Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Президентски избори 2006

Препоръчан отговор

Е, хубаво, СДС са виновни. Мисълта ми беше, че го изтъкна в защита на Първанов, а то няма как да помогне.

Както и да е, PcMan е прав, че темата се завъртя доста в кръг.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 494
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Я да видим какво открих аз за Първанката .

Президентът връчи орден “Стара планина” на посланик Куркулас

Посланик Куркулас е удостоен с най-високото държавно отличие за изключително големите му заслуги за развитието на отношенията между България и Европейския съюз, за утвърждаване авторитета на страната ни като надежден партньор и бъдещ член на ЕС, както и по повод окончателното му отпътуване от страната.

Ахмет Доган - Връчването на ордена на Доган бе мотивирано от държавния глава "за заслуги към етническия мир и демокрацията в България".

Президентът Георги Първанов връчи орден "Мадарски конник" - Първа степен на генералия директор на ИТАР-ТАСС Виталий Игнатенко и на генералния директор на австрийската информационна агенция АПА д-р Волфганг Вислоцил.

Виталий Игнатенко е удостоен с ордена заради особено големите му заслуги за развитие на българо-руските отношения и за разпространяването на българската култура в Русия и страните от ОНД. Д-р Вислоцил получава ордена за особено големите му заслуги за развитие на българо-австрийските отношения и за утвърждаване на положителния образ на България сред австрийската общественост

С орден "Стара планина" - първа степен, бяха наградени Христо Христов, Юри Буков, Бинка Желязкова, Анжел Вагенщайн, Леон Даниел и Гиньо Ганев. Въло Радев и Иван Маринов бяха отличени посмъртно с най-високото държавно отличие. Борис Рубашкин получи "Мадарски конник" - първа степен. Ордените на Бинка Желязкова и на двамата посмъртно отличени приеха техни близки.

Първанов откри паметник на американски пилоти

segabg.com

Какво свързва милиардера Джордж Сорос, полицая Ботьо Ботев, анализатора Збигнев Бжежински, шефа на Българския олимпийски комитет Иван Славков и певицата Лили Иванова? Какво може да е общото между личен секретар на малтийския президент, актрисата Татяна Лолова, бившия финансов министър Белчо Белчев, бореца Боян Радев, създателя на компютъра Джон Атанасов, убития писател Георги Марков, покойния космонавт Николай Рукавишников, юриста проф. Живко Сталев, ексначалникът на Генералния щаб Михо Михов? Има ли нещо, по което си приличат Ахмед Доган, Хавиер Солана, Романо Проди, Ейвис Боулън, Исак Паси или Бутрос-Бутрос Гали?

Толкова много ордени боже . Толкова много ордени

ВИДИН. Паметник на 7 американски бойци откри в град Кула президентът Георги Първанов. Правя това с голямо закъснение, защото пилотите са загинали на 6 май 1944г., а ние сега им отдаваме дължимото, каза Първанов. Загинаха, за да имаме единна просперираща Европа и да може България да бъде член на това голямо семейство, допълни той. След президента на български език към хората се обърна и военноморското аташе на САЩ у нас. "Радвам се много, че днес като преди сме съюзници", каза кап. Кристофър Макдоналд. Първанов сложи цветя и пред паметника на съветските воини в града, пред паметната плоча на българите, загинали за отбраната на Кула, както и пред монумента "Катюша".

Цялият град излезле да види президента.

85-годишният Йончо Йончев, който се беше изтупал със старата си военна униформа, успя да се докопа до него. "Ти кой си?", попита дядото. Аз съм президентът на България, представи му се с усмивка държавният глава.

Първолета Цветкова

Народен президент . Социален президент . Президент на масите . Президент на малцинствата . Президент на мнозинствата . НЕ ЧОВЕК А ПЪРВАНОВ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ти се връзва това, което си изтипосал.

Не виждам какво има във връчването на ордени. Както и да е. Явно си много далеч от понятието държавен протокол и дипломация. Нормално е да не си в час с протокол и други подобни, но поне не се опитвай да ги изкарваш компромати. Не са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, Black&White

Ами биографията на Първанов си я има публично и всеки може да си я прочете публично. Освен това е вече повече от 5 години публична личност.

Докато за Волен има неща, които ги няма в автобиографичната му книга и никъде не са написани на официални места. Особенно за времето преди 10 ноември.

Публично казваш..... били ни светнал, ти как този Първанов бе спуснат като парашутист в Кърджали въпреки,че хората бяха гласували за друга личност, би ли ни светнал ти за тази дойстойна постъпка на Първанов и къде го пише това в биографията му, защо не ни покажеш поне на едно място в нета където да е описнана тази постъпка на Първанов.

Покажи ми къде пише, защо Първанов и вице Президента Ангел Марин, ПОМИЛВАХА ЦВЕТЕЛИН КЪНЧЕВ, за какви заслуги го помилваха, ще бъдеш ли така добър да ни посочиш къде го пише това????

Можеш ли да ми посочиш къде пише за далаверите на БСП, ПЕТРОЛ СРЕЩУ ХРАНИ по времето когато ПЪРВАНОВ бе лидер на тази проклета партия, а после изпрати Български ренджъри срещу самият САДАМ??? Ще ни светнеш ли как този ПЪРВАНОВ си легна КОМУНИСТ И СЕ СЪБУДИ СОЦИАЛИСТ???

Кажи ми ти този СЕДЕФЧО - ( ПЪРВАНОВ ) за ПЕТГОДИШНИЯТ си мандат над колко закона е наложил ВЕТО.

Нима този Първанов наложи ВЕТО над закона за ДДС-то който прие това триглаво негово правителство и обслужва само определен кръг от хора??? Нима не се прокарха за тези 5 години толкова антисоциални закони, къде бе този СЕДЕФВЧО да наложи ВЕТО......

Можеш ли да ми посочиш в ЕВРОПА един Президент който да давал мандат на едно противоконституционно движение като ДПС????, можеш ли да кажеш в коя държава Президента дава мандат, и орден на човек който е съден ,че работи против интересите на тази ДЪРЖАВА и е бил осъден на 10 години затвор, можеш ли да ми кажеш в коя държава човек ката ДОГАН си позволява да каже на всеслушание тези думи: Ако мислите, че моите възможности са по-малки от тези на един банкер, значи нямате представа за възможностите на един политик. През последните 15 години сигурно половината бизнесмени са... или с моето съдействие, или с най-малко моя усмивка....................... и няма никакви последствия за него нито съд нито прокуратура се самосезира???

Можеш ли да ми посочиш държвава в Европа в кято да има по национален канал новини на ТУРСКИ език??

П.П Всички сме свидетели на манипулацията която се извършва и днес на тези Президентски избори.

Забележете какво съобщиха послушните медии над 80% от гражданите който живеят извън България са гласували за Първанов........тези ни имат наистина за изгорели бушони.Каква логика има в това да оставиш родният си край, притятели, майка, баща, да отидеш в чужда държва за да живееш един достоен живот, да избягаш от тази проклета политическа олигархия и в СЪЩОТО ВРЕМЕ да гласуваш за Първанов който е представителят на Комунизма от който ти си избягал..... На всички ние до болка познато кой назначава тези ПОСЛАНИЦИ и как тези проценти винаги са в положителна посока на тези който са на ВЛАСТ ако са СДС те са 80% за тях, ако са НДСВ също. Но това не е манепулация това е просто ЛЪГАРИЯ...

А какво да кажем за датата която СЕДЕФЧО ПЪРВАНОВ насрочи за Президентските избори, СЛУЧАЙНО ЛИ ТЯ СЪВПАДНА С ПРАЗНИКА НА ТУРЦИТЕ........ да Случайно.... но станаха много случайностите ГОЦЕ......

89d1c3fa5f.jpg

Редактирано от Tihichko (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тихичко,

Оставям приказките ти без коментар за да не се скараме. Не ми се занимава с джафкане за глупости.

Интересното е, че всички скочихте и едва ли не ме нарочихте за привърженик на Първанов.

Само, че ако ми прочетете внимателно постовете, а не заслепени от ярост, че някой си е позволил лоши думи срещу фюрерчето ви, то ще видите, че нито го подкрепям, нито агитирам за него.

Просто казвам факти за Сидеров защото тук определено се ръсеха неверни неща.

Каквото имах да казвам по темата, го казах. Явно тук ако някой не е съгласен с вашето мнение веднага бива заклеймяван като враг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете този сайт.

izbori2006.info.

И отдам ще разберете кои ще спечели на балотажа.Има списък с всички градове в България

Редактирано от ati15 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Погледнете този сайт.

izbori2006.info.

И отдам ще разберете кои ще спечели на балотажа.Има списък с всички градове в България

Този сайт н виждам защо го рекламираш при положение, че е толкова зле.

В анкетата ,там, кой ще победи на балотажа е гласувал само един човек, във форума няма жива душа - пълна мизерия. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говоря за анкетата.Говоря да погледнете Резултатите от изборите.

ЦИК обяви оконкончателните резултати от първият тур.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тихичко,

Оставям приказките ти без коментар за да не се скараме. Не ми се занимава с джафкане за глупости.

Интересното е, че всички скочихте и едва ли не ме нарочихте за привърженик на Първанов.

Само, че ако ми прочетете внимателно постовете, а не заслепени от ярост, че някой си е позволил лоши думи срещу фюрерчето ви, то ще видите, че нито го подкрепям, нито агитирам за него.

Каквото имах да казвам по темата, го казах. Явно тук ако някой не е съгласен с вашето мнение веднага бива заклеймяван като враг.

Според думите на други потребители може да се отсъди, че който гласува за Сидеров е национален предател, не с всичкия си и т.н. Това ако не е заклеймяване. Така че спести ни лекциите си. Ти така и само около Сидеров "кръжа" и трябваше някой друг да даде информация за другия кандидат.

Колкото до "фюрерчето" ни, то това твоето също не е голям обективизъм. Като искаш такъв, проявявай го и ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо не ти се връзва това, което си изтипосал.

Не виждам какво има във връчването на ордени. Както и да е. Явно си много далеч от понятието държавен протокол и дипломация. Нормално е да не си в час с протокол и други подобни, но поне не се опитвай да ги изкарваш компромати. Не са.

????? Кой е казал, че са компромати? Най-много ме заболя за паметника на американските летци! Кво майка си търсят тук :lol6: ? И какво по-дяволите правят в Ирак, Афганистан... Сигурно си гледат работата, ама мен не ме засяга това, а ме засяга, че се вдига паметник на хора, искащи да унищожат дядо ми, баба ми... лека им пръст! Майната им на всички окупатори, били те Германци, Руснаци, Американци, Турци... Всички са един дол дренки и не заслужават никакви уважения от моя страна, надявам се и на други люде, живеещи по тая земя, наречена от дедите ни БЪЛГАРИЯ !

Погледнете този сайт.

izbori2006.info.

Е то е ясно кой ще спечели на балотажа :help: Чисто математически Първанов, а иначе победителя е Сидеров, защото никой не е очаквал след такова оплюване, люспене, заплахи, политически анализи, заклеймяване и каква ли не помия върху Атака, балотажът да е такъв! Дори, Сидеров ще има предимство, ако не спечели! Той не може да действа в подобна обстановка, каквато е в момента в България. Дори неговата партия има да се чисти още доста. Президентския пост няма да е благоприятен за него, но второто място е мечтано от всички спортисти. То ти дава предимството да наблюдаваш тоя пред тебе без да си извърташ врата и да атакуваш в най-подходящия момент! Еххх, ако Шумахер беше Българин... браво Шуми, ти бе моя идол и в тоя ми пост :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тихичко,

Оставям приказките ти без коментар за да не се скараме. Чух, че палиш от четвърт оборот на тема политика, а не ми се занимава с джафкане за глупости.

Ами, човекът просто те закопа с факти,и да искаш-няма какво да кажеш.Жалко,че не мога да го поощря с +1.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами, човекът просто те закопа с факти,и да искаш-няма какво да кажеш.Жалко,че не мога да го поощря с +1.

Е, и аз исках да го поощря с +1, но си викам, това е политика и някой ще ме обвини в пристрастия. Ама сега ще го направя, щото виждам, че не съм сам :) Трябва да се говори с факти или в краен случай да обосновем мненията си достатъчно добре.

ПП Black&White, никой не е против теб, всеки защитава позицията си. Мислиш интересно ;)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уаууу, къде ли ги видя тези факти в поста му.

Това, че заех противоположната позиция на болшинството пишещи по тази тема не ме прави привърженик на един или друг кандидат. Все пак някой трябва да застане на противната позиция.

Иначе както сте я подкарали излизаше, че Сидеров е светеца, тих и кротък като света вода ненапита, че той е Бог и с магическа пръчица ще реши всичките ви проблеми, че е чист като момина сълза. Еееее, ма това отива на комунизъм бре приятели. Направо на Сталинизъм го избива. А недейте така. 2001 така говорехте за Царя. И какво стана. Нищо. Сега така говорите за Сидеров. На следващите ще е бат Бойко. И така. Интересно защо все чакаме някой да дойде да ни оправя. Е няма такъв филм.

Не знам как след 17 години още народа се връзва на евтин популизъм.

Много е лесно да кажеш на висок глас какви са проблемите, и то тези, които обслужват твоите интереси. Но трудното е да кажеш точното решение на всеки проблем. Как ще го решиш, с кого ще го решиш, колко ще струва на народа.

Ето дадох пример за евтин популизъм с национализацията. Какво ли си вика обикновенния човечец - Бравооо, тоя ще накаже изедниците. Ще ги натири. Да ама спира да слуша до там, Щото тънката струна е изгъделичкана вече и след този момент престава да слуша. А продължението е много важно.

Да, Сидеров казва, че е откраднато държавно имущество за милиарди, което той ще национализира. Да, но казва, че ще плати на собствениците. Е, хем ще национализира, хем ще плаща. Нещо не се връзва. Пък и нали се сещате кой накрая ще плати тези милиарди.

Щял да води независима политика. От кого независима. От Запада, от Русия. Нещо става неясно. Опс, става де. От Запада и САЩ. Значи остава Русия. Интересно, че нея не я изключва. Пък и думите за независима политика идват от устата на човек, защитавал проамериканска политика от страниците на вестник.

Мога да продължавам още, но не виждам смисъл.

Погледнете резултатите на изборите. Болшинството гласували за Сидеров са все така наречения контингент на БСП в третата възраст. Нали гледам в нашата област по селата как са гласували. А какво е там населението се сещате сами.

И още нещо - казвате, че президента ще го изберат циганите и турците. Е това е колкото глупаво, толкова и смешно. Нима 1 700 000 гласоподаватели за Първанов за цигани и турци. Не ми се вярвва. Нима хората в Студентски град са цигани и турци, че масово гласуваха за Първанов. Нима София е пълна с цигани и турци, че гласуваха за Първанов. Интересна теза. Или пък във Видин живеят само цигани и турци. Погледнете резултатите. 64 на 21 процента. Излиза, че само тези 21 процента са българите според вас. Останалите са цигани и турци. Браво, много умно. А или тези, които не са цигани и турци са малоумници и неадерталци. Абе тогава тия цигани дето са гласували за Сидеров в коя графа ще ги пишем. Или ще кажете, че щом са гласували за Сидеров са вече баш българи, избрали верната партийна линия. Да спра по този въпрос до тук

А, и като ревете, че цигани и турци определяли кой ще е президент, кой ще ни управлява що не гласувате бе. Ама много е лесно да се плюе този или онзи, особенно след като си останал в къщи да гледаш шоу. Излезте и гласувайте. Изразете гражданската си позиция.

Колкото до оправянето, е виждаме как започна Сидеров да ни оправя. Уреди си синчето да ни резили по Европата и да се прави на бабаит.

Прочетете онази статийка, която пуснах по-рано за конференцията в Москва. Надявам се да разберете кой плаща и чии интереси ще защитава Сидеров. Я, току що отворих сайта на Атака. Досега не бях забелязал едно нещинце. Абе няма английска версия на сайта, ама си има руска. Интересно, защо ли?

Най-вероятно за да могат да четат тия дето дават париците. Предположение само. Нищо против Русия нямам. Велика страна с потенциал, но когато един български кандидат за президент говори за независима политика, като ясно посочва от кого независима, остава че ще е зависима от друго място.

Хайде стига толкова.

П.П. FixTool разчисти си кутията за лични съобщения, че е препълнена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат от репортаж на в. Монитор

Очебийното цивилизоване на имиджа на Волен Сидеров, показано в нощта след първия тур, според вас на какво се дължи?

- Това е опит да се привлече още електорат. И опит да се отговори на нападките на политтехнолозите на Първанов. Не съм напълно убедена доколко това ще разшири подкрепата за Сидеров. Той беше харесван от определен тип избиратели заради това, че обговаря нещата грубиянски, дори вулгарно. Докато при Първанов може да се говори за политически етикет без особено дълбоко съдържание, зад политическите цинизми на Сидеров са поставени ясни проблеми, свързани с провалите в здравеопазването, образованието и пр., които политиците от статуквото са неспособни дори да поставят, камо ли да ги решават. Ако Сидеров омекне и стане приемлив за публиката, възможно е да посегне към електората на ГЕРБ. Но така или иначе той беше най-нелепият кандидат на тези избори. След като с някакъв вид мошеничество е избегнал военна служба, не е получил нормално образование, правил е актови снимки, в житейските си постъпки е склонен към агресивност, изглежда парадоксално да събере толкова подкрепа. Това означава, че избирателите не са гласували за качества. Иначе Неделчо Беронов щеше да е поне конкурентно способен на Първанов. Но очевидно те са избирали според други критерии. Въпросът е дали Сидеров ще оцелее и дали ще бъде припознат в новия си "превъзпитан" образ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Black&White, преди няколко страници аз изтъквах факти, сега ти изтъкваш факти, но явно това не са никакви факти и никакви обосновани мнения - за Сидеров явно всичко лошо е инсинуация.

Само още нещо ще добавя - това, че останалите политици и медиите му обявиха война всъщност затвърди имиджа му на лошо момче - гласът на недоволните народни маси, човекът, който говори истината и това само му помага, в никакъв случай не му вреди, защото много хора, които не са го слушали въобще по СКАТ, за да видят какво всъщност е той преди кампанията му за президент, гласуват за него, само защото е против останалите политици. Това ако не е глупава причина за гласуване - здраве му кажи. Аз дадох факти, за това защо кампанията му е изтъкана от празни обещания, които не могат да бъдат изпълнени.

Това с изпънатата ръка не беше с цел аз да го изкарвам такъв или онакъв, аз просто показах какъв той се изкарваше в началото, той търсеше тази сензация и 5 пъти попитах защо това обижда хората, които възнамеряват да отидат и въобще да дадат някакъв глас на балотажа? То той така доби популярност и започнаха да го обиждат всички, той знаеше, че ако настрои всички останали пол. сили срещу себе си, ще спечели голяма част от народа, разочарован от всичко и от всички, пък после ще играе според, който пусне музиката, както е правил и досега. Той видя модела на Симеон, видял е и модела на национализъм в някои други държави и избра този път към властта, но думите, които изрича са просто стъпка по стъпка драпане към кокала и нищо повече, аз знам, че са неизпълними поне за момента, а вие?? Аз знам, че Сидеров не е някой добър човек-патриот, който да мисли за държавта и затова да ги говори тези неща и да дава конкретни начини, по които ще оправи нещата, а не сама да изтъква кое е лошо, такива лаладжии сми и самите ние, той е човек,който иска власт на всяка цена, независимо колко идеи и кожи ще трябва да смени, просто за това говори биографията му и поведението му, преди да облече кожата на агне. Не казвам, че той е най-черен от всички, но казвам, че той е поне толкова черен, колкото другите - а проблемът идва оттам, че ще загубим и малкото уважение, което започнаха да имат към нас другите европейски държави. Защото той не е нормален политик, той си позволява изказвания, които с нищо не помагат, а само показват, че какъвто политикът, такъв и народът, искате ли наситина хора като Димитър Стоянов да излагат страната ни по света, само и само да привличат внимание и уж да показват някакъв характер. Това ли е разбирането ви да не се дупим на останалия свят, като си разтворим напълно бузите и си покажем всички магарии - не, накрая пак ще сме надупени, но и с две ръце ще си го придържаме, за да е по-широко отверстието, показващо всичките нечистотии на прехода. А Волен е поредният опит човек да печели на гърба на народа от трудността на прехода. За мен не е свестен политик този, който излага страната ни пред света и от него не може да се очаква нищо добро като представляващ страната ни. Какво ще е мнението на хората в Европа, когато разберат, че президент ни е станал шефа на онзи, който обиди една жена в Европейския парламент на расова основа, дни след като същите тази европейски държави му дадоха място редом с тях. Какво ще си помисли останлият свят, когато се разнесът снимките на Сидеров опънал ръка в един типичен маниер и се вземат думи от по-ранните му изказвания? Къде ще сте вие тогава да убедите останалия свят, че всичко това сте го направили с цел да накажете останалите политици в България? Как ще ги убедите, че той е бил стойностният, като им кажете, че сте повярвали на обещания, отдалеч миришещи на невъзможност за изпълнение?

Не казвам, че той е толкова страшен чак за България, може да си промени имиджа на лошо момче и посто да бъде поредният президент, който ще има и добри и лоши черти, но светът няма да го приеме така, а в момента мнението на останалите за нас е важно, това мнение ще ни накара да повярваме в себе си и да се изправим на крака. Когато всички ни мислят за последна дупка на кавала, ние се държим така. Посланието към света ще е еднозначно - ние не знаем къде и как искаме до отидем, ние се лутаме и все още след толкова опарвания продължаваме да вярваме на празни обещания. Все още сме рисков фактор и нестабилна държава. Ако искаме нормално лице пред света,ще трябва поне да изберем традиционен политик, защото останалото само показва безсилен гняв. Сега не казвайте, че пак не съм изтъкнала кусурите на Първанов, първо това е ваша работа, второ смятам, че Сидеров е по-важен за разглеждане и за пердвиждане, защото е непоцнато лице, а Първанов пред света беше добро лице. А аз казах вече защо смятам, че мнението на останалите държави е от изключително значение за нас и за самочувствието ни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат от репортаж на в. Монитор

Очебийното цивилизоване на имиджа на Волен Сидеров, показано в нощта след първия тур, според вас на какво се дължи?

- Това е опит да се привлече още електорат. И опит да се отговори на нападките на политтехнолозите на Първанов. Не съм напълно убедена доколко това ще разшири подкрепата за Сидеров. Той беше харесван от определен тип избиратели заради това, че обговаря нещата грубиянски, дори вулгарно. Докато при Първанов може да се говори за политически етикет без особено дълбоко съдържание, зад политическите цинизми на Сидеров са поставени ясни проблеми, свързани с провалите в здравеопазването, образованието и пр., които политиците от статуквото са неспособни дори да поставят, камо ли да ги решават. Ако Сидеров омекне и стане приемлив за публиката, възможно е да посегне към електората на ГЕРБ. Но така или иначе той беше най-нелепият кандидат на тези избори. След като с някакъв вид мошеничество е избегнал военна служба, не е получил нормално образование, правил е актови снимки, в житейските си постъпки е склонен към агресивност, изглежда парадоксално да събере толкова подкрепа. Това означава, че избирателите не са гласували за качества. Иначе Неделчо Беронов щеше да е поне конкурентно способен на Първанов. Но очевидно те са избирали според други критерии. Въпросът е дали Сидеров ще оцелее и дали ще бъде припознат в новия си "превъзпитан" образ.

Ето още един, дето ни учи как да гласуваме ! Абе ай да излезе някой тук и да каже, че никога не е правил чекии през живота си :rolleyes: Оня ден ми разказаха нещо интересно за света вода ненапитите, господата МЮСЮЛМАНИ. Шофьор на тир, как пие уиски :wors: Отива под тира и гъл , гъл, айде шишето празно. Питали го, абе нали ти забрнява религията, оня отгоре гледа? Шофьора вика: ааааааа, тук отдолу не вижда ;) Айде да не се изкарваме най-честните. То по думите на много хора, Първанов никога не е правил чекия и ползва само мисонерската поза :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязвам малък пропуск в анкетата - няма опция "Нямам право да гласувам", което малко изкривява крайните й резултати. По тази причина няма и да гласувам в нея, но от коментарите виждам че Сидеров води (поне преди няколко страници).

Не съм много сигурен в това, което ще напиша, но представата ми съм си я изградил от различните медии, както и от обкръжението ми. Та, не знам колко хора го осъзнават, но ако на изборите президент стане Сидеров, това ще е много важна, а може би и пагубна дата в историята на България. Да му мислят хората, който имат право на глас как ще го оползотворят. Може и да преувеличавам, кой знае...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уаууу, къде ли ги видя тези факти в поста му.

Това, че заех противоположната позиция на болшинството пишещи по тази тема не ме прави привърженик на един или друг кандидат. Все пак някой трябва да застане на противната позиция.

Иначе както сте я подкарали излизаше, че Сидеров е светеца, тих и кротък като света вода ненапита, че той е Бог и с магическа пръчица ще реши всичките ви проблеми, че е чист като момина сълза. Еееее, ма това отива на комунизъм бре приятели. Направо на Сталинизъм го избива. А недейте така. 2001 така говорехте за Царя. И какво стана. Нищо. Сега така говорите за Сидеров. На следващите ще е бат Бойко. И така. Интересно защо все чакаме някой да дойде да ни оправя. Е няма такъв филм.

Много е лесно да кажеш на висок глас какви са проблемите, и то тези, които обслужват твоите интереси. Но трудното е да кажеш точното решение на всеки проблем. Как ще го решиш, с кого ще го решиш, колко ще струва на народа.

Ето дадох пример за евтин популизъм с национализацията. Какво ли си вика обикновенния човечец - Бравооо, тоя ще накаже изедниците. Ще ги натири. Да ама спира да слуша до там, Щото тънката струна е изгъделичкана вече и след този момент престава да слуша. А продължението е много важно.

Да, Сидеров казва, че е откраднато държавно имущество за милиарди, което той ще национализира. Да, но казва, че ще плати на собствениците. Е, хем ще национализира, хем ще плаща. Нещо не се връзва. Пък и нали се сещате кой накрая ще плати тези милиарди.

Щял да води независима политика. От кого независима. От Запада, от Русия. Нещо става неясно. Опс, става де. От Запада и САЩ. Значи остава Русия. Интересно, че нея не я изключва. Пък и думите за независима политика идват от устата на човек, защитавал проамериканска политика от страниците на вестник.

Мога да продължавам още, но не виждам смисъл.

Погледнете резултатите на изборите. Болшинството гласували за Сидеров са все така наречения контингент на БСП в третата възраст. Нали гледам в нашата област по селата как са гласували. А какво е там населението се сещате сами.

И още нещо - казвате, че президента ще го изберат циганите и турците. Е това е колкото глупаво, толкова и смешно. Нима 1 700 000 гласоподаватели за Първанов за цигани и турци. Не ми се вярвва. Нима хората в Студентски град са цигани и турци, че масово гласуваха за Първанов. Нима София е пълна с цигани и турци, че гласуваха за Първанов. Интересна теза. Или пък във Видин живеят само цигани и турци. Погледнете резултатите. 64 на 21 процента. Излиза, че само тези 21 процента са българите според вас. Останалите са цигани и турци. Браво, много умно. А или тези, които не са цигани и турци са малоумници и неадерталци. Абе тогава тия цигани дето са гласували за Сидеров в коя графа ще ги пишем. Или ще кажете, че щом са гласували за Сидеров са вече баш българи, избрали верната партийна линия. Да спра по този въпрос до тук

А, и като ревете, че цигани и турци определяли кой ще е президент, кой ще ни управлява що не гласувате бе. Ама много е лесно да се плюе този или онзи, особенно след като си останал в къщи да гледаш шоу. Излезте и гласувайте. Изразете гражданската си позиция.

Колкото до оправянето, е виждаме как започна Сидеров да ни оправя. Уреди си синчето да ни резили по Европата и да се прави на бабаит.

Прочетете онази статийка, която пуснах по-рано за конференцията в Москва. Надявам се да разберете кой плаща и чии интереси ще защитава Сидеров. Я, току що отворих сайта на Атака. Досега не бях забелязал едно нещинце. Абе няма английска версия на сайта, ама си има руска. Интересно, защо ли?

Най-вероятно за да могат да четат тия дето дават париците. Предположение само. Нищо против Русия нямам. Велика страна с потенциал, но когато един български кандидат за президент говори за независима политика, като ясно посочва от кого независима, остава че ще е зависима от друго място.

Хайде стига толкова.

П.П. FixTool разчисти си кутията за лични съобщения, че е препълнена.

Ще бъдеш ли така добър, да ни кажеш, на популизмъ на ПЪРВАНОВ ли да вярва този народ??? който сме усетели, видяли, в продължение на 5 години, или на този на който не е била дадена ВЪЗМОЖНОСТ да покаже своят популизъм. Да както казваш ти Много е лесно да кажеш на висок глас какви са проблемите Но защо този ПЪРВАНОВ дори това не прави да ги КАЖЕ НА ВИСОК ГЛАС??? Да наложи ВЕТО над толкова АНТИСОЦИАЛНИ ЗАКОНИ който се прокарха през тези 5 години. Защо този ПЪРВАНОВ не сезира Конституционният съд, за законността на това проклето движение ДПС??? всички знаем под какъв НАТИСК бе създадено това ДПС?? Защо не го каже на ВИСОК ГЛАС както това прави Волен защо???? какво му пречи, нима това не е истина, нима не съден този Ахмед, Доган именно за това,че е работил ПРОТИВ интересите на БЪЛГАРИЯ??? а всъщото време Първанов да му дава МАНДАТ... Това немогат хората да разберат, как ще работиш за интересите на България след като даваш ОРДЕНИ и МАНДАТ на едно Турско движение, което несъществува в нито една ЕВРОПЕЙСКА държава, на където сме се запители, как да си го обеснят това тези хора, как да си обеснят това МЪЛЧАНИЕ на Първанов как??? Как ще обесни този Първанов на хората по смесините места в Кърджали, Разград,Велин град и ред други какво ще им обесни той,че са ПРИНУДЕНИ да напусна РОДНИТЕ СИ МЕСТА за това, че ДПС ги лишава от свещеното право да РАБОТЯТ, да говорят на БЪЛГАРСКИ език, да им се окзва натиск,че ако нестанат членове на ДПС и да гласуват, за ДПС за тях няма да има РАБОТА, ПОМОЩИ, и ред други превилегии който имат Турците.Какво им остава на тези ХОРА, да гласуват за ПЪРВАНОВ ЛИ?????? който на практика легитимира този безкруполен начин който налага ДПС по смесените места в все още наричаната от нас БЪЛГАРИЯ. Аз разбирам, да нямаше ВЪЗМОЖНОСТТА този ПЪРВАНОВ да направи коалиция без това проклето движение ДПС, НО ТОЙ ИМАШЕ тази възможност, но нея ОСЪЩЕСТВИ , би ли ни светнал ЗАЩО??? Това не е ли ПРЕДАТЕЛСТВО на хиляди БЪЛГАРИ който страдат, гладуват, по тези смесени села и градове и за кого по дяволите да гласуват те за ПЪРВАНОВ ЛИ????

Знаеш много добре, че няма безгрешни хора, но затова има решение затова е тази ДЕМОКРАЦИЯ да не дава възможността ЕДНОЛИЧНО определен кръг от хора, да ограбват и приемат закони против собственият си народ.

Много добре ти е известно това, но какво направи ПЪРВАНОВ по този въпрос, излезна ли да каже на ВИСОК ГЛАС

спрете бе неможе така, неможе по този безкруполен и нечестена начин да продавате БТК, неможе по този начин да отдавате на концесия Магистрала Тракия, излезна ли този национално отговорен Президент да каже на това общество какви мрасотии замислят тези от НВДС и ДПС излезна ли той да каже за зделката по външният ни дълг,че неможе по този начин да се ограбва тази България, не не излезна не пророни нито дума този СЕДЕФЧО, и защо да му вярват хората сега,че ще го направи, след като 5 години той спа,дълбок зимен сън, но бе буден да помилва един доказан отново престъпник Цветелин Кънчев да го помилвят с неговото протиже Ангел Марин, за да получи РОМСКИТЕ ГЛАСОВЕ, би ли ни светнал за КАКВИ ЗАСЛУГИ го помилваха този????

Ех, тук пак изопачаваш нещата, нима в УНГАРИЯ не развалиха ЗДЕЛКАТА за Енерго Разпраделителните Дружества,след като видяха,че тези не се интерисуват от нейното развите,че съкратиха хиляди хора а цените продължаваха да разтат и Унгария губеше от това. Нима не развалиха тази зделка, от който ние трябваше да се поучим, и тази ОЛИГАРХИЯ имаше тази информация, че е неизгодно за ДЪРЖАВАТА да се преватизират тези дружества, ноооооооо въпреки това го направиха.Защо да не може да се развалят тези сделки който нанасят ЩЕТИ на Българският народ, но и на ДЪРЖАВАТА защо те могат да развалят такива зделки а България да не може????

Защо длъжни ли сме ние да се съгласим с този грабеж, който не работи в интерес на Държавата, а я измуква всеки божи ден и изнася този капитал НАВЪН за да облагодетелства ЧУЖДИ икономики и Чужди интереси.Нема не трябва да поправяме това ЗЛО, нима трябва да го оставим ТАКА???? ми тогава да лягаме и да мрем, или да викаме неволята ела и ни оправи?? но няма да дойде никой да ни оправи ако ние самите не покажем, че го ИСКАМЕ, че ще се БОРИМ до край за Българските Интереси, а не за ЧУЖДИТЕ, нима не е възможно да го направим това, нима не са ни показали другите държави,че това е възможно, но само ако този народ го иска и разбира се натиска за това.Кой отвас не иска това да се случи, може ли някой да ми каже кой неиска да се случи това??? Кой от вас неиска да бъдат осъдени тези който ограбиха и разбиха БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМИКА а от там и ДЪРЖАВНОСТ кой от вас нейска това. Кой от Българският народ не иска да КОНРОЛИРА Народният Представител в Парламента. Кой от вас нейска да се върнат ОГРАБИНИТЕ и ИЗНЕСЕНИ НА ВЪН пари на Българският народ кой от този беден изнемощял народ не иска това. Нима това е невъзможно, напротив възможно е просто тези който са сега на власт, те не го искат, има хиляди начини да се осъществи това.Нима не се знае къде е съпругата на Румен Спасов, Веска Медиджиева, нима незнаят,че тя са намира в Юар, че претижава имот от 400 хектара, нима незнаят,че нейната съседка е Лора Виденлиева, съпругата на Владимир Грашнов, знаят разбира се но никой нищо не прави. И това го наричат сега ПОПУЛИЗЪМ, защото те вече си построиха техният КАПЕТАЛИЗЪМ и не им се иска някой да им го отнеме.

От всички, не само от запада, и не само от Русия от всички страни, за да разберат, че Българскят народ не желае да слугава на нито една държава, за да знаят, че когато България е била в Европа, много от тях не са съществували.За да знае този ЗАПАД и поданиците на ЧЪРЧЕЛ, че когато са ни ХВЪРЛЕЛИ под Руското влияние, че ние Българите ПОМНИМ ТОВА че този ЗАПАД ние длъжник, че дори не се е извинил на тоз НАРОД а ни отреждат, ОТНОВО и ни третират, като втора ръка хора, ето с това немога да се съглася и немога да го приема този СЛУГЕНАЖ на който всички сме свидетели.

А вие може те ли????

Ex, нема ти вярваш на тези проценти, не ме карай да се смея, не ме карай да ти припомням кой назначава тази проклета фирма която брои гласовете, не ме карай да ти припомням кой назначава тези от ЦИК как бяха избрани квотите в Пъламента, защо пропускаш тези факти, не ме карай да ти припомням, кой са изберателите на Първанов който дори немогат да говорят Български та камоли да четат, но знаеха,че Атака издигала лозунг Циганите на Сапун, от къде го прочетоха или някой им го каза и напрактика ги подготви и каза това е вашият враг.Като не му трябват тези Турски и РОМСКИ гласове защо помилва Цветелин Кънчев и настояваше ДПС на ВСЯКА цена да участва в коалицията, нима неможеше да свормират мнозинство само с НДСВ????? нали не му трябват тези гласове...защо направи тези ходове, просто хейййййййй така случайно нали.

Eто, така се изопачават нещата от вас, и вашти медии, от Първият ден, когато влезна в Парламента, тази партия започнаха да я РАЗКЪСВАТ от всички страни КОЙЙ тези който грабиха този народ, още от първият ден всички тези олигарси нанасяха удари по нея, то не бяха подводници внедрени, то не бяха постановки, провокации по време на митингите, изпращаха се хора от политическата ОЛИГАРХИЯ с ПЛАКАТИ Циганите на Сапун, то не бяха чудеса, но лошото е, че някой хора са подведоха по тези постановки и ви повярваха. Повярваха дори на една дълбоко внедрена подводница като ЧЕРНЕВ, който заяви ВОЛЕН ме на кара да ИЗЛЪЖА, как ще те накара бе, нали си завършил ПРАВО, нали си ПЪЛНОЛЕТЕН БЕ и защо по дяволите след като сам признаваш, че си ЛЪГАЛ защо по дяволите този Бареков не те запита а сега НЕ ЛЪЖЕШ ЛИ когато казваш това????? кога казваш ИСТИНАТА преди или СЕГА??

Защо трябва да ти вярваме след като ти сам казваш, че веднъж си лъгал, защо истъкни една пречина защо да ти повярваме, че именно сега когато Първанов съобщи на ЗАПАДА, че ще се СПРАВИ с АТАКА изникна тази ПОСТАНОВКА, която за съжаление се хванаха доста хора в това число и самият ВОЛЕН. Защо по дяволите не казваш,че ти си предложил на Волен твоят приятел за ШОФЬОР и защо по дяволите точно вие двамата станахте съучастници в тази постановка, защо твоят приятел шофьора съобщи,че ще говори ако му ПЛАТЯТ, колко Платиха на тебе ЧЕРНЕВ колко????? зазслужаваше ли си поне...........

Колкото до синчето защо не побликуваш цялата информация за да видим какво точно е казъл, и къде е изложил България, аз немога да ви разбера вас, когато някой казва истината и защитава интересите на България, скачате върху него, веднага декларация на Пърламента, по медиите веднага се изопачават неща, ноооооо не се дава на хората възможността да се запознаят с ЦЯЛАТА РЕЧ коята е казъл, а се прави само констатация, добре но дай възможност като прочетеш всичко което е казал, за да преценят хората сами, по селата ако щеш и сами да решат,дали това негово изказване,носи лош имидж на България или не.Защото отправякй само тази констатация и поднесна по този начин от медиите тази констатация на олигархията, без да си дал възможност на хората, да чуят цялата информация това аз го наричам МАНЕПУЛАЦИЯ а ти??????????..........................

Редактирано от Tihichko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лудост! БКП пристана на Волен, нареди да гласуваме за него

0000028993-article.jpg

Комунистите оплюха Първанов и се обясниха в любов на Сидеров. Снимка: Булфото

От Българската комунистическа партия /БКП/ призоваха своите членове и всички, които не са гласували на първия тур на президентските избори, на 29 октомври да дадат своя глас за Волен Сидеров.

В декларация на БКП, изпратена до медиите, се отбелязва, че онези, които няма да гласуват на втория тур на изборите, ще са подкрепа на Георги Първанов.

Според БКП Георги Първанов не е изпълнил обещанията си да бъде социален президент.

Той вкара България в НАТО и в Европейския съюз, настани американски бази в България, оплакват се комунистите.

Според председателя на ЦК на БКП Владимир Спасов изборите са били манипулирани в продължение на цели пет години.

Георги Първанов не беше президент. Той беше турист и като такъв непрекъснато обикаляше села и градове в България, подготвяйки народа да го избере за втори мандат, твърди Спасов.

Георги Първанов вкара България в НАТО, в ЕС, обяви терористична война на Ирак и Афганистан, изпращайки наши войски като терористи, агресори и окупатори в тези приятелски на България страни, продължава председателят на ЦК на комунистическата партия.

По думите му, президентът е настанил американски бази в България, а освен това допринесъл за унищожението на съветските ракети, които били закупени с пари на българските данъкоплатци и били сигурна защита на страната ни от чужда агресия.

Нарязана е голяма част от танковото ни въоръжение и е предадена като скраб, оплаква се още Спасов, като допълва, че Първанов не е насрочил обещаните референдуми, в това число и за АЕЦ "Козлодуй".

В деня на изборите беше съобщено, че са давани помощи, т.е. подкупи, сред циганското население в Пловдив и във Варна в размер на 20 лв. на човек, за да се гласува, твърди той.

Пристигнаха '"туристи" от Турция с рейсове, уж на гости на свои роднини, под предлог на религиозните празници Байрам и Рамазан. А защо от 2001 г. до сега нямаше такива посещения, когато няма избори?! Налице е агресивната политика на Турция и намесата й във вътрешните работи на страната ни, констатира Спасов.

По думите му за Георги Първанов са гласували 1 777 394 гласоподаватели с активното участие на антибългарски етнически протурски партии, като ДПС, Рома, насила турцизираните български мохамедани - помаците, което е равно на 25,83 на сто от имащите право на глас.

Според него за Волен Сидеров са гласували 596 538 избиратели, което е равно на 8,81 на сто от имащите право на глас. 3 803 106 избиратели бойкотираха изборите, които са незаконни.

Изборите са незаконни и затова, защото НС и ЦИК грубо погазиха конституцията, въвеждайки имуществен ценз и нарушавайки тайния вот с условието да се представят 15 000 подписа на избиратели с ЕГН, с което са погазени правата на избирателите, каза още той.

Никой няма право да оповестява личните данни на публично място. Нарушен е законът за личните данни и чл. 10 на Конституцията. Ето защо тези президентски избори са антиконституционни и трябва да бъдат анулирани и да се насрочат нови президентски избори, поиска той.

Председателството на ЦК на БКП в заседанието си на 23.10.2006 г. още един път заявява, че ръководителите на антикомунистическата БСП са основни виновници за разгрома на селското ни стопанство и икономиката на страната ни, заяви председателят на ЦК.

Комунистите решили да предпочетат по-малкото зло и затова призовават членовете на БКП и всички негласували в първия тур избиратели, на балотажа да вземет най-активно участие, като дадат своя глас в подкрепа на Волен Сидеров.

Според Спасов, Петър Стоянов, Иван Костов и Неделчо Беронов, с отказа си да дадат указание на привържениците си от СДС, ДСБ и др. за кого да гласуват, са се обявили за избирането на Георги Първанов за втори мандат.

С това се потвърждава изявлението на Георги Първанов през 2001 г., което беше публикувано във в. "Труд": "Долу ръцете от Костов! Той е нашият човек в СДС", твърди още Спасов.

Източник : dnes.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега забелязвам, че и политически възгледи ми приписвате.

Между другото - за да не се мъчите да гадаете по отношение на политическите ми възгледи ще Ви улесня - не съм привърженик на БСП и Първанов, на Атака и Сидеров.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я каква готина полемика сте заформили тук. Интересно ми е тези, които защитавате ревностно и вярвате сляпо на Волен Сидеров на по колко години сте. Щото ако сте под 30 години няма как да знаете някои нещица за новия бащица.

Всичко се знае за него,но предложи някакъв по-свестен!Първанов не случйно го наричат президент на циганите да има раздава брашно и салам-Само и само да гласуват за него,защото са многобройни и ще му постигнат много голям вот.Не видя ли в Неделя вечер когато той се изказва поазаха една табличка турци и роми над 90 процента-Ами честно да ти кажа тези те играят важна роля в този голям вот,пък да не приказвам за другите,който имат по 1%,2%.Неделчо Беронов пък вече е стар и не трябва такъв президент за една държава.И кой остана???Я се обоснови да ти видим логиката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко се знае за него,но предложи някакъв по-свестен!Първанов не случйно го наричат президент на циганите да има раздава брашно и салам-Само и само да гласуват за него,защото са многобройни и ще му постигнат много голям вот.Не видя ли в Неделя вечер когато той се изказва поазаха една табличка турци и роми над 90 процента-Ами честно да ти кажа тези те играят важна роля в този голям вот,пък да не приказвам за другите,който имат по 1%,2%.Неделчо Беронов пък вече е стар и не трябва такъв президент за една държава.И кой остана???Я се обоснови да ти видим логиката?

Ще ти отговоря аз - ако ти смяташ, че Сидеров е достатъчно лош вариант, т.е. осъзнаваш и всички рискове, които крие той, поемайки властта в свои ръце, но смяташ Първанов за малко по-лош вариант, тогава това твое решение не е в следствие на заблуда, ти го познаваш, знаеш, че всичките му обещания са неизпълними, и въпреки това го намираш за по-добър вариант от Първанов. Необмислени са мнения, които го представят като добър човек, който ще оправи България.

Аз многократно заявявах, че и двамата са ми ясни до болка и двамата са ми адски антипатични, единствено ще предпочета Първанов за президент (въпреки че няма да гласувам за него), защото той поне е традиционен политик, обигран е и няма да ни излага пред света, а Сидеров крие такава опасност. Не ми казвайте, че преувеличавам, защото Димитър Стоянов си е още в коалицията, т.е. Сидеров напълно подкрепя такива изяви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И във Видин ли над 70% от населението е цигани и турци да попитам? Или в Силистра?

Когато твърдиш нещо, нали се сещаш, че се искат доказателства. Твърдиш, че раздавал брашно и салам - имаш видео материал или друго, което на 100% да доказва това ти твърдение. Кажи в кой град, в кой квартал са раздавани такива неща. Иначе се нарича клевета и нищо друго.

Защото аз знам на 100% за такива деяния в родния ми град от страна на Атака. Затова и процента на гласовете на циганите за Атака тук е висок. Знам, че се даваха пари, храна и алкохол. А някъде и ритници и шамари за да се гласува за Атака.

А ти май не видя една друга табличка на гласувалите за Първанов, която показваше нещо по интересно. Оказа се, че младите и образовани хора са тези, които са го подкрепили.

Беронов беше предварително бита карта. Нямаше с какво да привлече дори десния електорат. Да не говорим за младите хора. Той просто бе отхвърлен от тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

...

Незнам кое е евтин популизъм.. Коментарите съм ги правил, излишно е да повтарям. Пък и е достатъчно човек да се замисли по-сериозно, поглеждайки по-общо, безпристрастно, и от различни посоки на всичко, за да му се изяснят повечето неща.

...

но явно това не са никакви факти и никакви обосновани мнения - за Сидеров явно всичко лошо е инсинуация.

...

Е, не всичко, но повечето неща.. Поне според моето лично мнение, а колко съм прав, или не, честно казано в ммента няма значение, защото следващия президент се знае кой ще е.. Независимо от моето мннение, вашето или на други, малки групи от хора. Властта преди избори прави чудеса.. Осоебено в България(и съседни страни).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване