Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Според Европейския съюз Windows Vista e прекалено сигурен

Препоръчан отговор

Говорителите на Microsoft се опасяваха от по-късен старт на Windows Vista в Европа и сега може да се окаже реалност. Причината: Европейският съюз се опитва да принуди Microsoft да извади от новата операционна система част от финкциите за защита.

Мicrosoft положи доста усилия да направи Vista по-сигурна от Windows XP, чиито недостатъци в защитата са главната причина против компютри с него. Ползва се дори като аргумент в рекламите на Apple за покупка на Mac. В подобренията са включени обновения „Windows Firewall“, интегрирания скенер за спайове „Windows Defender“, както и лесната за обикаляне контрола на потребителя (User Account Control, UAC).

Някои от новите функции се явяват обаче като трън в очите на ЕС. Така тези функции ще нарушат принципа на конкуренцията според говорителя на ЕС Jonathan Todd, което би довело до намаляване на избора и новостите в пазара на защитните програми. Това означава повишаване на риска за крайния потребител. Както изглежда, се иска от Microsoft да оставят сигурността на операционната система в ръцете на останалите производители на софтуер и да оставят конкуренцията отворена.

Според говорителите на Microsoft, въпреки натиска от страна на EС, концерна ще се опита да обиколи ограниченията и да пусне в Европа пълната версия на Vista. Една от главните цели е да се предостави ма европейските клиенти същата защита, както и на тези от останалите континенти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виста 100% хич не е сигурна. Просто още не са пуснали финалната версиа, за да се откриат дупките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей тия от Европейския съюз са големи лиги понякога доста се оливат. Първо когато една фирма пуска някакъв продукт на пазара тя не го пуска за да могат други фирми да правят някакви допълнителни устройства към тяхното устройство и на тази база и те да произвеждат нещо и да печелят. Втото това е операционна система за компютър, фирмата производител има правото да я направи както си иска може да и наблъска всякакви неща в нея, който иска я купува който не негова си работа. Когато някой не е довелен от операционната си система отива в някоя реномирана компания и си прави спортен тунинг на обикновената си кола и естествено се изръсва значително за услугата. Та мисълта ми е че вече и обикновенният потребилте на компютри знае коя програма е добра и коя не и ако сметне че някои модул от операционната система на Microsoft не му харесва може да си закупи примерно антивирус от друга фирма, ама вижте това не означава, че Microsoft не може да сложи в операционната си система и антивирусна програма все пак май самата операционна система се прави по дяволите от Микрософтците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според говорителите на Microsoft, въпреки натиска от страна на EС, концерна ще се опита да обиколи ограниченията и да пусне в Европа пълната версия на Vista.
Мicrosoft положи доста усилия да направи Vista по-сигурна от Windows XP, чиито недостатъци в защитата са главната причина против компютри с него. Ползва се дори като аргумент в рекламите на Apple за покупка на Mac.

Айде пак на рекламата и антирекламата ;) .

Чесно да ви кажа никак не вярвам да им се получи монопола на МС.

От друга страна това ми намирисва на хитроумна антиреклама срещу ЕС."Виждате ли ТЕ ни пречат да се грижим за клиентите".

Причината за първото е много проста - вече има доказали се "марки" софтуер с такова преднаназначение. Дори МС да направят продуктите си конкурентни ,което адски много ме съмнява на този ранен етап ,мнозинството потребители ще си остане с "марката" .

Само две причини могат ги откажат - или че не им се плаща два пъти за едно и също ,или защото са хард фенове на МС.

Прочие МС са подхванали политика която ще ги отдалечи ,както от клиентите ,така и от производителите на софтуер.Досега идеята беше да пускат само ОС и работна среда ,като потребителите си инсталираха какъвто софтуер искат.Това развиваше изключително много софтуерните фирми.Сега от една страна правят сечено на клиентите ,като ги карат да плащат за неща които може и да не им трябват ,а от друга и на разработчиците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брато, стига се излага :clap:.. Никой от Windows-те не е "прекалено сигурен". Не се заяждам, просто това ми е мнението и мисля, че доста хора биха го потвърдили, но все пак :clap:.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Брато, стига се излага :clap:.. Никой от Windows-те не е "прекалено сигурен". Не се заяждам, просто това ми е мнението и мисля, че доста хора биха го потвърдили, но все пак :clap:.

И аз съм на същото мнение Microsoft нямат нищо сигурно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта на статията не е да хвали защитата на Windows или обратното. Целта е да се покаже от една страна политиката на Microsoft, който кара клиентите си да плащат за продукти, които не им трябват или не искат да ползват, и от друга страна политиката на EС, който се бърка в работата не само на Microsoft, но и на много други големи фирми. Всички знаем, че винаги има начини да се пробие една система, както и да е защитена. Заглавието е иронично представяне на мнението на ЕС. Защото наистина е парадокс - докато плюеха против ХР, че е несигурен, сега започнаха да плюят против Vista, че отнема работата на външния софтуер. Сещам се за поговорката "Не може душата да ти е в рая и _ _ _ до края!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата работа е че MS и ЕС продължават да се държат гуша за гуша. Не си спомням дали MS се съгласиха да платят глобата наложена от съюза, като причините за нея пак бяха някакви смешки. Internet Explorer ако не се лъжа. Бюрокрацията в ЕС гледа да си изкара парите , сега пак някакви глупости - била много сигурна. Ха ха ха.

Като са загрижени толкова за монопола на MS защо не мине цялата Евроадминистрация на Linux или да финансират европейска разработка на операционна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ей тия от Европейския съюз са големи лиги понякога доста се оливат. Първо когато една фирма пуска някакъв продукт на пазара тя не го пуска за да могат други фирми да правят някакви допълнителни устройства към тяхното устройство и на тази база и те да произвеждат нещо и да печелят. Втото това е операционна система за компютър, фирмата производител има правото да я направи както си иска може да и наблъска всякакви неща в нея, който иска я купува който не негова си работа. Когато някой не е довелен от операционната си система отива в някоя реномирана компания и си прави спортен тунинг на обикновената си кола и естествено се изръсва значително за услугата. Та мисълта ми е че вече и обикновенният потребилте на компютри знае коя програма е добра и коя не и ако сметне че някои модул от операционната система на Microsoft не му харесва може да си закупи примерно антивирус от друга фирма, ама вижте това не означава, че Microsoft не може да сложи в операционната си система и антивирусна програма все пак май самата операционна система се прави по дяволите от Микрософтците.

Това си е монопол, както и да го погледнеш. Първо убиват конкуренцията, а после си правят каквото си искат. Има си закони в Евросъюза и който не му харесва, да не си предлага продуктите там. А за колите, дори да си направиш тунинг, трябва да ти го одобрят от КАТ! Даже и в БГ имаме закони! Все пак това си е политика на Microsoft и те си слагат главата в чувала. Монопола е равен на пиратството!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми искат да дръпнат пари от M$, то това е ясно.

Не мисля, че искат точно това. Защитната стена и творението "Windows Defender" не са достатъчно ефективни, поне засега. Именитите автори на софтуер (за защитни стени и антивирус) ще останат на "сухо" и клиентите на Vista няма да имат сигурност, ако са беззащитни. А какво да говорим за големите "корпоративни" клиенти и администрациите на цели държави (пример: България)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв монопол говорите ? Да не би монопола да представлява предоставянето на най-добрият продукт на пазара ?

Ами нека някой направи продукт по-добър от този на M$ и да го пусне на пазара.

Реално погледното M$ имат конкуренция, друг е въпроса че нормалният потребител предпочита продуките на М$, та не можем да говорим за какъвто и да е монопол.

Btw кога M$ са обявили че добавянето на тези новички екстри ще повиши цената на Windows, че вече пищите че от M$ ви принуждават да давате повече пари ?

Btw сега някой линукс фен да не започне да ме нарежда, имам си достатъчно сървъри на линукс, че да знам за какво става въпрос при линуксите и юниксите :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За какъв монопол говорите ? Да не би монопола да представлява предоставянето на най-добрият продукт на пазара ?

Реално погледното M$ имат конкуренция, друг е въпроса че нормалният потребител предпочита продуките на М$, та не можем да говорим за какъвто и да е монопол.

Btw кога M$ са обявили че добавянето на тези новички екстри ще повиши цената на Windows, че вече пищите че от M$ ви принуждават да давате повече пари ?

Btw сега някой линукс фен да не започне да ме нарежда, имам си достатъчно сървъри на линукс, че да знам за какво става въпрос при линуксите и юниксите :hush:

Ами просто е за монопола. Владееш ли над 1/3 от пазара, ти се смяташ за монополист и нарушаваш законите. Не една и две компании са си изпатили от тия закони. Това, че си затварят очите е друг въпрос. Просто примери много , дори и в нашата история. До какво ни доведе монополизма при комунизма или социализма?? До застой! Подобни прояви на монополизъм трябва да се ограничават навреме , за да не се налага след 40-50 години децата ни да ни проклинат!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми това не е точно така.Майкрософт може да представят най-добрата операционна система,но при софтуера им нещата определено са в друга насока.Повечети им приложения се ползват само,защото идват направо с операционата система.

А и голяма част от софтуера им не е обновяван от няколко години.Само тези фиксове едва ли оправят нещата.А и самият им софтуер използва много затворени стандарти,които спъват развитието на продукта,който се разработва с тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с randb... и още нещо! ЕС атакува М$ не за друго, а че, продава (не се заблуждавайте, че цената на дефендъра и файервала не е калкулирана в пакета... :sobbing:) с операционната си система допълнителен софтуер и го налага на пазара използвайки монополното си положение - всички знаем как се деинсталира интернет експлорер, нали? Комисията има предвид точно това. Защото в повечето случаи М$ действа брутално и не разрешава деинсталации и използване на софтуер от трети компании... А колкото до уязвимостта на Windows XP тя произлиза от философията на самата система и нейното ядро. Имам предвид, в сравнение с различния подход при Unix, Linux и OS X на Епъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като са загрижени толкова за монопола на MS защо не мине цялата Евроадминистрация на Linux или да финансират европейска разработка на операционна система.

Доста от администрациите са го направили вече, но явно редовият потребител си иска Вин :sobbing:

На мен ми е интересно защо ЕС гони само M$, като и Linux и MacOS имат даже повече софтуеър,

идващ с ОС :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доста от администрациите са го направили вече, но явно редовият потребител си иска Вин :sobbing:

На мен ми е интересно защо ЕС гони само M$, като и Linux и MacOS имат даже повече софтуеър,

идващ с ОС :lol6:

Щото са по-богати и има какво да им вземат,не случайно отнасят глоби от по няколкостотин милиона отвреме навреме.На Линукс няма какво да вземат.В случая не са прави,ОС си е на Майкрософт и могат да слагат каквото искат в нея щом има кой да го купува.Откога ЕС преценява кое е добро и кое не е за сигурността и защо го прави само с Майкрософт?Програмите вътре в нея не пречат да се инсталират конкурентни.Отделно ЕС си противоречи в случая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доста от администрациите са го направили вече ...

Направили са го - дръжки.

От близо 22 000 работни станции в централата на ЕС в Брюксел почти 99 % са с Windows. Имаше и няколко Mac-a, но те бяха направо изключение. Просто вървят едни пазарлъци, които нямат нищо общо с качествата на ОС, с вградените програми в нея, със защитеността и и т.н.

След излизането на Vista в централата на ЕС ще преминат на нея, не автаматично, това е постепенен процес, но ще се закупят лицензи - част самостоятелно, част с нов хардуер.

И както казах по - горе - пазарлъка е за цените на тези лицензи.

Философията е следната - Вие ни глобявате , ние Ви продаваме лиценз по $150 примерно. Ако смекчите изискванията, то и лицензите могат да станат $15. И така нататъка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре какъв е проблема да не се ползва Internet Explorer видях вече 7.0 и мога да кажа че няма да го ползвам просто не ми е удобен за работа затова ще си кача Mozilla Firefox и никой не може да ми каже ползвай IE7.

Никой не ти пречи да ползваш софтуер какъвто ти харесва, но защо трябва да инсталираш и този който не ти харесва!? Вярно, има начини да разкараш непотребните ти неща, но това си е допълнителна разправия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Btw сега някой линукс фен да не започне да ме нарежда, имам си достатъчно сървъри на линукс, че да знам за какво става въпрос при линуксите и юниксите :ph34r:

Сравни цените на Уиндоус 98 и Виста ,та после ми обяснявай че не се покачва и то здраво.

Да не споменавам че 98 поне беше един ,а Виста е в 30 модификации ,като свестните са над $300.

MAC OS също е юзър френдли и струва само $129.Няма хоум няма ентърпрайз.Пет лиценза струват 199.Прави сметката че продадените бройки от Епъл са поне 50 пъти по-малко.За $129 МС са продавали програмата Virtual PC.Сега я пускат безплатно - очевидно за да се разправят с "нелоялната" конкуренция в лицето на VMWare.

Просто тези продукти които са ги интегрирали струват пари.Майкрософт избиват цената от ОС и ви казват че са безплатни.И тъй като ОС е едно от нещата които ви трябват най-много щеш не щеш си копуваш техния антивирус.

Направили са го - дръжки.

От близо 22 000 работни станции в централата на ЕС в Брюксел почти 99 % са с Windows. Имаше и няколко Mac-a, но те бяха направо изключение. Просто вървят едни пазарлъци, които нямат нищо общо с качествата на ОС, с вградените програми в нея, със защитеността и и т.н.

След излизането на Vista в централата на ЕС ще преминат на нея, не автаматично, това е постепенен процес, но ще се закупят лицензи - част самостоятелно, част с нов хардуер.

И както казах по - горе - пазарлъка е за цените на тези лицензи.

Философията е следната - Вие ни глобявате , ние Ви продаваме лиценз по $150 примерно. Ако смекчите изискванията, то и лицензите могат да станат $15. И така нататъка.

Според мен си много далеч си от истината.Вервай ми тия $150 не са им проблем.И след като могат да глобят МС и оттам да си избият парите какъв им е проблемът да го направят ? Това ще им донесе много повече отколкото да се спазарят - най-малкото защото могат да го направят няколко пъти за все повече пари ,а МС не може да направи цената по-голяма.

Абе тези от ЕС само знаят да искат. Затворете АЕЦ. Сложете акциз на това, на онова! Направете Vista по-малко защитен! Добре какъв е проблема да не се ползва Internet Explorer видях вече 7.0 и мога да кажа че няма да го ползвам просто не ми е удобен за работа затова ще си кача Mozilla Firefox и никой не може да ми каже ползвай IE7. Стига тези от ЕС да казват кое е полезно за крайния потребител ние сме достатъчно големи, за да преценяваме какво е добро за нас.

Знаят да искат ,ама и дават ! А щатите и МС какви са ти и какво са ти дали ?

Колкото за АЕЦ ,натиснаха тогавашното правителство и то веднага се сгъна. Кой е виновен ?

Радвай се че някой ти защитава интересите.Защото сам едва ли ще можеш да го направиш срещу МС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Melmak ® ,просто си купи МАК.Бил по-евтин,ми конкуренция.Нека администрацията мине на МАК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Според мен си много далеч си от истината.Вервай ми тия $150 не са им проблем.И след като могат да глобят МС и оттам да си избият парите какъв им е проблемът да го направят ? Това ще им донесе много повече отколкото да се спазарят - най-малкото защото могат да го направят няколко пъти за все повече пари ,а МС не може да направи цената по-голяма....

Не разбрах за кое съм далеч от истината ???

И не разбирам като си нямаш представа за какво става дума и нямаш необходимата информация защо пишеш. Само да се намираш на приказки ли ?

Със здраве

:ph34r:

П.П. Ако искаш повече разяснение - на ЛС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да пуснат в Европа няква орязана Vista, на другия ден ще си изтегля от торента US версия, така че ми е все тая :rolleyes:

Домашните потребители добре, бизнес потребителите ще трябва да дадат пари за допълнителна защита, но ще спестят тези пари от по-евтината орязана версия на Vista, която ще получат :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@inet: Никой няма да те нарежда. Ясно е, че повечето server-и са на Linux, не става дума за това. Аз лично не си ползвам PC-то като server, а просто да си си слушам музиката, да си фледам гилмите и прочие :questions:. Това, че хората предпочитат M$ продукти е техен проблем, щом им се дават пари за software, който не бих казал, че е най-добрият. Сега, че в BG Windows-а се краде пак е отделна тема на разговор :questions:. Скромното ми мнение е, че ако човек дава пари за OS и software към нея, то това би трябвало да е Mac OS X, проблем е само, че не може да се подкара на всяка машина :rolleyes:.

Редактирано от MarineForce (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване