Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква е разлика между PS5 Digital и PS5 Disc edition

ostavime

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да взема на детето PS5. Гледам, че основно има две версии на играта. PS5 Digital и PS5 Disc edition. Някой има ли такава игра, да сподели коя е по-добрата, за да знам какво да взема? 

Гледам ги и двете по около 1000 лв. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика, е че едната (от името) има физическо дисково устройство: 4K Blu-ray.

PS5 vs PS5 Digital Edition: which PlayStation 5 console should you choose?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ostavime написа:

Здравейте, искам да взема на детето PS5. Гледам, че основно има две версии на играта. PS5 Digital и PS5 Disc edition. Някой има ли такава игра, да сподели коя е по-добрата, за да знам какво да взема? 

Гледам ги и двете по около 1000 лв. 

Разлики няма.

Моята е с диск. Единственото "неудобно" - като сменяш игра, сменяш диска.

При дигитал - не можеш да препродадеш игри...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 1000 лв ме съмнява да намериш някъде, по-скоро я намирам към 1300 и нагоре. Преди имаше за 1000 лв, но към тази цена трябва да дадеш още 500 лв. за игри, иначе не можеш да купиш конзолата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Teemo написа:

Разлики няма.

Моята е с диск. Единственото "неудобно" - като сменяш игра, сменяш диска.

При дигитал - не можеш да препродадеш игри...

A при диджитъл игрите не са на диск ли? Свалят ли се? Искам да кажа, нямаш ги физически ли? За това не може да се продадат ли? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ostavime написа:

A при диджитъл игрите не са на диск ли? Свалят ли се? Искам да кажа, нямаш ги физически ли? За това не може да се продадат ли? 

Не, нямаш ги. Теглиш от стора. Нещо като лиценз, за ползване.

Пак става, но трябва, да продаваш акаунта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ostavime написа:

Ако ше е за дете по-добре му взимай дисковата, щото то ше играе сингъл игри и ше иска нови игри ден през ден. 

Дигиталката си е по скоро за мултиплеър, тука не се набляга на многото игри.

преди 1 час, Raze написа:

За 1000 лв ме съмнява да намериш някъде, по-скоро я намирам към 1300 и нагоре. Преди имаше за 1000 лв, но към тази цена трябва да дадеш още 500 лв. за игри, иначе не можеш да купиш конзолата. 

По амазоните ибей и.тн ги има по около 1000лв 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, ostavime написа:

Да не са на диск, теглят се от магазина на Playstation както например се теглят игри от Steam, Blizzard и т.н., физически носител(Диск) няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Ще си намери много лесно . Просто в Западна Европа действителността е различна . Преди време бе споменал , че живее в ниската земя.  Там от край време се продават за 499 евро . Дори периодично се намират и на по-ниски цени с някои промоции .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е за съжаление, хората в Европа си ги продават от както е излязла. Докато в Булгаристан по официален канал не е внесена нито една конзола, а внасяйки я по сив канал, разходите за търговците са по-големи и гледат да си избият парите пробутвайки ти игри които дори и да не ги харесваш трябва да ги купиш ако искаш да вземеш конзолата.  В момента май "най-евтино" е това https://www.ozone.bg/product/playstation-5-dualsense-grey-camo-charging-station/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще играе мултиплеър с деца от класа. Предполагам няма проблем за мултиплеъра дали играта е на диск или е свалена? Така де, закупена и свалена. Ще се поинтересувам, дали може да се менкат тия игри между децата, когато са дискове и когато са свалени и т.н. 

Ако е така (и може да се се сменяват и двата варианта), със сигурност ще взема диджитъл версията, защото това с физическите дискове ми се струва отживелица. А и може да се повредят. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дигиталната версия у нас не мисля, че може да се намери някъде, а и на дисковата версия пак можеш да си играеш онлайн игри. Главната разлика е, че дигиталната няма дисково устройство, нищо друго. Ако играеш игри от диск, пак можеш да ги играеш онлайн, разликата е, че за да играеш играта, диска трябва да е в устройството.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Raze написа:

Дигиталната версия у нас не мисля, че може да се намери някъде, а и на дисковата версия пак можеш да си играеш онлайн игри. Главната разлика е, че дигиталната няма дисково устройство, нищо друго. Ако играеш игри от диск, пак можеш да ги играеш онлайн, разликата е, че за да играеш играта, диска трябва да е в устройството.

Ето, нали за това говорим. В olx има много такива. 

https://www.olx.bg/d/ad/playstation-5-digital-CID632-ID95DGE.html 

https://www.olx.bg/d/ad/playstation-5-digital-edition-CID632-ID94J9Y.html 

А това е версията с диск. 

https://www.olx.bg/d/ad/playstation-5-ps5-disc-5-igri-i-dva-dzhoystika-CID632-ID96ktg.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от олх не бих рискувал, освен ако не отидеш на място да тестваш и да се увериш, че всичко е наред с конзолата и гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Raze написа:

Аз от олх не бих рискувал, освен ако не отидеш на място да тестваш и да се увериш, че всичко е наред с конзолата и гаранцията.

Да, всъщност не знам от къде ще я купя. Наистина може да стане фал. Тук просто исках да уточня разликите и евентуално предимства и недостатъци на двата вида конзоли. 

Така като гледам, ще взема диджитъл, заради липсата на дискове, физически, защото за мен това си е предимство. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ostavime
Този post получи награда от ostavime!

"Благодаря"

Raze получи за награда значка 'Помогнал' и 1 точки.

Единственото предимство ще е, ако я намериш на по-ниска цена. Недостатъка е, че не можеш да гледаш BD филми и ако сина ти има приятели с физически игри, дори от PS4, няма да може да ги взема и играе. Също така има втора употреба игри, които са на много по-ниски цени, а ако имаш и ти игра, която вече не играеш, ще можеш да я продадеш или замениш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Единственото предимство ще е, ако я намериш на по-ниска цена. Недостатъка е, че не можеш да гледаш BD филми и ако сина ти има приятели с физически игри, дори от PS4, няма да може да ги взема и играе. Също така има втора употреба игри, които са на много по-ниски цени, а ако имаш и ти игра, която вече не играеш, ще можеш да я продадеш или замениш.

Еее, само ме объркваш. 😀 

Значи е по-добре да се взема версията с дискове. Дори не знаех, че ПС4 са съвместими с ПС5. А и това с размяната и купуване на игри втора употреба също е от значение. Сега ме караш да променям мнението си. хахаха 

Ше гувам се. Благодаря. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, не виждам смисъл да се взема осакатена конзола, освен ако бюджета не е много ограничен и разликата в цените е голяма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...