Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ostavime

Президентски избори 2006

Препоръчан отговор

Лошото е че щом не сме гласували трябва да приемем мнението на тези които са гласували.

Отделен въпрос е факта че нямаше за кой да се гласува.Избирателната активност го показва.Не е виновен Първанов разбира се,виновен е Костов защото с налагането на Беронов реши изборите преди да са се състояли.Никой млад няма да гласува за Беронов,старите пък си имат техен кандидат,малцинствата също.Остава да се надяваме че поне на следващите парламентарни избори няма да е така.Сега на 1-ви януари гордо ще влезем в ЕС със президент комунист и агент и комунистическо правителство...колко мило.За пореден път се оказва че сме страна на абсурдите.На печелившите честито за президента им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Радвайте му се,вие сте си го избрали.Щом ви харесва така да е.Колкото до това че нещо ще ми е неприятно ще ти кажа"едва ли".Просто съм силно незаинтересован по темата.

Не искам да се заяждам, каза ние... Според всички вас са тези ние, които избраха Първанов ?

Според мен прогресивно мислещите хора избраха Сидеров, но те са много малко..

Тези ние повечето от тях не гласуваха както днес, така и преди 7 дена. А и без значение кои са кандидатите е странно да се говори за НИЕ, при положение, че секциите, в които гласуват основно българи са празни, а листите с имената на хората има сложени подписи на гласували през 100-200 имена в края на деня.. А в същото време в градове с основно население от малцинствата се претъпкват да гласува оплашени и предварително обработени цигани с лични карти, докато там където има турци, те гласуват за човека, който със свои начини им каза, че Сидеров е срещу тях.. И т.н. и т.н..

Аз не мога да повярвам, че България се превърна в това..

П.П. правителството не е комунистическо, то е никакво.. Коалиция от най-силните за да могат да крадат заедно без да си пречат и без да се ограничават особено... Да, всичко е толкова.. мило..

Редактирано от PcMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не искам да се заяждам, каза ние... Според всички вас са тези ние, които избраха Първанов ?

Според мен прогресивно мислещите хора избраха Сидеров, но те са много малко..

Тези ние повечето от тях не гласуваха както днес, така и преди 7 дена. А и без значение кои са кандидатите е странно да се говори за НИЕ, при положение, че секциите, в които гласуват основно българи са празни, а листите с имената на хората има сложени подписи на гласували през 100-200 имена в края на деня.. А в същото време в градове с основно население от малцинствата се претъпкват да гласува оплашени и предварително обработени цигани с лични карти, докато там където има турци, те гласуват за човека, който със свои начини им каза, че Сидеров е срещу тях.. И т.н. и т.н..

Аз не мога да повярвам, че България се превърна в това..

П.П. правителството не е комунистическо, то е никакво.. Коалиция от най-силните за да могат да крадат заедно без да си пречат и без да се ограничават особено... Да, всичко е толкова.. мило..

Няма прогресивно мислещи хора защото нямаше прогресивни кандидати.Нормален интелигентен човек (без да искам да обиждам никой и да споря) не би гласувал и за двамата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, явно или аз съм глупака или тая анкета е манипулирана! Хората, с които съм говорил, в мнозинството си са гласували за Сидеров, незнайно защо Първанов печели 80 % ! И това ако не е манипулация на изборите в България... Майната и на политиката, вече няма смисъл от нея, Европа ще ни оправи всички! Така ще ни(ви) оправи, че ще търсите следващия път малко смазка за задника си! ПФУ!

И при мен е така!

От 10 човека ,които съм питал само 2-ма са за Първанов,а пък резултатите са обратни ;)

Между другото вижте това:

http://video.google.com/videoplay?docid=99...=novoto+robstvo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отделен въпрос е факта че нямаше за кой да се гласува.Избирателната активност го показва.Не е виновен Първанов разбира се,виновен е Костов защото с налагането на Беронов реши изборите преди да са се състояли.Никой млад няма да гласува за Беронов,старите пък си имат техен кандидат,малцинствата също.Остава да се надяваме че поне на следващите парламентарни избори няма да е така.Сега на 1-ви януари гордо ще влезем в ЕС със президент комунист и агент и комунистическо правителство...колко мило.За пореден път се оказва че сме страна на абсурдите.На печелившите честито за президента им.

За това определено съм съгласна с теб. Наистина нямаше за кой да се гласува. Младите не гласуваха за Беронов според мен защото просто никой незнаеше за него и съответно не му се гласува никакво доверие, въпреки че според мен той най-добре познава законите на България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма прогресивно мислещи хора защото нямаше прогресивни кандидати.Нормален интелигентен човек (без да искам да обиждам никой и да споря) не би гласувал и за двамата.

Ето тук е проблема. Не в липсата на прогресивно мислещи хора, а в системата за гласуване. Не е правилно, партиите да излъчват кандидати. Редно да има предварителни избори в които хората сами да си избират кандидатите. Тогава ще има по-голям ефект и ще е по-демократично. Отделен въпрос е, дали това е търсения ефект от партиите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням чия бе фразата, че "всеки народ заслужава своите управници", ама народното безразличие отново потвърди верността на въпросната теза и даде израз на ситуацията в страната. Още един вот, превърнал се във фарс, вече е в историята - честит ни нов стар президент.

Сами си го избрахме, и то всички - и упражнили конституционното си право, и тия, дето днес и предната неделя си останаха обезверени по домовете.

Сега вероятно пак ще има коментари, които ще нарекат вота "наказателен" и др.подобни безсмислени определения, но кой е всъщност наказаният? Ами кой - българският народ, разбира се. Делят ни два месеца от присъединяването ни към ЕС, а ние две седмици си избираме чий лик ще ни въведе в тази структура.

Е, избрахме си я днес - човекът, който не чак толкова отдавна, поддържайки твърдолинейната червена линия бе начело на най-върлите противници на ЕС, после партийната линия се смени (за кой ли път?) и червените застанаха срещу електората си, подкрепяйки с половин уста неумолимия ход на историята. Социологическите проучвания доста отдавна показаха на обществото кои са основите на червения електорат - предимно хората от третата възраст и живеещите в селата, т.е. точно тия, дето живеят с най-ниските доходи и тия, при които безработицата е най-голяма. Защо тогава гласуват с червената бюлетина? Дали по стар, повече от 60-годишен навик някой да ги води (не бих си позволил тук никакви асоциации), втълпен им предимно с крути мерки или пък плод на задълбочени разсъждения? Не знам, първото е далеч по вероятно - псувайки вечер по кръчмите след поредния скапващ ден, въпросните избиратели пак отиват още призори да си пуснат червената бюлетина.

Волен Сидеров? Този човек изведнъж се превърна от дребен водещ на провинциална кабеларка в кандидат президент. В негово лице значителна част от народа позна своя избавител от теглото.

Тук е мястото на неизбежната асоциация с друг един политик, който обеща за 800 дни да промени коренно житието на българина, но краят на приказката неочаквано не бе особено положителен, като изключим вписването на нов стар собственик в нотариалните актове на куп имоти в страната, та даже и планински върхове. Политик, умело покрил се по време на предизборната кампания и останал напълно безучастен към съдбините на бившите си сънародници.

Витиеват (все пак е бил известно време главен редактор на официоза "Демокрация") и повтарящ всеки път едно и също, Сидеров успя да се вживее в ролята на човекът, който на дела ще сложи всекиго на мястото му и ще отвори бая работа най-вече на съда... Казват, че ако изречеш много пъти една лъжа, то тя ще се превърне в истина и ето, че 20 от 40-те процента гласували припознаха точно този човек за свой бъдещ президент. Не би...

Останалите 5 кандидата едва ли ще се помнят дълго, с изключение на един, който стана жертва на лични надпартийни интереси. Професор Неделчо Беронов, човекът, който също както един друг професор - Иван Маразов през 90-те години, изгоря в кандидат-президентстката надпревара, но (противно на стария филм) не засвети, тъкмо напротив - загина мърцина като политик, какъвто май въобще не е бил никога. Издъниха го тия, дето му издигнаха крехката кандидатура, отсякоха тъничкия клон, който го крепеше.

С дружни усилия господата Костов, Стоянов, Борисов, Кобургготски и сие успяха да направят Първанов президент. Тепърва ще разберем каква е цената, но явно си е струвала. Очевидно е толкова висока, защото споменатите на драго сърце запокитиха дясноцентристката идея като чужда и ненужна вещ.

Къде остана Доган ли? Как къде, отново на върха, разбира се, т.е. там, където е винаги. И този път изигра картите си правилно, дори не му се наложи да ползва и най-слабите козове - противниците пасуваха единодушно.

А кой ще плаща цената е ясно предварително, то всъщност платецът си е все един и същ - "народът, заслужил своите управници"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И би оставил точно гореспоменатите хора да определят властта.. Да, знаеше се кой ще спечели.. Да, знаеше се, че и двамта кандидати не са особено достойни за "престола" (според мен не е така до някъде, но няма мисъл да изказвам мнение за това).. И все пап си дадох гласа.. Не го оставих на не българин с българска лична карта..

Но всичко е минало.. Както са минало и хубавите години на България, дано не ни чакат много на бр. по-тежки от сегашните, и да се справят политиците.. Нека малко и за нас да помислят.. Да видим и ние какво е висок жизнен стандарт.. Ехх..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето тук е проблема. Не в липсата на прогресивно мислещи хора, а в системата за гласуване. Не е правилно, партиите да излъчват кандидати. Редно да има предварителни избори в които хората сами да си избират кандидатите. Тогава ще има по-голям ефект и ще е по-демократично. Отделен въпрос е, дали това е търсения ефект от партиите...

Да но и това си има недостатъци.Ще се появи някой като Сидеров и с патетика и популизъм ще излъже хората отново.Нима ще е реално способен да донесе добро на страната не е важно нали? Всяка система си има недостатъци,и всяка си има предимства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И би оставил точно гореспоменатите хора да определят властта.. Да, знаеше се кой ще спечели.. Да, знаеше се, че и двамта кандидати не са особено достойни за "престола" (според мен не е така до някъде, но няма мисъл да изказвам мнение за това).. И все пап си дадох гласа.. Не го оставих на не българин с българска лична карта..

Но всичко е минало.. Както са минало и хубавите години на България, дано не ни чакат много на бр. по-тежки от сегашните, и да се справят политиците.. Нека малко и за нас да помислят.. Да видим и ние какво е висок жизнен стандарт.. Ехх..

Не,не бих оставил друг да решава.Опитах се на първия тур,уви неуспешно.Винаги има губещи за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гласувах днес. Не защото ме мързеше,а защото не исках да гласувам на принципа "по-малкото зло".

След като не виждам достойни кандидати,мисля,че съм в правото си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не,не бих оставил друг да решава.Опитах се на първия тур,уви неуспешно.Винаги има губещи за съжаление.

Вярно, и в много от случаите губещите са по-добрите/по-заслужаващите, но стечения на обстоятелства, политическа ситема, неинформираност с истинска информация и т.н. и т.н.

:yanim:

Редактирано от PcMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май ходиш само в такива среди затова така са ти говорели :clap: Има една приказка за краставите магарета,вярвай ми,истина е ! Манипулацият е в някои умове само,както казах очаквам да започне цирка със Сидеров от утре,дори от тая нощ на пресконференцията :help:

Знам откога е,както и знам доста други неща.Айде не ме карай да правя анализа от 1989-а до последните избори. Защото някои неща няма да си ти хич приятни като ги разбереш.

Личи си,че една специална група от населението е гласувала само за Параванов :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Личи си,че една специална група от населението е гласувала само за Параванов :wub:

:) Това беше тайна по между ни.. Как можа.. angry.gif;)

Или както един голям Български поет е написал "Разни хора, разни идеали" ohmy.gif:wors:cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май ходиш само в такива среди затова така са ти говорели :) Има една приказка за краставите магарета,вярвай ми,истина е ! Манипулацият е в някои умове само,както казах очаквам да започне цирка със Сидеров от утре,дори от тая нощ на пресконференцията :wors:

Знам откога е,както и знам доста други неща.Айде не ме карай да правя анализа от 1989-а до последните избори. Защото някои неща няма да си ти хич приятни като ги разбереш.

Сигурно е така, само аз дето в среди не ходя! То това значи е такава среда - КАЛДАТА!

...censored.gif спирам дотук с калпавите коментари.

Моля, въздържайте се от лични нападки!

stanley56

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно е така, само аз дето в среди не ходя! То това значи е такава среда - КАЛДАТА!

...censored.gif спирам дотук с калпавите коментари.

Моля, въздържайте се от лични нападки!

stanley56

Ами след като сподели че твоите среди казали че ще гласуват 80% за Сидеров,я да ти кажа аз че моите познати пък почти 80% ми казваха че ще гласуват за Първанов,значи изборите са реални :)

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблюдавах поведението на Сидеров на прескоференциите след първия тур и снощи след балотажа.

Докато на първата бе хрисим, кротък и говореше сравнително културно и прилично, то снощи ясно показа същността си. Показа, че не е умее да губи, което всеки го знаеше. Винаги когато е губел нещо в кариерата си се е нахвърлял яростно върху противниците си. А и доста често е прибягвал до нелоялни методи.

Не знам за какви нарушения говореха, но областния им координатор в Ямбол вчера тотално е нарушил закона. Когато се е появил да гласува най-безцеремонно, нагло и грозно е попълнил бюлетината си без да влиза в тъмната стаичка пред комисията и чакащи да гласуват граждани. Това си е нагло и тъпънарско нарушение на изборния закон от един повярвал в политическата си кариера отявлен мафиот на Ямбол. На една личност без всякакъв морал и култура и диплома по право за 3500 лв от Бургаския свободен университет. Това си беше агитация в деня на избора и то направо в изборната секция. Цял ден се разхождаше с биячите си из Ямбол. Това е Атака. Мафиоти и борчета. На такива никога не бих повярвал и не бих подкрепил. Забрави идиота как тичаше след кметицата от БСП ( която бе изхвърлена след това от БСП )да се урежда с евтини магазини и помещения.

В магазините му цените са с 40-50 % по-високи от другите. Заведенията му са полупразни. Единственото, заради което не затваря е, че това му е перачницата на пари.

На такива ли да вярвам дето си слагат бомби за да прикрият данъчните си измами, които плащаха и натирваха циганите да гласуват за сегашния кмет на СДС в Ямбол, а сега даваше пари и пак ги натирваше да гласуват за Сидеров.

Това е истинското лице на Атака.

Редактирано от Black&White (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да но и това си има недостатъци.Ще се появи някой като Сидеров и с патетика и популизъм ще излъже хората отново.Нима ще е реално способен да донесе добро на страната не е важно нали? Всяка система си има недостатъци,и всяка си има предимства.

Привет, Мюсюлманино

първо вижте Кюрдите в ваща Турция дайте им права на тях.....

Хайде сега да видим кой лъже Българският народ............. знам,че това е много трудно за мюсюлманите, който така са надъхани и вярват на своят жалък вожд Меди Доган. Но нека видим всъщност кой е тоз Меди Доган.(АГЕНТ САВА ) и как е създадено това движение, ДПС...колко от вас помнят или знаят, първото име на това движение???........

Нека нито за МИГ не се забравя атентатите който те проведоха на територията на България спрямо Българският народ.

1- Атентата на гара Буново, бе подставена бомпа в вагона за майки с деца..........

2- Атентата бомба подставена на цетрална гара в Пловдив.....

3- Атентата който също бе разкрит, отровата която искаха да подставят в заводите, за производство на шоколад, марципани.......

Нека видим сега какво е записано в Конституцията на България.

http://www.paragraf22.com/pravo/konstitucia/konst91.html] Чл. 11. (1) Политическият живот в Република България се основава върху принципа на политически плурализъм.

(2) Нито една политическа партия или идеология не може да се обявява или утвърждава за държавна.

(3) Партиите съдействат за формиране на политическата воля на гражданите. Редът за образуване и прекратяване на политически партии, както и условията за тяхната дейност се уреждат със закон.

(4) Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии, които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт. Кой от вас, ще ми каже,че ДПС не етническо движение, или партия там както искайте го наречете.Какво би станало, ако другите Етноси в България, като Каракачани, Арменци, поискат и те новини на техният майчен език, защо тези други Етноси, зачитат законите на България а асмо този Турски Етнос, говори,че са им потъпкани правата.Защо Първанов и неговото протиже помилва Цветелин Кънчев (Дон Цеци ) който създаде още едно Етническо движение, Евророма. За какви заслуги го помилва агент ГОЦЕ???? и защо е дадена отново възможност за подобно движение, ЗАЩО ГОЦЕ???? Може би изпълняваш думите на Доган, че България трябва да бъде многонационална Етническа държава???????? тогава как ще са казва тази наша България????Сега, ще работиш по думите на същият този Доган, че пътя на България за ЕС минава през БОСФОРА И АЗИЯ...........

Тук също прилагам линк, http://www.bild.net/ccourt/1992/R4-d1.htm]за да се види какво е решението на (Конституционният Съд )- КС, като предварително искам да уточня,че състава на КС се състой от 12 съдии, но това което е пропуснато да се спомене, незнайно защо в това решение е,че единият от съдиите, бе в болница по време на гласуването.Моля бъдете внимателни и пребройте състава на този КС който е заседавал.Както е видно най долу, за да има решение на КС трябва да има мнозинство, нали??? ДА ама НЕ за да имаме решение на КС съд трябва гласовете да са 7 на 5 в която и да е посока от казуса, ДА ама НЕ няма такова решение ясно се виджда че 6 гласа са били под особенно мнение а 5 гласа който не се споменават са били ЗА.Тогава какво излиза а???? Защо това движение участва в изборите, защо това движение усвоява власт, защо му е дадена възможност вобще, защото имаше натиск от САЩ и Турската държава.Но защо нашите продажници се подадоха на този натиск, ЗАЩО????? нима не е очевидно,че ДПС е противоконституционно движение???.Защо толкова години ГОЦЕ не постави този въпрос пред КС ЗАЩО??? защо между двата тура на тези Президентски избори ГОЦЕ ВМЪКНА в КС свой човек, но медиите и Прима Патриота Слави Трифонов, не ви светнаха за това, нали уж има разделение на ВЛАСТИТЕ защо тези боклуци вкарват свой хора в КС и не само там ЗАЩО??? Отговора е много прост, ми за да ги легитимират,този ЗАПАД, пред Българиският народ като законни партии, за да не им търсят отговорност, за ГЕНОЦИДА, УБИЙСТВАТА, който са извършвали и извършват в продължение на толкова, много години .Затова нямаше осъдени Комунисти като Мирчо Спасов и много други който убиваха без съд и пресъда в лагерита на смърта като БЕЛЕНЕ затова не искараха нито един пред съда в ХАГА защото сега служете на ТЯХ затова са кланят и навеждате така покорно и винаги казвате ДА.

Защо този ГОЦЕ даде орден Стара Планина на този, Доган който е осъждан на 10 години затвор, именно затова,че е работил против интересите на България защо ГОЦЕ, за какви заслуги, за това,че това движение ДПС налага терор спрямо Българските и Турските граждани по смесените региони, защо???ГОЦЕ затова,че строят джамии, минарета на територията на България където няма и 5 мюсюлманина на кръст затова ли?? или защото Турция наруши най демостративно двустраният договор за доставка на ТОК и не последваха никакви санкции спрямо Турската държава???? или може би затова,че наща страна е залята с Турски стоки който ние Българите не можем да си пройзведем???.Тези стоки ГОЦЕ подбиват и рушат Българската икономика, убиват всякъкав порив на Българските предприемачи, тези стоки ГОЦЕ дори не се обмитяват по границите и подбиват умишлено икономиката на България, но хората копувайки тези стоки ГОЦЕ чия икономика и чии БВП обслужват Българският или Турският ГОЦЕ???? Нима тези неща са невидими за теб ГОЦЕ???? Нима не виждате какви лостове са дадени на това движение ДПС като ЗЕМЕДЕЛИЕТО, нима не е видно за теб, ГОЦЕ, че СУБСИДИИТЕ за тютютновият отрасал, неизменно всяка година НАРАСТВАТ а субсидиите за ОНКОБОЛНИТЕ, как на маляват на половина и те са 69 милиона тази година, и са нама.лени на половина спрямо миналата 20005 година, нима не виждаш ГОЦЕ ти ТОВА???? или се правиш,че невиждаш,което е по вероятното. Къде бе ти ГОЦЕ когато ИЗЧЕЗНАХА така местериозно 500 000 подписа от Народното Събрание , за референдума за АЕЦ , къде бе ти ГОЦЕ сезирали ти разузнаването което работи за теб да търси тези подписи??? Боже Господи това разузнаване не търси тези подписи въпреки,че ги знае къде са , та камоли да търси ОГРАБЕНИТЕ ПЕНСИОННИ ФОНДОВЕ НА БЪЛГАРИЯ, та камо ли да търси кой разби умишлено икономиката на България къде са изнесени тези толкова много пари. Обърнете внимание как е направен изберателния ЗАКОН кой се възползва най много от този закон лесно е нали ДПС, защо Турската държава която по принцип не признава двойно гражданство защо, остави тези наши изселници да има двойно гражданство и да ни ги испращат винаги когато има избори защо???? това не е ли вмешателство в Българските интереси, защо тази олигархия не премахне тази възможност,като приеме закон,че трябва най малоко една година да си живял, плащал данаци тук в България за да имаш право на глас ЗАЩО какво им пречи на тези политически партиии какво.................

Кой лъже Българският народ, мюсюлманино кой, Волен ???? не ме разбирайте погрешно, не защитатвам никоя ПАРТИЯ в България, защитавам само ИСТИНАТА защото Волен може да е всякъкъв но казва ИСТИНАТА нарича нещата с истинските им имена,посочва проблемите за разлика от другите, защо тогава ГОЦЕ мълчи като пукъл за тези неща, нима не съществуват те, нима не е истина защо??? А ти мюсюлманено искам да ни светнеш как е възможно един Президент да направи Ромите на сапун, просто ми кажи как е възможно това, опиш начина, пътя по който е възможно,Българският Президент да направи това ..............ще можеш ли да се справиш????? или само можеш да клеветиш безпочвенно, и да се правиш на велик мюсюлманин............

Хайде сега аз ще посоча ГОЦЕ и политическата олигархия как се бори срещу корупцията, как в България се приемат закони, с две лица, как едното лице е за нас обикновенните хора, а другото е за тях олигархията, ако случайно някой от тях бъде уличен или хванат в подобна ситуация да може да бъде измъкнат. Прилагам линк към НПК и по точно към член Член 307а.

http://www.online.bg/coalition2000/bg/NK_amendments_B.htm] Член 307

Който преднамерено създава обстановка или условия, за да предизвика предлагане, даване или получаване на подкуп с цел да навреди на онзи, който даде или приеме подкупа, се наказва за провокация към подкуп с лишаване от свобода до три години. ?????????????

Вижте какъв парадокс, същесвува и какви са законите в България,те всичките са такива, наскоро даже станахме, всички свидетели на поправката ВАНКО-1 която поправка обслужва само определен кръг от хора, а какви са тези хора може и сами да се досетите.Ако случайно няма някава точка или алинея тогава се намесва Президента и неговото протиже Ангел Марин, кого помилваха те??? Цветелин Кънчев ( Дон ЦЕЦИ) Защо вобще ги съдят.................

Хайде сега да помислем малко, да си представим,че аз съм шеф на Полицията, знам,че Костов, Доган, Велчев, са корумпирани от всякъде и възложа задача на някой от следователите, който са ми подчинени, да ги разследва и да докажем пред съда, че са корумпирани, трябва да ги хванем с белязани банкноти, нали, просто да им предлужим подкуп, за да докажем, че са корумпирани.ДА ама не когато се приложи това към,човек от ОЛИГАРХИЯТА която ограбва България, неговите адвокати,веднага се възползват от този Член 307а. Най вече от това Който преднамерено създава обстановка или условия, за да предизвика предлагане, даване или получаване на подкуп с цел да навреди на онзи, който даде или приеме подкупа, се наказва за провокация към подкуп с лишаване от свобода до три години. ????????????? Какво значи това, че аз ако възложа на подчиненият ми, да ги разследва,ще ме подведат под отговорност и мога да бъда осъден до три години затвор????? това е ПАРАДОКС е гати закона................

Но ако човека е обикновен чиновник и неудобен за някого,тогава се прилага този метод,с белязаните пари но не му се казва от неговият адвокат,че може да се възползва от този Член307а. Напрактика съдиите изпълняват закона а този Член307а е записан в закона.Другият начин за да се хване някой в корупция е да се приеме закон за докозване на доходите всяка година, който аз съм описвал в предишни статии,тогава дори да преведат парите на майката на корумпираният както става с Вальо топлото, или на леля му сестра му...... как този роднина на края на годината ще докаже тези постъпления по тази сметка???? това само като пример,за тези който разбират за каво говоря......

Нека сега погледнем каква е раелната обстановка в България без БТВ, К-1, НОВА ТВ и ВАЦ медиите да ги боядисват по този подъл и мушеничиски начин. Демократичният ЗАПАД ни натискат да си унищожим РАКЕТИТЕ СС- 20 та това е все едно този мюсюлманен да ми изваде пистолет, а аз да му се кланям и да се моля МОЛЯТЕ НЕ ГО ПРАВИ..... Защо ни натискат да си унищожим това защитно средство с което разполага България, защо ни карат да си копуваме сега техните изтрибители F-16,както и автомати, каски, желетки, нима неможем да си произведем,можем разбира се.Защо те не си унищожат техните оръжия защо, карат малките държави да го правят ???...ЗАЩО след като Кипър бе членка на НАТО Турция отцепи искони части от тази земя, ЗАЩО САЩ не се намеси там, а отговири на Кипърци,когати им събощиха че Турски войски приближавта към Кипър защо САЩ каза че това било УЧЕНИЕ на НАТО, Защо нито един път тези САЩ не размахаха пръст на ИЗРАЕЛ, въпреки че тази държава има над 170 резулюции неиспълнени на ООН , от Израел, защо не наложи санкции на ИЗРАЕЛ, защо един бивш посланик изпуснал думите обещали сме ЧЕРНОМОРИЕТО НА Турската държава.Защо мислете,че се прие този закон за проджабва на Българска исконна земя, знаете ли, че ЗАКОНА за местните избори бе променен и в него е записано,че СОБСТВЕНИК който притежава земя, или имот тук в България може да участва в МЕСТНИТЕ ИЗБОРИ ,дори да бъде издигнат за КМЕТ, защо мислите,че е дадено земеделието на ДПС , защо Турците изкуповат толкова големи парцели ЗЕМЯ, защо мислете,че се заменят парцели от вътрешноста на България с Безценни парчета земя по ЧЕРНОМОРИЕТО и се ограждат с ОГРАДИ и обикновеният Българин неможе да достигне до тези плажни ивици.Защо мислете,че не се приема ЗАКОН за ЧЕРНОМОРИЕТО но се СТРОЙ така бързо и НЕЗАКОННО???Защото незнаете думите на Доган който казва в един секретен доклат Този път няма да се БИЕМ този път ще ги КУПЕМ и победим по техните ПРАВИЛА Ще се сетите защо ГОЦЕ настояваше НА ВСЯКА ЦЕНА ДПС да участва в ВЛАСТТА но ще бъде късно. Защо тези Американци не забранят на ИЗРАЕЛ да има ЯДРЕНО ОРЪЖИЕ ЗАЩО??? по каво се различава България от ИЗРАЕЛ нима не сме били 500 години под ТУРСКО РОБСТВО, нима не са разяли, цепели,късали, парчета Българска, земя от НАС. Ще се сетите вие защо се подменя историята на България както се подменя,вече по училищата, ЧЕ ТУК В БЪЛГАРИЯ НЕ Е ИМАЛО ТУРСКО РОБСТВО, А Е ИМАЛО ТУРСКО ПРЕСЪСТВИЕ... ще сетите вие защо се прави това но ще бъде твърде късно за България...Тогава ГОЦЕ, ХРИСТО БИСЕРОВ, ЙОРДАН ЦОНЕВ ще си стегнат куфарите, и ще отидят нейде по света, защото те вече притежавт там имоти и бизнес, но НИЕ, ние ще останем тук за да берем плодовете на техният ползутворен труд.......Други пък ни натискат, за АЕЦ или напрактика Енергетиката,перлата на България, последва разпродажба на Нефтохим, Енерго Разпределителните Дружества, БТК, вече не е държавна,Пътищата се одават на концесии на чужди фирми,та това са вените на една икономика..... прие се закон за РАЗПРОДАЖБА НА ЗЕМЯТА,...... МВФ ни е стиснал за гушата и не дава на нито едно Правителство да вдигне минемалната заплата, КАКВО Е ТОГАВА ТОВА ПРАВИТЕЛСТВО ????, след като неможе дори това да направи какво е то???.Но пък не ги ограничава за техните превилегии като командировки, джипове, коли за Пърламента и ред други облаги като заплати чиновници разни.....Резерва на България се намира в чужди Банки а не в БНБ, обслужва чужди икономики и интереси за което ни плащат 3%лихва, ноооооо всъщият момент България е пренудена да взема заеми от МВФ и да плаща ЗАБЕЛЕЖЕТЕ 8% лихва.Икономиката не ми се говори за нея направо срината от всякъде подбив от всякъде то Турски стоки без мита , то Китайско карго,без никакви мита, кой губи от това а??? естествено държавата се лишава от възможността да пребире тези пари, от там да се вдигнат пенсии, парите за онкоболните, инвалидите БВП на и ред други.Но печели кой ??? Доган,Докторовци, Самоковци който пък се отчитат в партиините каси.Затова няма закон за финансирането на тези проклети Партии, затова Доган каза думите, че поне половината бизнесмени са с най малко негаво усмивака.... вносителите на тези стоки,подбиват кое??? бизнеса на Българските, обикновенни предприемачи, вместо да си ги произведем, ние внасяме.Затова Американците си внасят дори водата която пият техните ренджъри, за да потпомагат тяханта икономика техният БВП да расте а не нашият. Но най лошото което става, че се подбива ВЪЗМОЖНОСТА българският предприемач, да произведе подобен род стоки, по простата причина,че тези стоки влизат на ниски цени, не се облагат с мита,данаци и напрактика разбиват всякъкв порив на Българският предприемач.Сега да погледнем какво трябва да се направи за да тръгне тази държава напред.Първо трябва да се спре този безумен внос, да се договорят квоти с всякъ стране по оделно, ако Турция внася стоки тук в България за 50 000 000 България също трябва да изнася стоки за същата сума, дали това е така сега???????? 50 на 50 както се казва.........справедливо е .....

Лъжат ви,че трябва да се повиши БВП за да се вдигне минемалната заплата.Ех, как ще се вдигне този БВП след като сме свидетели на този безмитен внос, който подбива производството в България, как ще вдигне този БВП след като няма напрактика пройзводство,а ни заливат с Турски,Китайски и ред други стоки, как ще се вдигне този БВП след като ПОКУПАТЕЛНАТА способност на Българите е толкова малка, как да се вдигне този БВП след като СИВАТА ИКОНОМИКА Е два пъти по голяма от реалната икономика на България и на практика държавата се лишава от ОГРОМНИ средства който да разпределя за, инвалидите, за детцките надбавки,за пенсии, и ред други, как да се вдигне този БВП след като ВСЯКА фирма окрива доходите си , как ще се вдигне тоз БВП след като няма закон за доказване на доходите в края на всяка една година как ще стане това........

За да бъда по ясен нека смалим малко размерите на тази икономика и да си представим,че имаме 10 завода или фирми... една фирма пройзвежда хляб, друга хладилници, друга климатици, друг ТОК, друга лекарства, друг коли,друг мебели,.......... но на хората който работят в тези фирми са дадени пари колкото да си платят, тока, водата, хляба, и лекарствата, е питасе кой фирми ще издържат и кой ще фалират??? но ако обърнем нещата обратно и дадем възможност на тези работници да разполагат с много повече пари и да си позволят много повече неща, то тогава ще фалират ли тези други пройзводители или и те ще прогресират............тези други фирми нали и те ще трупат производсво, ще са им нужни много повече работници, ще имат много повече печалби, ще внасят много повече данъци в бюджета,с две думи имах ли хората голяма покупателна възможност, бизнеса на всеки ще върви.... но за да се случи това.

Първо трябва да се приеме закон,като в нормалните страни който да галси, Никой няма право да плаща по малко от 5 Евро на час.Какво ще стане а???? ще имаме една минимална заплата в порядъка на 800 лева,всеки работодател може да си позволи това, достатъчно са ограбвали работниците имат парите и възможноста да направят това, но какво ще се пуличи а??? представете си тази маса от пари как ще се завърти, магазини,производители,услуги ще им се вдигне оборота много кратно, хората няма да се лишавт от толкова обикновенни неща, но пак казвам, трябва да се приеме закон за доказване на доходите в края на всяка година, де се приеме,че посредника или продавача неможе да слага надценка повече от 30% на стоката която е закупел от пройзводителят.Този закон за доказване на доходите е просто много важен, хората като си представят касовите бележки в края на годината за раход, нали се сещате,че там веднага ще хванат спекуланта ако той си позволи да сложи по голяма надценка на стоката, нали знаете,че на тези касовил бележки пише цената......Толкова години тези мушеници ни лъжат и ни ограбват, дори ни облагат по няколко пъти, да вземем Здравеопазването, одържат на хората здравни осигуровки, нооооо всъщото време като отидат хората в Болницата ги карат отново и отново да си плащат, та това го няма никъде по света, та нали за това е таз здравна осигуровка,като се разболеш,тя да покрие разноските който са направини за теб, нооо как иначе ще има Здравната Каса такива луксозни згради, коли,джипове разни как???......................това е пародия...........

И така тези хора,мюсюлманино ще инвестират все повече пари в собственият си бизнес, и ще стават все по богати, и все по независими от ПОЛИТИЧЕСКАТА ОЛИГАРХИЯ..... то тази олигархия пък нейска това, на нея не и трябват умни и способни хора защото няма да има кого да ограбват, да облагат с данъци, по няколко пъти за едно и също нещо....................

Сега да погледнем към съдебната власт в България, всеки който е посещавал този форум знае,моето виждане,че шефовете на съдшлищата в България трябва да се избират от хората по общени, а не както е сега да ги назначават кой???? олиграсите разбира се и на кого служат те сега на народа ли??? или на тези който ги назначават и им дават правота да спускат свой хора на долу по структурата на съдебната власт и напрактика могат да оказват натиск по свяко едно дело защо, защото те просто са назначили техния шеф а той пък е назначил тях............Но ако се избират тези шефове на съдилищата от хората по места, те да свормират една гилдия, тази гилдия да избира на горе ВСС, КС и така на татък дали ще е възможно това?????? което става сега, не разбиа се, защото тези съдии ще се избират на всеки 4 години няма да има такива доживотни назначения и имунитети, и най вече няма да се назначавт от политическата олигархия, това е разделение на властите,всеки ще трябва ежедневно да доказва на хората,че служи на тях,че мисли за тях, защото те са го назначили а не политическата олигархия.За това, за да няма възможност, за еднолични решения на някой сдия, към който може да бъде оказън натиск, или да се корумпира, затова хората са измислели какво???? СЪДЕБНИТЕ ЗАСЕДАТЕЛИ на практика тези съдебни заседатели решават кой е крив кой прав, а съдята следи законноста на доказателствата, дава думата на защитата, или на обвиняемият, но следи някой от страните да не подведе по незаконнен начин съдебните заседатели, който са 30 на брой и са ПРОИЗВОЛНО избрани от общината и не са на ЩАТ, на всяко дело има произволно избрани граждани. А тук в Лъгария всичко е обърнато с главата надолу, просто пародия.....................

Хайде сега,мюсюлманино бегай да гледаш боядисаните новини на БТВ и дългият ПРИМА Патриот Слави ....защото има голяма разлика от това да си Български Патриот до това да си ПРИМА Патриот, едното е по обеждение, по дух но другото е за ПАРИ... вие сами си направети изводи.................................

Нека БОГ да пази БЪЛГАРИЯ!!!!!

Ред. от арти: Това кой какъв живот води и какви стойностни или не книги е прочел няма връзка с темата.

Редактирано от arti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре Tihichko

Да започнем с атентатите.А да се сещаш за загиналите,малтретираните и пращаните в Белене и други лагери по време на тези събития драги. Моя баща беше в затвора цели 6 месеца,само защото участва в митинг-протест срещу смяната на имената.Бях малък,играех си поккрай площада в квартала ни,когато беше митинга,тогава изведнъж се появиха милиция,жандармерия и започна една няма да ти разправям.Знаеш ли какво стана ,как ги млатеха ,как стреляха и във въздуха драги!!! Жените пищяха,хората тичаха,ние децата бяхме като замръзнали от ставащото. Какво искаш тогава ти драги ми умнико!! Ако това се случи сега,малко ще ти се видят бомбите лично аз ти обещавам!!

Държавата да насили хората,невинни виновни в един кюп,да ги малтретира,да ги тъпче,да ги унизява. Хора които са работили за тази държава,строили я,умирали за нея!! Айде няма нужда да ми четеш ти на мене историята и нейните уроци.

Питаш за етносите,май пак се мъчиш да заблуждаваш някои незапознати какво беше по време на комунизма. Имаше в армията и полицията офицери от всички етноси,само на турците не беше разрешено. Защо те питам аз тебе??? Нима нямаше кадърни,нима нямаше достойни и умни,обичащи родината си като мен сега?? Просто атавизма и омразата ви докараха нещата дотам,да берете плодовете на своята омраза сега. На недалновидната си политика вътрешна особено.Да изолирате цяла група,и то най многобройна малцинствена от важни лостове и органи в държавата. Дори циганькия етнос бяха по-добре в това отношение,защо ???Това ваше недоверие и изолиране докара нещата сега да са такива ,какво все прехвърляте вината на другите!!

Останалите ти анализи изобщо не ме интересуват,вижда се колко си наясно. Реалноста не се диктува винаги от правила би трябвало да го знаеш.И аз съм ДонКихот но и реалист,което може,може,което неможе-неможе. Това е.

Със здраве и успех в следващите анализи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой е пропуснал, изборите приключиха и България има своя нов стар президент.Дискусията по темата също приключва, защото тенденциите към спам и лични нападки нарастват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...