Стара Загора да я видят там защото тук във Велико Търново никой не можа да и помогне а и пръснах една камара пари за лекарства.

Пробвай след като я намажеш,да смениш постелките,обеззарази всичко.Ако пие вода и се храни от пластмасови съдове,смени ги с такива от алпака.Понякога предизвикват алергии.Мисля,че става въпрос за вторична реакция. Питбулдога,когато е обездвижен,често страда от алергии,в тази връзка как точно го разхождаш? Редактирано от питон357 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един проблем с моя котарак, та реших да потърся съвет...

Котката ми има едни кожни израстъци, които явно ще се наложи да бъдат оперирани, което в случая не е най-големия проблем, за съжаление Публикувано изображение

По-големия проблем е, че по никакъв начин не мога да я изведа от вкъщи, за да бъде прегледана... Поне не и в съзнание

Моля ви, дайте ми някакви съвети как да постъпя и много се интересувам дали някой е чувал за някакви успокоителни за котки, с които евентуално бих могла да го изведа от вкъщи

Очаквам някакви съвети, защото наистина съм в безизходица :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя приятел ми донесе преди няколко месеца едно коте от улицата.Намерил го човека станало му жал и сега си имаме госпожица в къщи.Проблема е че вече е на около 8 месеца и май се е разгонила, но не съм сигурна.Как да позная дали се е разгонила, не ми се иска да ходим до ветиринаря, че имаме проблеми с излизането, един панически страх едни нокти и хапане, ужас е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя приятел ми донесе преди няколко месеца едно коте от улицата.Намерил го човека станало му жал и сега си имаме госпожица в къщи.Проблема е че вече е на около 8 месеца и май се е разгонила, но не съм сигурна.Как да позная дали се е разгонила, не ми се иска да ходим до ветиринаря, че имаме проблеми с излизането, един панически страх едни нокти и хапане, ужас е.

Мяука ли?

Ако беше таистина разгонена нямаше да се чудиш, тогава са просто нетърпими. Могат да надават вой без спиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че ми се наложи миналата седмица да си оставя кучето на хотел и бях наистина адски приятно изненадан от това откритие:

http://www.doglandhotel.com

Страхотно място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един проблем с моя котарак, та реших да потърся съвет...

Котката ми има едни кожни израстъци, които явно ще се наложи да бъдат оперирани, което в случая не е най-големия проблем, за съжаление Публикувано изображение

По-големия проблем е, че по никакъв начин не мога да я изведа от вкъщи, за да бъде прегледана... Поне не и в съзнание

Моля ви, дайте ми някакви съвети как да постъпя и много се интересувам дали някой е чувал за някакви успокоителни за котки, с които евентуално бих могла да го изведа от вкъщи

Очаквам някакви съвети, защото наистина съм в безизходица :)

Можеш да го занесеш в преносима клетка,не са скъпи,виждала съм от 15 лева

Но пак си е стрес за душичката

Другият вариант е да извикаш ветеринаря у вас,има такива,които правят посещения по домовете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как влияе валериана на котките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как влияе валериана на котките?

Ако приемат валериан изперкват доколкото знам, все едно са пияни. А ако подушат някъде хукват в тази посока, доста гаден номер можеш да спретнеш така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък тия в нашата околия не ги лови! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички :) Бих искала и аз да попитам нещо- имам котка, която от известно време излиза на разходки пред блока и после пак се прибира, но явно и тя самата си е завъдила "домашни любимци"-бълхи .Чудя се какъв препарат да използвам, за да предпазя котката, а и къщата си и дали трябва да са два различни или има един, които може да се използва и за двете неща? Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

фронтлайн капки

Редактирано от DeadSmurf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам малък проблем. Значи кучето ми е Каракачанка, над 40 килца и с нокти като на орле. Откакто го прибрах в апартамента няма толкова много движение и ноктите му станаха огромни. Отидох при ветеринаря му, но той ми каза 80 кинта да му изреже ноктите, аз за ноктопластика не давам толкова та за маникюра на кучето ли? Та искам да му ги изрежа сама, ама ме е страх да не му направя нещо. А трябва да се изрежат защото са толкова дълги, че като ходи, ги гледам как се кривят на една страна, страх ме е да не му стане нещо. Та ако някой може да ми каже как да ги отрежа, защото ми се виждат ужасно твърди, а специална нокторезачка нямам. А и нали има до средата на нокътя месеста част и като ноктите му половината са черни как да разбера къде точно да режа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички :) Бих искала и аз да попитам нещо- имам котка, която от известно време излиза на разходки пред блока и после пак се прибира, но явно и тя самата си е завъдила "домашни любимци"-бълхи .Чудя се какъв препарат да използвам, за да предпазя котката, а и къщата си и дали трябва да са два различни или има един, които може да се използва и за двете неща? Благодаря предварително ;)

Най-добре помага антипаразитен нашийник.Аз преди години имах котка с "домашни любимци" и никакви други неща не помогнаха-след напръскването със спрей,бълхите падаха от котката,но после се съвземаха и..пак се връщаха обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дайте съвет как се гледа сибирско хъски четох че е трyдно да се гледа не гледам куче за пръв път но да питам на 51 дена добре ли е като я храня по 3 пъти ? ето я моята красавица Маги http://www.album.bg/sticker/images/23188277/

Редактирано от stick3r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маги наистина е красавица!Да ти е жива и здрава!:wors: Хъскито се гледа като всяко друго куче от едра порода - необходими са му витамини,калций и много движение.Храни я засега 3 пъти,но гледай да не я прехранваш - затлъстяването е вредно за всички кучета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро в един български вестник(не си спомням името му, но беше от рода на "Лечител"...) четох, че: Йоркширският териер е нетрадиционно,но изпитано лекарство при алергия и е вид алергична ваксина. Отглеждането на това ц малко кученце от хора, страдащи от сенна хрема, значително им помага в борбата с неприятната алергия. Условието е: домашният любимец да се вземе, още докато е бебе. След около 3-4 месец симптомите на алергична реакция(от гореизброените) у стопаните на териера обикновено отшумяват. Изследванията са показали, че ефикасността на тази терапия е около 90% .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте идеи как да опазя саксиите си за да не продължава да рови в пръста им котето! Сложихме рапани и камъни, но то пак ги събаря, играе с тях и продължава да рови в саксиите! Иначе си ходи по нужда в котешката тоалетна! Помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=153911&st=0 Тук е разискван проблема. Ти пък сега за едни саксии ли си, остави котето да си поиграе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пък сега за едни саксии ли си, остави котето да си поиграе

Да бе...Таз фурма дето я чакам от 10 години не мога да похабя...Ще пробвам варианта със шишчетата, щото камъните котката ги събаря и си играе с тях!:)

Мерси, Динди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам старонемска овчарка на ранчото.Намерихме и страхотен мъжкар и на 18.06 .се родиха бебоците им.

Проблема е,че са пълни с бълхи.Дайте съвет за тази възраст какво да правя...

Ето мама ДжесиПубликувано изображение

ето и току-що родените бебоциПубликувано изображение

Редактирано от Niкiта (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди при ветеринар и поискай концентрат срещу бълхи. Разтваря се в шише от 2л. и се пръскат животните и цялата къща(безвредно е).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди при ветеринар и поискай концентрат срещу бълхи. Разтваря се в шише от 2л. и се пръскат животните и цялата къща(безвредно е).

:rolleyes:Благодаря за съвета,но проблема е решен отдавна-за бебоците пудра ТАПИЛАН,а мама си имаше защита от Frontline.

Благодаря все пак :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че темата е подходяща за въпроса:

Ако не е проблем искам да използвам темата: Имаме съседи които са извън страната вече няколко месеца и са си зае*али кучето в апартамента. Всеки следващ ден се дере все повече и повече още малко ще умре ама тия не ги е** грам..турци ли са гърци ли са не знам... не са българи...

Викахме "зоо полиция" (рофл) и нормална полиция и кво ли не и всички твърдят, че тряя да се влезне ама не може да се влезне без съдебно разпореждане и вече понеже ставало прекалено сложно- на никой не му се занимава. :kaioken:

К'во да направя? Т'ва животно ми е жал за него направо, да не говорим, че сме в панел и половината блок не може да спи денонощно! Т'ва животно ще умре скоро.... 10000%... АЗ НЕ ЗНАМ КАК ОЩЕ Е ЖИВО! Кучето е 4 етажа от нас и все едно е в стаята...а тия дето са съседни апартаменти не искам да знам кво им е... И ВЪПРЕКИ ТОВА НИКОЙ НИЩО НЕ ПРАВИ!!!!

А в шибания апартамент ЗАКОННО не може да се влезне !

Въпросът е зададен от друг човек в един друг форум, става дума за София.

Някой има ли идея какво може да се направи?

Редактирано от Lesath (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...