Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телекоми предлагат безплатен интернет за социално слаби

Препоръчан отговор

След създаването на национална мрежа за високоскоростен интернет инвалидите и социално слабите в България ще получат безплатен достъп до световната мрежа. Това предложиха вчера на социалното министерство фирмите от ИТ бранша, които са се заели със създаването на мрежата.

Инициативата, подета преди време от "Мобилтел", обаче изисква подкрепа от държавата, заявиха след работна среща вчера фирмите, ангажирани с проекта. Те настояват за данъчни облекчения и по-ясно регламентиране в закона на правата и задълженията на общините върху собствеността на каналната мрежа, земята и правото на преминаване. Телекомите ще лобират също така за премахване на бюрократичните пречки при кандидатстване с проекти за средства от еврофондовете, предназначени за ИТ отрасъла.

Проектът ITC Broadband платформа предвижда създаване на мрежа с национален обхват за високоскоростен пренос на данни. В работната група влизат БТК, Сименс, Ериксон, Хюлет-Пакард, Евроком Кабел и др. фирми, а от страна на държавата - Комисията за регулиране на съобщенията и Държавната агенция за информационни и телекомуникационни технологии.

Източник: в-к Сега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драгозов, вкарай една две думи от теб като автор на темата, че да се получи нещо като дискусия тук. Кажи какво мислиш по въпроса ти и всеки ще изкаже мненеие след това. Няма да тръгнем да коментираме, обсъждаме и спорим по всяка копирана новина тук. Можем да го правим във форума и сайта от където са взети. Губи се идята от статии, когато просто са копирани. Нали идеята на форума е всеки да изказва мнението си, а не да копираме новини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами те ако са социално слаби ще имат ли компютър? Тук ми намирисва на някаква далавера с еврофондове. Все едно да обещаваш на аборигени в Африка, дето не са виждали кола, безплатен бензин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами те ако са социално слаби ще имат ли компютър? Тук ми намирисва на някаква далавера с еврофондове. Все едно да обещаваш на аборигени в Африка, дето не са виждали кола, безплатен бензин.

Съгласен съм с това, което казваш! Но .. може да има полза от такава инициатива. Може близки и роднини на инвалиди и социално слаби да се възползват от безплатния интернет. Ако го пуснат, дори аз бих се възползвал от това ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това коета са решили е хубаво.Дано поне роднините да могат да се възползват от тези превилегии.Ама има и нещо грудо.Сега куцо , киораво и сакато ще излезнат социално слаби и ще стане същото като инвалидните права за колите.В България всяка втора кола е на инвалид , какво да говорим повече. :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм. Аборигените на бяха ли местно Австралийско племе?

Африка?

...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм. Аборигените на бяха ли местно Австралийско племе?

Африка?

...

E не изпадай в подробности това предполагам е "образно" казано :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
E не изпадай в подробности това предполагам е "образно" казано smile.gif

Позна. :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инициативата, подета преди време от "Мобилтел", обаче изисква подкрепа от държавата, заявиха след работна среща вчера фирмите, ангажирани с проекта. Те настояват за данъчни облекчения

опаа ;)cool.gif

там е целта :conversation:

Редактирано от 3dfx (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
опаа ;)cool.gif

там е целта :conversation:

Бе да ти кажа аз съм съгласен да им дадат даначни облекчения, ако пуснат интернет на социално слаби, защото така може да пуснат интернет на деца в домове за сираци, които да не скитосват по цял ден по улиците !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно добро дело, но опорочена цел. Кой знае колко ще е високоскоростен, но нека има, Интернет в наши дни е необходимост

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
опаа :help:cool.gif

там е целта :bighat:

Ами да,никой не е длъжен за "черните ти очи"!Важното е,че правят нещо полезно.Социално слаби-разбрахте ли къде е уловката,или не сте още?!БЕЗПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ ЗА РОМСКОТО НАСЕЛЕНИЕ.Отново "права и свободи".Това е моето мнение.Предимно на тях ще дадат безплатен INTERNET.

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро ще се появят и първите цигански квартални оператори-Мангонет, Гетомрежа и RomLTD и други. Усещам как нашите роми бързо ще станат от каруцари мрежови спецове, ще крадат кабелите и слуичовете на кабеларките и ще ги слагат на техните абонати. Единственият проблем на потребителите на тези мрежи ще е че като спрат тока за неплатени сметки няма да има нет. Но както знаем това трае не повече от 2-3 дена.

Редактирано от estario (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро ще видим каква ще е развръзката по този въпрос и дали ще направят нещо или просто пак ще си останат празни приказки без каквото и да било развитие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласен съм с това, което казваш! Но .. може да има полза от такава инициатива. Може близки и роднини на инвалиди и социално слаби да се възползват от безплатния интернет. Ако го пуснат, дори аз бих се възползвал от това ....

Абе каквисте вие бе познавате ли поне един инвалид социално слаб angry.gif

Знаете ли че на такива хора ИНТЕРНЕТ Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ДОСТЪП ДО СВЕТА sad.gif

Някои от тях получават по 70 лв. пенсия и отделят от тях 20 лв. зада си плащат всеки месец интертенета ,а щосе отнася до това дали имат компютри са похарчили и последните си пари само и само да имат свободата която им дава интернет я помислете ПОВЕЧКО над това пък после коментирайте

Стига с това българско съзнание да търсите под вола теле

Вземете помислете как можете да помогнете на такива хора а не само да използвате техните привилегии angry.gif

tigertron: мисля, че един път написано е достатъчно, не са необходими двойни постове!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе каквисте вие бе познавате ли поне един инвалид социално слаб angry.gif

Знаете ли че на такива хора ИНТЕРНЕТ Е ЕДИНСТВЕНИЯТ ДОСТЪП ДО СВЕТА sad.gif

Някои от тях получават по 70 лв. пенсия и отделят от тях 20 лв. зада си плащат всеки месец интертенета ,а щосе отнася до това дали имат компютри са похарчили и последните си пари само и само да имат свободата която им дава интернет я помислете ПОВЕЧКО над това пък после коментирайте

Стига с това българско съзнание да търсите под вола теле

Вземете помислете как можете да помогнете на такива хора а не само да използвате техните привилегии angry.gif

tigertron: мисля, че един път написано е достатъчно, не са необходими двойни постове!

Чети преди да се правиш на много печен защитник на инвалидите, защото там пише социално слаби, а не инвалиди. А от каква боя са повечето социално слаби в родината-тъмнозелена. Извод-пак далавера за циганите. На тях и тока и водата и всичко им е безплатно, а на белите бедни хора не е. Тъй че замълчи и се замисли първо от къде ще идват парите за този нет и второ кой ще го получи? Баба ми със 72 лева пенсиа?

tigertron: не се заяждайте, споделяйте мнения!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чети преди да се правиш на много печен защитник на инвалидите, защото там пише социално слаби, а не инвалиди. А от каква боя са повечето социално слаби в родината-тъмнозелена. Извод-пак далавера за циганите. На тях и тока и водата и всичко им е безплатно, а на белите бедни хора не е. Тъй че замълчи и се замисли първо от къде ще идват парите за този нет и второ кой ще го получи? Баба ми със 72 лева пенсиа?

Мойте поздравления за префектното ти мнение :clap:

Аз много добре съм прочел какво пише .

Цитат: След създаването на национална мрежа за високоскоростен интернет ИНВАЛИДИТЕ и СОЦИАЛНО СЛАБИТЕ в България ще получат безплатен достъп до световната мрежа.

И не се правя на много печен защитник на Инвалидите, а това което го казвам го казвам от собствен опит понеже съм един от тях.

Едит tigertron: не се заяждайте, споделяйте мнения! Обидите не се толерират във форума. Следващите такива мнения ще бъдат изтривани без предупреждение!

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване